Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(seseilgakase @ 2010 12 10, 17:19)
na pasakysiu savo nuomone - jei plovei po dusu, po duso reikejo pamirkyt fungicide, tada gerai pradziovint - padet i silta vieta bent porai val, kad butu gelyte sausa. tuomet apibarstyt cinamonu arba anglimi puvinio pazeistas vietas. tada gali kad ir i ta pati vazoniuka kist, tik neprikrauk iki virsaus substrato. juk galima puseje vazonelio ta gelyte pasodint. ir permirkusio substrato tikrai nereikia, jei viena savaite gele palaikysi sausai - bus tik i nauda. po to gali lengvai papurkst, tik saugok kad ant puvinio vanduo nepatektu. ir kantrybes. geriausia gelyte padet kur prie radiatoriu ir nejudint. po sav paziurek kaip ten kas, ar nepelyja, ar neplinta puvinys, jei issausejus ta pazeista vieta, tada viskas ok 4u.gif

labai geri patarimai thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
joa, galima paryškinti ir kelti į pirmą temos postą bigsmile.gif
Atsakyti
sveikos merginos.ateinu su panasia beda,kaip ka tik aprasinejote.siandien pamaciau,kad tas didysis pumpuras,kuris jau violetinis,pageltes,susitraukes,ir tuoj nukris.temperaturos kaitos nera,cia jau trecias geles derlius turejo but
user posted image
user posted image
Papildyta:
ir dar klausimelis
ar man sita kreivai isaugusi ziedstiebi palikti taip,ar smeigt pagaliuka i vazona,ir ji prisegt?

user posted image
Atsakyti
gal ta pati problema su šaknimis? nes palyginus nedaug įžiūriu per vazoną g.gif blush2.gif
Atsakyti
ale neturiu jau zemiu,bijau judint
gal kiti negels pumpurai?na jei jau kris,tuomet persodinsiu
zaliu saknu vazone nemazai matosi,vasara visas persodinau,nukarpiau saknis
Atsakyti
čia esmė ne persodinime, esmė - šaknų apžiūra. jei substratas nesuiręs, kuo puikiausiai galima panaudoti tą patį wink.gif o jei šaknys pūva, geriau jau nieko nelaukt ir imtis priemonių 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(girene @ 2010 12 10, 21:25)



greiciau trauk is vazono gelyte, nes 100% tai bus saknys. istrauksi tik su keleta saknu. patikek, esu tai patyrus. antroj nuotraukoj nesimato jokiu saknu vazonelyje - o tai jau blogas zenklas. kol dar nevelu tikrai trauk, geriau jau palaikyt visai be substrato kvietka negu pudyt toliau. karpyk ir pjaustyk uzjuodavusias ir minkstas vietas. dar susiorientavimui vienas rodiklis - pauostyk. smirda puviniu. tiesa pasakius nzn kaip apibudint ta kvapa, bet man atrodo pajausi, kad kazkas ne taip smile.gif.... toliau jau ziurek ka rasem pries tai su ta pacia problema susidurusiai merginai.,

jei neturi kur sodint, ne problema, to paties substrato pradziovinto dek i maiseli, ar i vazoneli(nedaug) o ant virsaus paguldyk gele. aisku geriausia butu nusipirkt FUNGICIDA(jo teiraukis senukuose/ermitaze, stiklinese spintelese), apipurkst ta pati substrata(arba naujai isigyta), pradziovint ir t.t. jau rasiau, pasiskaityk.(paguldyt sakau tik kolkas, poto kai viska apipurksi ir pradziovisni isodink, tik nepersistenk su substratu.)
jei manai kad tie fungicidai nera jau taip svarbu, tai klysti(nebijok klaust kas tai yra). is pradziu ir as taip maniau. bet jie gydo labai nuo susirgimu ivairiu ir nuo puviniu.. tiesa pasakius mano atveju jie man nelabai padejo, nes labiau itakojo aplinka, negu prieziura. bet vis tiek, tai yra labai svarbu..
aisku, negaliu sakyt kad esu super duper puviniu gelbetoja, nes tokia nesu. bet labai daug skaiciau..
trumpiau: jei ko noresi klaust, nebijok, ir negalvok, kad cia kalbama kazkokiais nesuprantamais tau zodziais. klausk, rasyk man asmeniskai. atsakysiu smile.gif
ujjjjjjj... pektadienis.. kokia iskalba biggrin.gif
Atsakyti
Plesiko dukterie hihihi.gif , ir Zuzla, buckis jum :* , su abiem esu turejus reikalu smile.gif pagarba jum. daug ko ismokau. asta - visom savo draugem sakau(nes visos laisto pora kart i savaite.. nzn is kur jos tai istrauke), kad.... 90% augintoju phalaenopsius supudo, o tik 10 % sudziovina. zinok labai stipriai pasikliauju sia taisykle.. kol kas veikia. geriau pamirst, negu per daug rupintis.
tiesa, neisgelbejau savo dvieju "elegant beauty". nu man jie laaaabai... bet matyt pradziai nereikejo man ju.. ir dar nukainuotu. nesen ismeciau paskutini.. padariau isvada, kad jie buvo ligoti - pagal pirmojo puslapio lapu defektus. ir siaip skaitinejaus rojaus soduose. gerai, kad kitu geliu neuzkreciau. na bet noriu tai pamirst, ber daug babkiu ir nervu isleista.
zodziu, dekui mergickos, nes jus skaitydama mokausi..

