Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos IV

QUOTE(Pylenskis @ 2010 10 11, 20:53)
Tėsiant stogo šiltinamą vata.
koks dabar turėtu būti vadinamasis "buterbrodas":
Dabar tarp gegnių sudėta 20 cm paroco. Nes vadovėlinio aprašymo su 40cm vatos buterbrodu neradau. Statybos vadas krapšto pakaušįsmile.gif kaip teisingai sudėlioti, nes atseit negerai ten gaunas jam su ta garo (ar kaip ji vadinas) plėvele.
Aišku galėjau ir aš kažko nesuprasti. Bet stengiuosi smile.gif...

Kokia seką pasiūlytumėt:
1. 20 cm tarp gegnių, tada mediniais brūseliais sutvirtinimas.
2. ... dar trūksta 20 cm, kaip jį išdėstyt


Gal EVOY prisijungs - iš apačios skersai gegnių kalam termoprofilius 100mm tarp jų 50mm neoporo o ant neoporo 50mm purškiama izoliacija. Ant gegnių, skersai kalam 100mm PUR.
???
Papildyta:
QUOTE(Giedruolė @ 2010 10 11, 20:57)
pliusas Pir'o prieš EPS (sienų šiltinime),

Man aktualu tik stogas, visa kita jau prasisukau su EPS ir klojiniais, galva skauda tik dėl stogo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Giedruolė @ 2010 10 11, 20:57)
Bet kiek aš žiūrinėjau nuorodose niekur PIR nerodo kad tvirtintų klijais, ir kad būtų tinkuoto fasado apdaila...

Klijuoja- tik plokštes be folijos ar drenažinio apvalkalo.

P.S. Tik iš to nieko gero. Folija sulaiko po spaudimų "įkalintas" dujas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 11 spalio 2010 - 20:55
QUOTE(Vilienė @ 2010 10 10, 22:24)
Mano akimis silumos siurblys neturi kainuoti daugiau 3000-4000Lt. Va kai tokias kainas pasieks, bus galima pasistatyti kaip papildoma navarota, kad elektra "zapadlo" sildytis nereiktu.  Ar siaip kad nagliau atrodytu.  Esu tikras kad elementari pramoninius saldytuvus gaminanti imone galetu sumontuoti "atvirkscia saldytuva" uz labai nedaug.

3000-4000Lt jau dabar realu, tik dar neteko atkasti co2 už tokius pinigus. O R410 ar R417 jau galima gauti. Bet jų cop'ai tomis dienomis, kuriom jūsų katinas ruošiasi, yra apgailėtini...
Taip, principas šaldytuvo, tik reikia jį pritaikyti žemoms temperatūroms. Nereikia nė įmonės - pvz naudota automobilinė šaldymo įranga galima nupirkti už 2000Lt, sumontuojam atvikščiai(garintuvas išorėj, aušintuvas viduje) ir turim elementariausią siurblį. Tik klausimas kaip dažnai jungsis defrost'as ir aplamai kokia bus iš to apčiuopiama nauda, ypač jei už lango -20C.


Kolkas as i akumuliacine ketinu ikist 2kW tena ir be jokiu valdikliu ar akumu uzkabint vertikalia jegaine 2kW.  Dar kolektoriu 3 plokstes ant stogo ir dasisildyt salciausius 2 menesius papildomai bus nebaisu.

Skamba realiai, ypač todėl, kad nereiks brangiausių komponentų - akumuliatorių bei invertoriu... Kodėl 3 plokštės o ne vamzdžiai(heatpipe)?

