QUOTE(laizanika @ 2010 12 20, 11:35)
Oi tikiuosi cia ne man taikoma kad patarineju zalia budama, nes nesiruosiu niekam patarti, nes paciai reikia patarimo
Jei tai dėl mano pasisakymo, tai nieko asmeniško, tikrai netaikau konkrečiai kam nors, tik bendras pastebėjimas ir kvietimas atsakingiems patarimams.
QUOTE(Gomerta @ 2010 12 20, 20:30)
(Beje, aš būtent dėl to ir klausiu, nes nesiryžtu pirkti, kol iki galo neišsiaiškinau
)
Teisingas požiūris, bet po to, kai pamatinės žinios yra, būtinai reikalaukite iš konsultantų visiško paaiškinimo apie kiekvieną priemonę atskirai ir jų derinius.
Reikliai!
QUOTE(~Darija~ @ 2010 12 20, 20:32)
Noriu paklausti tų, kurios naudoja Perfetto dvikomponentį. Jis būna smulkus ir stambus. Ant kiek jis yra toks ar kitoks?
Perfetto smulkus, pirmą sluoksnį užtepus storai, gali būti stambesnio trūkio, nei stambus, jo pirmą sluoksnį užtepus plonai.
Bet kuriuo atveju labai svarbu nepadauginti antrojo, nes didelės tempimo jėgos kiekvieną trūkio "žvynelį" atkels kampučiuose. Tokiu atveju reikia pirmiausia stipriai prispausti atkeltus "žvynelius" prie lipnaus pirmojo sluoksnio ir dirbti toliau (lakuoti, kaip ir buvo numatyta, baigiamuoju laku, prieš tai, žinoma, įtrynus skeldėjimą.)
Apie tai labai gerai paaiškino
Nuotaikinga.
QUOTE(Nuotaikinga @ 2010 12 20, 23:14)
Perfetto labai "myli" miltelinius įtrynimus. Pati Perfetto firma gamina labai gražias porporinas: eltono gaukso, seno ausko, vario, sidabro, sidabro-perlamutro efekto, rausvą (daugiau vyšninio rausvumo).
Jei man netinka šie išvardinti "blizgalai" ... paimu ir paskutu ant popieriaus gabalo su aštriu peiliu vienos ar kelių spalvų vaikiškas temperos piešimui skirtas kreideles, jei jų po ranka netyčia neturiu, galima paskusti paprastų spalvotų pieštukų šerdelių. Bet kreidelės geriau, jų faktųra stambesnė, ir jos lengvesnės, geriau įsitrina. Sumaišius reikiamų spalvų miltelius - pasidarau kokio man reikia atspalvio įtrynimui. Įtrinti galima pirštu, ar kietesniu teptuku. (akriliniais dažais net nebandžiau įtrinti perfetto, tad pasakyti negaliu...).
Papildyčiau...Visų universaliausias ir tinkantis visų rūšių dvikomponenčiams skeldėjimo lakams įtrinimas yra aliejiniai dažai. Ir natūraliausiai atrodantis. Gera turėti mažą aliejinių dažų rinkinuką ir, jei norima, aliejinio aukso, sidabro. Aliejinių dažų spalvos puikiai maišosi tarpusavyje, dar galima pasirinktą spalvą paauksinti ar pasidabruoti, toks "pablizginimas" labai skoningai atrodo, įtrinama medvilnine skepetaite, jos pačios švariąja vieta iškart nuvalant įtrinamą plotą. Labai baltų daiktų aliejiniais dažais geriau netrinti, šiek tiek paviršius įgauna įtrinamo dažo atspalvį. Mano labiausiai mėgiama spalva - samaninė, ruda. Labai blizgių porporinos miltelių nesuprantu, jų grožio dar nėkart nemačiau (ne mano skonio) ir apskritai, neblogai būtų, kad senstantys paveikslai (ką iš esmės ir imituojame) iš suskeldėjusio paviršiaus trūkių auksą, sidabrą barstytų...
Jei trinama porporina, trynimo pirštu nerekomenduočiau, nes lakuojant teptuku, trūkio paviršiuje pirštu trinti milteliai "išsikapsto". Gera turėti specialų kietų šerių tiesiai kirstą apvalų teptuką (jis gi tinka trafaretams ir auksinimui folija).
Įtrinimui kokia nors neblizgia spalva tinka ir pigmentai milteliais, vokų šešėliai.
Reikės pabandyti čia siūlomų kreidelių drožleles, nors iš esmės gal tai ir panašu į aliejinius dažus?
QUOTE(Nuotaikinga @ 2010 12 20, 23:14)
...kada bus tiesioginis sąlytis su maisto produktais, ir paviršius bus impregnuojamas aliejaus pagalba.
Pati tokios patirties neturiu, tačiau tikiu man patarusiais tautodailininkais, aliejuojančiais savo gaminius. Sakoma, kad tik laiko klausimas, kada iš vidaus aliejuoto paviršiaus aliejus atkels išorės dekorą. Manau, verta tikėti...
laizanika, dažnai susiduriu su tokiu klausimu dėl baigiamojo lakavimo, kuris iš esmės, tenepyksta to klausiančiosios, tėra tik pasitikslinimas, kiek darbų galima būtų išvengti, "nusiderėti"... Tiesą sakant, kam gi trumpinti dekoravimo procesą, kai aiškiai nukentės kokybė ir eksploatacijos sąlygos, kai tuo tarpu galima kuo ilgiau pasimėgauti dekoravimo procesu, kas, kaip rodo patirtis, dažnai esti siekiamesnis tikslas, nei paties daikto turėjimas rezultate.
Linkiu pajusti šį kūrybinį, išradingumo, mąstymo lavėjimo malonumą...