QUOTE(Laura_online @ 2010 10 29, 22:53)
Kur tokiu atveju rast teisingos karkasinės konstrukcijos panaudojant PIR brėžinių su normaliu paaiškinimu? Nes aukščiau pateiktose iliustracijose matau tik gražius paveiksliukus, nei medžiagų pavadinimų nei matmenų.
Sunkus atvejis.
Pas amerikiečius nieko tinkamo kol kas neužtikau. Visą info atskirais gabalais, o ir ne visada tinka mūsų sąlygoms (ką jau kalbėti apie Pasyvų namą). Termoputų/PIR kailinių kombinacija jiems jau įprastas dalykas, bet kažkodėl nerandu kur visa tai būtų gražiai pristatyta.
Keletas filmukų susipažinti su principais (truputi senstelėję).
ES iki karkaso dar nepriėjo eilė-
visur švediška plokštė, mūras, stogai (PL, EN). Normalesnė medžiaga tik pas skydinių namų statytojus- bet tai truputi kita specifika.
Kingspan'as ką tai turi (EN) (
DE), bet...
Kad Jūsų visai nenuvilti- teks pasinaudoti vietinėmis priemonėmis.
Imkime kokią tai самоделк'e, ir pabandykime atlikti jai skrodimą:
1. GKP (12,5 mm).
2. OSB (12,5 mm). Galima dėti antrą GKP, bet OSB ar pan. truputi palengvins gyvenimą, jei vėliau norėsite ką tai kabinti ant sienos. Dvi paskirtys: stabilizuoti/sutvirtinti karkasą ir apsaugoti GKP nuo trūkinėjimų (atlieka makaronų funkciją).
3. Aliuminė garo izoliacinė plėvelė (0,05 mm). Papildoma apsauga mediniam karkasui.
P.S. Tai variantas švarioms sienoms (taupesnis/gudresnis pasirinkimas). Jei kas tai bus klojama- be makaronų neišsiversite. Tai galima įvairiai sudėlioti.
4. Neoporu šiltintas karkasas (200 mm). 200 mm karkasas be diskusijų bus stabilesnis nei 150 mm ar pan. Neoporas- nes 200 mm šiltinant PIR/PUR, jau būtų truputi перебор'as su varžomis.
Šiltinti karkasą kietu šiltinimu yra du variantai. 99,99 % atvejų: suderinti karkaso žingsnį ir plokščių matmenis, ir dviem sluoksniais, perdengiant siūles- paprasčiausiai standčiai sugrūsti šiltinimą. 0,01 % atvejų: vienu sluoksniu sudėti kietą šiltinimą, aplink paliekant ne mažesnius kaip cm tarpus (laikinai fiksuojant pvz. medinėmis juostelėmis, sukamomis prie statramsčių), tarpus vėliau užpurškiant termoputomis. Truputi terlionė- bet rezultatas geresnis.
5. OSB (12,5 mm). Dvi paskirtys: stabilizuoti/sutvirtinti karkasą ir palengvinti/supaprastinti namo kailinių tvirtinimą.
Dar viena labai svarbi paskirtis. Leidžia tinkamai sudėlioti darbų eigą. Pradžioje galima pilnai sutvarkyti fasadą. Tai suteiks laiko išdžiūti statybų metu sulytam ar pan. karkasui, ar galimybę šį reikalą patikėti kokiems drėgmės surinkėjams. Kišti kietą šiltinimą į kokiu tai būdų neišdžiovintą karkasą- kiek nerimta.
6. PIR/PUR (120 mm).
Namo kailiniai, kurių paskirtis apsaugoti karkasą nuo šalčio (tiksliau- nuo to, ką jis pajėgus nuveikti). Visur mini, kad ir 100 mm per akis, bet 120 mm tai tik kelių litų skirtumas, ir tikrai nepakenks prie ypač žemų temperatūrų (pvz.: -30°C ar žemesnės).
7. Ventiliuojamas oro tarpas (30 mm). PIR/PUR apvilkta aliuminio folija ar pan., ant kurios paviršiaus kartais susidarys kondensatas. Ventiliuojamo oro tarpo paskirtis: pašalinti drėgmę ir apsaugoti/atskirti/atitraukti lauko apdailą nuo jai pavojingo kontakto.
8. Medinės dailylentės ar kas tik dar šaus į galvą (15 mm).