Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralūs aliejai plaukams, veidui, kūnui

QUOTE(Satura @ 2010 11 11, 03:31)
himalaia, apskritai paskaičius tamstos postus galima susidaryti įspūdį, kad aliejai ir eteriniai aliejai yra totalus blogis.


Aš nesakau, kad viskas dirgins ir yra blogis. Tik įspėju, kad eteriniai aliejai GALI dirginti. Juk pati anksčiau sakėte, kad su kai kuriais eteriniais reikia atsargiai. O aš sakau, kad su visais reikia atsargiai, nes praktiškai bet kuris eterinis gali dirginti. Taip, daug kas priklauso nuo individo odos ir nuo konkretaus aliejaus, tačiau net ir aukščiausios kokybės aliejai gali dirginti.
Jau prieš renkantis aliejų jautrios odos savininkas privalo žinoti, kad jis turi potencialą dirginti. Ar dirgins iš tiesų- čia jau kitas klausimas.
Manau, prieštaringos nuomonės- sveika, tada žmogus yra informuotas ir gali pats padaryti sprendimą, naudoti jam kažką ar ne.

Dar toks subtilus dalykas su eteriniais aliejais ar apskritai, dirgikliais, yra tas, kad jautrumas nebūtinai pasireiškia odos paviršiuje. Bet jei plika akim nematoma, nereiškia, kad to nėra.

QUOTE(juste85 @ 2010 11 11, 03:35)
idomiai cia.... turiu knyga The encyclopeadia of essential oils, Julia Lawless. ten prie levandu yra nurodyta : non-toxic, non-irritant, non-sensitizing. isvertus reikstu: netoksiškas, nedirgina, nejautrina.  o prie gydomuju savybiu nurodytas dermatitas.


Daug kas priklauso nuo to, kokiais tyrimais remiasi autorius. Skirtingi mokslininkai- skirtingos ir nuomonės. Jei knyga sensenio leidimo, kai kas nuo to laiko gali būti ir pasikeitę.
Mano anksčiau įdėtoje nuorodoje rašoma "We have in previous studies shown that linalool, present in lavender oil, autoxidizes on air exposure, forming allergenic oxidation products. Oxidized linalool was found to be a frequent cause of contact allergy in a patch test study on consecutive dermatitis patients." Ir tai rašoma moksliniame straipsnyje, išspausdintame žurnale "Contact Dermatitis".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo himalaia: 11 lapkričio 2010 - 20:11
O spuoguotai odai tinka lazdynų aliejaus, ricinos ir abrikosų kauliukų mišinys? Ir su tuo rankšluoščiu valymas ir poto tiktų apsipurkšt apelsinų žiedų hidrolatu? O kam iš viso tas hidrolatas? Gal nereik?
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 11 11, 18:48)
aliejus valo, rafinuoja, kalbant apie kosmetiką, dėl pagrindinės priežasties - kad jų vartojimas būtų "patogesnis" žmogui, ilgiau galiotų. Pavyzdžiui, neturėtų specifinio kvapo kaip mangai, kokosai, būtų skystesni ar vientisos tekstūros. Bet rafinuojant aliejų prarandama daug gerųjų medžiagų, kurios veikia odą ir lieka daugiausiai riebalas. Koks tikslas tada juo tepti odą? Jokio smile.gif

Satura, neklaidinkite zmoniu savo neteisingais pasisakymais, jog su rafinuotu aliejumi tepantis oda, nera jokiu tikslo ta daryti. patarciau labai isigilinti i rafinavimo teorija. net patys specialistai nera vieningos nuomones, kas geriau yra, ar nerafinuotas ar rafinuotas aliejus. nerafinuotas aliejus geriausiai tinkamas naudoti buityje, taip pat kaip darzoviu kaukes veidui ar plaukams, rafinuoti aliejai platesnese zonose, tokiose kaip kosmetikos gamyba, masazai ir t.t. teigti, jog rafinuoti aliejai yra tik riebalas, yra labai neatsakingas poelgis. pati naudoju ir nerafinuotus ir rafinuotus, atitinkamai pagal poreiki.
Atsakyti
QUOTE(himalaia @ 2010 11 11, 20:10)
Juk pati anksčiau sakėte, kad su kai kuriais eteriniais reikia atsargiai.

