Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Myllia @ 2010 12 02, 09:39)
Labas rytas, nusipirkau nukainuotas dvi orchidejas, galvojau kad jos pas mane atsigaus, bet vakar perskaiciau kokiu orchideju nereikia pirkti ir dabar nezinau ar man jas verta toliau laikyti. Saknys visiskai negrazios ir susitrauke, lapeliai su demem rudom, kiti nukrito, viena visiskai nuzydejus , kita dar su pumpurais keliais, bet ir tie keli nukrito. Ten kur jos stovejo dregna turbut labai buvo, nes tarp saknu toks kaip pelesis uzsidejes. Gal kas buvote tokias isigije? Ar jums atsigavo?

Dar vienas klausimas ar naudojate dregmes palaikymo lovelius? kur perkate? pas mane namuose labai sausa.


būtų gerai, jei įkeltum nuotrauką, nes kol kas iš pasakojimo tai viskas tikrai liūdnai atrodo sad.gif

dėl drėgmės lovelių - kuo nuoširdžiausiai rekomenduoju iš pradžių išmatuoti, kokia tiksliai drėgmė namuose. jei mažiau 50 %, tuomet reikia galvoti apie oro drėkinimą, o jei daugiau 50 % - tai neverta vargti. drinks_cheers.gif
o dėl to "man atrodo, kad sausa", tai man irgi taip atrodydavo, kol nepamatavau drėgmės smile.gif


QUOTE(mejinga @ 2010 12 02, 09:45)
sveiki,
kiek laik opo persodinimo nelaistyti Phanelopsio? persodinimo priežastis- papuvusios šaknys..  g.gif

gal galėtum plačiau papasakoti ir išvis būtų tobula, jei nuotraukas įkeltum smile.gif matai, papuvusios šaknys nelygu papuvusioms šaknims - kiekvienas atvejis skirtingas.


QUOTE(eliss @ 2010 12 02, 10:10)
O kaip zinot,kad raibuoles saknys netikusios?Isemiau,grazios,pukuotos,zieves sausos,bet jauciasi toks pelkes kvapas.O gal ten lindo ziedas,o as palaikiau sudziuvusiu lapu,galiukas toks islindes g.gif Nezinau kaip atrodo,niekad nemaciau ax.gif


negyvos šaknys yra minkštos, paspaudus lengvai susispaudžia, vandeningos.
iš kur lindo žiedas? rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(Lerikyte @ 2010 12 02, 10:29)
nenene jokių trąšų, jokių gausių liejimų. Dabar jiems kaip ir ramybės periodas, juk nenorit išprovokuot auginių augimo. Kišk į substratą pagaliuką  medinį po kiek laiko ištrauk ir žiūrėk kad jis būtų vos drėgnas, tokią drėgmę ir palaikyk


ar tik šita išmintis ne iš seminaro pasisemta? lotuliukas.gif thumbup.gif aš irgi daug naudingo išgirdau thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Myllia @ 2010 12 02, 09:39)
Labas rytas, nusipirkau nukainuotas dvi orchidejas, galvojau kad jos pas mane atsigaus, bet vakar perskaiciau kokiu orchideju nereikia pirkti ir dabar nezinau ar man jas verta toliau laikyti. Saknys visiskai negrazios ir susitrauke, lapeliai su demem rudom, kiti nukrito, viena visiskai nuzydejus , kita dar su pumpurais keliais, bet ir tie keli nukrito. Ten kur jos stovejo dregna turbut labai buvo, nes tarp saknu toks kaip pelesis uzsidejes. Gal kas buvote tokias isigije? Ar jums atsigavo?

Dar vienas klausimas ar naudojate dregmes palaikymo lovelius? kur perkate? pas mane namuose labai sausa.

Dar ne tokias baisiais orchidėjas merginos atgaivino, ypač, jei tai phalaenopsis wink.gif jie gajūs ir nori gyvent. Jei išvis mažai šaknų reiktų konstruot reanimatorių. Info pirmame puslapyje. Žiedstiebį tokiu atveju reiktų šalint iki apačios. Ir jei, matėsi, grybo pėdsakų dar profilaktiškai pamirkyti fungicide.

