Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis


Apie nuotraukas: prieš dedant nuotrauką pravartu būtų pagalvoti, ką ja nori parodyti ar kokį patarimą gauti. Nepageidaujamos kategorijos ,,tiesiog gražu'' nuotraukos, tam yra kita fotografijų tema. To išvengti padės Blog'o ir ankstesnių temų studijavimas.

Apie kritiką - perskaityti privaloma
Mes išsakom tik savo nuomonę. Jei nuotrauka įdomi, verta nors menkiausio dėmesio, bet trūksta menko pakadravimo, sulauksite tokios ar panašios kritikos: nukirpčiau tą pusę arba pvz. pašviesinčiau, padidinčiau kontrastą, pastumdyčiau levelius (techninė pusė, kurią mes čia ir bandom kuo labiau įvaldyt ir turėti omenyje kitą karta fotografuojant). O jei nuotrauka yra tiesiog nuotrauka, kuriai joks techninis pataisymas nepadės nei apkarpius, nei pakontrastinus (pvz., siužetas nuobodus nepasikeis), tą irgi, deja, išgirsite.
Kaip padaryti, kad nuotrauka būtų įdomi - asmeninės išmonės, noro išmokti ir pajautimo dalykas... Niekas Jums nepasakys "pasilenk, palįsk po medžiu, apsisuk apie savo ašį, o dabar spausk". Juk geri kūriniai atsiranda, kai sugalvoji, kaip fotografuojamus objektus parodyt kitaip, įdomiai, kad visi pasakytų "tu matai kaip galima, nepagalvojau". Mes galime padėti vieni kitiems ir pasiūlyti, ką daryt techniškai kitaip, bet ką daryt siužetiškai kitaip - tai turi pajusti pats fotografuojantysis.


SAVAITĖS TEMA
PASAKA
Temoje vyks aktyvus nuotraukų aptarimas ir mokymasis iš klaidų

Fotografijos pradžiamokslių BLOG_as


Naudinga literatūra apie fotografija:

5 fotografu tobulėjimo stadijos

Daug literatūros apie fotografija
T. J. Kuzminai - Fotografijos meno pradmenys
Jonas_Kuzminas_Dėmesio_fotografuoju_1996
Povilas_Karpavicius_Fotografijos_vadovas_1980
Learning about Exposure - The Exposure Triangle (ang.k.)

Pamokėlės

Kompozicija ir įtaiga (ačiū peperoni už vertimą) Pamokėlė apie kompoziciją (anglu k.)
2 pamoka. Diafragma ir islaikymas (ačiū Ediper už vertimą)
4 pamoka.ISO, grudas (triuksmas), skaidres, negatyvai ir kt. fotojuostu ypatybesdoc.doc (aciu Ediper uz vertima)
3 pamoka. Objektyvai, ryskumo gylis ir diafragma (aciu Edevai)
5-a pamoka, Fotografiniai_filtrai
Kompozicijos_reiksme_vertimas (aciu Baccardi)
6 pamoka. PEIZAŽŲ, GAMTOS IR KELIONIŲ FOTOGRAFIJA
10 pamoka_Specialus_pageidavimai

Ankstesnes temos

1 tema 2 tema 3 tema 4 tema 5 tema 6 tema 7 tema 8 tema 9 tema 10 tema 11 tema 12 tema 13 tema 14 tema 15 tema 16 tema 17 tema 18 tema 19 tema 20 tema 21 tema 22 tema 23 tema 24 tema 25 tema 26 tema 27 tema 28 tema 29 tema 30 tema 31 tema 32 tema 33 tema 34 tema 35 tema36 tema37 tema38 tema39 tema 40 tema 41 tema
Plepalai cia
Apie nuotraukų apdirbimą PS kalbame čia


Norintiems prisijungti prie mūsų, rekomenduojama pasiskaitinėti ankstesnes temas, bei pasipraktikuoti atliekant techninius namų darbus:
user posted image

