Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos IV

QUOTE(EVOY© @ 2010 10 13, 13:30)
Tinka (oi kaip sunku buvo išspausti šį apibūdinimą!) visi be išimties židiniai. Tereikia sutvarkyti oro padavimą. Visi navarotai tam, kad židinys galėtų pasirūpinti ne nei vien romantinėmis akimirkomis- pagal mane tėra pinigų švaistymas. Su visomis papildomomis funkcijomis, kurias norima užkrauti židiniui- visada pigiau ir geriau susitvarkys kitos sistemos.

P.S. Citatos autorius omenyje turėjo "klasikinį"/daugiafunkcionalų židinį Pasyviam namui. Nemanau, kad toks išpildymas- aplamai reikalingas Pasyviam namui. Židinys gali stovėti name- bet tikrai ne kokiam vandens pašildymui ir t.t.


As apie zidini name galvoju tik kaip apie dekoratyvine (brangia) funkcija.. Butent sios firmos zidiniu kapsules turi itin sandarias sklendes,o oras paduodamas is lauko.
kad galima betkoki pasistatyti tai tikiu,bet klausimas ant kiek tai gali buti nesamone tokiame name.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2010 10 13, 13:44)
As apie zidini name galvoju tik kaip apie dekoratyvine (brangia) funkcija.. Butent sios firmos zidiniu kapsules turi itin sandarias sklendes,o oras paduodamas is lauko. 
kad galima betkoki pasistatyti tai tikiu,bet klausimas ant kiek tai gali buti nesamone tokiame name.. g.gif

Jei tvarkingai išspręstas oro padavimas (iš lauko)- į prarastų/atsiradusių kWh santykį galima visai nekreipti dėmesio. Jei nelabai tvarkingai, bet vis tik spręstas- taipogi.

Į reklaminį "itin sandarias sklendes" galima nekreipti dėmesio- tai labai nesunkiai ir pigiai išsprendžiama problema.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 13 spalio 2010 - 12:56
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 13, 13:56)
Jei tvarkingai išspręstas oro padavimas (iš lauko)- į prarastų/atsiradusių kWh santykį galima visai nekreipti dėmesio. Jei nelabai tvarkingai, bet vis tik spręstas- taipogi.

Į reklaminį "itin sandarias sklendes" galima nekreipti dėmesio- tai labai nesunkiai ir pigiai  išsprendžiama problema.



galite pakomentuoti kaip tai issprendiama? man atrodo esate rodes ben nebezinau kur. ax.gif

beje,pasiknaisiojau po tiks langus. Jie reklamuoja kad ju langai tinkami pasyviem namam.. man tai kazkaip kyla abejoniu,nors langu varza cituoju:Standartiškai šilčiausių langų įstiklinimui naudojami 36mm tristikliai paketai, kurių šilumos pralaidumo koeficientas yra 0,7W/m2K. "TIKS langai" naujieji stiklo paketai savo šiluminėmis savybėmis yra nepalyginamai geresni, jo šilumos pralaidumo koeficientas (Ug) yra tik 0,5W/m2K. ,bet remas tik 80 mm man tai kazkaip atrodo perplonas.. Ka jus manote?
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2010 10 13, 14:02)
galite pakomentuoti kaip tai issprendiama? man atrodo esate rodes ben nebezinau kur.  ax.gif

beje,pasiknaisiojau po tiks langus. Jie reklamuoja kad ju langai tinkami pasyviem namam.. man tai kazkaip kyla abejoniu,nors langu varza  cituoju:Standartiškai šilčiausių langų įstiklinimui naudojami 36mm tristikliai paketai, kurių šilumos pralaidumo koeficientas yra 0,7W/m2K. "TIKS langai" naujieji stiklo paketai savo šiluminėmis savybėmis yra nepalyginamai geresni, jo šilumos pralaidumo koeficientas (Ug) yra tik 0,5W/m2K. ,bet remas tik 80 mm  man tai kazkaip atrodo perplonas..  Ka jus manote?

Ilga litanija gautus... Kai pasirinksite konkretų modelį- pagal jį parinkčiau pvz.

Profilį gal būt galima atrasti ir kiek geresnį- bet ir su šiuo viskas tvarkoje. Žodžiu: Pasyviam namui pilnai tiktų.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 13, 14:24)
Ilga litanija gautus... Kai pasirinksite konkretų modelį- pagal jį parinkčiau pvz.