O iš kur žinot, kad pas jus sausa? Ar matavot su prietaisu? Gal orchidėjom to pakanka wink.gif |
Papildyta:
QUOTE(Ronja @ Plėšiko Duktė,2010 12 02, 10:32)

ne, bet iš Ramsio vistiek tik gerokai anksčiau biggrin.gif
Atsakyti
matai, vadinasi tu jau seniau protingesnė už mane smile.gif thumbup.gif
Atsakyti
jaja hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(Ronja @ Plėšiko Duktė,2010 12 02, 09:32)
iš kur lindo žiedas?  rolleyes.gif

is skroteles
Atsakyti
QUOTE(Ronja @ Plėšiko Duktė,2010 12 02, 10:32)
būtų gerai, jei įkeltum nuotrauką, nes kol kas iš pasakojimo tai viskas tikrai liūdnai atrodo sad.gif



Vakare nufotografuosiu ir butinai ikelsiu:)
Papildyta:
QUOTE(Lerikyte @ 2010 12 02, 10:35)
Dar ne tokias baisiais orchidėjas merginos atgaivino, ypač, jei tai phalaenopsis wink.gif jie gajūs ir nori gyvent. Jei išvis mažai šaknų reiktų konstruot reanimatorių. Info pirmame puslapyje. Žiedstiebį tokiu atveju reiktų šalint iki apačios. Ir jei, matėsi, grybo pėdsakų dar profilaktiškai pamirkyti fungicide.

O iš kur žinot, kad pas jus sausa? Ar matavot su prietaisu? Gal orchidėjom to pakanka wink.gif |
Papildyta:



Taip tai phalaenopsis. Paciu saknu nemazai, bet jos tokios susitrauke ir ne zalios, nors palaistytos. Grybu...hm.. reikes paskaityt kur nors apie tuos grybus kaip turi atrodyti.
O dregme tada gal pirma ismatuosiu tikrai, parsinesiu is darbo drekintuva, jis parodys kiek dregmes namie.

Aciu uz atsakymus smile.gif
Atsakyti
tai niekas nenorit gerosios Actaros? biggrin.gif
eisiu į bendrą temą pasiūlysiu...
Atsakyti
Myllia, ko gero ne drėkintuvą, bet drėgnomatį mirksiukas.gif
Atsakyti
gal ten koks drėkintuvas navarotnas ir rodo oro drėgmę? rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ronja, Plėšiko Duktė: 02 gruodžio 2010 - 11:40
QUOTE(Myllia @ 2010 12 02, 08:39)
Dar vienas klausimas ar naudojate dregmes palaikymo lovelius? kur perkate? pas mane namuose labai sausa.

Buna cia: http://www.orchidejo...php?item_id=113
Atsakyti
Nila, pasitikslinau dėl tavojo cymbidium smile.gif
cituoju Ramsio pasisakymą:

jeigu jis jau pradėjo augintis žiedstiebius tai geriau jau jo nejudinti, gal jis tą darys ir lėčiau bet geriau nieko nekeisti, nes nežinia kaip sureguos į temperatūros pasikeitimus.

tas pats galioja ir Žanei
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 12 02, 17:50)
Nila, pasitikslinau dėl tavojo cymbidium smile.gif
cituoju Ramsio pasisakymą:

jeigu jis jau pradėjo augintis žiedstiebius tai geriau jau jo nejudinti, gal jis tą darys ir lėčiau bet geriau nieko nekeisti, nes nežinia kaip sureguos į temperatūros pasikeitimus.

tas pats galioja ir Žanei

Oi, širdingai dėkoju 4u.gif Aš jį tik arčiau pristūmiau prie stoglangio, kad šviesos daugiau gautų, o kambarys tas pats liko rolleyes.gif
Atsakyti