QUOTE(Cioca @ 2011 09 02, 14:57)
Sveikos,
prieš 2metus viriau obuolių sūrį, tai gavosi skanus, tamsus, na toks lyg parduotuvinis.Viriau iš bet kokių obuolių. Taipogi laikėsi iki Kalėdų, gal būtų ir ilgiau laikęsis, bet suvalgėme
o preitamet, tai viriau vien iš antaninių ir sūris nesigavo
, spalva buvo karamelinė, neskaidri, taip jis man ir nesukietėjo
.Supykusi sumečiau jį šaldiklin ir šiandien jį supjausčiau į naujai verdamą sūrį.
Išviriau 2 sūrius, bet jie vis tiek netamsūs, nors viriau gana ilgai
. O kiek laiko jūs maždaug verdate sūrius? Dideliame karštyje verdate ar prisukusios ugnį? atmenu pirmakart verdant labai "spjaudėsi", o šiemet ne, tai gal per lėta ugnis?
Galima virti labai labai ilgai, gauti tamsią spalvą, bet jei nebus tinkamai atskirtos sultis (obuoliai turėtų likti beveik sausi) ir jos tinkamai išvirtos (iki pūtų), sūriukų pagaminti nepavyks. Be to, sūrių masė neturėtų ,,spjaudytis" visai, o jei taip atsitinka, tai akivaizdu, jog sultys nebuvo tinkamai nugarintos. Obuolių masę reikėtų išimti iš puodo bei sudėti į sūrmaišius tik tuomet, kuomet masė, ją maišant, atšoka nuo puodo krašto ir negrįžta atgal, iš kur puvo traukiama. Labai abejoju, kad įmaišius į verdamą masę iš šaldymo kameros ištrauktą nevykusio sūrio masę pavyks pagaminti sūrius, nes juk šiame nevykusiame yra drėgmės, kuri nenugarinta. Ugnis reguliuojama pagal poreikį (reikia žiūrėti, kad nepridegtų, nuolat maišant). Aš, pvz., sultis garinu ant didesnės ugnies, o obuolių masę verdu ant vidutinės,maišant praktiškai be sustojimo, į gaminimo laiką nežiūriu, žiūriu tik į patį procesą. Pradedantiems sūriukų gamintojams pradžioje siūlyčiau gaminti pusę porcijos, nes ir procesas vyksta per pus greičiau, ir obuolių masę maišyti daug lengviau. Visada gaminu po pusę porcijos, nes man taip lengviau, o paskui kartoju.