Įkraunama...
Įkraunama...

Plaukų dažymas chna,basma ir kitomis žolėmis

user posted image

CHNA [arab. hinnā], raudonai geltoni dažai, gaminami iš krūmo Lawsonia inermis lapų.

BASMA Kitaip žinoma kaip INDIGO. Irgi susmulkinta augalas, kuris padeda nudažyti plaukus tamsiau (beveik juodai net). Naudojamas kartu su chna.

AMLA (Indiškas agrastas), kuris yra turtingiausias vitamino C šaltins. Dedant šiek tiek į mišinį duoda šaltensį atspalvį.

Toliau puoselėjame plaukus žolelėmis thumbup.gif Septintoji tema čia


Jadzkos patarimai. clap_1.gif
Maišymo gudrybės:

*Kad plaukus mažiau sausintų galima įpilti šiek tiek aliejaus, plikyti pienu, užpilti kefyru, įdėti kiaušinį ir pan.

*Kad būtų naudinga plaukams, galima plikyti įvairių žolių nuovirais (čiobrelių, rozmarinų, ajerų, ąžuolo žievęs ir pan.

* kad stiprintų plaukus ir saugotų nuo slinkimo galima įberti cinamono, rozmarinų ar kitokio eterinio aliejaus ir t.t.

*Kad spalva būtų raudonesnė galima plikyti raudonu vynu, dėti paprikos miltelių ir pan.

*kad spalva būtų geltonesnė - galima dėti ciberžolės.

*Kad spalva būtų rudesnė - galima eksterimentuoti su Chna/ basma asantykiu, dėti amlos, mušti kiaušinį, plikyti juodalksnių nuoviru, ažuolo žievės nuoviru, juoda stipria kava, juoda stipria arbata, pilti eterinių aliejų, plikyti mišinį metaliniame inde ir pan.

*Kad geriau išsiskirtų chna spalva, patariama plikyti chna su 80 laipsnių temperatūros vandeniu ir įpilti rūgšties (citrinos sulčių, acto, apelsinų sulčių ar pan.) Taip pat patariama ir šiltai palaikyti mišinį.

*Kad spalva geriau įsigertų į plaukus reikia tepti šiltą košę ant išplautų drėgnų plaukų nedėjus kiokio kondicionieriaus, užsidėti plėvelę/ maišelį ar dušo kepurėlę ir apvynioti šiltai (arba užsimaukšlinti patogią kepurę.

*Norint, kad gautųsi beveik juoda spalva, reikia pirma nudažyti plaukus chna, o paskui Basma.

*Mano įsitikinimu, daug įtakso spalvai turi ir pačios žolės (Chna kokybė labai skiriasi).

*Bent kokiu atveju, dažymas žolėmis yra tarsi menas, ir kiekviena turi atrasti sau labiausiai tinkantį derinuką. Nė viena nepatars kaip garantuotai išgauti vienokią ar kitokią spalvą, galima tik pasidalinti patirtimi

O apie gvazdikėlius - tai juos sumaltus albai gerai tiesiog sumaišo į žoles ir pliko kiek supratau. bet sijoja irgi, kad miltukai būtų.

Mums patinka:
The long hair community
Henna for hair

Chna,žoleles ir kitus priedus internete perkam:
Aromazone
Henna boy
aromanatural (amla)

Visoms sėkmingų bandymų ir puikių spalvų flirt.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sulu: 30 rugsėjo 2010 - 16:03
4u.gif
Ankstesnėje temoje kažkuri minėjo, kad juoda chna (black henna) pavojinga g.gif Aš Aroma-zone pirkau Black henna kaip basmą, nes basmos pavadinimo ten išvis nemačiau niekur. Ji susideda iš "Indigofera tinctoria leaf powder". Čia tas pats kas basma?
Atsakyti
QUOTE(micefee @ 2010 09 30, 11:12)

Apie šią jau ir natūralios kosmetikos temoje buvo kalbėta-čia ne ta pavojingoji juodoji chna.

QUOTE(-Gyte- @ 2010 09 30, 17:23)
4u.gif
Ankstesnėje temoje kažkuri minėjo, kad juoda chna (black henna) pavojinga  g.gif  Aš Aroma-zone pirkau Black henna kaip basmą, nes basmos pavadinimo ten išvis nemačiau niekur. Ji susideda iš "Indigofera tinctoria leaf powder". Čia tas pats kas basma?

