Įkraunama...
Įkraunama...

Darbo Birža - 7 Tema

QUOTE(Gutia @ 2011 01 15, 20:52)
tai taip iseina, kad kai as pagimdysiu, ar busiu jau vadinamam NGA tai nebeteksiu sveikatos draudimo? g.gif Tiesiog isregistruos ir viskas  unsure.gif kaip buna DB su tais nestumais, gal kas placiau parasys?  4u.gif
Papildyta:

savo noru isejau po motinystes atostogu

Jus ir toliau stovesit DB,tiesiog nieko negausit.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 15, 22:34)
Jus ir toliau stovesit DB,tiesiog nieko negausit.

o jei pranesiu dabar , kai esu 14 savaiciu, nenustos man moketi ismoku, nes iki vadinamu NGA tureciau gauti visas 6 ismokas?
Atsakyti
QUOTE(Gutia @ 2011 01 15, 19:25)
Sveikos

Noreciau paklausti, istojau i darbo birza pries tris menesius, dabar laukiuosi, kaip man elgtis ar pasakyti savo konsultantei apie nestuma, ar kazkas keisi kai ji tai suzinos, ta prasme ar toliau gausiu ismokas. Ir dar kai jau prasideda vadinamosios gimdymo atostogos, ar darbo birza i jas isleidzia panasiai kaip is darbovietes,ar sveikatos draudimas man galios?

darbo birža nėštumo ir gimdymo atostogų neišleidžia. kad gauti dekreto ir vaiko priežiūros pašalpas jums reikės turėti darbdavį ir reikiamą stažą.
konsultantei siūlau sakyti. nedarbo draudimo išmokų jums nenutrauks mokėti kol jos priklauso, tačiau gali siūlyti subsidijuojamą darbo vietą (apie jas labai daug jau rašyta). jums pačiai naudingiau įsidarbinti.
kokį darbo stažą turėjote iki stojimo į db?
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2011 01 15, 23:04)
darbo birža nėštumo ir gimdymo atostogų neišleidžia. kad gauti dekreto ir vaiko priežiūros pašalpas jums reikės turėti darbdavį ir reikiamą stažą.
konsultantei siūlau sakyti. nedarbo draudimo išmokų jums nenutrauks mokėti kol jos priklauso, tačiau gali siūlyti subsidijuojamą darbo vietą (apie jas labai daug jau rašyta). jums pačiai naudingiau įsidarbinti.
kokį darbo stažą turėjote iki stojimo į db?

Buvau vaiko prieziuros atostogose 3 metus, tai skaitosi 3 metai darbo stazo tik kad 3 negavau ismoku. O kaip su PSD? Kiek laiko jis man priklausys po gimdymo, ar nebus kad pagimdzius man reiks ji moketi, juk maitindama kudiki i darba neisiu, tai iseina DB darbo man siulyti negales g.gif sito as nesuprantu?
Atsakyti
QUOTE(Gutia @ 2011 01 15, 22:01)
Buvau vaiko prieziuros atostogose 3 metus, tai skaitosi 3 metai darbo stazo tik kad 3 negavau ismoku. O kaip su PSD? Kiek laiko jis man priklausys po gimdymo, ar nebus kad pagimdzius man reiks ji moketi, juk maitindama kudiki i darba neisiu, tai iseina DB darbo man siulyti negales  g.gif sito as nesuprantu?

kaip nesuprantate? g.gif
pagimdžiusi su gimimo liudijimu žygiuosite į ligonių kasas - būsite draudžiama kol vaikui sueis aštuoneri. db nėštumo metu gali siūlyti subsidijuojamą darbo vietą. staža turite bet jei išėjimo į nga nedirbsite - išmokų negausite.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2011 01 16, 00:16)
kaip nesuprantate?  g.gif
pagimdžiusi su gimimo liudijimu žygiuosite į ligonių kasas - būsite draudžiama kol vaikui sueis aštuoneri. db nėštumo metu gali siūlyti subsidijuojamą darbo vietą. staža turite bet jei išėjimo į nga nedirbsite - išmokų negausite.

mano vyras dirba pagal autorine sutarti, ir draudima si yra pasiemes jis, kiek zinau jis priklauso tik vienam seimos nariui, tai kaip tada iseina? Geriausia manau tokiu atveju yra isidarbinti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gutia: 16 sausio 2011 - 10:04
QUOTE(Gutia @ 2011 01 16, 10:04)
mano vyras dirba pagal autorine sutarti, ir draudima si yra pasiemes jis, kiek zinau jis priklauso tik vienam seimos nariui, tai kaip tada iseina? Geriausia manau tokiu atveju yra isidarbinti?

