Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(amukas @ 2010 11 23, 06:58)
Vienam rusiskam zurnale skaiciau straipsni, kad viena moteris savo orchidejas augina keramzite. Gal ka girdejote ar bandet? Noretusi isbandyti, nes kaip rase, tada augaliukas nepuna, laistyti reciau reikia...

Bandziau ir supudziau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(rutulyte @ 2010 11 23, 11:37)
Sveikos merginos  4u.gif
Mano Phalenopsis per 2 metus žydi trečią kart, bet šykart jis išleido stoorą žiedstiebį ir jau pumpuriukai kraunasi, bet... geltonuoja ir nudžiūva apatiniai lapai, 2 jau nukrito ir trečio jau pusė geltona  verysad.gif kas čia galėtų būt?  unsure.gif
O negali būt taip, kad leidžiant žiedstiebį suplėšo lapus? Kažkur skaičiau, kad kai suplėšo, jie natūraliai nudžiūva ir nukrenta. argi negali būti šitas atvejis? Jeigu jau tokį storą stiebą leido, tai visko gali būti, kad taip nutiko. Tik neaišku, iš kurios vietos tas stiebas išaugo ax.gif
Atsakyti
geriausia būtų pamatyti nuotrauką, nes man vis tiek įtartinai skamba tas lapų metimas. per greitai meta lapus, kad tai būtų normalu g.gif
Atsakyti
rutulyte, įkelkit foto ir greit gausit atsakymą wink.gif
Atsakyti
Ačiū labai už išsamų atsakymą. Kokį patartumet pirkti substratą? 4u.gif ir kaipapdoroti šaknys?
Atsakyti
sveikos o kokia zeme cimbidiui reikalinga-tinka... g.gif ar tinka ekstra smulkus,ar kokios specialios reikia...
Atsakyti
QUOTE(evers @ 2010 11 23, 18:58)
sveikos o kokia zeme cimbidiui reikalinga-tinka... g.gif ar tinka ekstra smulkus,ar kokios specialios reikia...

tinka, dar patariama įdėti arklio gėrio mirksiukas.gif
Atsakyti
o vazonelyj permatomam augint ar galima,ir jai ziema persodineji,ar ir to arkliuko gerio reikia.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(evers @ 2010 11 23, 20:25)
o vazonelyj permatomam augint ar galima,ir jai ziema persodineji,ar ir to arkliuko gerio reikia.. g.gif


nepersodinėkit dabar .
Lukterkit bent vasario pabaigos, jei tai planinis cymbidžio persodinimas.(Tada ir "arklį" ten įkraut bus pats laikas.
Nereikia cymbidžiui permatomo vazono.
Rinkitės tokį, kad aplink kelmą liktų pora cm iki vazono krašto, ir aukštesnį, sakykim , kad būtų kokių 15cm skersmens ir 25-30cm aukščio - idealu vidutinio dydžio cymbidžiui su kokiais 5-7 lapagumbiais.
Substratas tinka stambesnis.1,5-3cm skersmens žievės gabaliukai.

Atsakyti
QUOTE(mocha @ 2010 11 23, 14:57)
rutulyte, įkelkit foto ir greit gausit atsakymą wink.gif

na bandau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Rožinė @ 2010 11 23, 21:06)
norėjau paklausti, kaip padaryti, kad žiedstiebis eitų lanku, na nuo vazono y viršų ir vėl link vazono?man labai gražu ir stabiliau atrodo, bet bijau nulaužti doh.gif

4u.gif
Atsakyti
Rožine, taip formuoti reikia augantį žiedstiebį - palaipsniui tvirtinti prie lanko. Vienu kartu išlenkti nežinau ar pavyks - visgi jie pakankamai trapūs. O kai formuosi augimo metu, žiedstiebis bus pakankamai pasiduodantis tam procesui.
Reikia nepamiršti ir to, kad falenopsių žiedstiebiai keliauja į šviesą mirksiukas.gif

Man asmeniškai jie patinka natūraliai svyrantys arba tiesūs ax.gif Nemėgstu jokiais metodais prievartautų augalų...
Atsakyti