Del mazu COP'u Jus teisus. Bet jie mazi bus ir betkurio kito ispildymo siurbly, jei lauke -30 laipsniu. O kai cop'ai geri tai silumos poreikis nulinis. As silumos siurbliais aktyviai nesidomiu, tai visu niuansu nezinau. Truputeli skeptikas esu sitoj vietoj. Mano atveju "lishnij uzel".
Va neseniai skambina klientas, kviecia i baliuka, dziaugiasi kad karkasinukas siltas. "Draugai, sako, jau sildymo sezona atidare, salta pas juos, skundziasi, o pas mane dar nesisviecia kurenimas, name silta, visi stebisi. "
Nors iki pasyvaus ten dar toloka, bet sandarumas, atspindys (termosas) ir karkasinis ispildymas duoda savo nauda, nors vatos tik 20cm. Siurblys ten gal ir pasiteisintu, nes toks tarpinis namukas. Dabar kieto kuro katiline viska dengia, be problemu.
Del vejo. Man iranga 2kW kainuos apie 5000Lt jei neatpigs. nauda su silumos siurbliu nelygintina.
Del ploksciu kolektoriu. Heatpipe gerai, bet dvigubai brangiau, o efektyvumas realiomis salygomis prastesnis. Buvau kazkurioj temoj imetes monitoringa realiu laiku, dabar pats nerandu kur. Plokscias pagamina daugiau, ziema nesilaiko sniegas, neapsala. Vasara geriau heatpipe'as. Bet metinis kiekis linksta link ploksciu. Cia musu klimatui. 3 plokstes po 700Lt ir jau reiks akumuliacines, kad tureciau kur ta vandeni kist.
Atsakyti
QUOTE(wilike @ 2010 10 11, 21:14)
ne, ten bus negyvenama. bet ant tos perdangos noretume vaikscioti.

Problema ten nedidelė ir lengvai sprendžiama. Tik kokią dieną pagalvosiu dėl pigesnio sprendimo.
Papildyta:
QUOTE(Pylenskis @ 2010 10 11, 20:53)
2. ... dar trūksta 20 cm...

... arba trūksta 10 cm PIR-PUR. Galėsite kooperuotis su Viliene, ir parsivežti iš PL. Sumažėtų konvekcija vatoje- reiškia ir pati vata stropiau darbuotus. Detalė- paskutiniu metu tapusi "standartine".
Atsakyti
QUOTE(Dario @ 2010 10 11, 21:38)
Del mazu COP'u Jus teisus. Bet jie mazi bus ir betkurio kito ispildymo siurbly, jei lauke -30 laipsniu. O kai cop'ai geri tai silumos poreikis nulinis. As silumos siurbliais aktyviai nesidomiu, tai visu niuansu nezinau. Truputeli skeptikas esu sitoj vietoj. Mano atveju "lishnij uzel".

Aš vis dar neatsisakau, bet mano 3,7kw poreikis atrodo juokingas. Visko galibūti - iki kalėdų užsisandarinsiu, imesiu kelis ekektrinius radiatorius kad galėtų apdailininkai dirbt ir pamatysim realų poreikį, gal ir nereiks siublio. Aš irgi tik pradedantysis siurbliuose, patinka, kad su saule gerai integruojasi. Pastebėjau, kad R744(co2) atrodo žymiai geriau prie žemų temperatūrų.

Del vejo. Man iranga 2kW kainuos apie 5000Lt jei neatpigs. nauda su silumos siurbliu nelygintina.
Mačiau vėjų temoj info, atrodo patraukliai - bandau pakapstyt netą, gal ką idomaus jums rasiu(o ir sau - vėjas atrodo realus siurbio pakaitalas) įmesiu.
Del ploksciu kolektoriu. Heatpipe gerai, bet dvigubai brangiau, o efektyvumas realiomis salygomis prastesnis. Buvau kazkurioj temoj imetes monitoringa realiu laiku, dabar pats nerandu kur. Plokscias pagamina daugiau, ziema nesilaiko sniegas, neapsala. Vasara geriau heatpipe'as. Bet metinis kiekis linksta link ploksciu. Cia musu klimatui. 3 plokstes po 700Lt ir jau reiks akumuliacines, kad tureciau kur ta vandeni kist.

Lyg pamenu abrozdėlį su dviem (plokščiu ir heatpipe) kolektoriais ant stogo ir skaičiukais šalia - taip, plokščias ten geriau atrodė. Mano žiniom mūsų klimatui lyg heatpipe geriau tinka, ūkanotą dieną, ypač žiemą jis dar dirba, kai plokščiam reik tiesioginių spindulių. Dėl sniego - savo (kol kas apsistojęs ant heatpipe) montuosiu apie 55-60 laipsniai nuolydžiu, kad per Kalėdas gaučiau statų kritimo kampą, tuomet, kai energijos poreikis maksimalus o pasiūla - minimali. Todėl su sniegu problemos nematau. Dabar turiu plokščią, kampas - tragiškas(pagal stogo nuolydį), tai dar spalį juda, bet lapkritį-vasarį tik vos vos.

Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 11, 22:02)
Problema ten nedidelė ir lengvai sprendžiama. Tik kokią dieną pagalvosiu dėl pigesnio sprendimo.