Manau, prieštaringos nuomonės- sveika, tada žmogus yra informuotas ir gali pats padaryti sprendimą, naudoti jam kažką ar ne.


taip, atsargiai, kaip ir su bet kuo kitu. Bet lieku prie savo nuomonės apie eterinius, kuriuos pati naudoju drąsiai, nors tokia rykštė, kaip alergija, neaplenkė ir manęs smile.gif

žinoma drinks_cheers.gif

QUOTE(juste85 @ 2010 11 11, 22:23)
Satura, neklaidinkite zmoniu savo neteisingais pasisakymais, jog su rafinuotu aliejumi tepantis oda, nera jokiu tikslo ta daryti.

nerafinuotas aliejus geriausiai tinkamas naudoti buityje, taip pat kaip darzoviu kaukes veidui ar plaukams, rafinuoti aliejai platesnese zonose, tokiose kaip kosmetikos gamyba, masazai ir t.t.

pati naudoju ir nerafinuotus ir rafinuotus, atitinkamai pagal poreiki.


pačios pasirinkimas, kaip apdirbtus naudoti aliejus, yra asmeninis reikalas. Jei vilioja sviestmedis, kurio išvaizda, konsistencija ir kvapas kaip kiaulės taukų, tai argi kas draudžia? mirksiukas.gif

nerafinuotuose aliejuose yra vitaminų, bioaktyvių medžiagų, riebalų rūgščių etc, o kuo geru gali pasigirti rafinuotas aliejus? Kvapo nebuvimu ir patogumu jį pakvėpinti eteriniais aliejais? Tikrai nenorėčiau nei tamstos kremų, nei masažų su tokiomis žaliavomis schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 11 12, 00:32)

nerafinuotuose aliejuose yra vitaminų, bioaktyvių medžiagų, riebalų rūgščių etc, o kuo geru gali pasigirti rafinuotas aliejus? Kvapo nebuvimu ir patogumu jį pakvėpinti eteriniais aliejais? Tikrai nenorėčiau nei tamstos kremų, nei masažų su tokiomis žaliavomis  schmoll.gif

pasikartosiu, gal jus neisigilinat, ka skaitot. nerafinuotas aliejus geriausiai tinkamas naudoti buityje, taip pat kaip darzoviu kaukes veidui ar plaukams, rafinuoti aliejai platesnese zonose, tokiose kaip kosmetikos gamyba, masazai ir t.t.
beto rafinavimas yra klaidingai suprantamas daugelio zmoniu, svarbiausia, kad gamybos procese būtų išvengta perkaitinimo, apdirbimo naftos produktais. yra pakankamai sudetinga diskutuoti su zmogumi, kuris mazai nusimano apie tam tikra dalyka, taciau turi tik savo nuomone. garsus aromaterapijos specialistai seniai jau butu paskelbe, kad rafinuoti aliejai yra niekinis produktas zmogaus orgaizmui, kaip tarkim grozio ar sveikatos priemone, taciau to nera. o kodel? nes nera tai patvirtintas faktas.

o kas liecia mano kosmetikos produktus, tai jums as ju net nesiulau, tad man neidomu, ar jus juos naudotumete, ar ne. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(juste85 @ 2010 11 12, 09:31)
pasikartosiu, gal jus neisigilinat, ka skaitot.


gilinuosi ir tai, ką perskaičiau vėl man yra nelogiška. Ir šiaip, pačiai reikėtų daugiau atsakomybės aiškinant, kad rafinuoti aliejai yra gėris. Paskui prisiperka moterys neaiškios kokybės riebaliukų po kelis litus ir ateina parašyti komentaro, kad netiko, kimšo etc - taip kompromituojama visa ši grožio sritis.

teisybės dėlei reikia pasakyti, kad vienas iš rafinavimo aspektų - dezodoravimas, arba kvapo pašalinimas gali būti pripažįstamas kaip išimtis aukštos kokybės produktuose, jei tai daryta natūraliais būdais - moliu, anglimi, kai darant fitolius, anfleražus svarbiau yra žiedų, lapų ar kitų ten merkiamų augalo dalių suteikiamas kvapas, poveikis, kitos savybės. Pabrėžiu, natūraliomis priemonėmis. Na, dar nuodų pašalinimui, kaip medvilnės aliejus. Gal šį nerafinuotą aliejų norėtumėt panaudoti savo buityje, kaip kad rašot, kad nerafinuoti tinka buičiai? rolleyes.gif