1. Trys daiktai. Fotografuojame tris, priešais fotoaparatą padėtus daiktus, paeiliui fokusuodami į pirmą, antrą, ir trečią. Geriausia juos deti viena uz kito, taip isdeliojant visus tris. Viso turi būti trys foto. Pavyzdžių galima pamatyti cia
2. Fotografuojam kokį nors daiktą nekeisdami atstumo iki objekto, nezūmindami, tik kaitaliodami diafragmą. Didžiausia, mažesnė, dar mažesnė... (Mažindami diafragmą didinkit iso).
3. Fotografuojam daiktą nekeisdami diafragmos, nekeisdami atstumo iki objekto, bet zūmindami - t.y. keisdami objektyvo židinio nuotolį. Pasirenkat fotografavimo tašką, tada vis arčiau ir arčiau "pritraukiat" objektyvu objektą. Pasirinkite “marga” nuotrauku fona, jame geriausiai matysis kaip keiciasi fonas, keiciant zidinio nuotoli. Kuo didesnis zidinio nuotolis tuo labiau issiliejes fonas turi gautis.
4. Fotografuojam daiktą nekeisdami diafragmos, nezūmindami, bet fiziškai keisdami atstumą iki objekto. Iš toliau, iš arčiau iš visai arti. Cia irgi siulomas kuo margesnis fonas, kad aiskiai matytusi kaip jis keiciasi fotografuojant is skirtingu atstumu.
5. WB nustatymas. Baltą daiktą fotografuojam 2-jose aplinkose: natūraliam apšvietime ir dirbtiniam apšvietime (kambario šviestuvai, be blico!). Kad geriau matytumėm skirtumą, darom po 3 foto kiekvienam apšvietime - automatiniu wb, pusiau automatiniu, rankiniu wb.
6.Kūrybinis darbas: Balto daikto fotografavimas baltame fone, (pageidautina, kad tai būtų baltas kiaušinis baltame fone, gražiai apipavidalintas, įdėta fantazijos ir kūrybiškumo, laikantis fotografavimo taisyklių).
7. Kūrybinis darbas:” Lašai lašiukai“. Šiam darbe galima naudoti blykstę, lašai turi būti tyškantys, varvantys ir t.t.
(1-5 užduotis privalomi)

Siek tiek naudingos teorijos (ačiū Raigei 4u.gif ):
ISO
ISO (ISO speed) - matricos arba foto juostos jautrumas šviesai. Kuo didesnė ši reikšmė (100, 200, 400 ir t.t.), tuo jautriau matrica reaguoja į šviesą, tuo mažiau šviesos užtenka nuotraukai gauti.
Galimybė padidinti matricos jautrumą šviesai padeda dirbti prasto apšviestumo sąlygomis, bet to kaina - padidėjęs triukšmų kiekis.
Labai didelę įtaką nuotraukos triukšmingumui keliant ISO turi matricos dydis. Mažoje matricoje pikseliai mažesni ir arčiau vienas kito, todėl keliant ISO ima "trukdyti" vienas kitam. Štai kodėl kompaktiniais aparatais (muilinėmis) fotografuotose fotografijose triukšmai gana ryškūs net nelabai žymiai pakėlus ISO.

Išlaikymas
Išlaikymas (shutter speed) parodo, kiek laiko šviesa pro objektyvą ir atvertą diafragmą kris ant matricos (arba juostos). Laikas paprastai skaičiuojamas nuo dešimčių sekundžių (tamsoje) iki kelių tūkstantųjų sekundės dalių.
Nesunku suprasti, kad kuo ilgesnis išlaikymas, tuo ilgesnį laiko tarpą šviesa pro objektyvą apšviečia kadrą, tuo šviesesnis bus atvaizdas matricoje/juostoje.
Jei prisiminti čia jau minėtą analogiją su į dubenį iš čiaupo bėgančiu vandeniu, tai išlaikymas bus tas laikas, kurį bėgs vanduo (šviesa). Vanduo turi bėgti tiek laiko, kad dubuo būtų pilnas (teisingai išeksponuota nuotrauka). Jei vanduo bėgs per trumpai - dubuo nebus pilnas (nuotraukoje trūks šviesos), jei per ilgai - dubuo persipildys ir vanduo bėgs per krastus (gausime peršviestą kadrą).

Ekspozicija
Ekspozicija ir išlaikymas - dažnai painiojamos ir net tapatinamos sąvokos.
Ekspozicija (exposure) - bendras šviesos kiekis, patenkantis ant matricos/juostos fotografavimo metu.
Taigi - išlaikymas tai laikas, per kurį šviesa krito ant matricos, o ekspozicija - šviesos kiekis per tą laiką patekęs ant matricos. Grįžtant prie mūsų analogijos - vandens kiekis per tam tikrą laiką pritekėjęs į dubenį.

