Įkraunama...
Įkraunama...

Kelionė į pasaką arba automobiliu po Europą 2010

QUOTE(vidal @ 2010 10 27, 16:39)
sakykit, Aidluka, o  kokia mašina važiavot, kaip ji atlaikė tokią ilga kelionę, ar turėjot kokių stresų ( neduok die doh.gif )susijusiu su auto?


Mūsų automobilis - pakankamai pagyvenusi 2000m. Mazda 626, universalas smile.gif Jokių problemų tikrai kelionėje dėl automobilio kaprizų neturėjom thumbup.gif Šiaip tai labai erdvus automobilis, vakare galėdavom prasistumdyt sėdynes ir visai neblogą miegamąjį įsirengt lotuliukas.gif - tikrai nejausdavom diskomforto, jei kada nuspręsdavom patinginiaut ir negaišt laiko palapinės statymui ax.gif Šiaip mes visada dar vežiojamės mažutę palapinę - vyras labiau mėgsta joje ištiest kojas, nei jungtis prie mūsų su vaiku smile.gif
Atsakyti
Ačiū už puikų reportažą 4u.gif , kelionės iš mūsų šitam forume daugelio aistra, bet taip puikiai perduoti įspūdžius sugeba nedaugelis thumbup.gif
Buvo malonu prisiminti matytas vietas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vidal @ 2010 10 27, 16:39)
Ar maista vežėtės daugiau savo, ar daugiau ten vietoj pirkdavot( kai pamenu Šveicarija- tai  o mamamia kokios kainos doh.gif ), aš suprantu kad tai  labai individualu, bet jau dabar, mieloji, gausi atlaikyt visą  virtinę klausimų, kurie gal ir nelabai  tau patiks mirksiukas.gif  mirksiukas.gif


Iš Lietuvos maisto tikrai labai mažai vežėmės - truputį šalto rūkymo lašinukų, duonos ir daržovių pradžiai kelionės smile.gif Lenkijos Biedrionkoj prisipirkom kavos, mėsos konservų, užpilamų sriubų, riešutų ir dar visokių smulkmenų smile.gif Tiesa, kažkas kelionių maisto temoj buvo labai priešiškai nusiteikęs prieš konservus, tai galiu vėl eilinį kartą patvirtinti, kad lenkiškų konservų tiesiog neįmanoma lyginti su lietuviškais lotuliukas.gif - ten už 5-6 litus galima nusipirkti tiesiog "kumpinius" konservus, kuriuose mėsa sudaro apie 90 proc. thumbup.gif Visą kelionę užtekom, dar kelias dėžutės net namo parsivežėm smile.gif Kitose šalyse maistą daugiausia pirkdavom Lidl prekybos centruose - kainos pakankamai normalios, ir pasirinkimas nemažas drinks_cheers.gif Kadangi Šveicarijoj praleidom tik keturias dienas, tai naudojomės savo turimomis atsargomis ir labai mažai maisto pirkom smile.gif Mano vyrukai karštom dienom labai mėgsta šaltą pieną su bandelėm, tai pastebėjau, kad šių produktų kaina Šveicarijos prekybcentriuose tokia kaip pas mus tik Šveicarijos frankais (dauginkit iš 2,6 koeficiento) smile.gif

Prašom, klauskit visko kas domina - tikrai pasistengsiu kiek įmanoma padėt smile.gif
Atsakyti
valio, reportažo autorei. Ką tik baigiau viską perskaityti , ai neturiu žodžių parašyt kaip jaučiuosi, galvojau Tatrai jėga, o čia.... pavydžiu, net rėkt norisi.....
Vienoj nuotraukoj šunelis buvo, gal jūsų?
Atsakyti
aidluka, kelionė buvo pasakiška tikrai, pasakojimas - superinis, tad apie ka žada būt kita pasaka mirksiukas.gif
Atsakyti
Labai smagus fotoreportazas su daug graziu nuotrauku thumbup.gif Man labai patinka tokie reportazai, kur nuotrauku nepagaileta drinks_cheers.gif Tik vis delto truksta veidu... blush2.gif Pati kelionese fotografuoju ir ne visi pakeleiviai tuo dziaugiasi, taciau ismokiau juos nors kartais ir mane nufotografuoti. Ne ypatingai megstu buti kadre, taciau man mieliau ziureti i tas savo keliones nuotraukas, kuriose esu as. Veliau jas ir atsispausdinu bei pasikabinu blush2.gif

