QUOTE(Giedruolė @ 2010 12 09, 09:45)
Jau jaučiuosi kaip turėdama etatą SM
su visais įsipareigojimais
pasikartosiu dar kartą. Nėra vienodo recepto visiems atvejams, o labai gaila... Su vienu būtų paprasčiau visiems. Bet taip nėra. Yra skirtingi poreikiai, skirtingi supratimai, skirtingos galimybės.
Pvz svetainei normos reikalauja 1,8m3/h grindų ploto. Bet iš praktikos visi didina nuo 1 iki 1,5n-1. Norisi kad klientas liktų patenkintas. Kitas bus apsišvietęs kaip Vilienė, ir sieks PN standartų (kurių Lietuvoje beje nėra
) Gerai, kad gyvenamiesiems namams nedaromos projektų ekspertizės (nebent pats užsakovas pageidautų), todėl čia rankos kaip ir laisvesnės, gali remtis vokiška daniška ar lietuviška metodika. Bet manau tai turi būti būtinai suderinta su užsakovu.
Viliene, jūsų atveju rekupo 60proc galią skaičiuočiau pagal 30m3/h/žmogui visam namui, bet įranga turėtų rezervą ekstra atvejams.
Dėl popieriaus ir aliuminio. Čia jau aš tikrai neturiu tvirtos nuomonės. Dėl užsakovų tai gerai, bet dėl savęs - blogai
Reiktų Alaskai surengti seminarą ir praplauti mums smegenis. ne kitaip
Nes kai kurie projektuotojai apie tokį rekupą net negirdėję
kaip tuomet gali būti užtikrintas dėl popierinių šilumokaičių.
Aliminis man atrodo patikimiau, tik nesuprantu kodėl jo efektyvumas toks menkas palyginus su popieriniu... Na bandysiu šį klausimą užduot amalviškiams kitą savaitę
Papildyta:
Pvz. savo name įrangą parinkinėsiu pagal 0,7n-1 apykaitą. ir gausis apie 280m3/h. padalinus po gyvenamas patalpas gausis svetainėje 1,5n-1.
Mes Klaipėdos statybinėje parodoje savo stende buvome greta pasistatę ir Amalvos ir Alasca rekuperatorius. Amalvos pardavimų skyriaus vadovė užėjusi į mūsų stendą irgi ilgai "kamantinėjo" apie tai kas ir kaip su tais "popieriniais" šilumokaičiais (tai buvo su lengva ironija, nes esam gana gerai pažįstami) - gavosi ganėtinai linksma pramoga
. Kita vertus su Alasca LT direktoriumi irgi dažnai bendrauju ir jis negaili gerų atsiliepimų ir Amalvos produkcijai ir tiems patiems Renovent, bet aišku savaime dirba ir tobulina, savo produkciją, kad ji irgi turėtų privalumų, lyginant su kitais. Esmė tame, kad rekuperatorių gamintojai vieni apie kitų produkciją žino gana neblogai ir bent jau savam rate bendraujant yra pakankamai griežtai laikomasi profesinės etikos: girk savo prekę už jos privalumus, o su kitų gamintojų analogais tegu lygina pats klientas.
Konkrečiai dėl efektyvumo, tai tiek Amalvos dviejų šilumokaičių (aliuminių) plokštelinio rekuperatorius, tiek Alasca analogiško dviejų šilumokaičių (iš hidroforinės celiuliozės) rekuperatoriaus šilumos grąža yra ta pati. Taigi sakyti, kad aliuminio efektyvums yra menkas, neteisinga. Skirtumas susidaro tik kai susiduriame su žemomis temperatūromis, drėgme ir kaip visa tai sprendžiama. Esmė tame kad ir vieni ir kiti rekuperatoriai su savo užduotimi susitvarko. Mes savo kolektyve kartais pajuokaujame, kad reiktų kažkaip supiršti pagrindinius rekuperatorių gamintojus, kad jie kartu kurtų savo įrenginius išnaudodami geriausias savybes ir privalumus - tada tai gautume tobulą rezultatą
Na o grįžtant prie oro kiekių ir visų kitų reikalų skaičiavimo, tai paantrinsiu Giedruolei, jog būtų labai šaunu turėti universalų sprendimą visiems atvejams ir garantiją, kad visiems tas sprendimas bus tinkamas, priimtinas ir taikytinas be pakeitimų. Deja taip nėra. Laikas nuo laiko susiduri su atvejais, kai atrodo aplinkybės labai panašios, o rezultatas visiškai priešingas. Pavyzdžiui naujausias akibrokštas: žmogus susimontavo rekuperacinę vėdinimo sistemą, viskas su ja gerai, veikia ji tinkamai, savo darbą atlieka, bet dėl kazkokių nesuvokiamų priežasčių (jų mums taip iki galo ir nepaaiškino) žmogus nusprendė vėdinimo sistemos nenaudoti (ta prasme visiškai nejungia). Kol sistema buvo naudojama, viskas su ja buvo gerai, bet kai kelias savaites sistema net nebuvo įjungta, ortakiai pradėjo rasoti (į juos visgi patenka ir šaltesnio oro ir drėgmės). Galiausiai (praėjus dviem metam po įrengimo) žmogus tiesiog paprašė vėdinimo sistemą išmontuoti. Na ir suprask dabar žmogau, kad gudrus, "kame šaknys". Kažkam gryno oro vis trūksta ir trūksta, o kažkas netgi turėdamas pilnai ir kokybiškai veikiančią vėdinimo sistemą jos nenori naudoti nei pilnu, nei daliniu pajėgumu, nei trumpam įjungti kas kažkiek laiko - na bet čia kraštutinumai ir laimė, kad tai būna išimtinai retai.