Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos IV

Su pasyviu stogu galima ir paprasčiau:
Jei norisi mažiau galvosūkių- renkatės stogą iš I-joist'ų. Dėl nieko nereikės sukti galvos: prištabeliuojate/pripūčiate/pripilate nors ir pusmetrį pigesnės vatos ar pan.- viskas.
Steico detalės visiems gyvenimo atvejams (PL)
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 11, 12:21)
Su pasyviu stogu galima ir paprasčiau:
Jei norisi mažiau galvosūkių- renkatės stogą iš I-joist'ų. Dėl nieko nereikės sukti galvos: prištabeliuojate/pripūčiate/pripilate nors ir pusmetrį pigesnės vatos ar pan.- viskas.
Steico detalės visiems gyvenimo atvejams (PL)



Ar yra kas gamina tokias Lietuvoje? Seip atrodo lengvai pagaminamos,bet kazkaip nesinoretu buti samadielkinu ir rizikuoti.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2010 10 11, 12:56)
Ar yra kas gamina tokias Lietuvoje? Seip atrodo lengvai pagaminamos,bet kazkaip nesinoretu buti samadielkinu ir rizikuoti.. g.gif

Anksčiau gamino braliukai- dabar nė nežinau, ar tos jų SIA aplamai egzistuoja:
SIA Sudrabegles.
SIA Wood stock- nesu nė karto bendravęs, o jokių kontaktų nete nerasta.
Kitose šalyse aplink LT- gamintojų pakanka.
Atsakyti
Sveiki,

QUOTE(EVOY© @ 2010 10 11, 09:34)
Pirmas klausimas- lauko sienos
1. Šiandieninė situacija.


Noriu pasitikslinti - keramikiniai blokeliai toje skaičiuoklėje rašomi kaip "poroton"? Kiek mačiau jų yra kelių rūšių, kuo jie skiriasi? Jei aš mąstau apie rokų keramikos blokelius, tai man reikia pasirinkti "Poroton T18, ab 1986" bei nustatyti šilumos laidumą 0,18?
Be to kiek ieškojau, neradau pardavime internete pvz neoporo 25 cm storio. Tad kiek suprantu reikia dvi-tris neoporo plokštes suklijuoti viena ant kitos? Plius jei prisideda apdaila, tai ar išlaikys 20cm keramikinis blokelis tokį "sumušinį"?
Turbūt mano klausimai gal ir "kvailai" skamba, bet nesu statybininkė ir neturiu tame patirties, tai bandau suprasti kokiu principu dėlioti tą sienos "sumuštinį".
Atsakyti
Atsiprašau jei pasirodžiau įžūlus, tikrai nenorėjau smile.gif
Perskaičius visus šios temos puslapius visų pirma susidomėjau liktiniais klojiniais, kad ir thermodom. Kita man įdomi alternatyva, kurią pametėjo forumiečiai ir mano pažįstamas statybininkas - keramika. Suprantu, kad PN galima pastatyti iš įvairių statybinių medžiagų ir visos jų turi pliusų ir minusų...
Taigi bandau gilintis į šias dvi man patinkančias alternatyvas:
1. Liktiniai. Kad ir thermodom. Jei gerai atsimenu sienos storis ~45 cm. varža ~9, geras sandarumas. Ar gerai atsimenu bent apytikslę šios technologijos kainą? 150Lt už sienos kvadratą (aišku dar neskaičiuojant betono.). Apart visų kitų privalumų patinka, nes gali daugiau nuveikti pats...
2. Keramika. Jos įvairovė didelė. Tikrai maloniai nustebino EVOY pateikti keramikos pavyzdžiai. Tik spėju jų kaina turėtų būti didoka... Aišku galima komponuoti iš tipinių keramikos blokelių, tik kaip tokiu atveju rasti optimalų variantą tarp sienos varžos, akumuliacinių savybių ir kainos nėra paprasta
Variantas 1: 30 cm keramika ir 25 neoporas. Keramika ~70, neoporas ~50 = 120Lt už sienos kvadratą
Variantas 2: 25 cm keramika ir 25 neoporas. Kaina mažesnė bet ir šilumos akumuliacija mažesnė. Keramika ~50, neoporas ~50 = 100Lt už sienos kvadratą
Suprantu, kad lyginant su liktiniais klojiniais čia nei darbų kaina, nei papildomi konstrukciniai reikalavimai nėra įvertinti ir nežinau ar su kainomis pataikiau smile.gif

Sutinku su EVOY mintimis:
Parinkinėti buterbrodus privalu neištraukiant iš viso konteksto. Reikia žinoti, kokios funkcijos bus patikėtos atitvarom, su kokiomis sistemomis sienos bendradarbiaus ir t.t. Jei norėsite pilnai išnaudoti keramikos savybę akumuliuoti/grąžinti į patalpas šilumą/drėgmę- blokus renkatės kuo storesnius.