O:K: svarbu kad yra tam vaistu,nes kad ir kaip juokinga kitiem butu zmona pareiske kad zidimys bus,arna nafig pasyvus namas (cia moteru logika lotuliukas.gif ) ,o skitris taio nesinori lotuliukas.gif

Tu langu kaina apie kuriuos rasiau priestai 650 litu m2. Sakyciau gera kaina. g.gif
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2010 10 13, 14:32)
O:K: svarbu kad yra tam vaistu,nes kad ir kaip juokinga kitiem butu zmona pareiske kad zidimys bus,arna nafig pasyvus namas (cia moteru logika lotuliukas.gif ) ,o skitris taio nesinori  lotuliukas.gif 



Tokia šių laikų realybė. Vyrams reikia PN namo su saules kolektoriais, moterims reikia židinio ir būtinai mūrinių namo sienų. Tai kompromisas dažniausiai būna statyti viską smile.gif.
Pikčiausias kad nėra jokių argumentų, kam to židinio reikia. Juk kainuoja tikrai nepigiai, o naudos tai praktiškai nulis, nebent kaip prabangi interjero detalė.

Man tai kitas klausimas iškilo židinio tema. Ar negali būti kaminas kaip šalčio tiltas? Nes praktiškai jis būna beveik neizoliuotas ir šaltas oras be problemų gali patekti į jo vidų. Aišku, jei gerai kaminas užsandarintas (apie ką ir klausia biesas66), tai cirkuliacijos kaip ir neturėtų būti, tačiau vistiek įdomu kokie galėtų būti nuostoliai?
Atsakyti
QUOTE(sarune+ @ 2010 10 13, 15:14)
Tokia šių laikų realybė. Vyrams reikia PN namo su saules kolektoriais, moterims reikia židinio ir būtinai mūrinių namo sienų. Tai kompromisas dažniausiai būna statyti viską smile.gif.
Pikčiausias kad nėra jokių argumentų, kam to židinio reikia. Juk kainuoja tikrai nepigiai, o naudos tai praktiškai nulis, nebent kaip prabangi interjero detalė.

Man tai kitas klausimas iškilo židinio tema. Ar negali būti kaminas kaip šalčio tiltas? Nes praktiškai jis būna beveik neizoliuotas ir šaltas oras be problemų gali patekti į jo vidų. Aišku, jei gerai kaminas užsandarintas (apie ką ir klausia biesas66), tai cirkuliacijos kaip ir neturėtų būti, tačiau vistiek įdomu kokie galėtų būti nuostoliai?


na su zidiniu tai kuriozas. Sakau kam reikia. Sako noriu kad zidiny malkos spragsetu doh.gif ,pasikurus zidini jauku butu ir t.t. Vienas dalykas del ko nededu kryziaus ant zidinio tai kad manau nuo zidinio galima neblogai papildomai pasisildyti ir nereikes el radijatoriu pleskinti g.gif
Papildyta:
Paskutines naujienos is zidiniu pasyviame name gyvenimo :
Sveiki,

Žinoma, kad turime tokius prietaisus. Tai "Brunner" gamykloje gaminami židinių ir krosnių ugniakurai, kurie gali ir yra naudojami tikruose "pasiviuose namuose". Vokietijos "Passivhaus Institut" yra nustatęs kriterijus kas yra vadinama "pasiviuoju namu" ir šio gamintojo pagaminti prietaisai visiškai juos atitinka. Specifika yra ta, kad tokio tipo ugniakurai visiškai nenaudoja vaikimo proceso metu oro iš erdvės kurioje jie yra įrengti, o naudoja tik iš išorės per šliuzą paduodamą orą, bei uždarytomis durelėmis esą visiškai sandarūs. Tai tiek apie Jus sudominusius židinių ugniakurus. Daugiau informacijos svetainėje: http://www.brunner.d...;lid=41C29A6085

Geros dienos.

Cia as gavau toki atsakyma is vienos kompanijos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo biesas66: 13 spalio 2010 - 15:43
QUOTE(biesas66 @ 2010 10 13, 16:45)
na su zidiniu tai kuriozas. Sakau kam reikia. Sako noriu kad zidiny malkos spragsetu doh.gif ,pasikurus zidini jauku butu ir t.t.    Vienas dalykas del ko  nededu kryziaus ant zidinio tai kad manau nuo zidinio galima neblogai papildomai pasisildyti ir nereikes el radijatoriu pleskinti  g.gif


Kaži kažkur jau girdėta istorija apie spragsėjimus ir romantikas ? smile.gif

O dėl pasišildymo tai man kažkaip neimponuoja tas židinys. NVK nedidelis, reguliavimas degimo proceso irgi nestebuklingas, reikalingi ortakiai su savo problemom, reikia malkų, kur jas saugoti, džiovinti ir pan. Plius šildyčiausi židiniu gana retai, nes nelabai norėčiau katilinės svetainėje.


QUOTE(biesas66 @ 2010 10 13, 16:45)
Paskutines naujienos is zidiniu pasyviame name gyvenimo :
Sveiki,

    Žinoma, kad turime tokius prietaisus. Tai "Brunner" gamykloje gaminami židinių ir krosnių ugniakurai, kurie gali ir yra naudojami tikruose "pasiviuose namuose". Vokietijos "Passivhaus Institut"  yra nustatęs kriterijus kas yra vadinama "pasiviuoju namu" ir šio gamintojo pagaminti prietaisai visiškai juos atitinka. Specifika yra ta, kad  tokio tipo ugniakurai visiškai nenaudoja vaikimo proceso metu oro iš erdvės kurioje jie yra įrengti, o naudoja tik iš išorės per šliuzą paduodamą orą, bei uždarytomis durelėmis esą visiškai sandarūs. Tai tiek apie Jus sudominusius židinių ugniakurus. Daugiau informacijos svetainėje: http://www.brunner.d...;lid=41C29A6085

Geros dienos.