QUOTE(Aidluka @ 2010 10 27, 19:29)
Šiaip mes visada dar vežiojamės mažutę palapinę - vyras labiau mėgsta joje ištiest kojas, nei jungtis prie mūsų su vaiku smile.gif


O kokia pas jus palapine? Kur isigijote?

Dar butu idomu suzinoti, kokius daiktus imates su savimi? Nesu keliavusi dar automobiliu, todel neisivaizduoju, ka imti i tokia kelione?

Beje, ka veikdavote masinoje tomis dienomis, kai vaziuodavote ilgus atstumus?
Atsakyti
QUOTE(mamutas @ 2010 10 27, 19:23)
Beje, pas mus MB irgi superinis vairuotojas, o aš būnu GPS  blush2.gif  (to "tikrojo" GPS niekada nenaudojam), sėdžiu kaip šturmanas apsikarsčiusi popieriniais žemėlapių atlasais, visokiomis knygutėmis ir vadovauju kur sukti  smile.gif Man patinka, tad tik retkarčiais iš MB perimu vairą, kai jis būna pavargęs.


Ačiū dievui, radau bendraminčių thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif , o jau buvau pagalvojus, kad esu likęs vienintelis "dinozauras" keliaujantis su žemėlapiais lotuliukas.gif Aš visą kuprinę kelionei reikalingos amunicijos vežuos - ir susikonspektuotus kelionės aprašymus , ir kelionių vadovus, ir žemėlapius - "šturmanavimas" mano mėgstamiausias darbas ir didžiausia aistra keliaujant thumbup.gif Tikro GPS neperku specialiai, kad "nedegraduočiau" blush2.gif Gal per žiauriai pasakiau, bet man taip patinka žemėlapius studijuot, kartais juokauju, kad žemėlapiai yra mano mėgstamiausios knygos thumbup.gif Beje, jau iki išvažiavimo, planuodama maršrutą, aš taip sugebu žemėlapius "sudrožt" doh.gif , kad kas nors juos paėmęs galėtų pagalvot, kad jie jau ne vienoj kelionėj pabuvojo blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(mamutas @ 2010 10 27, 19:23)
Paskaičiau apie sunkumus statant palapines ir galvoju, ar ne geriau keliauti nuomuotu kemperiu. Tuomet stoji bet kur ir iškart miegi  thumbup.gif daiktų kilnot niekur nereikia, dantų šepetukas visada vietoj, plius kemperyje yra šaldytuvas, viryklė ir visa kita...  Kemperio nuomos kaina kaip pasiseka - apie 150-200 lt parai normalesnis, dyzeliu už kurą nebrangiai išeitų, panašiai kaip lengva benzininė mašina... Didesnei šeimai, pvz. kokių 5 asmenų, atpuola daug nakvynės ieškojimo ar palapinių statymo problemų.


Suprantu, kad kemperis kelionėje labai didelis privalumas drinks_cheers.gif , bet mūsų finansinės galimybės yra labai ribotos, todėl negalim sau leist tokio malonumo blush2.gif Patikėkit, aš TOKĮ taupymo rėžimą visus metus esu "įjungusi", kad dėl kelionės praktiškai visko, kas nebūtina, be jokios graužaties galiu atsisakyt lotuliukas.gif Be to, juk vieną mėnesį per metus galima ir pasiaukot - ta "auka" tikrai verta to ką pamatai ir patiri ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aidluka: 27 spalio 2010 - 20:45
QUOTE(almaklp @ 2010 10 26, 12:25)
ir butinai parasykite kaip Jus surinkote toki ispudinga marsruta. Nes as kai planuoju, tai pagrinde, pagal kelioniu organizatoriu vykdomas programas, o jos jau daugmaz vienodos.


