Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

daniele- kaip matau rauksleti lapai turbut ta problema,gali but kas su saknim blogai.... g.gif
Atsakyti
QUOTE(daniele @ 2010 11 22, 20:06)
Atrodo taip, paprastas Phalaenopsis, problematiskas 2 is kaires
labai noreciau patarimo, turiu 2 orchidejos, kaip matosi foto jos yra skirtingos
user posted image
user posted image

Problema bus išspresta persodinus ir pašalinus parudavusias šaknis,augalas paprasčiausiai per supuvusias šaknis negauna vandens,dėl to susiraukšlėję lapai.Kai persodinsi, bus po kokių penkių dienų phalenopsis kaip naujas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GIZZI5: 22 lapkričio 2010 - 21:15
QUOTE(GIZZI5 @ 2010 11 22, 22:14)
Problema bus išspresta persodinus ir pašalinus parudavusias šaknis,augalas paprasčiausiai per supuvusias šaknis negauna vandens,dėl to susiraukšlėję lapai.Kai persodinsi, bus po kokių penkių dienų phalenopsis kaip naujas.

na... drįsčiau ginčytis dėl šito blush2.gif papuvusios šaknys nefunkcionuoja, tad jas pašalinus niekas nepasikeičia, tik tiek, kad puvinys nesiplėčia toliau. kitaip tariant - augalas kaip negavo pakankamai drėgmės dėl šaknų trūkumo, taip ir negaus tol, kol užziaugins naujas.

bet kad reiktų prarevizuoti šaknis aš visiškai sutinku smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ronja @ Plėšiko Duktė,2010 11 22, 23:24)
na... drįsčiau ginčytis dėl šito  blush2.gif papuvusios šaknys nefunkcionuoja, tad jas pašalinus niekas nepasikeičia, tik tiek, kad puvinys nesiplėčia toliau. kitaip tariant - augalas kaip negavo pakankamai drėgmės dėl šaknų trūkumo, taip ir negaus tol, kol užziaugins naujas.

bet kad reiktų prarevizuoti šaknis aš visiškai sutinku smile.gif

Ar tikrai pašalinus problemą niekas nesikeičia.
Atsakyti
aš sakiau ne taip wink.gif ir savo mintį paaiškinau, t.y., pasakiau, kas konkrečiai nesikeičia smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ronja, Plėšiko Duktė: 22 lapkričio 2010 - 21:48
Pasalinus puvancias saknis - pasalinsit tolimesni puvesio plitima. Taciau augalas bus silpnas, kol neatsiaugins nauju, sveiku saknu. atrodo taip paprasta... ax.gif
Atsakyti
Isiterpsiu ir as..
Vienam rusiskam zurnale skaiciau straipsni, kad viena moteris savo orchidejas augina keramzite. Gal ka girdejote ar bandet? Noretusi isbandyti, nes kaip rase, tada augaliukas nepuna, laistyti reciau reikia...
Atsakyti
QUOTE(Ronja @ Plėšiko Duktė,2010 11 22, 22:24)
na... drįsčiau ginčytis dėl šito  blush2.gif

papuvusios šaknys nefunkcionuoja, tad jas pašalinus niekas nepasikeičia, tik tiek, kad puvinys nesiplėčia toliau.....
bet kad reiktų prarevizuoti šaknis aš visiškai sutinku smile.gif

Ginčykis, nes tai tiesa smile.gif
Prisiminkit dar ne taip seniai prarevizuotas mano susiraukšlėjusių (yra šioj temoj fotkių, kam įdomu) phal šaknis mirksiukas.gif Ir šaknis pravaliau, iškarpiau ir lapus patrumpinau..nu dar tebetupi jos man ne ką mažiau susiraukšlėjusios... Bet ir nemiršta, nuo streso dar tebesigaivalioja tongue.gif

Čia logiška, kol nebus priauginta pakankamai naujų šaknų, lapai "nepajaunės" smile.gif
Atsakyti
QUOTE(amukas @ 2010 11 23, 06:58)
Isiterpsiu ir as..
Vienam rusiskam zurnale skaiciau straipsni, kad viena moteris savo orchidejas augina keramzite. Gal ka girdejote ar bandet? Noretusi isbandyti, nes kaip rase, tada augaliukas nepuna, laistyti reciau reikia...

Šis metodas vadinamas semihidroponika. Lietuvoje iggi yra orchidėjininkų, išbandžiusių auginimą S/H mirksiukas.gif Savi pliusai, savi minusai... Bandysim paplėtoti temą aktyviau LOD forume www.orchids.lt cool.gif
Atsakyti
QUOTE(amukas @ 2010 11 23, 07:58)
Isiterpsiu ir as..
Vienam rusiskam zurnale skaiciau straipsni, kad viena moteris savo orchidejas augina keramzite. Gal ka girdejote ar bandet? Noretusi isbandyti, nes kaip rase, tada augaliukas nepuna, laistyti reciau reikia...


turbūt ji augina vadinamu s/h (semi hydroponics) metodu. prieš kelis metus ir aš buvau susižavėjusi ir turbūt pusė permečiau į keramzitą smile.gif dabar liko tik vienas phal., o kiti vėl persikraustė į yprastinį substratą... kadangi esu megėja eksperimentuoti ir bandyti neišbandytus dalykus, turiu pripažinti, kad deja, nei vienas būdas nepadarė kažkokio stebuklo. turiu omeny - nesvarbu į ką sodini, vien pasodinimo neužtenka, kad augalas gerai jaustųsi. be to, sodinimo būdą reikia rinktis pagal savo charakterį (pvz., mėgsti dažnai laistyti ar vis pamiršti...) ir sąlygas, kokias gali jam suteikti.

jei skaitai angliškai, va šiek tiek info: http://www.firstrays.../semi-hydro.htm
http://forum.growinhydro.com/
http://www.kentuckyo...s.com/7155.html

tik jei persodinsite į keramzitą, nepamirškite, kad įprastos trąšos netinka, reikia rinktis tas, kurios skirtos hidroponiniam augalų auginimui. o jų pasiūla Lietuvoje kol kas ne itin gausi...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ronja, Plėšiko Duktė: 23 lapkričio 2010 - 08:51
Sveikos merginos 4u.gif
Mano Phalenopsis per 2 metus žydi trečią kart, bet šykart jis išleido stoorą žiedstiebį ir jau pumpuriukai kraunasi, bet... geltonuoja ir nudžiūva apatiniai lapai, 2 jau nukrito ir trečio jau pusė geltona verysad.gif kas čia galėtų būt? unsure.gif
Atsakyti
greičiausiai įsimetė puvinys. verysad.gif atidžiai apžiūrėk šaknis, kiek yra sveikų?
Atsakyti