Cia as gavau toki atsakyma is vienos kompanijos.


Hmmzz... truputį keistas atsakymas man. Labai panašus į norą "prakišti" savo brangią prekę. Niekur neteko skaityti apie kažkokius PN kriterijus nustatytus židiniui. Kiek suprantu kriterijus yra vienas - 15kW/kv.m per metus, visa kita jau yra tik rekomendacijos.
O oro padavimo iš lauko galimybių turi ir kitų bredų židiniai, nėra čia kažkoks stebuklas. Ir kamino sandarinimo galimybių manau yra neblogų (gal daugiau apie sandarinimą papasakos EVOY).
Atsakyti
QUOTE(sarune+ @ 2010 10 13, 17:09)
Kaži kažkur jau girdėta istorija apie spragsėjimus ir romantikas ? smile.gif

O dėl pasišildymo tai man kažkaip neimponuoja tas židinys. NVK nedidelis, reguliavimas degimo proceso irgi nestebuklingas, reikalingi ortakiai su savo problemom, reikia malkų, kur jas saugoti, džiovinti ir pan. Plius šildyčiausi židiniu gana retai, nes nelabai norėčiau katilinės svetainėje.
Hmmzz... truputį keistas atsakymas man. Labai panašus į norą "prakišti" savo brangią prekę. Niekur neteko skaityti apie kažkokius PN kriterijus nustatytus židiniui. Kiek suprantu kriterijus yra vienas - 15kW/kv.m per metus, visa kita jau yra tik rekomendacijos.
O oro padavimo iš lauko galimybių turi ir kitų bredų židiniai, nėra čia kažkoks stebuklas. Ir kamino sandarinimo galimybių manau yra neblogų (gal daugiau apie sandarinimą papasakos EVOY).


nepasakyciau kad tai brangios prekes kisimas. Du nepriklausomi zmones nurode tas pacias kapsules. Vienas is ju minejo kad jiems yra pritaikytos ypac sandarios sklendes.
Atsakyti
Aš tai kaip suprantu sandari sklendė išlieka sandari tik oro padavime, nes ten jos neveikia aukštos temperatūros oras, o ant išmetimo uždarymo sklendė po kažkiek laiko taps jau ne tokia sandari, nes ją veiks degimo produktai, suodžiai, suodžių išdeginimo chemikalai ir pan.
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2010 10 13, 18:49)
nepasakyciau kad tai brangios prekes kisimas. Du nepriklausomi zmones nurode tas pacias kapsules. Vienas is ju minejo kad jiems yra pritaikytos ypac sandarios sklendes.
Niekur neradau, kad brunner kapsulės yra pritaikytos būtent pasyviam namui. Kad atitinka kažkokius PN keliamus kriterijus (ale sertifikuotas ar pan.). Galbūt tau atsiuntė kokį linką su tokia informacija. Nes kolkas viskas man kvepia marketinginiu melu (matyt per daug įtarus esu).

QUOTE(Giedruolė @ 2010 10 13, 19:22)
Aš tai kaip suprantu sandari sklendė išlieka sandari tik oro padavime, nes ten jos neveikia aukštos temperatūros oras, o ant išmetimo uždarymo sklendė po kažkiek laiko taps jau ne tokia sandari, nes ją veiks degimo produktai, suodžiai, suodžių išdeginimo chemikalai ir pan.


Tai oro padavimo sklendžių sandarumu pasirūpinti nėra daug bėdų, nes gali įdėti papildomą sklendę prieinamoj vietoj ir paskui ją keisti kad ir kas kelis metus, ne arklį kainuoja.
Tik jau su išmetimo sklendėm būtų problema, nes sunku pakeisti. Bet manau įdėjus rimtesnę dūmtraukio sklendę galinti atsirasti oro cirkuliacija būtų tokia minimali, kad jos neverta būtų net minėti.
O už brunnerio kapsulė mokėti 15-20K man nekiltų ranka, vien dėl to, kad kažkas pasakė, kad ji tinka PN ir pas juos geros sklendės. Bet kiekvienam savo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sarune+: 13 spalio 2010 - 19:21
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 13, 12:53)
Rekomenduotinos- PN nėra nieko privalomo. Viena iš vietų LT, kur galima susikomplektuoti pilnai.

Skaičiuojant varžas, verta nepamiršti: oro tarpas tarp lango ir žaliuzių- taipogi nemažai prisideda prie rezultato.


Dexteros konkurentai
Atsakyti