QUOTE(EVOY© @ 2010 11 01, 20:56)
Per Jus tuoj Mistral'io varžtų spalvas galėsiu išvardyti pažadintas... Tai du labai skirtingi rekupai. Privesti kokį tai iki kokio tai- reiškia nukopijuoti ir pagaminti tokį patį. Aš tik badau į Mistral'io vietas, kurios nelabai patinka.
Pirmiausia kliūva
filtrai. Na negali normalus F7 kainuoti
27 zł (ir dar už du!!!).
REC komplektuojamas su
truputi brangesniais (ir dar truputi brangesniais- nes pvz. ne originalūs)... Tai reiškia, tam kad prilygintu- ventiliacijos vamzdynui tektų
pasipuošti dar pora papildomų skarbonkių. Dar viena skarbonkė vandens šildytuvui. O jei pereiti sąrašą to, ką turi REC ir ko neturi Mistral? Kiekvienam trūkumui po skarbonkę?
Dėl -30°C. Kol kas šios temperatūros nepriimkite už gryną pinigą- reikės pasitikslinti. Paminėjau skaičių, kuris užsilikęs galvoje- galėjau ką tai supainioti.
Tokio tipo rekupų šilumokaičiai apšaltų jau prie -10°C. Tačiau REC turi beveik 2 metrų spintą ir atitinkamo ilgio šilumokaitį. Jau vien tai turėtų kiek tai spręsti problemą, ir šaltas oras iš lauko nebegauti įprasto šoko. Dar galima kas kart uždaryti tiekiamą orą ir leisti išeinančiam pašildyti šilumokaitį, galima pamaišyti orą ar
kaip kitaip pašildyti laukinį naminiu), o ir konstrukcija tokia, kad šildytuvas į patalpas tiekiamam orui šalia stovi... Žodžiu: pasiaiškinsiu tiksliau, kaip gamintojas išsprendė šią problema (o jau galvojau, kad viską žinau apie šiuos rekupus...).
Vasarinis, nes gali dirbti tik su žemės šilumokaičiu (nepatemps minusinės temperatūros). Nors Jūsų atveju tai nėra problema.
Ne visiškai. Kolbos saulės kolektoriams jau prilygsta pieštukų gamybai. Rekupas- jau visai kitas lygmuo: vis tik taikosi į pagrindinę šildymo sistemą PN. Todėl ir reikalavimai jam kiek aukštesni, ir norėtus iš jo daugiau universalumo... Kuo pvz. blogas navarotas, kai rekupas reaguoja į gaisrą, ir atitinkamai patvarko oro srautus? Negi būtų geriau, jei per gaisrą rekupas pompuotų į patalpas deguonį/ištrukų CO2, ir taip paprastą rusenimą paprotintų iki rimtesnio gaisro? Taip kad: skirtumas galimybėse, kurių tokios puokštės iki šiol neradau China ar pan. rekupuose.
Taip filtrai vizualiai "truputi" kitokie. Matmenys truputi pribloškė - L600mm, vilkiko oro filtras atrodo prasčiau.
Reziumuoju taip: Šilumokaičių dydžiai skiriasi ženkliai. Filtrai, nors markės tos pat - dydžiai net nepanašūs. Daugiau akivaizdžių skirtumų? Nors šie be abejo švedui suteikia ryškų privalumą.
Dydžiai yra tikslūs skaičiai, reikėtų lyginti darbinius plotus: šilumokaičių, filtrų.
Oro "pamaišymas" (panašu į EGR vožtuvą) atrodo nepatraukliai - reiškia dalis bezdalų pargrįžta atgal, nors ir atskiesti grynu oru?
Dėl "vasarinio" nuraminot - galvojau bus didesnių problemų. Todėl labai norėčiau vasarinio REC - kam mokėti už funkciją, kuria niekad nesinaudosiu?
Ar grunto šilumokaitis + super REC nebus sviestas-sviestuotas?
Galbūt esat teisus dėl "kito lygmens" bet aš visiškai netapatinu rekuperacijos ir šildymo. Aišku abi šias sistemas apženijus(priėmiau jūsų terminologiją
) gautume pigiausią ŠS - tik vandeninį šilumokaitį (REC yra sortimente) pastačius nereiktų nei grindų nei radiatorių. Pigu bet nepakankamai komfortiška - manau nieks neprilygs komfortu šildomų grindų.
Galimybių skirtumas - tai tik laiko ir rinkos klausimas. Primeskit, ką kinai SAVARANKIŠKAI gamino prieš 10m ir ką dabar. O jei nesavarankiškai, pvz REC atsidarytų savo gamyklą (buvo labai madinga perkeldinėti gamybą; per ir po krizės kažkaip pritilo, nuslūgo banga)? Ginče brendas/nebrendas galimi ir europiniai žaidėjai - rekupų gamintojų paletė labai marga... Kad ir jūsų minėti DE sau tyliai surinkinėjantys iš brendinių detalių - ar tai ne realiausia alternatyva? Bėda tik tame, kad turi būt mokslu daktaru ir super rinkos žinovu kad atskirt grūdus nuo pelų. Eilinis vartotojas čia bejėgis.