Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

šiaip mažai yra orchidėjų, kurias galima laistyti tiesiog į lėkštutę įpylus šiek tiek vandens ir palikus vazonėlio apačią mirkti. ax.gif laistyti reikia normaliai smile.gif yra keli variantai:
1) gerai kelis kartus perlieti visą substratą
2) užmerkt vazoną ir palaikyti 5-10 min. merkt beveik iki viršaus, tik tiek, kad substratas neišplauktų.

ar yra naujų auginių? šiaip gali dar po šiltu dušu maudyti.

laistyti reikėtų tada, kai pradžiūva substratas. aš visada tikrinu pirštu - įkišu giliau į substratą ir žiūriu ar jaučiu drėgmę, ar ne. jei nejaučiu, tada laistau. jei jaučiu - nelaistau.
Atsakyti
o mane kazkas buvo itikine seniai kad orchidejas tik pro apacia galima laistyti, bet truputi paliedavau is pro virsu, nes nesudregdavo virsus isviso.. yra du labai mazyciai vaikuciai.. vienas is ju matosi nuotraukoje. aciu uz patarimus smile.gif
Atsakyti
substratas, į kurį sodinamos orchidėjos, iš principo yra visiškai kitoks, nei žemė, į kurią sodinamos ne epifitinės, mūsų namuose įprastos gėlės. epifitinių augalų substrato pagrindas - medžio žievės gabaliukai su įvairiais priedais, o jie tiesiog negali sugerti to minimalaus vandens kiekio, kuris yra lėkštutėje.
Atsakyti
pernešu klausimą apie Actarą čia:
QUOTE(Žanė @ 2010 11 17, 22:21)
o jei tas skydmaris apnikęs lapus iš apatinės pusės, tai kaip reiktų daryt?  4u.gif  mane parduotuvėj prigrasino, kad dvi savaites actara lieka pavojinga, todėl taip aš ir parašiau. o ir paskaičius instrukciją nejauku daros...


QUOTE(~*Besisypsanti*~ @ 2010 11 18, 10:43)
o mane kazkas buvo itikine seniai kad orchidejas tik pro apacia galima laistyti, bet truputi paliedavau is pro virsu, nes nesudregdavo virsus isviso.. yra du labai mazyciai vaikuciai.. vienas is ju matosi nuotraukoje. aciu uz patarimus smile.gif

senų bobučių pasakos, aš irgi kol įtikinau mamą ir anytą taip nesielgti...
Atsakyti
nu,mergeles,prisiskaiciau cia stebuklu apie juodaja arbata,tai saviskes visas visas,ir zydincias,ir perzydejusias ir leidziancias ziedstiebius perliejau su juodaja arbata doh.gif tai ryt rasiu arba dziungles,arba tik stiebukus lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Laura81r @ 2010 11 18, 18:05)
nu,mergeles,prisiskaiciau cia stebuklu apie juodaja arbata,tai saviskes visas visas,ir zydincias,ir perzydejusias ir leidziancias ziedstiebius perliejau su juodaja arbata  doh.gif  tai ryt rasiu arba dziungles,arba tik stiebukus  lotuliukas.gif


nerasi visos bus kaip buvusios... smile.gif as nuo to skaitinejimo pradejau apipurskinet,arbata,arba HB101... doh.gif nu ziuresiu..beveik visos nuzydejo,tad ziuresiu ar duos rezultatu.. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Žanė @ 2010 11 18, 12:46)
pernešu klausimą apie Actarą čia:

su skydmariu kovoju jau gal trys mėnesiai . Odontoglosum hibridas turi šį "džiaugsmą". Pradžioje mirkiau su actara, po dviejų savaičių kartojau actarą .
Tai skydmariai nudžiūdavo, bet vistiek naujų užsiveisdavo. Kadangi yra tokia nuomonė,kad nauji kenkėjai pasidaro atsparūs tai chemijai, daugiau actaros nenaudojau, visgi maži vaikai namie. Tada naudojau muilą , ūkišką. Faktiškai visus lapus muiluotom rankom nuploviau, skydmariai vėl atsirado tik po ilgesnio laikotarpio, nei po actaros. Tada panaudojau po blatu gautos chemijos ( ne lietuvoj pirktos ir ne skydmariams skirtos) , pradžiai visus bjaurybes nuploviau , tada apipurškiau visą augalą. Tai su tuom kartu apsiramino, dabar jau praėjo koks mėnesis vėl aptikau pora jaunučių skydmarių , tad procedūra teks pakartoti.

žodžiu ilgas žaidimas doh.gif
Atsakyti
Nu jo, geriau jau kad netektu malonumas su tais visais "gyviais" kovot. As su savo kaktusu kolekcija vis atsinaujinanciu problemu turiu. Atrodo, jei jau viena karta uzpuole, tai paskui pastoviai atsinaujins - pursk nepurskus, keisk zemes nekeitus schmoll.gif
Atsakyti
Aš kažkada aptikau falenopsyje skydamarių, nes nulinko ką tik išskleisti naminiai žiedai. Nurinkau ranka, paskaičiau, kad nuo tamsos ir drėgmės užsiveisia, perkėliau į šviesiausią vietą ir man nepasikartojo jie (laimei!). Bet tai kaip jie gali atsinaujinti, gal netinkamos sąlygos/aplinka/vieta? Atrodo išpurški, persodini. Iš kur tie šlykštynės vėl atsiranda...
Atsakyti
As irgi kartą radau.. Ant mannii. Žiūriu sėdi toks gražus,pūkuotas. Iškart sutraiškiau. Niekuo nepurškiau,bet daugiau ir neišlindo.. Ir iš kur ir kaip jis atsirado..
Atsakyti
Cia tie balti pukuoti skydmariais vadinasi? as buvau nulo parduotuvines orchidejos uzkretus savo graziaja orchideja, kuri kaip tik keiki augina.. nurinkau su adatele visus, o ju buvo gal koks simtas.. dabar kolkas nebematau ju.. buvo ir kiausiniu prideje, nuemiau juos, tai dabar vienas koks praziopsotas pasimato, bet siaip jau geriau atrodo.. taip baisu buvo kad keikis nenusimarintu.. ir visi tie bjaurybes prie tiek keikio tiek pacios orchidejos maziausiu lapeliu kraunamu, kurie vos islinde buvo.. matyt skaniausi jiems jauniausi lapeliai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(~*Besisypsanti*~ @ 2010 11 19, 10:45)
Cia tie balti pukuoti skydmariais vadinasi? as buvau nulo parduotuvines orchidejos uzkretus savo graziaja orchideja, kuri kaip tik keiki augina.. nurinkau su adatele visus, o ju buvo gal koks simtas.. dabar kolkas nebematau ju.. buvo ir kiausiniu prideje, nuemiau juos, tai dabar vienas koks praziopsotas pasimato, bet siaip jau geriau atrodo.. taip baisu buvo kad keikis nenusimarintu.. ir visi tie bjaurybes prie tiek keikio tiek pacios orchidejos maziausiu lapeliu kraunamu, kurie vos islinde buvo.. matyt skaniausi jiems jauniausi lapeliai  doh.gif

balti pūkuoti/miltuoti tai miltuotieji skydmariai. Paprasti skydmariai tokie kaip spuogai užauga, pradžioje plokščias toks buna, paskui pradeda kilti į viršų kaip kokia karpa.
o su miltuotais , kad ir buvau parsinešusi iš ermitažo , tai didelių problemų nebuvo, užteko rankiniu būdu nurankiot ir nesikartojo.
Atsakyti