Ryškumo zona ir ją įtakojantys faktoriai
Ryškumo zona arba gylis (angl. DOF -Depth Of Field) - atstumų zona, kurioje fotografuojamas objektas yra ryškus. Atstumų zona, kaip ir bet koks atstumas, matuojamas ilgio vienetais. Todėl ir sakom - ryškumo zona labai maža, vos keli mm, arba atvirkščiai - didelė, siekianti kelis metrus.
Yra trys pagrindiniai faktoriai įtakojantys ryškumo gylį:
1) Diafragmos reikšmė
Kuo plačiau atverta diafragma, t.y. kuo f reikšmė mažesnė, tuo ryškumo zona mažesnė. Čia buvo pirmoji mūsų eksperimento dalis.

f/8.0 user posted image f/5.6 user posted image f/2,8 user posted image

2) Objektyvo židinio nuotolis.
Kuo didesnis objektyvo židinio nuotolis, tuo ryškumo zona mažesnė.
Židinio nuotolis matuojamas milimetrais, o objektyvai skirstomi į fiksuoto židinio nuotolio ir kintamo židinio nuotolio objektyvus. Pastarieji žargonu dar vadinami zoomais. Ir ko gero dauguma jūsų tokius ir turit išskyrus keletą mergaičių, kurios fotografuoja su 50 mm objektyvais. Konkretaus objektyvo židinio nuotolis ar jo galimos kitimo ribos nurodytos ant paties objektyvo.
Taigi labai paprastai kalbant, norint kuo mažesnės ryškumo zonos reikia didinti mm skaičių, t.y. zoominti.

Aiškumo dėlei dar šis tas. Objektyvai pagal tai kokiame mm diapazone dirba, skirstomi į plataus kampo objektyvus, tele objektyvus ir standartinius objektyvus.
Čia jums šiokia tokia lentelė, skirstymas tas toks gana sąlyginis, bet maždaug:
user posted image
Ir vat čia yra atsakymas į tą dažnai skyrelyje girdėtą klausimą: kodėl su paprasta muilinuke sunku ar net neįmanoma gauti gražiai sulieto fono. Paprastai tokių aparatų objektyvai plačiakampiai, t.y. su mažai mm (pasiimkit, pažiūrėkit). Taigi šitas faktorius ir nulemia didelę ryškumo zoną. Ir kartais kiti du faktoriai jau nebegelbėja.

Tiesa, yra dar vienas aspektas - matricos dydis. Kompaktinių aparatų matricos mažesnės lyginant su veidrodinių aparatų matricomis. Taigi: kuo aparato matrica didesnė, tuo prie tų pačių likusių parametrų (diafragmos, židinio nuotolio, atstumo iki objekto) ryškumo zona bus mažesnė.

3) Atstumas iki objekto.
Kuo mažesnis atstumas iki objekto, tuo ryškumo zona mažesnė.
Čia buvo mūsų trečioji eksperimento dalis.
Taigi: kuo plačiau atverta diafragma, kuo didesnis objektyvo židinio nuotolis ir kuo fotografuojamas objektas arčiau objektyvo – tuo ryškumo gylis bus mažesnis.
Jei dar kas neaišku - laukiu klausimų. Yra visokių DOF skaičiuoklių, pažaidimui galit pabandyt: pakaitaliokit diafragmą, židinio nuotolį, atstumą iki objekto ir įvertinkit gautą rezultatą:
http://www.cambridge...th-of-field.htm
http://www_dofmaster_com/dofjs.html

