Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

vieno mano phal vazonėlis iš vidaus apsamanojes ar apdumbliavęs, nu toks pažaliavęs hihihi.gif pirkau jau tokią, žydi dabar ji, man ją persodinti ar nekliudo tie dumbliukai? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Rožinė @ 2010 11 25, 13:04)
vieno mano phal vazonėlis iš vidaus apsamanojes ar apdumbliavęs, nu toks pažaliavęs hihihi.gif pirkau jau tokią, žydi dabar ji, man ją persodinti ar nekliudo tie dumbliukai? unsure.gif

jei matosi šaknys ir viskas ten ok tai tikrai palauks smile.gif
Atsakyti
Sveiki,

keliu mano phalaenopsiu vazoneliuose atsirado va tokiu gyventoju:
user posted image
user posted image
Manau kad cia kazkokie grybai, tik nesu niekad su tokiais susidurus, taigi ar reikia juos krapstyt, nes nusilpnins augaliuka, ar gali gelytes iki pavasario pagyvent? dabar ruosiasi zydeti, tai nelabai noretusi po vazonelius knaisiotis....
Atsakyti
QUOTE(vanda_zydi @ 2010 11 25, 14:49)
Sveiki,

keliu mano phalaenopsiu vazoneliuose atsirado va tokiu gyventoju:
user posted image
user posted image
Manau kad cia kazkokie grybai, tik nesu niekad su tokiais susidurus, taigi ar reikia juos krapstyt, nes nusilpnins augaliuka, ar gali gelytes iki pavasario pagyvent? dabar ruosiasi zydeti, tai nelabai noretusi po vazonelius knaisiotis....

Grybeliai bijo česnako,viena skiltelė į vazonėlį,jei nepadeda naudoti fungicidus.Jei dar kam įdomu;amarai bijo dilgėlių užpilo,miltligė gydoma asiūklio nuoviru,kartą per savaitę.
Atsakyti
QUOTE(GIZZI5 @ 2010 11 25, 14:51)
Grybeliai bijo česnako,viena skiltelė į vazonėlį,jei nepadeda naudoti fungicidus.Jei dar kam įdomu;amarai bijo dilgėlių užpilo,miltligė gydoma asiūklio nuoviru,kartą per savaitę.


geras thumbup.gif nesu girdėjusi apie česnaką! asiūklio nuoviras išvis stiprina augalus, kiek esu girdėjusi. ir padeda augalams patiems apsisaugoti nuo grybelių sporų.
Atsakyti
QUOTE(~*Besisypsanti*~ @ 2010 11 25, 11:29)
radau ir lapo apatines puses ta toki plemuka.. turbut tikrai tos erkutes.. einu ieskot priemoniu gydyti, gaila orchidejos ;/

Nuo erkuciu: http://www.vedrana.l...azal_10g_l_5ml/
Atsakyti
Sveikutės,
noriu konsultacijos dėl keikiukių sodinimo, kadangi pirmą kartą jie pas mane išaugo tai net nežinau ar galiu sodint, nes šaknytės dar gal ir per trumpos, o ir tik po dvi turi.
Istorija tokia kad prieš maždaug 2 metus išpuvo skrotelė ir liko tik vienas lapelis, o gėlytę labai norėjau išsaugoti, tai kokius 1,5 metų laukiau stebuklo biggrin.gif
ir šį pavasarį išaugo du keikiukai vienas ant stiebelio, kitas šalia senos skrotelės.
dabar jie tokie
user posted image

keikio ant stiebelio jau kokį mėn nebeauga šaknytės, o ir pats stiebelis jau sudžiūvęs, todėl galvoju gal jau reiktų atskirt ir sodint, bet jo šaknelės tik dvi ir trumpos kokių 3 cm. Kažin ar jis jau sugebės savarankiškai augti?