taip, aš turiu savo nuomonę, kurią susidariau remdamasi turima informacija. O kad dalis mokslininkų vis dar blaškosi - man dar ne argumentas manyti kitaip ir laukti, kol jie apsispręs. Dar nėra taip nutikę, kad tuo pačiu klausimu, ypač tokiuose slidžiuose dalykuose kaip natūralios grožio priemonės, būtų vieninga nuomonė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Satura: 12 lapkričio 2010 - 09:53
QUOTE(Satura @ 2010 11 12, 10:52)
Ir šiaip, pačiai reikėtų daugiau atsakomybės aiškinant, kad rafinuoti aliejai yra gėris.


nereikia iskraipyti zodziu doh.gif nei vienoj vietoj nesu paminejusi, kad rafinuoti aliejai yra geris, as tik bandau jums isaiskinti, kad rafinuoti aliejai naudojami platesnese zonose ne taip kaip nerafinuoti, ir dar rafinuoti aliejai nera vien tik riebalas, nes jie turi vertingu medziagu, taciau mazesni kieki nei nerafinuoti. o koks tai kiekis, pakomentuoti galetu tik gamintojai. pati paminejote kelis rafinavimo budus naturaliomis priemonemis. o ankstesniame pasisakyme as minejau, kad rafinavimo metu butina vengti perkaitinimo ir apdirbimo naftos produktais. gaunasi, kad jus su manim sutinkat, taciau tuo paciu ir priestaraujate. sunku suprasti jusu tikslia pozicija.
Atsakyti
dar kartą cituoju:

QUOTE(juste85 @ 2010 11 12, 09:31)
nerafinuotas aliejus geriausiai tinkamas naudoti buityje, taip pat kaip darzoviu kaukes veidui ar plaukams, rafinuoti aliejai platesnese zonose, tokiose kaip kosmetikos gamyba, masazai ir t.t.


prieš kaltindama kitus kategoriškumu, pirma paskaitykit, ką pati teigiat. Pateikiau pavyzdį - gal norėtųsi nerafinuoto medvilnės aliejaus blynams kepti? Ne? nesinorėtų? Tai kam tada daryti tokius visa apimančius apibendrinimus, taip pat ir apie kosmetikai skirtus aliejus?

QUOTE(juste85 @ 2010 11 12, 10:06)
nei vienoj vietoj nesu paminejusi, kad rafinuoti aliejai yra geris,

sunku suprasti jusu tikslia pozicija.


negi aš siūliau rafinuotus aliejus kosmetikos reikmėms naudoti? biggrin.gif

tai man sunku suprasti tikslią poziciją. Jei nerafinuoti aliejai turi nepalyginamai daugiau vertingų medžiagų, kodėl žmonės turėtų rinktis rafinuotus? Labai smarkiai pagalvočiau šioje vietoje, ar toliau įsikibus laikytis savo pozicijos žinant, kad ne visi žmonės turi bent po kelias specifines enciklopedijas namuose ir gilinasi į kiekvieno aliejaus rafinavimo būdus, žino, kuo jie buvo apdirbami, ar nesuklastoti, kad užmerktomis akimis drąsiai pirktų neaiškios kokybės rafinuotus aliejus ir teptų juos ant savęs smile.gif

arba tada norėtųsi nuorodos bent į vieną parduotuvę, kuri prekiauja nuostabiais rafinuotais aliejais bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 11 12, 11:33)
Pateikiau pavyzdį - gal norėtųsi nerafinuoto medvilnės aliejaus blynams kepti? Ne? nesinorėtų?


jusu pavyzdys yra beviltiskas, nes kalba eina apie grozio priemones, o ne apie blynus lotuliukas.gif doh.gif
citata is knygos Len Price with Shirley Price, Carrier Oils for Aromatherapy and Massage : Kai kurie aliejai parduodami tik rafinuoti ( isverciau i lietuviu, kad lengviau jums butu suprasti). gal pravers kada gyvenime. galite pritaikyti tai medvilnes aliejui.