Baltos spalvos balanso koregavimas
Tuomet galima baltos spalvos balansą nustatyti rankiniu būdu. Šiuolaikiniuose modeliuose paprastai būna keletas tipinių baltos spalvos balanso režimų, kurių mėgėjiškai fotografijai tikrai užteks. Dažniausiai galima pasirinkti parametrus, skirtus fotografuoti saulės šviesoje (Daylight), debesuotą dieną (Cloudy), esant įjungtoms kaitrinėms lemputėms (Tungsten), dienos šviesos (Fluorescent) lempoms ir apšviečiant blykstei (Flash).
Profesionaliuose fotoaparatuose įmanoma baltos spalvos balansą nustatyti pačiam fotografui nurodant kokios kombinacijos RGB derinuką laikyti balta spalva.
Įmanomas ir dar vienas būdas baltos spalvos balansui parinkti. Meniu pasirinkus baltos spalvos nustatymo balansą, nukreipkite objektyvą į balto popieriaus lapą (arba bet kokį baltos spalvos paviršių) taip, kad visas kadras būtų užpildytas balta spalva be šešėlių ar atspindžių. Spalvos balansas nustatomas paspaudus užraktą. Skirtinguose modeliuose ši procedūra gali skirtis, dar reiktų atidžiau paskaityti naudojimosi instrukciją.
Nepamirškite, jog koreguodami baltos spalvos balansą galima padaryti geresnę nuotrauką. Manipuliuodami juo kaip menine priemone, galite iš karto atlikti nesudėtingus nuotraukos korekcijos veiksmus netgi be specialių grafikos programų. Akimirksniu pakeisite nuotraukos nuotaiką, siužetą – taip nedideli skaitmeninių fotoaparatų trūkumai, lyginant juos su analoginiais, virsta į didelius privalumus.
Išvados
* Nesuderinus baltos spalvos balanso, nuotraukos gali gautis su nepageidaujamu fonu (melsvu, rausvu ir pan.).
* Baltos spalvos balansas nurodo, kokį spalvų derinį fotoaparato procesoriui laikyti balta spalva – pagal ją interpoliacijos principu atkuriamos visos kitos nuotraukos spalvos ir atspalviai.
* Patogiausias būdas suderinti baltos spalvos balansą - panaudoti tipinius baltos spalvos režimus, įdiegtos pačio gamintojo.
* Profesionalūs fotoaparatai leidžia baltos spalvos balansą suderinti rankiniu būdu, nustatant kokią spalvų kombinaciją laikyti balta spalvą.
* Baltos spalvos balansą galima išderinti ir naudoti kaip meninę priemonę nuotraukos nuotaikai ir siužeto pakeitimui.

paėmiau iš: foto.plius straipsnio...

WB nustatymas:

Skaitom fotoaparato instrukciją ir ieškom, kaip nustatomas custom wb
Su CANON EOS 350D taip:
1.nusistatau auto wb
2. toje aplinkoje, kurioje noriu fotkint (pvz. pas mus kambariuose skiriasi apšvietimas, tai kiekviename kambaryje procedūrą kartoju) nufotkinu baltą lapą (jis neturi būt didelis, svarbu, kad užimtų visą kadrą, fokusuoju rankiniu rėžimu, nes autofokusas neranda i ka fokusuot ir fotikas nefotkina)
3. einu i wb meniu, nusistatau custom wb
4. tada nufotkinta kadrą pasirenku, kaip baltos spalvos pagrindą
5. fotkinu tai, ką norėjau...

NIKON D50
1.per MENU susirandu, kur yra Wite Balance --->
2.toliau pasirenku PRE(preset) --->
3.toliau MEASURE (pamatuok). Spaudziu uzrakto mygtuka iki puses, kad gryzti is meniu i fotografavimo rezima.
4.Tada fotiko nugaroje yra knopke WB, kuria nuspaudziu ir laikau tol kol virsutineme ekranelyje atsiranda uzrasas Pre. Balta popieriaus lapa kadruoju taip , kad uzimtu visa vaizdo ieskikli ir nufotkinu. Jei viskas gerai, tai ekranelyje dega uzrasas Good, jei blogai tai no Gd, ir reikia bandyti matuoti dar karta.
5. Jeigu sumatavom teisingai, tai nuspaudziam dar karta mygtuka WB (fotiko nugaroje) ir viskas
Arba vietoj vaikščiojant po meniu, galima naudotis WB mygtuku, esančiu ant fotoaparato.

neturint spec.kortele wb balansui nustatyti, galima pabandyti panaudoti plastmasinį stiklaines dangteliį, pusiau permatomu.