QUOTE(rinann @ 2010 10 26, 12:29)
Man irgi labai idomu,kaip zmones deliojasi marsrutus g.gif  Ar iesko internete informacijos,ar kelioniu vadovuose ar dar kaip? Niekada nesu nieko panasaus planavusi,bet paskaicius siuos fotoreportazus ir paziurejus nuotraukas,tai oi kaip norisi visur nuvaziuoti.Tai kita vasara ir planuojam kur nors lekti,tai net nezinau nuo ko pradeti doh.gif


Planuodama kelionę pagrinde visą informaciją randu visagaliame internete thumbup.gif , Alma Literos kelionių vadovai padeda tik labiau atskleist istorinius faktus, nes jie daugiau pasakoja apie architektūrinius šedevrus,apie gamtos stebuklus juose tikrai labai mažai informacijos doh.gif Labai didelis pagalbininkas bent jau man yra Google Earth , gal elgiuosi kažkiek "primityvokai" blush2.gif , bet kai nusprendžiu kur maždaug važiuosim, paprasčiausiai "prisitraukus" nuotraukas ieškau man patikusių vaizdų, jei kažkas "užkabina", domiuos toliau blush2.gif Beje, Rousillioną su rudaisiais smėlynais būtent taip ir atradau lotuliukas.gif Na taip po truputį ir susiformuoja visas maršrutas thumbup.gif Be to, tokiose ilgose kelionėse nesistengiu labai nuodugniai ištyrinėt miestų - paprasčiausiai atsirenku kelias labiausiai dominančias vietas ir stengiuos jas pamatyti - na nesam mes miestų fanatai blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(_|ingute|_ @ 2010 10 27, 20:34)
Ačiū už puikų reportažą  4u.gif , kelionės iš mūsų šitam forume daugelio aistra, bet taip puikiai perduoti įspūdžius sugeba nedaugelis  thumbup.gif
Buvo malonu prisiminti matytas vietas  smile.gif


Džiugiuos kad priminiau matytas vietas (beje, kai kurias aplankytas beveik tuo pačiu metu, ar ne lotuliukas.gif) Kai pamačiau jūsų fotoreportažą, norėjau išvis nerašyti savojo - juk daug kas kartojosi lotuliukas.gif Kad vis dėlto ryžausi rašyt, nugalėjo meilė Alpėms - jos sužavėjo be galo wub.gif wub.gif wub.gif
Papildyta:
QUOTE(RP30 @ 2010 10 27, 21:12)
valio, reportažo autorei. Ką tik baigiau viską perskaityti , ai neturiu žodžių parašyt kaip jaučiuosi, galvojau Tatrai jėga, o čia.... pavydžiu, net rėkt norisi.....
Vienoj nuotraukoj šunelis buvo, gal jūsų?


Beje, man irgi Tatrai buvo jėga, be to, jie jėga išliks visam gyvenimui, nes tai buvo pirmieji mano gyvenime pamatyti kalnai wub.gif wub.gif wub.gif

Ar jūs čia kalbat apie tą gražų baltą šunelį laivelyje prie Reino krioklių smile.gif Ne, jis tikrai ne mūsų, jį pamačius aš buvau apakus šeimininkų panašumu į savo augintinį ar atvirkščiai - žmonės pasirinko šuniuką savo kopiją lotuliukas.gif , gaila kad mergaitė su mama tuo momentu kai aš atseit fotografavau "krioklį" nusisuko doh.gif - toks kadras būtų buvęs thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Aidluka @ 2010 10 27, 22:48)
Džiugiuos kad priminiau matytas vietas (beje, kai kurias aplankytas beveik tuo pačiu metu, ar ne lotuliukas.gif) Kai pamačiau jūsų fotoreportažą, norėjau išvis nerašyti savojo - juk daug kas kartojosi lotuliukas.gif Kad vis dėlto ryžausi rašyt, nugalėjo meilė Alpėms - jos sužavėjo be galo wub.gif  wub.gif  wub.gif

