QUOTE(Giedruolė @ 2010 12 10, 20:50)
Nesiginčiju- tik bandau su profų pagalba iki galo išsiaiškinti feistininkų vėdinimo doktriną.
Dėl vieno punkto 100 % sutinku: rekuperacinei daugiau nei sočiai trijų-keturių programuojamų režimų. PN Standartinis Party - Šalčio vonios(?). Dėl Šalčio vonios- nesu tiek įsigilinęs, kad šiandienai galėčiau išdėstyti visas sąlygas, reikalingas sukurti efektą, kai prie atvirų langų karštis nesiveržtų į patalpas. Nieko tokio- per ilgus žiemos vakarus išsiaiškinsime. Žodžiu: valdymą reikia kiek įmanoma supaprastinti/primityvinti- o ne apkrauti praktiškai niekam nereikalingomis funkcijomis (kaip kad šiuolaikiniuose mobiliuose), ir bandyti reguliuoti tai, su kuo be vargo susitvarkytų pati rekuperacinė.
Visi kiti režimai (apart PN ir tiksliai nežinau dėl Šalčio vonios)- tėra gryniausias energijos švaistymas. Pilnai sutinku, kad kam nors mirtinai reikalingi didesni net ir už pvz. HN numatytus šviežio oro kiekiai, ir tokia energijos švaistymo galimybė turėtų būti numatyta laisvam pasirinkimui. Tik žmogui paaiškinant, kad apie visokius ten pasakiškus 99 % sugaudytos šilumos- nė iš tolo nesvajotų. Taipogi primenant, kad tie didesni šviežio oro kiekiai- tai psichologinis, o ne fiziologinis ar būsto sveikatingumo poreikis.
Dėl pastoviai nepastoviai. Kai perpranti feistininkų logiką- nuomonė susiformuoja kategoriška. Rekuperacinė privalo dirbti pastoviu minimaliu režimu. Kitu atveju bus problemų, kai reikės prisirišti prie kitų jų postulatų. Gal kaip tai pritempus ir galima būtų toleruoti PN režimo derinį su Not at home- tačiau ateityje tai jau kirstus su visokiausia forma prigaudytos saulės efektyviausiu panaudojimu. O tokius dalykus vis tik reikėtų numatyti- juk namas statomas ne keliems metams. Feistininkų nuomone, nėra jokio reikalo prisirišti prie kokio tai skaičiaus. Žodžiu: žmogaus komforto savokos rėmai yra pakankamai platūs, kad į juos tilptų vėdinimas pastoviu PN režimu.
Dėl būsto šildymo, panaudojant rekuperacinę. Feistininkai ne tik teoriškai, bet ir realiais pavyzdžiais įrodė- įmanoma net ir šiauriniuose kraštuose. Tačiau monitoringas parodė, kad ne viskas ten taip blizga, kaip kad buvo teorijoje. Šiandienai daugelis PN savininkų, kurie pasitikėjo rekuperacine, kaip vienintele šildymo sistema- kabinasi elektrinius radiatorius ar įsirenginėja kitokį šildymą. Jiems reikia daugiau komforto, kurio nesugebėjo užtikrinti rekuperacinė. Todėl. Rekuperacinė, kaip pagrindinė šildymo sistema- galima ir taip. Bet tik kartu su kokia nors pagalbine. Tiesa: rekuperacinei tenka plušėti visai ne 100 %- o tik darbuotis be perstojo. Visi kiti niuansai lengvai išsprendžiami dar projektavimo stadijoje, ir PN į patalpas tikrai neteks padavinėti iki 50°C pašildytą orą.
O kad PN normos turi kiek tai racijos- įrodo ne tik PN eksploatacija, bet ir šimtai milijonų žmonių, nekrentančių kaip musės būstuose be mechaninės ventiliacijos. Jokiu būdu netvirtinu, kad pastarasis atvejis koks tai gėris. Vis tik būstams be mechaninės ventiliacijos pridedamas ilgokas sąrašas ligų. Ir ne tik iš kvėpavimo takų temos. Sąraše ir depresijos, ir neurozės- ir visos jos sunkiai pasiduodančios gydymui.
Pas mus vis dar nesibaigia beprasmės diskusijos tema reikalingas tas mechaninis vėdinimas ar ne? Kraštuose kur viskas skaičiuojama, jau seniai pastebėjo: kas kelis metus biudžeto eilutė sveikatos apsaugai- padvigubėja. Kadangi ten vis tik kiek labiau civilizuoti kraštai, valdžia puola ne kokius atlyginimus gydytojams mažinti ar dar ką karpyti- o ieško priežasčių. Viena iš jų valdžios atrastų priežasčių- buvo kaip tik būsto vėdinimas. Labai patiko, kaip vokiškai šią problemą prieš ketverius metus patvarkė DE kraštuose. Saviems piliečiams pateikė tyrimų išvadas, kad vėdinimas darinėjant langus absoliučiai nieko neišsprendžia. Toliau iš karto sekė kategoriškas Draudžiama. Šiandienai architektas, suprojektavęs namą be mechaninio vėdinimo- atsidurtų teisiamųjų suole. Ir nebeliko nė prisiminimo iš diskusijų reikalingas tas mechaninis vėdinimas ar ne- tik kaip geriau ar pigiau įsirengti. Visi liko patenkinti: valdžia sutaupys lėšų- žmonės nustos statytis jų amžių trumpinantį būstą.