Įkraunama...
Įkraunama...

Valgymo sutrikimai

Labas 4u.gif Esu emocinio valgymo vergė, bandau su juo kovoti turbūt kokius aštuonerius metus, o gal net ir visus dešimt. Tikiuosi, rasiu čia bendraminčių ax.gif Neseniai perskaičiau G. Roth knygą "Moterys, maistas ir Dievas", kuri mane iki ašarų sukrėtė, bandau laikytis jos mitybos rekomendacijų ir reguliariai sportuoti namie, nes noriu padailinti figūrą ir gerai jaustis (šiuo metu dirbu mama, auginu beveik dvimetį vaiką, tad būna dienų kaip tyčia, kai nebežinai, kaip susitvarkyt ir su vaiku, ir su buitimi, ir su savo emocijomis). Per pastaruosius metus patyriau daug sukrėtimų, pašlijo santykiai su vyru (jau tada, kai laukiausi), prie to prisidėjo jo problemos su alkoholiu, neištikimybė, prieš kurį laiką tapau žagintojo auka (ačiū D, išsisukau pasiūlius pinigų, bet ne iš karto...), dabar vyksta teismo procesas, kuris mane psichologiškai sekina, plius tėvai bylinėjasi ir neklauso mano patarimo samdyti advokatą, todėl rezultatai nekokie, o aš turiu būt ta kempine, kuri viską sugeria... Dar labai save graužiu dėl neseno poelgio, kuriuo iš dalies norėjau (pasąmoningai) atkeršyti vyrui, iš dalies patirti tai, apie ką jau seniai svajojau. Dabar tuo nesididžiuoju, bet kas padaryta - padaryta. Žodžiu...
Šių metų vasarį pradėjau reguliariai sportuot namie, prisižiūrėjau mitybą, pradėjau skaičiuoti kcal, savijauta buvo superinė, numečiau beveik tiek, kiek norėjau, iki tikslo buvo likęs vos vienas kg, bet po to prasidėjo tėvams problemos teismuose ir aš pradėjau valgyti... sad.gif Rezultatas - grįžau į pradinį tašką. Dabar susiėmiau, tikiuosi jūsų pagalba bus lengviau 4u.gif
Atsakyti
oj, koks sudetingas tavo gyvenimas, uzjauciu . reikia koncentruotis i tai, kas yra gero, pvz vaikutis. nes kitaip ne kas bus
Atsakyti
aš prieš mėnesį kažkur pradėjau "susiimti", bet dėl maisto, tai atsilaikiau vos savaitę... sportuot sportuoju reguliariai, su užsidegimu, bet valgau vis dar be saiko ir beleką.. kažkaip iškentėjau savaitėlę su normaliu maistu, ir po to taaaaip norėjosi, ir neturėjau valios atsispirt, ir kai jau susigadinau savo užsibrėžimo siekimą, taip visai sugedau.. svoris per mėnesį pakito vos vienu kg mažiau, bet jei nevalgyčiau belekiek, manau būt žymiai geriau
Atsakyti
Zivilka, tai jau taip, man pačiai atrodo, kad per porą metų tiek visko atsitiko, kiek per muilo operą neparodo lotuliukas.gif Na, bet jau gerėja situacija smile.gif

ne ta prasme, o ką sportuoji? Pamėgink ryte sportuot, man po to normalaus maisto, o ne bele ko norisi ir šiaip diena prasmingiau praeina 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(maruša @ 2011 07 28, 10:30)
Zivilka, tai jau taip, man pačiai atrodo, kad per porą metų tiek visko atsitiko, kiek per muilo operą neparodo lotuliukas.gif Na, bet jau gerėja situacija smile.gif

ne ta prasme, o ką sportuoji? Pamėgink ryte sportuot, man po to normalaus maisto, o ne bele ko norisi ir šiaip diena prasmingiau praeina 4u.gif


einu į salę, rytais smile.gif vistiek visokio š norisi doh.gif
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif

Keliu temą į viršų ir tikiuosi surasti bendraminčių.. ax.gif

Sergu valgymo sutrikimu daug metų, tik visai neseniai sužinojau, nepilnai prieš metus, kad sergu. Nes mano liga yra pastovus persivalgymas, kas asocijuojasi su apsileidimu, neprisižiūrėjimu savęs, tinginiavimu, o ne liga.

Taigi ieškau bendraminčių, nes vienai sveikti yra labai labai sunku. Nesvarbu, kuom sergi, ar anoreksija, ar bulimija, ar persivalgymu. Mes visos turim bendrą tašką - nesveiką santykį su savimi bei maistu.

Dabar esu labai pasimetus, nes po paslydimo nesugebu atsikelt.. Ir vėl liga įtraukė mane. Kartais net susimąstau, ar išvis įmanoma pasveikt.. Bet kelių merginų pavyzdžiai rodo, kad taip.

