Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos IV

QUOTE(Vilienė @ 2010 10 20, 16:58)
Aš su vakarų puse nesutinku, arba kažko nežinau. Vakarų saulė visad šiltesnė už rytinę, todėl manau vakarai turi privalumą. Kokie argumentai dėl vakarų netikimo?
Visą kita išdėstyta labai teisingai, tik kodėl vakarai?
Vakaru saule labai zemai, dazniausiai uzstojama kitu pastatu ar medziu. Kitas dalykas saules realus gaudymas tik saules namui, pasyvus per dideles varzos selektyvu paketa tos saules ileidzia nykstamai mazai.
Dar viena priezastis, lietuvoje vyraujantys vejai yra vakaru, ir jie dazniausiai pucia ne vasara. Puciant saltam vejui jis labai saldo stikla, tai velgi is to naudos neprudai. Jei nevejuota vieta, saules niekas neuzstoja tai vakaru puse nera labai blogai, bet tinkamas sklypas pasitaiko nedaznai, tai as laikau kad vakaru puse nelabai pageidautina.
Atsakyti
QUOTE(Dario @ 2010 10 20, 18:43)
Vakaru saule labai zemai, dazniausiai uzstojama kitu pastatu ar medziu. Kitas dalykas saules realus gaudymas tik saules namui, pasyvus per dideles varzos selektyvu paketa tos saules ileidzia nykstamai mazai.
Dar viena priezastis, lietuvoje vyraujantys vejai yra vakaru, ir jie dazniausiai pucia ne vasara. Puciant saltam vejui jis labai saldo stikla, tai velgi is to naudos neprudai. Jei nevejuota vieta, saules niekas neuzstoja tai vakaru puse nera labai blogai, bet tinkamas sklypas pasitaiko nedaznai, tai as laikau kad vakaru puse nelabai pageidautina.


Vakarinė saulė reikalinga apšvietimui - juk namo grįžtame po darbų, vakarop, todėl nesinorėtų aklinos sienos arba "ambrazūrų" į vakarus. Dėl vėjo sutinku, irgi taip pagalvojau - saulei nusileidus užsidarom žaliuzes. Man pasisekė - kaiminystėj "dangoraižių" neturiu, todėl vakarinė saulė suteiks namas jaukumo.
Kai pamatai, kad už 5k jau įmanoma įsirengti jėgainę - vėjuoti sklypai įgauna privalumų. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2010 10 20, 19:33)
Vakarinė saulė reikalinga apšvietimui - juk namo grįžtame po darbų, vakarop, todėl nesinorėtų aklinos sienos arba "ambrazūrų" į vakarus. Dėl vėjo sutinku, irgi taip pagalvojau - saulei nusileidus užsidarom žaliuzes. Man pasisekė - kaiminystėj "dangoraižių" neturiu, todėl vakarinė saulė suteiks namas jaukumo.
Kai pamatai, kad už 5k jau įmanoma įsirengti jėgainę - vėjuoti sklypai įgauna privalumų. smile.gif
Na cia yra tas dalykas, kad reikia rinktis. Kaikuriuos trukumus galima pekeisti privalumais.
Del vakarines saules. Vasara man jos vakaruose gink dieve nereikia - miegot neis jei tai miegamasis. Rudeni, va kaip dabar, isvaziuoju tamsoj, ir gryztu tamsoj, nu nematau as tos saules. Ziema dar tamsiau bus, o ir saule retas svecias, paprastai is ryto ir diena tik buna.
Na o kalbant apskritai tai kiekvienam savi prioritetai, sklypo padetis turi didele itaka, lemia net namo architektura, eksplikacija, taigi tik visas apgalvotas derinys turi kazkokia reiksme, o ne atskiras kazkoks sprendimas.
As ir nesiulau pasinaikinti langus siaureje ir vakaruose. Tiesiog ju kiekis ir dydis turetu buti pamatuotas, patalpu orientacija neatsiejamas nuo pasyvaus namo koncepcijos.
Pvz., paskutinis mano statytas namas klientui buvo su vitrinom iki zemes, stiklinem durim i terasa, didziuliais langais ir visa tai i siaures puse, i gelezinkeli. I rytus mazi langai, i pietus irgi, vakaruose garazas. Nu absurdas visiskas, nors butu pakake tik pakeist pora patalpu vietomis ir langus didziuosius sukeisti su mazaisiais. Net funkcionalumas nenukentetu. Ka galvojo architekte taip projektuodama as nezinau, bet licencija is jos atimti reiketu.
Atsakyti
QUOTE(Viesulas @ 2010 10 20, 15:24)
Na tikrai ne kaip muriniame,gal nesi praktiskai susidures,bet medini karkasa apsaugoti yra zymiai sudetingiau,teko deti langus norvegijoje,dejome panasia tehnologija,kaip pavaizduoti tavo imestam video,tai norvegas susieme uz galvos,ir samdesi specus,kurie klijavo specialius ideklus ir nubegimus.

