QUOTE(himalaia @ 2010 11 05, 18:47)
Mano, kaip ir daugelio dermatologų nuomone, mineralinis aliejus, kaip ir vazelinas yra vieni geresnių barjerą sudarančių drėkiklių, emolientų ypatingai sausai odai, prakriškai nesukeliantys dirglumo, nekemšantys porų, "nedusinantys odos" ir nesukeliantys vėžio, kaip visur yra skalambijama. Būtent dėl apsauginio barjero ir nedirginimo mineralinis aliejus yra tinkamas ypatingai jautriai, alergiškai odai, dėl to ir kūdikiams tinkamas.
QUOTE(bobute369 @ 2010 11 07, 04:47)
Prieš ironizuojant rekomenduoju paskaityti apie sausos odos problemas, jos veikimo principus, TEWL ir "occlusive" tipo drėkiklius.
Kadangi neteisingai interpretavote mano žodžius, pacitavau jums ir savo senesnę žinutę. Tad...
1. Nesakiau, kad esu dermatologė, tik kad pritariu jų nuomonei. Teisingumo dėlei išsiplėsiu truputį. Iš Leslie Baumann knygos "Cosmetic Dermatology Principles and Practice", 2nd Edition, 2009, psl. 273-274:
An occlusive is one of the best choices to treat dry skin because it provides an emollient effect as well as decreases TEWL. Two of the best occlusive ingredients currently available are petrolatum and mineral oil. [...] Nearly 20 years ago, investigators found that an emulsion containing mineral oil was more effective than several linoleic acid emulsions in diminishing skin vapor loss induced in volunteers by the topical application of the surfactant sodium lauryl sulfate. In 2004, a randomized, double-blind, and controlled trial showed that mineral oil and extra virgin coconut oil were equally efficacious and safe as moisturizers in treating mild-to-moderate xerosis in 34 patients, with surface lipid level and skin hydration significantly enhanced in both groups. Because of its source, though, several criticisms, and some myths, have emerged regarding mineral oil. [...] Cosmetic grade mineral oil has never been associated with cancer etiology. Furthermore, a recent study suggested that even though industrial grade mineral oil may be comedogenic, cosmetic grade mineral oil patently is not, and, consequently, should not be excluded from appropriate cosmetic formulations because of lingering myths or extrapolations from industrial grade mineral oil regarding comedogenicity.
2. Kaip tik rašiau, kad mineralinis aliejus nedusina odos. Barjero sudarymas ir jos dusinimas yra skirtingi dalykai. Alyvuogių aliejus, pvz., veikia tokiu pačiu principu, tik tiek, kad jis turi papildomų odai naudingų medžiagų.
Atsiprašau už off topic, išsakiau savo nuomonę, daugiau šita tema nesiplėsiu. Jei norite diskutuoti- kviečiu kraustytis į
kosmetikos mitų temą, kur šitą diskusiją ir pacitavau.