Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

aciu mergytes drinks_cheers.gif einu kapot substrato lotuliukas.gif
Atsakyti
Norėjau paklaust nuomonės, turiu štai tokią orchidėąuser posted image
ji jau seniai sukrovė žiedus ir" užikonservavo", tie pumpuriukai jau seniai stovi vietoj, gal ko truksta jai ar taip ir turi būti, nes auginosi žiedstiebius ir pumpurus tai labai greitai, o dabar visas procesas sustojo? blush2.gif
Atsakyti
ooo, jėga, kiek bus gražių žiedųųų biggrin.gif
O tiesa, gal esat bandžiusios reanimuot pamerkiant? nusipirkau kažkada miniuką, buvo įkištas į kiminus, ištraukiau - nu ir ką, tik viena normali šaknis. Tingėjau žaisti su reanimatoriais, tai pamerkiau vazoj biggrin.gif kažin kas gausis... Nors aišku tie visi reanimatoriai man buvo pasiteisinę 150 proc. vienas dabar gėliukas taip gražiai šakneles leidžia, lapelius, auga smulkiam substrate, bet norisi eksperimentų, tik nežinau , ar aš nenusiekperimentuosiu į lankas... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mocha @ 2010 11 27, 14:54)
ooo, jėga, kiek bus gražių žiedųųų biggrin.gif
O tiesa, gal esat bandžiusios reanimuot pamerkiant? nusipirkau kažkada miniuką, buvo įkištas į kiminus, ištraukiau - nu ir ką, tik viena normali šaknis. Tingėjau žaisti su reanimatoriais, tai pamerkiau vazoj biggrin.gif kažin kas gausis... Nors aišku tie visi reanimatoriai man buvo pasiteisinę 150 proc. vienas dabar gėliukas taip gražiai šakneles leidžia, lapelius, auga smulkiam substrate, bet norisi eksperimentų, tik nežinau , ar aš nenusiekperimentuosiu į lankas... smile.gif


o kaip pries tai renimavai.. g.gif
Atsakyti
Vazonėlyje, patupdžiau ant drėgnų kiminų ir kišdavau į maišeliuką smile.gif karts nuo karto papurškaliodavau šiltu vandeniu, pravėdindavau.
Atsakyti
QUOTE(mocha @ 2010 11 27, 16:35)
Vazonėlyje, patupdžiau ant drėgnų kiminų ir kišdavau į maišeliuką smile.gif karts nuo karto papurškaliodavau šiltu vandeniu, pravėdindavau.


g.gif o man taip kazko lyg pelyt nori... g.gif turbut perdregna..tad davar virs vandens istaciau...
Atsakyti
QUOTE(evers @ 2010 11 27, 17:47)
g.gif  o man taip kazko lyg pelyt nori... g.gif turbut perdregna..tad davar virs vandens istaciau...

Tai ir man tas pats. Dvi dienas taip palaikiau, ištraukiau iš maišo, tai susierzinau, nes šaknelė ir tas centras augimo apsitraukęs tokiu pūku. Įkišau į vazą su vandeniu, žiūrėsiu kas nutiks. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mocha: 27 lapkričio 2010 - 20:14
Sveikos merginos,
noriu patarimo dėl Phanelopsio, pastebėjau kad įsimetė puvinys ir gėlė numetė apatinius mažus lapukus, virš jų buvo gražūs du nauji žiedų stiebai (bet dar nesubrendę, be žiedų, kokio 20 cm ilgio), ar gydant puvinį reikia nupjaut tas šakas? verysad.gif ar užtektų persodint į naują žemę ir nelaistyt. beje prieš tai su peiliu nupjoviau pažeistus lapus ir nugremžiau tą puvinį kiek galėjau... g.gif
Atsakyti
Puvinys isnaikinamas, kai nepaliekama jo ne kiek. Tai yra ispjaunama iki sveiku vietu ir dezinfekuojama anglimi ar cinamonu.
Atsakyti
Papasakokit kaip purskiat ir laistot savo grozius? Vienam forume parasyta, kad purkst istisus metus. o purkst kur ant lapu? Ar ir ant ziedu? blush2.gif O laistyti irgi vienam forume raso per virsu, kitam tik i lekstute.. Kur tiesa? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mimi08 @ 2010 11 28, 13:00)
Papasakokit kaip purskiat ir laistot savo grozius? Vienam forume parasyta, kad purkst istisus metus. o purkst kur ant lapu? Ar ir ant ziedu? blush2.gif O laistyti irgi vienam forume raso per virsu, kitam tik i lekstute.. Kur tiesa?  bigsmile.gif


purkšti galima, jei sausas oras namie..
purškiamos orinės šaknys.. arba apskritai oras aplink orchidėjas, bet ne tiek kad varvėtų nuo lapų..
laistyti merkiant visą vazoną iki jo viršaus 15-20 min
Atsakyti
sveikos, peržiūrėjau daug informacijos, bet kreipiuosi pagalbos, nes niekur nerandu atsakymo į savo klausimą verysad.gif
bet visų pirma nuo pradžių: lapkričio 18, gimtadienio proga gavau labai gražią orchidėją. Buvo prasiskleidę keli žiedai ir daug sukrautų pumpurų. Lapkričio 20 ją pagirdžiau, taip, kad aprasotų vazonėlis iš vidaus, nes atrodė, kad ten tikrai sausa, o neaišku kaip laistyta parduotuvėj buvo.
o šią savaitę jai kažkas nutiko blink.gif verysad.gif ėmė kristi neprasiskleidę žiedai, tie kurie žydi irgi pakeitė išvaizdą, taip lyg susilamdė, lyg susiraukšlėjo ir irgi prie kritimo ribos...
neįsivaizduoju ką padariau ne taip doh.gif žinoma, orchidėja mano pirmoji, bet tiek prisiskaičiau apie jų priežiūrą, kad tikrai lyg nieko blogo nedariau... galbūt čia pergirdymas? ar dabar kurį laiką išvis negirdyti, o gal bandyti apipurkšti žiedus? g.gif
Atsakyti