o šis šakneles augina, bet taip pat tik dvi ir jos pradėjo vyniotis ant "mamos" šaknų. Bijau kad vėliau nesugebėsiu jų atpainioti. O gal jį tiesiog taip ir palikti, o tas senas šaknis kada nors vėliau tik apkarpyt?
user posted image
Ačiū
Atsakyti
tviga- as dar pauginciau.dabar jos matinasi is moteniniu saknu...gal palaukt pavasatio... g.gif
Atsakyti
tas apatinis tai tikrai augs tik kad šaknys susipyns, bet čia ne bėda, o tas ant stiebelio keikis man rodos jau niekuo nesimaitina, nes stiebelis toje vietoje kur yra keikis visiškai sudžiūvęs g.gif o gal stiebelio viduje dar yra kokia gyvybės gyslelė ax.gif

Visai pasimečiau ir noriu išsaugoti gėlytę, nes viena iš keturių pirmųjų mano orchidėjų, ir bijau kad nepadaryčiau blogiau doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tviga: 25 lapkričio 2010 - 20:08
QUOTE(tviga @ 2010 11 25, 22:06)
tas apatinis tai tikrai augs tik kad šaknys susipyns, bet čia ne bėda, o tas ant stiebelio keikis man rodos jau niekuo nesimaitina, nes stiebelis toje vietoje kur yra keikis visiškai sudžiūvęs  g.gif  o gal stiebelio viduje dar yra kokia gyvybės gyslelė ax.gif

Visai pasimečiau ir noriu išsaugoti gėlytę, nes viena iš keturių pirmųjų mano orchidėjų, ir bijau kad nepadaryčiau blogiau doh.gif

Na gal Tau padės iš mano patirties vienas epizodas man irgi vieną kartą taip buvo.užaugino keikį,bijojau atskirti,o neatskirti irgi kažkaip buvo baisu,kad neprarasti augaliuko,tai aš į marlės gabaliuką įdėjau orch,žemių ir aprišau keikį,nuo stiebuko nekirpau,kol neįsitikinau kad prigijo ir auga, tik tada nukirpau nuo motininio augalo.Gal Tau šis variantas irgi tiks.O šiaip keikis atskiriamas kai turi apie 5cm.ilgio šaknytes.
Atsakyti
[quote=Šilingė,2010 11 23, 09:45]
Šis metodas vadinamas semihidroponika. ....


[quote=Ronja, Plėšiko Duktė,2010 11 23, 09:50]
turbūt ji augina vadinamu s/h (semi hydroponics) metodu......

[quote=Tina*,2010 11 23, 13:20]
Bandziau ir supudziau blush2.gif
[/quote]


Aciu uz atsakymus, buvau jau susigundziusi, bet nerizikuosiu manau.
Atsakyti
QUOTE(GIZZI5 @ 2010 11 25, 20:24)
Na gal Tau padės iš mano patirties vienas epizodas man irgi vieną kartą taip buvo.užaugino keikį,bijojau atskirti,o neatskirti irgi kažkaip buvo baisu,kad neprarasti augaliuko,tai aš į marlės gabaliuką įdėjau orch,žemių ir aprišau keikį,nuo stiebuko nekirpau,kol neįsitikinau kad prigijo ir auga, tik tada nukirpau nuo motininio augalo.Gal Tau šis variantas irgi tiks.O šiaip keikis atskiriamas kai turi apie 5cm.ilgio šaknytes.

Tikrai įdomiai sugalvojot thumbup.gif gal ir aš pabandysiu panašiau priaugint keikiuką. Ačiū už patarimą 4u.gif
Žinau kad reikia 5cm šaknelių, bet man pasirodė kad jis jau visai kuris laikas nebeaugina jų, taip ir tupi su dviem trumpom apie 3cm ilgio šaknelėm

Tiesa, o taip aprištas šakneles laistėte kaip nors? Ar užtektų tada laiks nuo laiko apipurkšti tą ryšuliuką?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tviga: 25 lapkričio 2010 - 20:38