O kokios funkcijos gali būti patikėtos atitvarom? pasimečiau, labai prašau pavyzdžio smile.gif
Ką turite minty - su kokiomis sistemomis sienos bendradarbiaus? Čia apie rekuperacinę, geoterminę sistemas?

O gal pasirenku konkrečią statybos medžiagą (keramiką ar liktinius) ir duodu architektui užduotį iš tos medžiagos išspausti kuo daugiau... T.y. patikėti tik tam tikras funkcijas ir t.t. Taip pat pagal statybos medžiagą pasirenku ir kitas sistemas? kaip manot?

QUOTE(EVOY© @ 2010 10 10, 22:44)
Gal gali šios temos kuratoriai paplėtoti šią alternatyvą lyginant su liktiniais klojiniiais?
Pranašumai ir trūkumai lyginant su liktiniais klojiniais?


Iki tiek gal nesuįžūlėkime. Pats matote- tuoj liksime apkramtytom ausim. Laikykimės prielaidos, kad visos technologijos tinka Pasyvaus namo statyboms, ir turi tiek pranašumų (visos), tiek trūkumų (visos). Paminėsiu tik kelis privalumus, kurie priskiriami keramikai:

Atsakyti
Man atrodo jus ne is tos puses renkates smile.gif Galima aishq rinktis super medziagas is vokietijos ar lenkijos - bet pigiau orientuotis i tai, kas yra salia.. o salia mes turime mediena, akmens vata, putplasti.. galu gale kuom 30 putplascio blogiau uz 20 cm neoporo? tik 10 cm erdves.. bet jei klijoti ant muro (belekokio - silikato, duju silkato, keramikos, fibo ar dar ko) vistiek daugiau negu 20 nepriklijosi smile.gif todel reikia imti brengesni neopora.. arba daryti platesnius - brangesnius pamatus.. ir t.t. pasyvaus namo ideja - siltos sienos - reishkia storas apsiltinimo sluoksnis - reishkia platesnis standartinis pamatas... is to uzburto rato isejimas vienas - pamirsti apie tradicines sienas, kuriu funkcijas PN atlieka rekupas.. reikia karkaso, pilno vatos.. ir viskas smile.gif
Atsakyti
mano nuomone medziagos akumuliacines savybes tam tikram gyvenimo budui gali buti ir minusas, jeigu seima keliauja ir/arba dienos didele dali nebuna namie tai, akumulecines svybes tik kenkia nes sildymo sistema tampa nelanksti. jeigu namas siltas is lengvu konstrukciju tai ji galima ir greitai pasildyti, o tai didelis pliusas nes grizus is darbo ar iskeliones gali gretai sukelti temperatura nepatirdamas dideliu energijos nuostoliu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cezas: 11 spalio 2010 - 15:00
QUOTE(Auruma @ 2010 10 11, 14:41)
Sveiki,
Noriu pasitikslinti - keramikiniai blokeliai toje skaičiuoklėje rašomi kaip "poroton"? Kiek mačiau jų yra kelių rūšių, kuo jie skiriasi? Jei aš mąstau apie rokų keramikos blokelius, tai man reikia pasirinkti "Poroton T18, ab 1986" bei nustatyti šilumos laidumą 0,18?

Be to kiek ieškojau, neradau pardavime internete pvz neoporo 25 cm storio.

Metai ten daugiau žymi keramikos "progreso" etapus. Vis tik λ reikėtų palikti 0.31: tuomet skaičiuos artimesnes realybei paties mūro- o ne blokų teorines varžas. Jei labai tvarkingi mūrininkai ir tinkamas šiltinimas- galite nustatyti apie 0.24.
Niekada į tai neatkreipiau dėmesio... Galima ir keliais sluoksniais/perdengiant siūles. Spėju, kad PL vis tik atrastumėt pageidaujamo storio- storis aplamai nėra kokia tai problema gaminant neoporą.
Mūras aišku atlaikys.
Papildyta:
QUOTE(mantas.v @ 2010 10 11, 15:19)
Atsiprašau jei pasirodžiau įžūlus, tikrai nenorėjau

Tik spėju jų kaina turėtų būti didoka...

O gal pasirenku konkrečią statybos medžiagą (keramiką ar liktinius) ir duodu architektui užduotį iš tos medžiagos išspausti kuo daugiau...

Man tai tikrai nepasirodėte per įžūlus.

MZ7 kainas atspėjote:
Jei viską pilnai komplektuojatės pas gamintoją- netoli 400 Lt/m² lauko sienos (be transporto kaštų ir darbo).
Jei pas gamintoją imsite tik reikiamus blokus ir sąramas lauko sienoms- netoli 350 Lt/m² (be transporto kaštų ir darbo).
Gamintojas žadėjo 2011 metais atsikraustyti arčiau LT. Greičiausiai apsistos PL. LT su savo trėmimus lenkiančia emigracija- vargu ar jiems bus bent kiek įdomia.

