Įkraunama...
Įkraunama...

Gražesni už kalnus gali būti tik kalnai...

QUOTE(Jurzole @ 2010 11 07, 14:59)
Ir dar jungiuosi prie Aidlukos klausimo - prasom pasnibzdeti, kas ten per Olimpo kalnas nuotraukose?  mirksiukas.gif


Ne Olimpo, bet Olympo. mirksiukas.gif Parašiau su klaida, nes kalnas netikras. T.y. kalnas tikras, bet tų Olimpo kalnų pas juos ant kiekvieno kampo.

Tai - Turkija 2009 m. gruody. Patiko man ten žiemą: oras apie +20 - +22, žmonių minimumas, todėl po visokius objektus vaikščiojom praktiškai vieni ir nesistumdydami su masėmis. Įkyrių prekiautojų - išdurinėtojų taip pat minimumas. Gėris. biggrin.gif

Man regis, galima apsistot pačiam nacionaliniam parke. Ta medinė trioba nuotraukoje - viešbutis. Nesigilinau, bet atrodo, jog ten yra skirtingo lygio bilietai pvz. gali nusipirkti kelioms dienoms ar savaitei ir vaikščioti. Mes buvome apsistoję Zakopanėje, bet pats miestas manęs nesužavėjo, o gal patekom per patį įkarštį: minios žmonių, mašinų, remonto darbai. Tikėjausi tykaus ir idiliško poilsio kalnų kaimelyje (bent jau taip įsivaizdavau), o gavau Basanavičiaus gatvę Palangoje. unsure.gif
Buvo ir geroji pusė - mums nuskilo fainiai apsistot. Važinėjom pusę dienos po Zakopanę, ieškodami kur apsigyvent, bet vis kas nors netiko, kol galiausiai užkalbinom senioką, stovintį ir siūlantį kambarius pakelėj. Nieko gero jau nesitikėjau, bet užvežė jis mus į tokį kalną, su tokiu kvapą gniaužiančiu vaizdu, kad spoviau net į tai, jog ten buvo bendri patogumai su kitais gyventojais. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Darbinga @ 2010 11 05, 14:47)
Eilinis Olympo kalnas.  biggrin.gif

user posted image



QUOTE(Darbinga @ 2010 11 08, 11:07)
Ne Olimpo, bet Olympo.  mirksiukas.gif Parašiau su klaida, nes kalnas netikras. T.y. kalnas tikras, bet tų Olimpo kalnų pas juos ant kiekvieno kampo.


Na nesusilaikiau, bet pataisysiu blush2.gif Jusu nuotraukoje tikrai ne Olympo kalnas schmoll.gif Nuotrauka daryta is Kemero apylinkese esancio Cirali papludymio, ir i ta puse, kur fotografuota tiesiog yra antikinio Olympos miesto griuvesiai. O Olympo kalnu antikos laikais buvo vadinamis kitoje puseje esantis ir jusu nuotraukoje nematomas kitas kalnas, kuris dabar vadinamas Tahtali mirksiukas.gif O antikos laikas kalno vardu ir buvo pavadintas miestas mirksiukas.gif Ir ant kiekvieno kampo tikrai nera ten tu Olympo arba Olimpo kalnu. Tai tiek tos istorijos mirksiukas.gif blush2.gif
http://lt.wikipedia.org/wiki/Tahtali
cia analogiska nuotrauka jusiskei mirksiukas.gif ziurint i pavadinima galima suklysti, taciau taip ji pavadinta del iskart uz Cirali esancio Olympos papludymio (velgi, pavadinimas nuo senovinio Olympos miesto). Siaip tai vieta pasakiska, aplink kalnai... wub.gif
http://www.google.lt.../...&tbs=isch:1
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 08 lapkričio 2010 - 13:11
Juodkalnija
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

o cia nors ir neatrodo aukstai, taciau vistik net ir apacioje esantys kaimeliai jie nors ir zemiau, taciau vis dar kalnuose smile.gif
user posted image

Kalnu slenyje esantis Njegusi kaimelis
user posted image


Biogradska Gora (Juodkalnija)
user posted image
Atsakyti
Norvegija Jotunheimeno nacionalinis parkas.
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2010 11 08, 15:07)
Na nesusilaikiau, bet pataisysiu  blush2.gif  Jusu nuotraukoje tikrai ne Olympo kalnas schmoll.gif  Nuotrauka daryta is Kemero apylinkese esancio Cirali papludymio, ir i ta puse, kur fotografuota tiesiog yra antikinio Olympos miesto griuvesiai.  O  Olympo kalnu antikos laikais buvo vadinamis kitoje puseje esantis ir jusu nuotraukoje nematomas kitas kalnas, kuris dabar vadinamas Tahtali  mirksiukas.gif[/url]


Šiuo atveju - nesusilaikymas dorybė. biggrin.gif Aš, beje, ir nerašiau, jog tai Olimpo kalnas, atvirkščiai, teigiau, kad tai menamas Olimpo kalnas. mirksiukas.gif O į Tahtalį irgi kylome - įspūdis nepakartojamas.

