[
Papildyta:
Aš iš esmės nesu "žaliai" gyvenantis - ir užterštu oru pakvėpuoju, ir įtartinus maisto produktus su standartišku E.. bukletu perku ir vartoju, aplamai ne iš tų, kur nesveikai saugo sveikatą(geras kalambūras, a?). Todėl toks aštrus klausimas dėl EPS poveikio sveikatai išvis nekilo. Paguosdamas galiu atpasakoti, kaip man įrodinėjo eps "neutralumą": jūs nueinate į supermarketą ir perkate išfasuotą žalią mėsą, kulinarijos gaminius(sausainius ar tortus), kai kurias daržoves - ir gaunate tai ant eps padėkliuko apvilkto plėvele. Tai jei maistą žmonės deda į eps tai kodėl namo negali statyti? Kur žiūri sveikatos centras,veterinoriai jei EPS nuodingas?
Giliai širdy tikiu kad taip ir yra. Kartais tinka posakis: mažiau žinai-ramiau miegi. Iš esmės kvailas, bet kartais labai tinkamas.
[/quote]
Aš, kaip dirbantis kiekvieną dieną angliavandenilių aplinkoje ( higienos normų ribose), savo name norėčiau turėti sveiką aplinką. O pavyzdys su supermarketu ir man žinomas, matyt labai populiarus. Tačiau čia kaip ir su visais E, sveikatos centras ir kiti vertina tik viename gaminyje esančių E ir kt. priedų kiekio poveikį organizmui. Jei būtų susumuoti viso to šlamšto kiekiai, kuriuos mes per parą "įsisaviname" suvartodami ir kitus gaminius, manau gautusi kitoks rezultatas.
Man posakis: mažiau žinai-ramiau miegi yra netinkamas.
. Turiu būti astakingas ne tik už save bet ir už vaikus.
Ir dar, gal jau nusprendei , kokia bus pas Tave vidaus apdaila?
Papildyta:
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 21, 23:52)
Jei apie polistirolo išskiriamas visokiausias dujas.
Jas fiksuoja tik jautrūs chromatografai ir rezultatas: nur informatorische Ergebnisse (atrasti tik pėdsakai).
Papildyta:
Supratau, reikės "pasigooglinti" chromatografiniais tyrimais.
Papildyta:
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 21, 23:52)
Jei apie mikroklimatą patalpose aplamai.
Kai statotės Pasyvų namą- visu 100 % atsakingu už mikroklimatą patalpose paskiriate šildymo/vėdinimo sistemą. O jos galimybės- praktiškai beribės (tiksliau- apribotos tik kainos).
Kai kalbama apie Standartą- vėlgi viską turite patikėte šildymo/vėdinimo sistemai (arba koreguoti pačią komforto sąvoką). Kalbos apie sienų kvėpavimus ir t.t.- 92 % yra absoliutus бред'as, ir tik 8 % turi kiek tai pagrindo (procentai ne iš piršto laužti). Pvz.: 5 m² kvėpuojančios sienos garų difuzija- atitiks tuos kiekius, kurie savaime pasišalintų per rakto (5 mm diametro) skylutę. Žodžiu: joks sienų kvėpavimas nė iš tolo neprilygs tam, kam yra pajėgi rekuperacinė per kelioliką minučių darbo.
Dėl kvepuojančių sienų "fintų" seniai aišku
Kitas dalykas dėl rekuperacinės sistemos: ar paprastai ji dirba ištisiniu minimaliu galingumu, ar vidutiniu galingumu su tam tikrom pauzėm, reikalingom pasiekti oro pasikeitimo normą.