O gal taip amerikiečiai montuoja? Būtumėt žvilgtelėjęs į filmukus dešinėje- gal nebūtumėte vienos iš tūkstančių mokomųjų info pristatinėjęs skambiu „taip amerikieciai montuoja“.
Pats supratote ką pasakėte: „sunkiau izoliuoti,kai langas montuojamas sumustinio viduryje“?
Statybininkas be teorijos- nelaimė statybvietėje. Išskirtinis tokio statybininko bruožas- bandytojas/testuotojas. Po to ir laksto norvegai už galvų susiėmę, kai „dejome panasia tehnologija“. Gerbiamasis: visada reikia dėti „tokia“ technologija- o ne „panašia“. „Panašia“ technologija gali dėti tik suprantantys esmę.

Prieštarauja ne taip jau retai- tik erzina ne kiekvienas. Ypač kai tiksliai žinai, kad tas „ne kiekvienas“ labai silpnai plaukioja po kokią tai sritį- tačiau bando pristatyti superprofu.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2010 10 20, 16:31)
Nepatiko rusiški klojiniai - karkasas sau, išorė sau - atrodo daugoka darbo. Tik vienas pliusas - išorės apdaila, tokios liktiniams padaryti nepavyks dėl sudėtingo sandaraus ir kokybiško blokų suleidimo.

Nežinau. Kokį tai cinkelį šioje technologijoje galima atrasti. Vien tai, kad viena pusė su galutine apdaila, o kita paruošta glaistymui ir dažymui- turi savo privalumų.
Nemanau, kad būtų labai sudėtinga lauko apdaila "aprūpinti" liktinius klojinius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 20 spalio 2010 - 20:58
EVOY daug sneki,o grybas esi,su tokiu langu instaliavimu,kuri nurodete,tas juosteles gali sau tarp koju uzsiklijuot.Praktike ir teorike,visu galu meistre ,net nezinai kaip montuojasi langai,tai nors apsiramink ir nesnekek kaip sventasis,o dar supainiosi zmones,kurie pasistate ir apsimurije klinkeriu,veliau tures problemu,gales griauti nama,ir taisyti tavo fantazijos vaisiu.
Atsakyti
QUOTE(Viesulas @ 2010 10 20, 22:26)
EVOY daug sneki,o grybas esi,su tokiu langu instaliavimu,kuri nurodete,tas juosteles gali sau tarp koju uzsiklijuot.Praktike ir teorike,visu galu meistre ,net nezinai kaip  montuojasi langai,tai nors apsiramink ir nesnekek kaip sventasis,o dar supainiosi zmones,kurie pasistate ir apsimurije klinkeriu,veliau tures problemu,gales griauti nama,ir taisyti tavo fantazijos vaisiu.

Buvau klaidingai įsitikinęs, kad SM spuoguotus paauglius užuodžiu iš tolo. Pasirodo- gėdingai susimoviau. Ir dar tiek laiko sugaišau...
Nikas aišku iš karto sukėlė įtarimų. Tik kol žmogus nesuerzina- per daug nekreipi dėmesio.
Toliau sekė dar didesnės keistenybės. Žmogus, viešai besiskelbiantis, kad „geriausia kaina ir kokybes santykis butu,jeigu samdytumete mane“, turintis ilgametės patirties karkasinės statyboje Norvegijoje- siuntinėja švelniai sakant labai keistus karkaso buterbrodus, ir prašo juos pataisyti. Tiek to- negi sunku...
Tačiau vaikinas visiškai suerzino, ir kilo noras pasidomėti: iš kur niekur iki šiol nematytas negirdėtas nikas- turi tokį įspūdingą postų skaičių. Pasirodo: plušo jis ten pat, kur ir visi spuoguoti paaugliai- kabindamas moteriškaites temose, kurios daugeliui nėra net ir žinomos.
Galiu pasakyti tik tiek: kokie tie po SM besitrainiojantys vaikai vienodi- kaip pagal vieną kurpalių. Jau nepamenu- kelintas tokiu pat būdu kabinasi. Atia!
P.S. Pagal standartinį internetinių trolių scenarijų- toliau turėtų sekti mano seksualinės orientacijos aptarimas.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 21, 00:20)
Buvau klaidingai įsitikinęs, kad SM spuoguotus paauglius užuodžiu iš tolo. Pasirodo- gėdingai susimoviau. Ir dar tiek laiko sugaišau...
Nikas aišku iš karto sukėlė įtarimų. Tik kol žmogus nesuerzina- per daug nekreipi dėmesio.
Toliau sekė dar didesnės keistenybės. Žmogus, viešai besiskelbiantis, kad „geriausia kaina ir kokybes santykis butu,jeigu samdytumete mane“, turintis ilgametės patirties karkasinės statyboje Norvegijoje- siuntinėja švelniai sakant labai keistus karkaso buterbrodus, ir prašo juos pataisyti. Tiek to- negi sunku...
Tačiau vaikinas visiškai suerzino, ir kilo noras pasidomėti: iš kur niekur iki šiol nematytas negirdėtas nikas- turi tokį įspūdingą postų skaičių. Pasirodo: plušo jis ten pat, kur ir visi  spuoguoti paaugliai- kabindamas moteriškaites temose, kurios daugeliui nėra net ir žinomos.
Galiu pasakyti tik tiek: kokie tie po SM besitrainiojantys vaikai vienodi- kaip pagal vieną kurpalių. Jau nepamenu- kelintas tokiu pat būdu kabinasi. Atia!
P.S. Pagal standartinį internetinių trolių scenarijų- toliau turėtų sekti mano seksualinės orientacijos aptarimas.

