QUOTE(Žydros akys @ 2010 11 03, 15:27)
Sveikos
REIKIA EXTRA ATSAKYMO!
Please help
3.1.1.3 REGIONINĖ ŽMOGAUS TEISIŲ APSAUGOS SISTEMA
Šiuo metu egzistuoja 3 pagrindinės regioninės žm. teisių apsaugos sistemos: Europos, Amerikos, ir Afrikos. Buvo pasiūlymų kurti Islamo valstybių, Pietryčių Azijos, Ramiojo vandenyno, tačiau konkrečių rezultatų tai nedavė.
Efektyviausia ir labiausiai išvystyta laikoma Europos žmogaus teisių apsaugos sistema. Daug dėmesio principui paskyrė Saugumo ir Bend¬radarbiavimo Europoje pasitarimo dalyviai. Baigiamajame akte suformuluojamas tarptautinės teisės principas, kuris vadinamas ,,Žmogaus teisių ir pagrindinių lais¬vių, įskaitant minties, sąžinės, religijos ir įsitikinimų lais¬vę, gerbimas". Dalyvaujančios valstybės, pasirašydamos aktą, pasi¬žadėjo gerbti žmogaus teises ir pagrindines laisves, įskai¬tant minties, sąžinės, religijos ir įsitikinimų laisvę, nepriklausomai nuo rasės, lyties, kalbos ir religijos. Be to, buvo susitarta skatinti, kad būtų efektyviai įgyvendinamos poli¬tinės, ekonominės, socialinės, kultūrinės ir kitos teisės ir laisvės. Valstybės, kurių teritorijoje yra nacionalinių mažumų, gerbs joms priklausančių asmenų teisę į lygybę prieš įstatymą, teiks galimybę faktiškai naudotis žmo¬gaus teisėmis ir laisvėmis. Dokumente pabrėžiama ir pripažįstama žmo¬gaus teisių ir pagrindinių laisvių reikšmė, konstatuojamas jų gerbimo esminis vaidmuo draugiškiems santykiams ir bendradarbiavimui tarp valstybių plėtoti. Dalyvaujančios valstybės įsipareigojo įgyvendindamos principą bendra¬darbiauti su Jungtinių Tautų Organizacija, veikti pa¬gal JTO įstatų tikslus ir principus, Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją, tarptautinius paktus dėl žmogaus tei¬sių, taip pat pagal kitas tarptautines deklaracijas ir susi¬tarimus.
Europos regione efektyviausiu žmogaus teisių apsaugos mechanizmu laikomas pagal Europos Tarybos valstybių priimtą 1950 m. Europos žmogaus teisių konvenciją įkurtas Žmogaus teisių teismas.
teismui individualias peticijas gali pateikti:
1) fiziniai asmenys,
2) nevyriausybinės organizacijos ar
3) grupės asmenų,
teigiančių, kad jie yra vienos iš aukštųjų susitariančių šalių padaryto konvencijoje ar jos protokoluose įtvirtintų teisių pažeidimo auka.