nerafinuotu alieju dideles kosmetikos kompanijos praktiskai nenaudoja, nes valymas arba kitaip tariant rafinavimas kiek sumažina jo vertingumą, tačiau taip didėja jo pritaikymo aplinka. tai cia ir yra kosmetikos gamybos zona, apie kuria as rasiau. o nerafinuotus aliejus naudojame namuose gaminamiems kremukams ir t.t., kurie greitai suvartojami (kaip namines vaisiu ir darzoviu kaukes, kurios neguli parduotuviu lentynose istisus menesius)

o ka pirkti, ar rafinuota ar nerafinuota, tai zmogus pats renkasi, pagal savo poreikius. taip pat kaip pirkti is mociutes silta karves piena, kuris nesugedes max isbus 2-3 dienas, ar is parduotuves, kuris saldytuve stoves savaite laiko. ir specialistai tvirtins, kad is mociutes pirktas pienas turi daugiau naudinguju medziagu, taciau tuo paciu ir bloguju bakteriju, ne visiems organizmas priema toki naturalu neapdirbta produkta, ir kvapas ne visiems patinka, ir skonis, ir t.t. bet tie patys specialistai sakys, kad parduotuveje pirktas pienas turi taipogi zmogui reikalingu naudingu medziagu, vitaminu, nors ir ne super dideli kieki kaip mociutes, taciau tiek uztenka zmogaus organizmui, isnaikintos blogosios bakterijos, kurios gali sukelti zmogui tam tikru ligu, ar sveikatos sutrikimu, galiojimo laikas ilgesnis.

tai gal gerbiamoji pasidare akivaizdziau, kuom skiriasi rafinuotas nuo nerafinuoto. ir kokia yra mano nuomone. pirmame poste sakiau, kad naudoju ir ta ir ta, atitinkamai pagal poreiki.

ar vis dar bandysit, pateikti save is ypac protingosios, viska zinancios puses. nesakau, kad jus kvaila, (nes didele tikimybe, kad taip galite suprasti), taciau bandote ipirsti savo netikslia nuomone, jog naudoti tik nerafinuotus aliejus, o rafinuotu nenaudoti.
Atsakyti
QUOTE(juste85 @ 2010 11 12, 11:03)
nerafinuotu alieju dideles kosmetikos kompanijos praktiskai nenaudoja,

o ka pirkti, ar rafinuota ar nerafinuota, tai zmogus pats renkasi, pagal savo poreikius. taip pat kaip pirkti is mociutes silta karves piena,


suprantu l'orealius, bet aukščiausios kokybės aliejus naudoja ekologiškos kosmetikos gamintojai ir nematau, kuo tie kremai prastesni cool.gif

na, jei ne apie blynus kalba, o apie pieną biggrin.gif , tai yra dar ir trečia nuomonė - suaugusiems žmonėms jis išvis nenaudingas, gal net žalingas. Gal meskim jį naudoti, palaukim, kol mokslininkai susitars? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 11 12, 12:09)


akivaizdu, kad neturite pakankamai tinkamu argumentu diskutuoti sia tema. galite palaukti, kol mokslininkai prieis kazkurios vieningos nuomones, taciau protingi zmones, pasirinke pagal reikala, ir toliau naudos.
tiesiog nuosirdziai patarsiu, ispleskite savo zinias placiau, o ne vien tik turekite informacijos, is vadinamu naturalios kosmetikos sekeju, kurios skaito paskaitas savo kambariukuose. jei jau save publikuojate isvien ekologisko gyvenimo skyrelyje, susitikite su sios srities tikrais specialistai, destytojais, mokslu daktarais, ikiskite nosyte i uzsienio ribas. ir tik tuomet konsultuokite zmones tokiais klausimais. mirksiukas.gif

tai tiek, ir diskutuojant su zmonemis, kuriu realiai nepazistate, nenaudokite sarkazmo, nes tuomet atrodote labai neprofesionaliai mirksiukas.gif

Atsakyti
QUOTE(juste85 @ 2010 11 12, 11:28)



manau, diskusija peržengė etiškumo ribas. Ne Jums mane siuntinėti pas kažką konsultacijų, patarimų ir vertinti mano žinias, profesionalumą, aiškinti, kur lankausi, ką skaitau, kur "publikuoju" - negi muse ant peties nuolat tupit?

ir taip, protingi žmonės tikrai atsirinks, ką naudoti drinks_cheers.gif

o dėl argumentų, tai manau, ne vienai temoje būtų įdomios konkrečios parduotuvės, kuriose parduodami nuostabūs rafinuoti aliejai. Rudugys, kas dar?
Atsakyti