Kaip tik reik kuo daugiau pasakojimu, juk kiekvienas tuos pacius dalykus gali pamatyti kitaip smile.gif
Beje kalnai mus ir zavi, bet 80% to zavesio lemia geras oras, pernai mes buvom suplanave, Grosglokneri, Sveicarija su Jungfrau, bei Montblana.
Iveikem tik Grosgloknerio kelia, ir tai puse dienos sukom per lietu ir mastem ar vaziuot ar ne, puse kelio pakile ivaziavom i toki ruka, kad svarstem apsisukt atgal. Galiausiai pakilus i virsune oras trumpam pasitaise, tai pusdieni galejom grozetis kalnais...
Kita diena vaziavom i Dolomitines alpes Italijoj, ryte oras buvo grazus, pakilus +5 slapdriba ir rukas, bendrakeleiviai persalo, teko leistis zemyn prie Gardos ezero.
Paziureje prognozes, jos rode kad kalnuose pranesa ne koki ora, teko Šveicariją ir Montblana atidėt ateičiai.
Kalnai sužavi, bet kartu ir gali nuvilti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _|ingute|_: 27 spalio 2010 - 22:01
Pats geriausias fotoreportazas supermamuose!!! 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Aidluka @ 2010 10 27, 21:44)
Ačiū dievui, radau bendraminčių thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif , o jau buvau pagalvojus, kad esu likęs vienintelis "dinozauras" keliaujantis su žemėlapiais  lotuliukas.gif  Aš visą kuprinę kelionei reikalingos amunicijos vežuos - ir susikonspektuotus kelionės aprašymus , ir kelionių vadovus, ir žemėlapius - "šturmanavimas" mano mėgstamiausias darbas ir didžiausia aistra keliaujant thumbup.gif Tikro GPS neperku specialiai, kad "nedegraduočiau" blush2.gif  Gal per žiauriai pasakiau, bet man taip patinka žemėlapius studijuot, kartais juokauju, kad žemėlapiai yra mano mėgstamiausios knygos thumbup.gif  Beje, jau iki išvažiavimo, planuodama maršrutą, aš taip sugebu žemėlapius "sudrožt" doh.gif , kad kas nors juos paėmęs galėtų pagalvot, kad jie jau ne vienoj kelionėj pabuvojo blush2.gif
Papildyta:
Suprantu, kad kemperis kelionėje labai didelis privalumas drinks_cheers.gif , bet mūsų finansinės galimybės yra labai ribotos, todėl negalim sau leist tokio malonumo blush2.gif Patikėkit, aš TOKĮ taupymo rėžimą visus metus esu "įjungusi", kad dėl kelionės praktiškai visko, kas nebūtina, be jokios graužaties galiu atsisakyt lotuliukas.gif Be to, juk vieną mėnesį per metus galima ir pasiaukot  - ta "auka" tikrai verta to ką pamatai ir patiri  ax.gif


Dėl žemėlapių tai tikra tiesa drinks_cheers.gif mes pradėjo keliauti kai GPS'o dar nebuvo, o dabar jo visiškai nebepasigendam drinks_cheers.gif nei karto dar nebuvom mirtinai pasiklydę. Namie prieš kelionę ilgais žiemos vakarais aš tiek išstudijuoju žemėlapius, kelionių knygas, kad paskui jau kelionėje vos ne mintinai žinau kur sukti ir ko tikėtis. Smagu rast bendramintę thumbup.gif Tik tiek, kad mus domina ne tik gamta, bet ir menas, miestai, žmonės, tai stengiamės žiūrėt viską.

Kur ateinančią vasarą trauksit? blush2.gif
Atsakyti