Taigi, ar būtų dar bendraminčių, kurios norėtų palaikyti viena kitą? rolleyes.gif
Atsakyti
Sveikutė, rudens_lapas,
Man tavo situacija pažįstama. Ypač tiko žodžiai "mano liga yra pastovus persivalgymas, kas asocijuojasi su apsileidimu, neprisižiūrėjimu savęs, tinginiavimu". Pas mane visa ko pradžią davė depresija ("draugauju" su ja jau apie 10metų). Per pirmus kelerius metus ji pasiekė tokį lygį, kad užvirė baisią košę: psichologinis, socialinis dugnas, žiaurus persivalgymas, bulimija, remisijos laikotarpis, totalus puotavimas (plius beveik 40kg), neaiškus pagerėjimo laikotarpis ir dabar vėlei jaučiu, kad krentu....
Gaila, kad šioje erdvėje mažai kas bendrauja šia tema. O taip norisi, kartais net reikia to.
Atsakyti
Sveika, gyvenanti 4u.gif

Mažai bendraujama, nes mums neįprasta šia tema kalbėti. O kur dar įsitikinimas, kad jei garsiai apie tai nekalbi, tu problemos neturi. Neigimas gi vienas iš ligos požymių. Bet man kilo mintis atnaujinti, prigaivinti šią temą, nes kartu einasi lengviau, jau vien dėl to, kad turi su kažkuo pasidalinti, kas žinai, kad tikrai tave supras. Gaila, kad artimieji mažai tą supranta.. Tad jei sportuojančios buriasi kartu, nėštukės, sergančios, manau galim burtis ir mes sergančios VS. drinks_cheers.gif

Aš gulėjau VSC, ten daug ką suprantau, labai geri pagrindai, bet žinom, kad to neužtenka. Reikia darbo su savimi. Ech, sunku, nes nežinau, nuo ko pradėti..

Sakei, kad buvo pagerėjimas, dabar vėl kritimas. Kas nutiko? Persivalgai?
Atsakyti
Tavo žodžiai optimistiškai skamba. Pas mane ir toks etapas buvo po vsc. Tada sekė ilgas ir brangus gydymas. Po metų jį mečiau. Po vsc kuri laika atrodo viskas įmanoma, gyvenimas šviesesnis. Džiaugiuosi, kam pavyksta tą mastymą išlaikyti. Tik daugumai paskui ateina tokia stadija, kai viską žinai, bet sau pritaikyti nebemoki. Ta kryžkelė daug ką lemia, ar sugėbėsi pajudėti iš sastingio taško, ar grįžinėsi atgal...
Dabar vėlei pradedu stipriai persivalgyti ir apsileidinėti, tas mane gasdina. Žinau dėl ko tai vyksta, bet žinoti ir tai keisti du skirtingi dalykai:).
Kaip suprantu tau dabar sveikimo periodas. Sveikinu su tuo ir linkiu eiti tik pirmyn!!! O palaikymo tikrai reikia, kartais net pabarimo iš tavo bėdą suprantančio žmogaus. Mums sunki akimirka nesuprantama kitiems, atrodo dėl nieko galvą sukam, o mums sukasi vis vien:)
Galbūt mūsų aktyvesnį bendravimą pamačiusios irgi prisidės, nes manau dauguma radusios temą nerašo, nes mato, jog kokia žinutė iššoka kas pora mėnėsių. Internetas geras dalykas šiuo atžvilgiu, nes leidžia laisviau kalbėti apie tai, nei realiame pasaulyje, nėra tokios gėdos, baimės, kad sužinos pažįstami ir didesnė tikimybė rasti žmogų, su kuriuo tikrai sieja panašūs ligos simptomai.
Tau persivalgymas kas yra? Kokio masto?
Atsakyti
Buvo pas mane tas dziugus etapas. Kai maitinausi puikiai, kai maistas buvo kazkelintoj vietoj, nebe pirmoj, kai sportavau tik savo malonumui, o ne del to, kad numesti svorio, meciau psichoterapija, nes galvojau, kokia as supermene, kaip as pati viska galiu. Deja, tas etapas praejo. Butent! Zinau, bet nebemoku pritaikyt..

Kaip ir labai teisingai parasei, pas mane sastingio periodas, kai pasuksiu i viena ar kita puse. Mane laiko dar tai, kad lankau individualia psichoterapija, tai kazkiek mane palaiko ta mintis, kad su kazkuo galiu pasidalint, kaip jauciuosi, buti savimi karta i savaite.

O as persivalgyt galiu bet ka. Neturiu specifinio maisto. Man svarbu pats maistas... O tau?
Atsakyti
Labukas, ne jūs vienos vargstat smile.gif
Aš jau 6 metus su bulimija kovoju doh.gif
Atsakyti
Džiaugiuosi, kad dar lankai seansus ir jie tau padeda. Tai geras būdas palaikyti būseną ribose. Ji tau naudinga, tai stumtels reikiama kryptimi, tikiuosi thumb_yello.gif
Aplinkinių požiūris koks pas tave? Nesupranta, bet stengiasi, ar tiesiog numoja ranka neparišę kas kaip?
Pas mane ir skirtumo nėra maisto puotavimo atžvilgiu. Man įdomu, kokie tavo kiekiai persivalgymo priepuolio metu ir kiek jis tesiasi?
Papildyta:
Mūsų daug kovojančių su šiuo gyvenimo kryželiu - VS. Mums visoms sėkmės, nes tai viso gyvenimo darbas. Nemanau, kad tai išgydoma liga, ją tiesiog pažabojame, nugramzdiname, bet visada lieka galimybė sugrįžti, tai kaip priklausomybė, tik daug sudėtingiau, nes maistą vartoti būtina, negali mesti. Gaila, kad nekoduojama ši liga:D.
Atsakyti