Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos IV

QUOTE(Vilienė @ 2010 10 17, 14:23)
Gerb. kaban buvo pateikti retoriniai klausimai. Vienas dalykas statytis(perkam sklypą ir samdom įmonę) kitas pirkti gatavą produktą(katę maiše; kažkas pastatė pardavimui). Kadangi su statybom buvau "truputi" susijęs niekuomet gatavo nepirkčiau. Anot kaban dar yra galimybė "pačiam statytis" - tai dar geriau. Pusiau gatavas produktas - skydmedžio pavyzdys. Ką žinosi ir mokėsi - ant pečių nešioti nereikės. O jei dar žinios hobi, gyvenimo pašaukimas - tada noras gilintis yra nerealus. Gal ne tiek giliai kaip kaban siūlo - iki guolio plieno markės.

Taip- pirkti galima tik kelių įmonių statytus skydinius namus. Tai ką mačiau išdarinėjant mūrinėje statyboje- temos neužtektų aprašyti... Jei jau klinkerio fasadas- drąsiai galima nė nežiūrėti į tą pusę... Akytbetonio blokais statyti- taipogi ne mažesnis košmaras... Statė juk ne vien profai- kas tik netingėjo ir laisvą litą turėjo... Visas statybų bumas bus ilgai prisimenamas kaip gryno šlamšto statybos periodas. Vien tik namo statybos metai- bus riebus minusas iš pardavimo kainos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 17 spalio 2010 - 13:41
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 17, 14:08)
LT taipogi yra dirbančių pagal panašią schemą. PIR vata turbūt nekeistų- pasiūlytų kuklesnį projektą.

yra dar viena firma, mano sesuo dirbo ten ir projektavo tokius namus. ten kiek zinau i Skandinavija viskas eidavo. Firmos tik nepamenu.
Gaila anksciau su tuo nebuvom susidure kai pradejom galvoti apie nama. Tikrai butume toki ir pasirinke.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 17, 12:23)
Švediška plokštė + skydinis namas. Gana išsamus fotoreportažas.

Geras reportazas. Nors tiesa pasakius kaip isivaizdavau taip ir daro,o tai tik geriau man.
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 10 17, 14:08)
1. Kodel gera patikima firma turetu padaryti blogai? jei stato simtus namus - pastatys ir jusu.. Kai perkat saldytuva nesigilinate gi i kompresoriaus gamybos ypatybes.. ir masina perkat neanalizuodami kokio plieno panaudojo guolius pagaminti.. ir ten ir ten vertinate bendru vartotojishkus parametrus, turi, energijos klase, kro sunaudojima, garantija .. o kai nama statyti - tai butinai reikia ilisti iki pat varzto? yra zmoniu kurie taip nemano - uzsako produkta ir jo naudojasi, jims namas tai ne fetishas o tiesiog namas.. mastimas kitoks - nors kazkaip abejoju kad galite isivaizduoti, kad buna kitoks nei jusu mastymas..
Jei esi susijęs su statybom ir turi žinių - kodėl nepasidomėjus? Šaldytuvo kainą palyginkite su namo - sakot vienoda rizika? Abu galima žaliai nudažyt ir žolėj paslėpt kai nebetinkami naudoti ir finansine prasme? Namą statant galima lysti iki pat varžto, bet giliau(plieno markė; atsparumo klasė ir t.t) - nebūtina. Mašiną renkatės - net kapotą nepakėlęs - imu.? Visi aplinkiniai, kažką jums siūlantys, yra išskirtinai sąžiningi, jums tik gerą linkintys žmonės?
Yra sričių, kur nesigilini, nes geriausia pradėti - nuo pirmo universiteto kurso, bet kodėl nepanaudoti turimų žinių produktui įvertinti arba jam kurti? Jūs ne taip darote? Ar samdote įmonę "iš gatvės"?

2. Kai statai pats - tai viska darai pats, kas cia neaishkaus? ir tai labai apriboja statybos technologija, pvz plytos vienam subetonuoti nerealu..
Neaišku buvo kiek statybos grandžių/pozicijų užimate savo namo statyboje - pradedant pagalbinio darbininko ir baigiant užsakovo generaliniu.

3. dauguma lenda i statybos procesa su savo isivaizdavimu ir bando vadovauti, geruoju tas dazniausiai nesibaigia smile.gif bent jau mano tokia patyrtis smile.gif
Bando vadovauti - tai neišvengiama. Nė vienas pastatas nepastatytas be vadovavimo ir vadybos. Geruoju nesibaigia - gal vadovas ar vadovautojas yra problema? Jo žinios ir kvalifikacija?



Papildyta:
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 17, 14:14)
Jau aptarėme šį variantą. Reziume: vežtis iš lenkų pigiau.