kazkieno(atsiprasau, nzn kieno) zodziai:

Įdomiausia gyvenime tai, kad tie, kurie moko, patys mokosi dvigubai, tie kurie duoda, patys gauna dar daugiau. Tai ką mes turime ar gauname bet nesidalijame –tampa beverčiu ir beprasmiu.
Atsakyti
QUOTE(seseilgakase @ 2010 12 11, 03:15)
kazkieno(atsiprasau, nzn kieno) zodziai:

Įdomiausia gyvenime tai, kad tie, kurie moko, patys mokosi dvigubai, tie kurie duoda, patys gauna dar daugiau. Tai ką mes turime ar gauname bet nesidalijame –tampa beverčiu ir beprasmiu.


čia žodžiai LOD narės drace (SM ji berods vio rolleyes.gif ), buvo užėjusi diskusija, kodėl nariai tapo nariais, kokią naudą jie gauna iš narystės smile.gif

QUOTE("drace")
sunku vienareikšmiškai atsakyti kokios naudos tikiuosi iš šios draugijos ir aplamai ar jos reikia tikėtis. Teisingai buvo pasakyta, kad norint kažką gauti, pirmiausiai reikia duoti. Tačiau norint kažką duoti - reikia turėti, o norint turėti reikia kažkaip gauti. Todėl ir gaunasi savotiškas užburtas ratas, kas parodo jog visi šie dalykai, kaip ir mes visi, glaudžiai tarpusavyje susiję, kiekvienas turime tai, ko neturi kiti ir taip papildome vieni kitus bei užpildome tas nišas kuriose esame. Įdomiausia gyvenime tai, kad tie, kurie moko, patys mokosi dvigubai, tie kurie duoda,  patys gauna dar daugiau. Tai ką mes turime ar gauname bet nesidalijame – tampa beverčiu ir beprasmiu. Taigi, pasaka be galo. Todėl ir reikalingas bendradarbiavimas tarpusavyje keičiantis savo žiniomis, patirtimi, mokantis ir mokant, svarbiausiai – realizuojant save. Esame žmonės, kuriems iš prigimties būtinas bendruomeniškumas, o svarbiausia mums reikia bendraminčių su kuriais ne tik bendradarbiaujama, bet dar ir be galo malonu pabendrauti. Materialinė nauda, ne tokia jau svarbi, nes ji yra niekis lyginat su visais išvardytais dalykais, be to - laikina. Tokia mano nuomonė šiuo klausimu ir atsakymas kodėl prisijungiau prie šios, grožį kuriančiųjų draugijos smile.gif .


tiesą sakant, maniau bus kalbama apie materialią naudą, pvz., nes orchidėjų užsakymai būna ne tik vieši, bet ir skirti tik draugijos nariams. Draugijos nariai keičiasi tarpusavyje augalais, tad yra galimybę svajonių orchidėją gauti nemokamai. Draugijos nariams organizuojamos ekspedicijos po Lietuvos pelkes, skirtos lietuviškiems gegužraibiniams augalams pažinti. Draugijos nariai keičiasi tarpusavyje specializuota literatūra, žiniomis, patirtimi. Planuojama sukurti LOD biblioteką, kuria galės naudotis tik LOD nariai. Draugijos nariai nemokamai gauna el. žurnalo versiją, o patį žurnalą gali įsigyti su nuolaida. Kadangi draugija užregistruota tik š.m. balandžio mėnesį, šiuo metu dirbama prie kitų projektų, kurie LOD nariams bus pasiūlyti vėliau.

bet niekas šito nepaminėjo, kaip priežasties, kodėl tapo nariu doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
100 proc.mano raibuolė augino žiedą,o aš ją ,kvailė,persodinau mega_shok.gif
Atsakyti
gal nieko blogo nenutiks, jei šaknų labai neiškedenai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(seseilgakase @ 2010 12 11, 01:52)
ujjjjjjj... pektadienis.. kokia iskalba biggrin.gif


pažiūrėjus į laiką, jau šeštadienis buvo biggrin.gif

šaunuolė mirksiukas.gif

bet kaip keista.. pati per 4 metus nesu supudžius orchidėjos g.gif gal todėl, kad jos pas mane daugiau džiūsta nei būna palaistytos mastau.gif o išmetusi esu savo antrąjį falenopsį, miniuką, miltoniopsį ir katlėją... falenopsiai buvo blogomis šaknimis, o kitas dvi matyt nevykusiai padalinau, tai ir sunyko... su katlėjom vis dar bandau draugauti, o miltoniopsiai nebetraukia smile.gif
Atsakyti