Laukiami visi norintys išmokti fotografijos elementoriaus ir ne tik 4u.gif Aukščiau išvardintose nuorodose yra visas teorijos lobynas, taigi tik noro ir kantrybes kelyje savo tikslo link 4u.gif

Mokiniai pagal fotoaparatus:


CANON
Alabama-----Canon Powershot A 620
robobebras-----Canon 500d+Canon 50mm f1.8 mkII+tamron 17-50mm f2.8 VC+zenit E+industar 50-2 (50mm f3.5).
MTO-500 500mm f8
brumbrumai-----Canon 50D + Sigma 50mm f1.4
kristukass-----CANON EOS 550D+ EFS 18- 135mm. image stabilizer, macro 0.45m/1.5ft



NIKON
Green_Tea-----Nikon D3000 + Nikkor 16-85
Isila-----Nikon D3100 kit AF-S DX 18-55mm f/3.5-5.6G VR



PENTAX
Tiga-----Pentax K-m + 18-55
Ievukis-----Pentax K20D + 50mm f1.4 + 16-45mm f4



KITI
Zirzilja-----Panasonic lumix DMC-FZ8
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo brumbrumai: 05 lapkričio 2010 - 23:55
Registruojuosi 4u.gif Nu ir tempai paskutiniu metu smile.gif
Ačiū už temutę 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rarity: 05 lapkričio 2010 - 23:37
QUOTE(green_tea @ 2010 11 05, 23:04)
Zavingos akys 4u.gif Del koliazu irgi manau, kad ju cia nereikejo, o jei daryt - tuomet 1 foto vaiko, o kitos - detales. Mane tik apsvietimas ir kas liko uz kadro domina: prasom papasakot kaip rupinotes apsvietimu? Statet lempas? Tiesiog prie lango?

Klausimas bendrai visiems - kaip ruosiates fotosesijoms? Kaip tvarkotes su apsvietimu? Kaip tvarkote su modeliais? Sakote, ka jiems daryt, ar leidziat daryt ka jie nori?


Apšvietimas- apgailėtinas per langą. kai pabudau ryte ir pamačiau, kad už lango tamsiausia metų diena, suėmė neviltis. Bet po to kažkaip susitvarkiau su 'reguliuokliais'. Su jokiom lempom nemoku ir nenoriu smile.gif Bet blysktę turiu, maniau trauksiu ją, tačiau neprireikė.

Modelis darė ką norėjo, tik jo mama truputį ar barškučiu pabarškindavo ar kažkaip atsukdavo atgal, kai jis užsižaidęs nusisukdavo.

QUOTE(rarity @ 2010 11 05, 23:08)
Va Loreta pavyzdys smile.gif


50'tukas gėris smile.gif


Jo, ta Loreta mane viena ranka žudo, kita traukia ir spardo uodegon, kad tobulėčiau, gal 'daaugsiu' ir aš iki jos aukštumų smile.gif

50tukas gal ir gėris, bet kai kambariukas vos 12 kvadratų, o jame dar stovi didelė miegama lova beigi kūdikio lovelė, gali nors ant sienos lipt, nėr vietos ir taškas. Sakau, gal dėl to ir nukapojau mažylei visa ką? Buvau ir zoomini pasiruošus, bet kaip ir blykstės, neprireikė...
Atsakyti
giriat 50tukus... o gal kas bandete lyginti ar galit patarti kas geriau - 50mm f1.4 ar 35mm f1.8?
Atsakyti
Kol žinutę parašiau, temą uždarė biggrin.gif , na ir tempai paskutinėm dienom.Dėkui, brumbrumai 4u.gif
Akys limpa, kaip miego noriu, nusikaliau šiandien, o dar ryt sunki diena laukia - prašau visų, mintyse palinkėti man didžiulės sekmės, man jos ryt labai prireiks.

žinau, kad jei dabar neparašysiu, paskui galiu ir visai nebeprieit biggrin.gif
Laukine, šaunuolė, puikiai susitvarkei ir dar tokią tamsią dieną.
Koliažiukai man ne, Loretoidas, viską jau išsakė, nieko nebeturiu nei pridėt nei atimt. Tačiau visumoj, šauniai.
Galėsim, kada su koliažiukais pažaisti, man patiktų.Gal dar bus norinčių. Nors tie koliažai tai labai jau slidus reikalas, vis prisimenu Noelę, įdedu kokį, o ji...- gali va tą vieną( foto) įdėt?, mielai įsidėčiau į mėgiamas lotuliukas.gif Išvada - kartais viena foto atrodo kur kas geriau, nei kelios,kartu, kad ir labai viena šalia kitos tinkančios.
Sekmės visoms ir labanakt 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo frederica: 05 lapkričio 2010 - 23:41
siaip ne taip surasiau tuos fotikus, kad graziau atrodytu biggrin.gif bet vis tiek nelabai pavyko biggrin.gif

jei kas nori dar isirasyti, rasykit i AZ. susirasysiu visus iki kitos temos smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo brumbrumai: 05 lapkričio 2010 - 23:46
QUOTE(frederica @ 2010 11 05, 23:38)


Galėsim, kada su koliažiukais pažaisti, man patiktų.


