Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(tviga @ 2010 11 25, 22:36)
Tikrai įdomiai sugalvojot  thumbup.gif  gal ir aš pabandysiu panašiau priaugint keikiuką. Ačiū už patarimą  4u.gif
Žinau kad reikia 5cm šaknelių, bet man pasirodė kad jis jau visai kuris laikas nebeaugina jų, taip ir tupi su dviem trumpom apie 3cm ilgio šaknelėm

Tiesa, o taip aprištas šakneles laistėte kaip nors? Ar užtektų tada laiks nuo laiko apipurkšti tą ryšuliuką?

Aš purškiau,nes per didelis kiekis vandens irgi gali pakenkti,o papurškus augaliukas greit įsisavina drėgmę,perteklius išdžiūsta ir viskas.
Atsakyti
GIZZI5 ačiū už patarimus aciuks.gif bandysiu ryt aprišti, žiūrėsiu kaip seksis augti, o tą kitą kur iš skrotelės išaugęs turbūt dar paliksiu tegul priraizgo daugiau šaknyčių smile.gif
Atsakyti
QUOTE(daniele @ 2010 11 25, 09:23)
geriau būtų , kad patartumet substratą su pavadinimu 4u.gif

http://www.orchidejo...index.php?id=60
"Ekstra" stambus substratas epifitinėms orchidėjoms.
Yra pirkt ne tik internetu, bet ir Maximose, Senukuose, Ermitaže 4u.gif
Atsakyti
tviga,o cia tai bent!nu ir kantrybe gelezine..pusantru metu laukti...bet isauge tai ispudingai...pirma karta taip matau.po tokiu vaizdu supranti,kad phalenopsiai nera jau tokios lepios geles,ir i gyvenima kabinasi is visu jegu!super nuotraukos,man labai ispudingos 4u.gif saunuole !
Atsakyti
Laura81r ačiū blush2.gif net susigėdau. Tikrai nelabai pati tikėjau kad pavyks išgelbėti gėlytę nes tuos pusantrų metų ji stovėjo su vienu lapu kol iškišo vaikiukus biggrin.gif
va taip ji atrodė pavasarį kai pradėjo leisti keikius (atsiprašau kad prikroviau čia tiek foto, bet gal kam bus įdomu pamatyt kad net ir tokios būklės gėlytę galima išgelbėti)
user posted imageuser posted image
Atsakyti
Anūkės falenopsis žydėjo be perstojo bet po keikių atskyrimo visi metai nei vieno žiedo.
Šiuo metu vėl augina du kekius, pavasarį atskyrinėsiu (daugiavaikis papuolė biggrin.gif )
Ar taip ir turi būti, t.y. jis jau niekada nežydės?
Atsakyti
Merginos, purškite orines falenopsių šaknis virintu, distiliuotu ar lietaus vandeniu, tik ne tiesiai iš krano, nebus tokios baisios nurudavę, graudu žiūrėt blink.gif
Atsakyti
nebeskleisiu bacilų 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ronja, Plėšiko Duktė: 26 lapkričio 2010 - 09:13
KK, atnešei šios minties užkratą iš kito forumo rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(lark @ 2010 11 26, 08:22)
Merginos, purškite orines falenopsių šaknis virintu, distiliuotu ar lietaus vandeniu, tik ne tiesiai iš krano, nebus tokios baisios nurudavę, graudu žiūrėt  blink.gif

jei čia man rašot, tai dabar aš tą žinau blush2.gif Tik kai prieš porą metų pirmą kartą gavau šias gėlytes dovanų, neturėjau jokio žalio supratimo apie jų priežiūrą, todėl ir šaknys tokios kad verkt norisi unsure.gif dabar tokių klaidų nedarau schmoll.gif
Atsakyti
šaknys dar ruduoja ir nuo per stipraus mineralinių trąšų tirpalo. sutinku su lark, kad jei jau purkšti, tai tik distiliuotu ar virintu vandeniu (nors jei prastas vanduo iš krano, virinimas tik šiek tiek jį apvalo nuo kalkių). bet šiaip tai mano nuomone purkšt išvis nereikia. aš - nepurškiu ir viskas čiki. smile.gif tiesą sakant, netgi daugiau minusų purškime matau, nei pliusų:
1. vanduo gali nutekėti į lapų pažastėles, skrotelės vidurį ir tai gali sukelti puvinį
2. kai aplinkos drėgmė didesnė už vazone esančią drėgmę, phl auginasi daugiau orinių, nei "požeminių" šaknų. o tai vieni nepatogumai, nors ir gražiai atrodo. pirmiausia tokį išsikerojusį sunku tinkamai laistyti ir tręšti, o antra, tai virstančios per kraštus šaknys lengvai užkliudomos ir nulaužiamos ax.gif

žodžiu, prieš kelis metus purškaliojau ir aš, nes langas visas apmusijęs buvo smile.gif o dabar nustojau ir nematau nei vieno ženklo, kad nuo to joms būtų blogiau blush2.gif
Atsakyti
bet šaunu tviga, kad parodei ir papasakojai lauksim finalo - žiedų biggrin.gif
Atsakyti