Aciu
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 11, 22:02)
... arba trūksta 10 cm PIR-PUR. Galėsite kooperuotis su Viliene, [/url].

O, čia tai kaip du pirštus apmy... smile.gif Jei gaunam jūsų techninį palaiminimą - bus padaryta smile.gif

Manot tik 10cm užteks?
Papildyta:
QUOTE(Dario @ 2010 10 11, 21:38)


Užmeskit akį, pakomentuokit susipažinęs


Dar viena cia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 11 spalio 2010 - 21:31
Sveiki visi,

malonu matyti ir skaityti tokią išsamią ir informatyvią temą. Taigi as ir siuo metu labai užsikrėtęs šia pasyvia tematika, o ypač lygtiniai klojiniais.
Čia kalba pasisuko apie stogo uzsandarinima, tai norėčiau paklausti, ka jūs manote apie polistirolo plokštes su z profiliais viduje http://www.euromac2.lt/stogas.html Uždėjus ant tokios konstrukcijos čerpinį stogą ir iš apačios prisukus grebėstus kokius ir apipūtus ~5 cm termo putų. Ka manote apie tokį variantą, čia taip mastau apie paprasta dvišlaitį stogą 45 laipsnių. Tik va man įtarimas kyla dėl tvirtinimo tų plokščių prie mūrlotų, kažkaip labai jau nepatvariai atrodo tie keli varžteliai per z profilį i medį.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 11, 22:02)

... arba trūksta 10 cm PIR-PUR. Galėsite kooperuotis su Viliene, ir parsivežti iš PL. Sumažėtų konvekcija vatoje- reiškia ir pati vata stropiau darbuotus.  Detalė- paskutiniu metu tapusi "standartine".


lyg ir darosi aiškiau ir po truputį pradedu prisiminti vokiečių kalbą.
Čia kaipo dabar atrodo vienas iš tobulesnių variantų manajam variantui, ir sutaupau 10 cm vietos.
Ir kaip http://www.daemmt-be...ndex.php?id=139 suprantu iš šios nuorodos mano variantui esančiam jau su vata puikiai tinkantis variantas.
Ypač gerai kad nereiktų tų purškiamų putų, kažkaip nepasitikiu dar šia technologija (bet čia šiaip be pagrindo:)).

Tai jei viliene apsispres, busiu linkes koperuotis:)
Atsakyti
QUOTE(n0chis @ 2010 10 11, 23:14)
Sveiki visi,

malonu matyti ir skaityti tokią išsamią ir informatyvią temą. Taigi as ir siuo metu labai užsikrėtęs šia pasyvia tematika, o ypač lygtiniai klojiniais.
  Čia kalba pasisuko apie stogo uzsandarinima, tai norėčiau paklausti, ka jūs manote apie polistirolo plokštes su z profiliais viduje http://www.euromac2.lt/stogas.html Uždėjus ant tokios konstrukcijos čerpinį stogą ir iš apačios prisukus grebėstus kokius ir apipūtus ~5 cm termo putų. Ka manote apie tokį variantą, čia taip mastau apie paprasta dvišlaitį stogą 45 laipsnių. Tik va man įtarimas kyla dėl tvirtinimo tų plokščių prie mūrlotų, kažkaip labai jau nepatvariai atrodo tie keli varžteliai per z profilį i medį.


Kas dėl euromac2 - pradėkite nuo kainos. Taip, atrodo labai patraukliai, bet ar jau žinote kiek tai kainuoja? Sienų klojiniai - kaina kosminė, stogu - nesidomėjau. Beje rasit nesunkiai pakaitalų 1,5-3 kartus pigiau(sienoms).
Dėl tvirtinimo - kadangi profiliai su falcais, tai bendrai dirba ne vienas o bent keli varžteliai. Be to - prancūzai nekvaili, jie paskaičiavo ir jei tokia konstrukcija siūloma- reiškia patikima. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Pylenskis @ 2010 10 11, 23:16)
sutaupau 10 cm vietos.


statot NAMA - taupot 10 cm.. nu ne keistoka a?
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 10 11, 23:33)
statot NAMA - taupot 10 cm.. nu ne keistoka a?


Antras aukstas mansardinis, nesinori kad jis labai zemas gautusi, dabar kau stogas uzdengtas dar vienos eiles blokeliu neuzmurysiu, ir taip pakelta daugiau nei architekte uzmane, bet per mazai pasirodo
Atsakyti