viską jau parašiau smile.gif
bet pabandysiu dar kartą, gal šį kartą perskaitysite g.gif
sveikatos draudimas nėra siejamas su šeimos nariais, šiuo atveju - su vaikais. vaikas antras? antras. su pirmu apsidraudė vyras, su antru - galite jūs. aiškiau prašyti deja tikrai nemoku.
įsidarbinti jūs turite kad gautumėte dekreto ir vaiko priežiūros pašalpas. jei neturėsite darbdavio - jų negausite.
nebent neitumėte į dekretą (jis nėra privalomas), o nuo vaiko gimimo vaiko priežiūros atostogų išeitų vyras.
jei jums aktualu gauti išmokas - turite įsidarbinti. arba įdėmiai perskaityti temą apie motinystės ir vaiko priežiūros išmokas.
darbo birža kol jums išmokos priklausys - jas mokės. bet į dekretą neišleis. ir darbą gali siūlyti iš esmės bet kada kol būsite joje registruota, išskyrus dekreto laikotarpį. darbo birža - ne socialinių paslaugų centras ir ne darbdavys - jos paskirtis siūlyti darbą. o jei pasiskaitysite ldb.lt tiklapį rasite aiškiai išvardintas priežastis kada galite jo atsisakyti.
aiškiau išdėstyti nemoku, nebent tiksliau suformuluosite klausimą ko iš db tikitės, nors tai temoje jau aprašta g.gif
pasiskaitykite temą - rasite atsakymus į visus savo klausimus mirksiukas.gif
Atsakyti
Labai aciu viska supratau 4u.gif as galvojau, kad draudimas iki 8 metu nepriklauso nuo vaiku skaiciaus ir galioja bet kokiu atveju tik vienam is suaugusiuju, daugiau viska zinau del ismoku aciu labai dar karta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Gutia @ 2011 01 16, 12:42)
Labai aciu viska supratau  4u.gif  as galvojau, kad draudimas iki 8 metu nepriklauso nuo vaiku skaiciaus ir galioja bet kokiu atveju tik vienam is suaugusiuju, daugiau viska zinau del ismoku aciu labai dar karta  4u.gif

Jei viena vaika turit,tai vienas is tevu draustas bus iki kol vaikui 8 metai bus,jei daugiau vaiku yra tai gali ir vienas ir kitas is tevu but draustas.
Atsakyti
[14:32:51] daiva_d.n.e.: Sveikatos draudimo įstatyme nustatyta, kad apdraustaisiais, kurie draudžiami valstybės lėšomis, laikomas vienas iš tėvų (įtėvių), auginantis vaiką iki 8 metų, taip pat vienas iš tėvų (įtėvių), auginantis du ir daugiau nepilnamečių vaikų. Šiems asmenims teikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kurios apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.
O tai kodel cia raso kad priklauso vienam tevui tik? g.gif
Atsakyti
QUOTE(deimuxs @ 2011 01 16, 14:37)
[14:32:51] daiva_d.n.e.: Sveikatos draudimo įstatyme nustatyta, kad apdraustaisiais, kurie draudžiami valstybės lėšomis, laikomas vienas iš tėvų (įtėvių), auginantis vaiką iki 8 metų, taip pat vienas iš tėvų (įtėvių), auginantis du ir daugiau nepilnamečių vaikų. Šiems asmenims teikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kurios apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.
O tai kodel cia raso kad priklauso vienam tevui tik? g.gif

ir man įdomu, kaip čia su tuo sveikatos draudimu yra iš tikrųjų, jei, pvz.: šeimoje du vaikai iki 8 metų? g.gif
Atsakyti
sveikos, gal kas man galesite padeti, nes nebesusigaudau istaymuose, gruodzio menesi istojau i birza, bet per neapsiziurejima pavelavau pora dienu nueiti atsizymeti, mane isbrauke is birzos pusei metu, ar yra galimybe istoti vel aksciau, jei padirbetum tarkim savaitele kokia fiktyviai susitarus su kuo nors, nes girdejau kad tada vel galiu stoti i birza, nereiktu moketi to PSD, nes ir taip pinigu nera, ar dar kitokiu budu yra, nes va per kvaila galva ir ziopluma isbrauke ir nzn ka daryti. prasau labai labai patarkite.dekoju is anksto
Atsakyti