Nežinau, kaip ten su tais architektais... Pastoviai SM su jais kertamės dėl architektų specializacijos ir paslaugų paketo kokybės traktavimo. Jie visą laiką įsivaizduoja, kad sudėlioti erdves- pats svarbiausias darbas namo statyboje. Man tai atrodo tik receptu: kaip nepasistatyti Pasyvų namą.
Papildyta:
QUOTE(kaban @ 2010 10 11, 15:51)
Man atrodo jus ne is tos puses renkates smile.gif Galima aishq rinktis super medziagas is vokietijos ar lenkijos - bet pigiau orientuotis i tai, kas yra salia.. o salia mes turime mediena, akmens vata, putplasti.. galu gale kuom 30 putplascio blogiau uz 20 cm neoporo? tik 10 cm erdves.. bet jei klijoti ant muro (belekokio - silikato, duju silkato, keramikos, fibo ar dar ko) vistiek daugiau negu 20 nepriklijosi smile.gif todel reikia imti brengesni neopora.. arba daryti platesnius - brangesnius pamatus.. ir t.t. pasyvaus namo ideja - siltos sienos - reishkia storas apsiltinimo sluoksnis - reishkia platesnis standartinis pamatas... is to uzburto rato isejimas vienas - pamirsti apie tradicines sienas, kuriu funkcijas PN atlieka rekupas.. reikia karkaso, pilno vatos.. ir viskas smile.gif

Kaban 99,99% teisus. Tiems, kam bus sunku peržengti "karkasinį" barjerą- Pasyvus namas gali likti tik vienu iš variantų, svarstytu planuojant namo statybas.

Kaban 00,01% neteisus. Ką jau ką- o medį tai jau tikrai verta vežtis iš tolesnių kraštų.
Atsakyti
Sveiki.Na ir tempai pas jus. blink.gif Nebespėju skaityt, o ką kalbėt apie "sukramtymą" doh.gif

EVOY,o kodėl medieną vežtis iš toli? neapsispręsim dabar kokią naudot statyboms- lietuviską ar iš Baltarusijos gilumų. biggrin.gif

Klausimas toks gal blondiniškas- ar karkasinukui svarbu stogo svoris? Mat čerpių norėtųsi.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 11, 16:12)
Kaban 00,01% neteisus. Ką jau ką- o medį tai jau tikrai verta vežtis iš tolesnių kraštų.


nea, nebutina smile.gif bet ruostis reikia is anksto... pva, kad statyti nama pavasari - reikia mediena pirkti dabar :)ja tvarkingai susandelioti susukus samorezais, uzdenti nuo lietaus - ir tegul jinai dziuna.. pavasari iskasti duobe ilga, iskoloti polietilenu ir palaikyti visos lentos tenai impregnante kokia savaite.. poto apdziuvo - iskart i sienas, iki vasaros surinkti karkasa ir per vasara apsiltinima bei fasada.. o poto ilgais rudens vakarais - vidaus apdaila smile.gif As priesh naudojima kalibruotuos isdziovintos medienos - delryskaus kainu skirtumo smile.gif O vatai - kalibruota mediena ar ne - skirtumo nera smile.gif pas mane iki lentpjuves - 500m smile.gif todel visishkai nepasimoka kazka sugalvoti kitko..
Atsakyti
QUOTE(ambre @ 2010 10 11, 16:21)
EVOY,o kodėl medieną vežtis iš toli?  neapsispręsim dabar kokią naudot statyboms- lietuviską ar  iš Baltarusijos gilumų.

Klausimas toks gal blondiniškas- ar karkasinukui svarbu stogo svoris? Mat čerpių norėtųsi.

O gal geriau iš kokios Švedijos? Bendroje namo statybos kainoje- tai bus tik labai nežymus pabrangimas. Bet už tai gausite garantiją, kad niekas ten nesiraitys po ilgesnės eksploatacijos. Neverta tikėtis, kad karkasinį namą galima pasistatyti iš bet ko. Su mediena karkasui- begalė niuansų.

Jei sutrumpinus: visiškai nesvarbu- tereikia turėti omenyje.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 11, 17:12)
Niekada į tai neatkreipiau dėmesio... Galima ir keliais sluoksniais/perdengiant siūles. Spėju, kad PL vis tik atrastumėt pageidaujamo storio- storis aplamai nėra kokia tai problema gaminant neoporą.

Aš ant greitųjų primečiau kas būtų su dviem neoporo sluoksniais - tai jei pirmasis (arčiau mūro) sluoksnis yra storesnis ar lygus antram sluoksniui , tuomet gaunasi rasos taškas ( jei nesuklydau su pavadinimu) - pvz.. Apkeitus neoporo sluoksnius, gaunasi gerai - pvz.

P.S. o su karkasu tai gundot, ypač, kad gaunas plonesnė siena ir greitesnė statyba, nes su keramika mums manau nemaža rizika, kad kitąmet sienos neiškils ( mat užtruks kol statybos leidimą gausim). Tik va kartais perlipti per tam tikrus stereotipus/barjerus/blogas kitų patirtis ir pačiam rizikuoti patikrinant, o kaip gi yra iš tikrųjų, gali būti sunku.
Atsakyti