QUOTE(Fanfanė @ 2011 07 03, 21:34)
Gal kas man padės, turiu keletą klausimų dėl išvykimo:
1. Kokius dokumentus reikia išsiimti prieš išvažiuojant? Be tapatybės įrodymo gal reikės dokumentams dar kokio gyvenamosios vietos (Lietuvoje) patvirtinimo? Tėvų pajamų?
2. Insurance number gavimas, su juo jokių įmantrybių? Einu į Job Center, pateikiu ko prašo ir tiek? Čia extra skubus reikalas, reikia pildytis iš kart atvažiavus?
3. Bilietų pirkimas. Pati dar nesu pirkus, galva sukasi beieškant
Kaip suprantu geriausia imti Ryanair, laukti paskutinės minutės ar sakytis kokį mėnesį prieš? ~400lt, normali, gera kaina ar permokėjimas?
4. Kuriame banke geriausia atsidaryti sąskaitą?
5. Kokį mobilaus ryšio operatorių patartumėt rinktis?
6. Kokiuose tinklapiuose (internete) ieškotis darbo?
Nepykit jei kai kurie klausimai kvaili, o dar turbūt būsiu ką nors pamiršus, grįšiu papildyt
1. Sakyciau geriausia tureti ir pasa ir tapatybes kortele, dar turejau i anglu k isversta gimimo liudijima, bet nepamenu ar kur naudojau
Del tevu pajamu lai pasiima is darbo arba mokesciu inspekcijo pazymas apie pajamas ir sumoketus mokecius, issiversk i anglu k ir pasitvirtink pas notara. Kai tvarkiausi studentiskus finansus (del valstybes paramos) situ dokumentu reikejo, kaip dabar nezinau, bet teoriskai turetu prasyt
2. Atvaziavus pasiskambinsi i jobcentra numeriu 0845 600 0643 (dirba pirmadieni-penktadieni 8.00-18.00), pasakysi, kad nori insiurenco nes mokysies ir dirbsi, tave paklaus vardo, pavardes, adreso, tel nr, tautybes, gimimo datos ir pan ir pasakys kada ir kur ateiti bei atsius laiska su visom detalem.
4. Bankai visi daugmaz panasus. keletas neseniai pagarsejo, nes klientu duomenys "dingo", bet siaip ziauriai didelio skirtumo nera. Daznai universiteta turi sudare kaipo sutartis su bankais ir ten saskaita atsidaryti lengviau. Daznai uztenka asmens tapatybes dom=kumentu ir laisko is universiteto. As lygiai taip ir atsidariau. Jei nusimanai finansiniuose dalykuose, tiesiog pasiskaitinek banku puslapiuose apie studentiskas sakaitas (tokia greiciausiai ir gausi).
QUOTE(-Astreja- @ 2011 07 03, 22:59)
5.Dar del telefono, patariau 3G, bet jie veikia tik pritaikytuose tel, tai jei galvoji pirktis
pay as you go kortele ir naudoti savo telefone, tada geriau pirkis oragne arba O2, nes sita neveiks
6. na pradziai kad ir mazai valandu gaut, o paskui galima apeiti aplinkinius barus, kavines ir pan ir paziuret gal iesko darbuotoju
5. Cia dar priklauso nuo to, kam telefona naudosi. Kaip taisykle geriausia turet ta pati rysi kaip ir tavo draugai, nes skambuciai pigesni arba nemokami. SIM kortele taip pat gali gauti namokamai (uzsisakant internete) abra uz ~£2 vietinej parduotuvej. Pradziai sakyciau geriausia imt su papildymu (pay as you go), o paskui norint nauj telefono ir pan galima pasiimt ir su sutartim (reik labai apgalvot sita zingsni, nes dabar dauguma sutarciu 18-24 men ir daznai pigiau yra nusipirkt ta pati tel ir toliau pildytis arba turet sutarti tik kortelei, kuri atsinaujina kas menesi). Beje, dauguma tinklu turi kitokiu privalumu, kaip pvz lojalumo programos, VIP pasiulymai, Orange treciadieniais siulo kina ir pica 2uz1 kaina ir t.t.
Skambinimui i LT dabar populiareja Lebara, nes i namini tel kaina ~1p uz minute. Aisku Skype nemokamai ir dar su vaizdu
6. Kaip studente daug valandu dirbt negali pagal istatyma, taigi labai ir nesiplesyk, apsiprask su mokslais, kalba ir t.t.
QUOTE(Fanfanė @ 2011 07 04, 08:39)
QUOTE(-Astreja- @ 2011 07 04, 00:59)
Šviesiau akyse pasidarė.
Dar dėl kompiuterio, čia gal toks labiau individualus dalykas, bet be jo niekaip per paskaitas neįmanoma išsiverst? Gal UK jie pigesni? Mėtausi, ar dabar skubėt ieškot ir čia nusipirkt, ar nuvykus į UK kokiam ebay pasižiūrėt.
Mes bent per paskaitas kompiuteriu nenaudojom (nebent informatikos klasej). Jis reikalingas tik rasant atsiskaitymus, socialiniams tikslams (Skype, facebook ir t.t.). Jei dabar neturi savo ir nelabai nori investuoti, galesi naudoti tais, kurie yra informatikos klasese, bibliotekose ir t.t. Aisku reik atsimint, kad visi atsiskaitymus raso tuo paciu laiku, t.y. paskutine diena
ir per pietu pertraukas kompai taip pat uzgulti. Bet tikrai neturedama savo neprapulsi
Sakyciau geriausia jei turi kokiu pazistamu kompiuteristu paprasyk, kad tau ant lapuko surasytu minimalius techninius duomenis tavo reikmem (gal net pasiulytu gamintoja verta demesio arba kurio vengti), o kompiuteri/laptopa nusipirksi cia per ispardavima (technologijos sensta kasdien ir jei nesivaikysi sustriausio kompo uz £300 nusipirksi kazka tinkamo), svarbu zinai i ka atkreipt demesi.
Beje, del gyvenamosios vietos patvirtinimo manau universitetas isduos kokia pazyma, kuria priims kitos istaigos, ypac jei jos ir taip turi sutartis su universitetu (bankai, darbovietes ir t.t.).
Laimės niekam nėra pažadėta. Gyvenimas kiekvienam skiria laiko ir erdvės. Pats žmogus turi pasirūpinti kuo juos užpildyti.