Turbut ****** esi?Tai tiek laiko skaitei mano senai rasytas zinutes?Susijaudinai ar ka?Tai gal visas reikejo nokopijuot ir sudeti cia?Istaisyti klaidas?Kam cia idomu ka rasinejau,kurie nores ir taip susiras.Troli tu troli.
Atsakyti
QUOTE(plepuciuke @ 2010 10 20, 17:10)
evoy as cia vel su savo steico, idomu, o kodel ji tokia brangi???
va sutikau zmogu kuriam state karkasini nama is steico uzpildu, sako po kolkas silta... nu idomiai cia...

Čia jau klausimas gamintojams ir pardavėjams. Žodžiu: jei marketingo programa gerai paruošta- galima ir dar brangiau pardavinėti.

Jei sutiksite pažįstamą, kuris savo karkasinį/skydinį namą šiltino kokia nors vatos rūšimi, polistirolu, neoporu, termoputomis ar samanomis- spėju, kad jie taipogi nesiskųs šilumos stoka...
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 21, 01:20)
Buvau klaidingai įsitikinęs, kad SM spuoguotus paauglius užuodžiu iš tolo. Pasirodo- gėdingai susimoviau. Ir dar tiek laiko sugaišau...
Nikas aišku iš karto sukėlė įtarimų. Tik kol žmogus nesuerzina- per daug nekreipi dėmesio.
Toliau sekė dar didesnės keistenybės. Žmogus, viešai besiskelbiantis, kad „geriausia kaina ir kokybes santykis butu,jeigu samdytumete mane“, turintis ilgametės patirties karkasinės statyboje Norvegijoje- siuntinėja švelniai sakant labai keistus karkaso buterbrodus, ir prašo juos pataisyti. Tiek to- negi sunku...
Tačiau vaikinas visiškai suerzino, ir kilo noras pasidomėti: iš kur niekur iki šiol nematytas negirdėtas nikas- turi tokį įspūdingą postų skaičių. Pasirodo: plušo jis ten pat, kur ir visi  spuoguoti paaugliai- kabindamas moteriškaites temose, kurios daugeliui nėra net ir žinomos.
Galiu pasakyti tik tiek: kokie tie po SM besitrainiojantys vaikai vienodi- kaip pagal vieną kurpalių. Jau nepamenu- kelintas tokiu pat būdu kabinasi. Atia!
P.S. Pagal standartinį internetinių trolių scenarijų- toliau turėtų sekti mano seksualinės orientacijos aptarimas.

Nesuprantu is kur atsiranda tokiu idiotu, kaip viesulas ir beveik kiekviename forume? ar jie jaucia kazkoki nesveika malonuma tersdami viska aplinkui ar siaip psichiniai ligoniai mokantys naudotis PC...
Atsakyti
QUOTE(Viesulas @ 2010 10 21, 00:29)
Turbut ****** esi?Tai tiek laiko skaitei mano senai rasytas zinutes?Susijaudinai ar ka?Tai gal visas reikejo nokopijuot ir sudeti cia?Istaisyti klaidas?Kam cia idomu ka rasinejau,kurie nores ir taip susiras.Troli tu troli.


Gal tu ciuozk is sito forumo nemaises.. Tai bus geriausia ka galetum padaryti. Liksime dekingi. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Dario @ 2010 10 20, 20:41)

Pvz., paskutinis mano statytas namas klientui buvo su vitrinom iki zemes, stiklinem durim i terasa, didziuliais langais ir visa tai i siaures puse, i gelezinkeli. I rytus mazi langai, i pietus irgi, vakaruose garazas. Nu absurdas visiskas, nors butu pakake tik pakeist pora patalpu vietomis ir langus didziuosius sukeisti su mazaisiais. Net funkcionalumas nenukentetu. Ka galvojo architekte taip projektuodama as nezinau, bet licencija is jos atimti reiketu.


Panašią temą buvom truputi užgriebę - arba architektė visiškai buka, arba(man labiau galimas variantas atrodo) užsakovas viską pats labai gerai supranta o architektė reikalinga tik idėjai nugulti popieriuje ir gauti statybos leidimą. Nebandėt jam patart, atkreipt jo dėmesį į idiotiškus sprendimus? Bet jei su babkėm viskas ok ir px kiek šildymas kainuos tai gali kuolą ant galvos tašyt...
Atsakyti
Labryt!

Kaip skaniai pasijuokiau cia biggrin.gif Aciu uz vit.C.

Na šiandien lauksiu MB su žiniom iš Kauno.Tikiuos greit padėsim tašką dėl sienų pasirinkimo.
Atsakyti