Įkraunama...
Įkraunama...

Kūdikio vystymas

QUOTE(MarryJane @ 2008 11 20, 18:55)
Jei ir ipras, tai ir atpras wink.gif. Tai gal dabar ir papo vaikui neduot, nes taps iprociu ir jis kitokiu budu nevalgys? Taip mastant tai ir sauskelniu nedekim nes neismoks kitaip slapintis, ir soskes neduokim, nes neatpratinsim, ir ant ranku neimkim, kad nepriprastu, ir nebendraukim su vaiku per daug, nes nepabus vienas paskui...
Vaikai auga ir nori nenori vienus jus iprocius keicia kiti  mirksiukas.gif


Jus kartais pati sau nepriestaraujat!? blink.gif wysto nes nemiega - muistosi, o weliau tipo nebesimuistys ir jau uzmigs ir atpras newystomas miegot. Tai jeigu dabar nemiego problema aktuali, tai weliau jau nebebus tokia aktuali - ar kaip cia iseina g.gif
Ne esu as nei uz nei pries wystyma, man to nereikejo nes dukryte gan ramiai miegodawo, bet kaikurie issakyti pamastymai cia, wercia susimastyti ir apie nauda ir apie galima zala g.gif
Atsakyti
QUOTE(omny @ 2008 11 21, 14:56)
Jus kartais pati sau nepriestaraujat!?  blink.gif  wysto nes nemiega - muistosi, o weliau tipo nebesimuistys ir jau uzmigs ir atpras newystomas miegot. Tai jeigu dabar nemiego problema aktuali, tai weliau jau nebebus tokia aktuali - ar kaip cia iseina  g.gif
Ne esu as nei uz nei pries wystyma, man to nereikejo nes dukryte gan ramiai miegodawo, bet kaikurie issakyti pamastymai cia, wercia susimastyti ir apie nauda ir apie galima zala  g.gif


Pries pradedama vystyti savo suneli, pasiteiravau pediatro ir neurologes apie galima tokio naktinio migdymo zala vaikui. Abu jie sutartinai teige, jog jokios zalos vystymas nedaro, itin neramiam vaikui - tai ramesnio miego garantas. Sutinku, kad galbut jam bus sunku priprasti miegoti laisvomis rankytemis ir kojytemis, bet bent jau pirmus menesius jis miegojo ramiai.
Atsakyti
Perskaičiau šią temytę, dar kartą įsitikinau kad kiek žmonių tiek nuomonių, ir visiškai pritariu, jog mamytė geriausiai žino kas tinka jos vaikeliui.

Aš pati ruošiuosi vaikelį vystyti bent jau pirmas kelias gimimo dienas, o paskui žiūrėsiu pagal poreikį. Asmeniškai manau, jog gimęs leliukas patiria stresą, o suvystymas primena jo būklę pilvelyje. Be to esu skaičiusi straipsnių, kur teigiama, jog vystymas sumažina pjūtelės riziką (na, gal ne riziką bet jos atsiradimą).

Gal kartais kas turite kokių nuotraukų kaip geriausia leliuką vystyti visą ir iki pusės? Būčiau labai dėkinga už info. smile.gif
Atsakyti
Ir nereikia vystyti, jei mazylis miega nakti ramiai. Taciau jei jis miega taip kaip mano Motiejukas, tai vystyma prilyginciau issigelbejimu smile.gif
Atsakyti
As nuo gimimo vysciau tik iki puses, tik kojytes ir tik diena, o naktimis miegodavo su sliauztukais mirksiukas.gif .Ir jokiu pampersu mes nenaudojom diena, jokiu sutimu nebuvo, odele visada kvepuodavo.
Atsakyti
Vysciau pirma menesi, o paskui dar kelias savaites tik nakciai, kai neramus budavo. Nors dabar kartais kyla noras, nes pastoviai veiduka nusidraskes ir akis bando issikabint, o pirstines nusivalgo ar kitaip nusiima ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Vitalija J. @ 2008 11 27, 22:03)
Perskaičiau šią temytę, dar kartą įsitikinau kad kiek žmonių tiek nuomonių, ir visiškai pritariu, jog mamytė geriausiai žino kas tinka jos vaikeliui.

Aš pati ruošiuosi vaikelį vystyti bent jau pirmas kelias gimimo dienas, o paskui žiūrėsiu pagal poreikį. Asmeniškai manau, jog gimęs leliukas patiria stresą, o suvystymas primena jo būklę pilvelyje. Be to esu skaičiusi straipsnių, kur teigiama, jog vystymas sumažina pjūtelės riziką (na, gal ne riziką bet jos atsiradimą).

