QUOTE(Patriccija @ 2010 11 08, 12:55)
15-o guluosi, 16-o charakiri
Gal ką sudomins
šiandien radau
http://www.sveikaszm...amp;strid=37389
"Julė ligoninėje susipažino su moterimi, kuri gėrė kažkokio augalo šaknį ir tikino, kad vėžys nuo jos pasitraukė. Julė irgi nusprendė su vėžiu kovoti Kondroto šaknimi. Ši šaknis labiau žinoma degsnio šaknies pavadinimu. Moterys suteikė jai Kondroto vardą, nes tokia buvo pavardė vaistininko, kuris nurodė šią šaknį jos pažįstamai."
Degsnys - pripažinta vaistažolė
Degsnio, kurio labiau įprastas pavadinimas - miškinė sidabražolė, yra ir vaistinėse. Magdalena įsitikinusi, kad "privačiai ir su meile" apdorota žolė, kokią paruošia ji, yra stipresnė ir veiksmingesnė. Esą reikia gebėjimų sudžiovinti degsnį taip, kad jame liktų nesudžiovintojo gydomosios savybės.
Miškinė sidabražolė - dažnas daugiametis augalas. Liaudies jis dar vadinamas dagiuku, degimo žolele, gumbo žolele, gumbučiu, senšakne, trakžole. Jis auga drėgnose pievose, spygliuočių ir mišriuose miškuose, kirtimuose, upių pakrantėse. Žydi nuo birželio iki rugpjūčio. Vaistams vartojami šakniastiebiai renkami anksti pavasarį arba rudenį. Iškasti šakniastiebiai nupurtomi, nukarpomos pridėtinės šaknys, nuplaunami tekančiu vandeniu ir pavytinus paskleidžiami plonu sluoksniu bei džiovinami. Žolininkė Magdalena juos džiovina tik ant balto popieriaus, kurį sudrėkusį keičia dukart per parą. Patalpa turi būti užtamsintais langais. Sudžiovinti šakniastiebiai laikomi medinėse dėžėse arba maišeliuose sausoje, gerai vėdinamoje vietoje. Išdžiūvusi žaliava turi būti tamsiai ruda, pjūvio vietoje raudonai ruda, bekvapė, rūgšti.
http://www.balsas.lt...9912/sveikata/1