Taip
info
Atsakyti
QUOTE(Sulu @ 2010 09 30, 18:29)

Ačiū 4u.gif skaičiau šitą pati, bet galvoju, gal kažko nežinau. Na dabar ramiai dažysiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(-Gyte- @ 2010 09 30, 18:10)
Ačiū  4u.gif  skaičiau šitą pati, bet galvoju, gal kažko nežinau. Na dabar ramiai dažysiu  biggrin.gif

Tikrai ramiai,nes jau kai kurios ja daze ir viskas gerai buvo mirksiukas.gif
Atsakyti
Jeeetus, kad prigąsdinot mane dabar... fear.gif

"If you see a package of "black henna" in a Middle Eastern or Indian grocery it is probably indigo. If you see a package of black hair dye from an American cosmetic company, it has some form of para-phenylenediamine in it."

Pas mane tai iš Irano. g.gif Va ir vaizdinė medžiaga:

user posted image

Aišku, prieš dažant, išbandysiu...

O kažin kiek laiko galima užmaišytą chna laikyti? Jei 1.5 paros, nors šiaip rekomenduojama 0.5 paros, ar nieko tokio?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo micefee: 01 spalio 2010 - 01:04
Sveikos smile.gif

Ačiū Sulu už naują temukę 4u.gif

micefee, Gyte-, Aroma-zone puslapyje tuo "black henna" greičiausiai tiesiog norėjo apibūdinti, kad išgaunama tamsi spalva ir tiek, bet pagal sudėtį tai paprasčiausiai basma, aš taip pat ją turiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Detektyvas kaip su kokiais juodliges milteliais lotuliukas.gif lotuliukas.gif Gal skambinti i Pentagona? g.gif lotuliukas.gif
Papildyta:
O jei rimtai, tai pries dazant chna reikia pasidaryti jaurtumo testa( kaip ir paprastu dazu),nes gali paaisketi, kad esant alergiska butent chna.Tokie dalykai gali blogai baigtis unsure.gif
Atsakyti
Na jau išbandžiau Aroma-zpne pirktas žoles smile.gif Dėjau visų po lygiai (Chna, basma, tamsiai ruda chna ir riešuto kevalų milteliai). Bet ties šaknim tokia gelsvai ryža gavosi. Dažiau prieš dvi dienas. Gerai bus jeigu dabar tik basma ir riešutų miltelius uždėsiu ant šaknų? Galvoju gal patamsėtų g.gif
Atsakyti
Sveikutes!
noreciau patarimuko.
pries tai papasakosiu savo paukuciu istorija.
daziau kirpykloje cheminiais dazais tamsiais, kiek imanoma nekenkianciais plaukams (be amoniako berods) na tikrai daziukai geri, nesiskundziu plauku suprastejimu jau 6metai (daziau ir sviesiai ir tamsiai, esu megeja kaitaliotis). Pradejo man ataugineti saknys sad.gif negrazu, o pinigeliu nera smile.gif emiau ir pasidaziau su chna ir basma, plaukuciai zvilga, visi stebisi del to zvilgejimo. Bet vat prie veiduko spalvos niekaip nelimpa tas raudonumas, net menkiausias, na netinka ir viskas.
dabar jau kaip menesiuka nedaziau nu niekuo, kyso 1cm mano naturalios lietuviskos sviesiai pilkos spalvos saknys.
Ir ka dabar, uzsimaniau savo naturalios spalvos, su truputi sviesiom sruogelem, kad nebereiketu dazaliot. skaiciau, kad "nepims" dazai, juolab kokie nors beamoniakiai, po chna. Bet taip pat skaiciau, kad kitoms nieko. Tiesa kazkada irgi chna'vinaus ir po 8men uzsimaniau sviesi but ir tapau smile.gif tik dabar laiko tarpas tumpesnis...
tai vat ir noriu klaustelt, ar gausis man kasnors?
Atsakyti
QUOTE(-Gyte- @ 2010 10 03, 15:52)
Na jau išbandžiau Aroma-zpne pirktas žoles  smile.gif  Dėjau visų po lygiai (Chna, basma, tamsiai ruda chna ir riešuto kevalų milteliai). Bet ties šaknim tokia gelsvai ryža gavosi. Dažiau prieš dvi dienas. Gerai bus jeigu dabar tik basma ir riešutų miltelius uždėsiu ant šaknų?  Galvoju gal patamsėtų  g.gif

Turi patamsėti mirksiukas.gif


Atsakyti
O ilgas laikymas košelės (per naktį ir pan.) duoda geresnį efektą? bet tada kaip pašildot dažus? g.gif kaip jūs darot dažniausiai, prieš kiek laiko iki plaukų dažymo paruošiat juos? smile.gif
Atsakyti