Gal kartais kas turite kokių nuotraukų kaip geriausia leliuką vystyti visą ir iki pusės? Būčiau labai dėkinga už info.  smile.gif

jeigu labai veida draskys arba mus, tai tada visa... o taip tai iki puses... kaip vaikuti vystyti gimdymo namuose paklausi pas akusere, parodys.
Atsakyti
as savaji po ligonines gal dar pora paru pavysciau tik del to, kad sestes taip parode, bet paskui nustojau.... kazkaip labai karstos dienos buvo, gailejau suvarzyti maziuka, o dar pamaciau kad normaliai miega-pamirsau ta vystyma, tik juokingabudavo kai miegodamas isgirdes koki garsesni garsa iskeldavo abi rankyte svirsun su isskestais pirsciukais wub.gif krabuku tada vadindavom. o vat drauge leliuka vysto mieguciu, nes jo slabai neramus mazylis
Atsakyti
QUOTE(dolly` @ 2008 12 06, 00:58)
juokingabudavo kai miegodamas isgirdes koki garsesni garsa iskeldavo abi rankyte svirsun su isskestais pirsciukais wub.gif  krabuku tada vadindavom.


Čia toks įgimtas refleksas (atrodo, vadinasi Moro refleksu, jei nepainioju kažko). Visi leliai taip daro iki trijų mėn maždaug. Vėliau pripranta. Jis likęs kaip atavizmas. Pirmykščiams žmonėms gyvenant buvo daug pavojų, todėl jie jautriai reaguodavo į kiekvieną garsą, vaizdą ir pan.

Aš nesu vystymo šalininkė. Tiesa, vaikiukas "apspaustas" geriau miega. Aš savąjį iki maždaug mėnesio migdydavau taip: apkloju iki kaklo, apkamšau, prie nosytės priglaudžiu vystykliuką, o viršutinę rankytę (tada miegodavo tik ant šono) prilaikau ranka, kol užmiega. Bet tik švelniai priglaudusi. Jis ir dabar (4 mėnesių) nusiramina, kai prisiglaudžiu savo veidu prie jo veido, tyliai šnabždu ką nors, niūniuoju. Manau, kad vystymas tikrai yra reikalingas mamų patogumui. Jei lelius makaluojasi, tai gal jam taip norisi tuo metu? O mums nesinori, tai ir pančiojam vaikiuką?

Kažin, kaip elgėsi pirmykštės moterys? Ar kaip elgiasi dabar visokių mažai civilizuotų genčių moterys? Juk nevysto. Vaikus maitina pačios, nes mišinių neturi, nenaudoja jokių kremų, aliejų, neduoda vitaminų, neskiepija ir t.t. Ir ką? Vaikai neužauga?
Atsakyti
QUOTE(GiedrėM @ 2008 12 13, 00:03)
Manau, kad vystymas tikrai yra reikalingas mamų patogumui. Jei lelius makaluojasi, tai gal jam taip norisi tuo metu? O mums nesinori, tai ir pančiojam vaikiuką?



Sianakt nevysciau. Miegojom tokiu rezimu: 1 valanda snaudziam, 2 valandas blaskomes, 1 valanda miegam, 2 val - blaskomes. Taip atejo rytas. Mazylis piktas, irzlus, akytes raudonos, nes neisimiegojo. Nemanau, jog vystymas nakties miegui jam daro zala. Priesingai, jis ismiega, prabunda pailsejes. O del mamos patogumo, tai tiesos yra, kai jis suvystytas, pasnaudziu ir as. Taciau nakties miegas man butinas, nes dienos metu jis temiega vos pora kartu, visa kita laika mes bunam kartu nuo - iki, todel apie poilsi diena jau net nesvajoju.

O del pirmyksciu moteru, tai jokiu budu nenoreciau taip auginti savo mazylio. Kudikiu mirtingumo skaicius pernely gasdinantis. Naturali atranka man nera priimtina.
Atsakyti
As tai vystau tik su pleduku tokiu specialu,kur leidzia odai kvepuot,nes mes kitaip nepamiegam.Jis per nakti taip issiblasko ir save su tokiais energingais judesiukais isbudina...Tai apvynioju ji ir tiek,kad rankytes neislistu ir mes tada miegam smile.gif
Atsakyti
mano mama patare vystyti kad geriau miegotu, nes mano mazyle per miegus netycia sutrenkdavo sau per veiduka ir nubunda.. pradejau vystyti ant nakties ir nesigailiu tongue.gif biggrin.gif
Atsakyti