QUOTE(korida @ 2010 12 08, 14:10)
Kaip ir 101kart1 temoj aptarta sistema, gera, bet jau nenaujiena dalyviams - net veikiančių forumiečiai turi.
Papildyta:
QUOTE(Giedruolė @ 2010 12 08, 09:45)
Tai apie 30m3/h ką tik ir rašiau. Vienam žmogui reikia 30m3/h, bet kaip to pasiekti, jei sistemą darome kuo paprastesnę be jokių sklendžių su pavarom? Todėl kiekvienai patalpai žmonių skaičius įvertinamas, o ne visam pastatui.
WC ir virtuvės tokių oro kiekiu tikrai nesivadovaučiau, nes mes turime savo normatyvus ir daugeliu atveju tektų aiškintis kuom remiantis jūs čia sugalvojot tokius oro kiekius. PVZ. lietuvoj tualete 36m3/h, virtuvėj 72m3/h, vonioj 54m3/h.
Nenoriu pasirodyti įkyrus - negi Danijos profesūra nedasiprotėjo iki paprasto paaiškinimo - visa šeima kartais būna viename kambaryje. Nesupraskite, kad agituoju daryti tik taip kaip ten - noriu suprasti iš kodėl taip skiriasi HN.
Virtuvėj 72m3/h - gal "gartraukis per sieną" atveju? Likę standartai labai panašūs: 36 vs 40 ir 54 vs 60 - čia danai truputi pirmauja
Jei čia nėra problemos - atleiskit, pamirštam ir nebegrįžtam, netrukdysiu temos laiko ir ploto
Papildyta:
QUOTE(EVOY© @ 2010 12 08, 10:38)
Pataupyti? Tam juk yra žemės šilumokaitis, galima rekuperacinei užkrauti papildomų darbų (pvz. šildymą).
Pateiktam pavyzdy kaip tik liūdniausiai atrodo papildomi darbai - šildymas. Nepriimtini kambarių temperatūrų diferencijacijos būdai - negi taupydami kiekvieną kwh šiąnakt būtumem prasivėrę langą tam, kad miegamajame pasiektume komfortišką temperatūrą??? Vasarą - įmanoma. Todėl labai džiaugiuosi, kad atskyriau sistemas - šildysiuos grindimis, o rekuperacinė tegul grynu oru užsiiminėja.
Dėl drėgmės: tūriniame žvyro šilumokaityje buvo rekomendacija įrengti drėkinimą tam, kad žiemą oras paduodamas į patalpą būtų sveikai drėgnesnis nei aplinkoj. Iš to darau išvadą, kad žiemą turėčiau gauti drėgmės trūkumą(nes drėkinimas liko tik projekte). Jei pasirinkčiau rekupą su popieriniu šilumokaičiu (Lossnay, Samsung, Panasonic ar net Alasca; pastebit japaškės visi popieriniai) kuris turi drėgmės atstatymo funkciją - ar tai bus nauda žiemą? Beliko "atsisijoti" rekupus pagal šilumokaičio medžiagą... Dėl ne "life time" - naujas šilumokaitis 400LTL(Samsung); Lossnay labai patogiai išimamas ir valomas. Neteko matyti, kad aliumą galima greit išimt valymui.
Temos profų prašyčiau pareikšti nuomonę apie šilumokaičius: popierius vs aliumas, iš anksto ačiū.
Papildyta:
QUOTE(EVOY© @ 2010 12 08, 10:38)
Begėdis... Pagavot... Vis tik pabandom kitaip.
Ko Jūs norėtumėte iš rekuperacinės (apart šviežio oro ir kt. lia lia lia)? Teisingai: kad jos nei girdėtumėte, nei matytumėte ir kol pati neprimins kad laikas keisti filtrus- visai apie ją pamirštumėte. Tai ar šių reikalavimų 100 % neįvykdo standartinis išpildymas?
Pagal dvi metodikas du variantai:
Daniška 5x30m3/h arba 3x40+60 priimam didesnį - 180m3/h
Lietuvišką (čia stop - neturiu projekto, negaliu paskaičiuoti pastato ploto/tūrio ir perverst į n=1 bet akivaizdžiai daugiau).
Pagal kurią metodiką renkamės rekupą su max debitu? Visgi "kuo didesnis - tuo geresnis cop dirbant 50-70proc galios" turi minusą - kuo didesnis tuo daugiau kwh dėl galingesnių variklių. Akivaizdu reikia rasti inžinierinį "aukso viduriuką". Tada ir prasideda standartinio išpildymo variacijos...