apie Olimpo kalnų gausybę rašiau juokaudama, nes kiekvieno kaimo pasakorius kabina makaronus naiviems turistas tvirtindamas, kad šalia esantis kalnas būtinai Olimpas. Džiaugiuos, kad Araratas tik vienas ir jo dislokacija neginčytinai aiški. biggrin.gif
Atsakyti
Dar Norvegijos:
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Atsakyti
nors, gal ir nekabino, nes vikipedijoj radau tokią eilutę: Antikoje Tahtali buvo vienas iš Olimpu vadinamų kalnų
Atsakyti
QUOTE(Darbinga @ 2010 11 08, 19:15)
nors,  gal ir nekabino, nes vikipedijoj radau tokią eilutę: Antikoje Tahtali buvo vienas iš Olimpu vadinamų kalnų

Taip, vienas is. Bet tose apylinkese tik vienas ir buvo - Tahtali mirksiukas.gif O jums gal ranka i Olympos pliazo ir Olympos griuvesiu puse parode, tai jus ir sumaisete, kad Olympso kalna rodo blush2.gif Aisku, jums ten geriau zinoti, ka jums kabino biggrin.gif Kiek kartu as buvau, tai anei karto negirdejau, kad Olympu kazka kita, ne Tahtali vadintu. Bet kiek buvusiuju, tiek ispudziu matyt, svarbu, kad tiesa viena biggrin.gif 4u.gif
Dar vienas berods Kipre yra, o daugiau nezinau, jei kas zino pavardinkit, paskaiciuosim biggrin.gif
Va, berods radau kad tik du realiai tie Olimpo kalnai ir buvo biggrin.gif
OLYMPOS 1 A mountain in Thessalia (northern Greece), the home of the gods, and its god.
OLYMPOS 2 A Mountain of Phrygia (in Anatolia) and its god.
taip, kad si karta turkai kaip ir makaronu nekabino, ka turi ta rodo biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 08 lapkričio 2010 - 17:43
QUOTE(Cobre @ 2010 11 08, 19:32)
Taip, vienas is. Bet tose apylinkese tik vienas ir buvo - Tahtali  mirksiukas.gif O jums gal ranka i Olympos pliazo ir Olympos griuvesiu puse parode, tai jus ir sumaisete, kad Olympso kalna rodo  blush2.gif  Aisku, jums ten geriau zinoti, ka jums kabino  biggrin.gif 


Atskleisiu kortas galutinai: Cobre, aš pati sau suteikiau malonumą pavadinti šį kalną Olimpu. mirksiukas.gif biggrin.gif Dėl smagumo ir intrigos, va, kad atsilieptų žmonės ir pradėtų diskutuot. Vien tik kalnų nuotraukos man neįdomios, norėtųsi, kad autoriai apie jas pašnekėtų. smile.gif

Gerbiu žmones, kurie mėgsta tikslumą, todėl labai džiugu, kad atsiliepėt. 4u.gif

O faktą, kad Tahtali vadinamas Olimpu žinojau, nes linkusi pasidomėti objektais, kuriuos ruošiuosi apžiūrėt. cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Darbinga @ 2010 11 09, 10:59)
Atskleisiu kortas galutinai: Cobre, aš pati sau suteikiau  malonumą pavadinti šį kalną Olimpu.  mirksiukas.gif  biggrin.gif Dėl smagumo ir intrigos, va, kad atsilieptų žmonės ir pradėtų diskutuot. Vien tik kalnų nuotraukos man neįdomios, norėtųsi, kad autoriai apie jas pašnekėtų.  smile.gif

Gerbiu žmones, kurie mėgsta tikslumą, todėl labai džiugu, kad atsiliepėt.  4u.gif

O  faktą, kad Tahtali vadinamas Olimpu žinojau, nes linkusi pasidomėti objektais, kuriuos ruošiuosi apžiūrėt.  cool.gif

Anoks cia ir tikslumas, tiesiog buvau, maciau, tiksliai zinau, tai kodel nepasidalinti teisingom ziniom biggrin.gif tuo paciu ir del keliu olimpo kalnu man dabar jau galutinai viskas aisku. mitologija man patinka, taciau kazkaip ir priimdavau ja tik kaip pasakas, buvau nustebusi, kad ir Chimeros kalnas Turkijoje, nors toks ten ir kalnas, bet unikalu rolleyes.gif O Ararata paminejote, tai gal ir ten buvote? ax.gif
Atsakyti
truputis Čekijos kalnų ax.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Atsakyti
QUOTE(Darbinga @ 2010 11 09, 08:59)
Atskleisiu kortas galutinai: Cobre, aš pati sau suteikiau  malonumą pavadinti šį kalną Olimpu.  mirksiukas.gif  biggrin.gif Dėl smagumo ir intrigos, va, kad atsilieptų žmonės ir pradėtų diskutuot. Vien tik kalnų nuotraukos man neįdomios, norėtųsi, kad autoriai apie jas pašnekėtų.  smile.gif

Isdykus tu, Darbinga! mirksiukas.gif O idejai labai pritariu - idomu butu prie nuotrauku ir siek tiek teksto rasti, tada ir nuotraukos idomesnes pasidaro (grazesnes gal ir ne, bet idomesnes). Mane dar pvz domintu, ir kur konkreciai fotografuota, kokiu marsrutu eita/vaziuota... ka zinai, gal kada net ir pravers ta info, planuojant kitas atostogas kalnuose... ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurzole: 09 lapkričio 2010 - 14:47