Kalba vyksta apie stogą - man stogo gamintojai nežinomi. O reziume lyg priimtas sienų bei perdangų konstrukcijoms. Gal aš ką praleidau?
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 17, 14:08)



Teko montuoti skydmedzio nama Norvegijoje. patiko,praktiskai nebuvo netikslumu plius viskas neblogai apgalvota .
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 17, 14:26)
Taip- pirkti galima tik kelių įmonių statytus skydinius namus. Tai ką mačiau išdarinėjant mūrinėje statyboje- temos neužtektų aprašyti... Jei jau klinkerio fasadas- drąsiai galima nė nežiūrėti į tą pusę... Akytbetonio blokais statyti- taipogi ne mažesnis košmaras... Statė juk ne vien profai- kas tik netingėjo ir laisvą litą turėjo... Visas statybų bumas bus ilgai prisimenamas kaip gryno šlamšto statybos periodas. Vien tik namo statybos metai- bus riebus minusas iš pardavimo kainos.

drinks_cheers.gif
Tai galioja "glušą bažnyčioj muša"? Anot kaban tik "bendru vartotojishkus parametrus" remtis neužtenka. Bet jei esi balerina - belieka ieškoti kvalifikuoto ir patikimo konsultanto.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 17 spalio 2010 - 13:47
Kas galetu atvesti mane i tiesos kelia ir isaiskinti kaip tiksliai pasidaryti svediska plokste. Nes man biski neaisku su storiais ir t.t. g.gif

I AZ butu geriausia rasyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo biesas66: 17 spalio 2010 - 13:53
QUOTE(Vilienė @ 2010 10 17, 14:41)
Papildyta:
Kalba vyksta apie stogą - man stogo gamintojai nežinomi. O reziume lyg priimtas sienų bei perdangų konstrukcijoms. Gal aš ką praleidau?

Truputi susipainiojau...
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2010 10 17, 14:46)
Kas galetu atvesti mane i tiesos kelia ir isaiskinti kaip tiksliai pasidaryti svediska plokste.  Nes man biski neaisku su storiais ir t.t.  g.gif


Storiai turi būti skaičiuojami: izoliacijos - pagal norimą varžą, betono - pagal apkrovas. Kvaila būtų tiesiog atrašyt - dėkit 30cm putos ir užpylkit 15cm betono. Plokštė - tai konstrukcija, kuri skaičiuojama projektuojant pagal matmenis ir apkrovas.

Papildyta:
QUOTE(EVOY© @ 2010 10 17, 14:50)
Truputi susipainiojau...

Niekis. Bet nuvylėt - jau tikėjaus gamintojo link'o... smile.gif
Atsakyti
[quote=Vilienė,2010 10 17, 14:52]
Storiai turi būti skaičiuojami: izoliacijos - pagal norimą varžą, betono - pagal apkrovas. Kvaila būtų tiesiog atrašyt - dėkit 30cm putos ir užpylkit 15cm betono. Plokštė - tai konstrukcija, kuri skaičiuojama projektuojant pagal matmenis ir apkrovas.


na aisku,vistiek konstruktoriaus reikes.
Atsakyti
Kokia gėda rasti temą net antrame psl...

Įdomi alternatyva skirstomiesiems tinklams- akumuliatoriai elektrokrautuvams. Nėra jų charakteristikos tokios tebuklingos, kaip specialiai saulės/vėjo jėgainėms pritaikytų- bet viską kompensuoja kaina. 2.000 Ah baterija: 480,00 €/≈1.660 Lt (be persiuntimo iš kurios nors ES šalies kaštų). Jei lyginti su visomis kitomis alternatyvomis- gana priimtina kaina.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 18 spalio 2010 - 08:47
QUOTE(gllop @ 2010 10 17, 14:02)
O ką manote apie stogą iš tokių profilių http://www.euromac2.lt/stogas.html , mačiau netik euromacas tokius gamina...
Mano, žmogaus tik kartą gyvenime stačiusio kreivą tvorą,nuomone, tai atrodo gerokai paprasčiau ir šilčiau bei sandariau nei žaisti su medinėmis gegnėmis, varžyti, dėlioti milijonus visokių detalių, saugoti medį nuo vaikščiojimo, ar žiūrėti kad būtų pakankamai sausas. Užmetėm ant sienų, kampus papildomai užsandarinom, ant viršaus kokią tai plėvelę, papildomai atmosferinei apsaugai ir stogo danga....  Paprasta kaip 2x2.

Kadangi ankstesnis atsakymas buvo tikra gėda, vakar parinkau skaičių, kuris nusako vokiečių nuomonę apie tokį stogą.

EUROMAC2 liktiniai klojiniai DE parsiduoda ne taip jau visiškai blogai, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tiek pagal jų technologiją, tiek WeberHaus- pastatoma maždaug vienodai namų. Tik kad WeberHaus yra laikomas prestižu (mūro krašte!!!), o EUROMAC2- ne. Žodžiu: 17.000 namų- per 30 metų.

Kas kita- EUROMAC2 stogo elementai. Kad būtų aiškiau: per visą šios technologijos egzistavimo DE laiką- tik 0,00021% stačiusių ar renovavusių stogus vokiečių, pasirinko būtent šią technologiją. Gal kaip tik todėl- neradau (ne per daug ir ieškojau) jokių konkurentų jų stogo elementams.

Dar vienas įdomus momentas. Pas DE įsikūrusius EUROMAC2 atstovus- dėžutės kaina yra ≈120 Lt/m² mažesnė, nei pas mus. Transporto kaštai? Bet juk ko gero yra gamintojo kainodara Rytų rinkoms? Čia jiems kerštas už tai, kad turėjau iškentėti tokią porciją nesąmoningos reklamos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 18 spalio 2010 - 09:38