Aš ilgą laiką maniau, kad koliažai daromi tam, kad viena foto parodyt kelias doh.gif lotuliukas.gif Prajuokinau? biggrin.gif Dabar pačiai juokinga, kad taip galvojau... rolleyes.gif

Iš šitos sesijos gavos beveik pusantro šimto foto... Kadangi vaikas ir jo išraiškos man labai patinka, tai nežinau katras nė rodyt reikėtų, man visos savotiškai įdomios.. Tai įsivaizduoju, kad tos mergaitės mamai, net nepavykę kadrai būtų aukso vertės. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(frederica @ 2010 11 05, 23:38)
Akys limpa, kaip miego noriu, nusikaliau šiandien, o dar ryt sunki diena laukia - prašau visų, mintyse palinkėti man didžiulės sekmės, man jos ryt labai prireiks.

o ka cia tu ryt veiksi, gal gali pasipasakot?smile.gif jei praleidau, nepyyyk smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Laukine25 @ 2010 11 05, 23:37)


50tukas gal ir gėris, bet kai kambariukas vos 12 kvadratų, o jame dar stovi didelė  miegama lova beigi kūdikio lovelė, gali nors ant sienos lipt, nėr vietos ir taškas. Sakau, gal dėl to ir nukapojau mažylei visa ką? Buvau ir zoomini pasiruošus, bet kaip ir blykstės, neprireikė...


todėl pirkau ir platesnį kampą... bet vis tiek su 50 mm daugiau fotkinu...
Atsakyti
brumbrumai, galesit i kita tema itraukti ir mane. 4u.gif
kristukass CANON EOS 550D+ EFS 18- 135mm. image stabilizer, macro 0.45m/1.5ft

pamirsau dar tamstai Zydraakei padekoti. 4u.gif Malonu, kad Jums patiko mano bandomoji fotosesija.

Green tea, as daug nesiruosiau pirmajai fotosesijai, tik padariau makiaza modeliukui, rubus siek tiek pakeiciau, o apsvietimas priklause musu tik nuo oro, nes tai lydavo, tai vel prasigiedrindavo. smile.gif Ateityje manau labiau kreipsiu demesi i apsvietima, detales, rubus... blush2.gif Beja o modeliuka tai kontroliauvau, ne staip tai tokia susikauscius, susiraukus is prigimties. biggrin.gif Tai as visaip linksmonau ja, kad nebutu tokia surugus. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristukass: 05 lapkričio 2010 - 23:53
QUOTE(brumbrumai @ 2010 11 05, 17:04)
  ar jus visos jau turit pasaku foto, tik as ne?biggrin.gif

Neturiu unsure.gif Vis dar meldžiuosi,kad ryt nelytų,nes sekmadienį jau be šansų,prognozuoja liūtis ištisą dieną doh.gif ...jau ir taip viskas čia pasemta dry.gif ... ir mano pagr. veikėjas pradėjo kotais spyriotis.... viešumos išsigando biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kristukass @ 2010 11 05, 23:49)
brumbrumai, galesit i kita tema itraukti ir mane.  4u.gif
kristukass CANON EOS 550D+ EFS 18- 135mm. image stabilizer, macro 0.45m/1.5ft

itraukiau wink.gif

paziurejau oru prognoze.. tai iki treciadienio nebus saules.. vien debeseliai doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Mustachio @ 2010 11 05, 23:57)
Neturiu  unsure.gif Vis dar meldžiuosi,kad ryt nelytų,nes sekmadienį jau be šansų,prognozuoja liūtis ištisą dieną  doh.gif ...jau ir taip viskas čia pasemta dry.gif ... ir mano pagr. veikėjas pradėjo kotais spyriotis.... viešumos išsigando  biggrin.gif

eina sau... as tai sekmadieni lauke planuoju fotkint.. ir kito vaianto neturiu biggrin.gif turiu tik viena diena.. teks per lietu.. pasimelsiu biggrin.gif
Atsakyti