Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

reiketų įsitikinti, kad substratas tikrai pradžiuvo ir nėra šlapias pvz viduryje ir tik tada lieti

Aplinkos sąlygos visada turi reguliuoti augalo priežiūrą - kaip prižiūrėjome vasarą, ne visada taip pat tiks ir žiemą. Stebėti temperatūrą, aplinkos drėgmę ir t.t ir pagal tai reguliuoti laistymą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 03 spalio 2010 - 10:35
Sveikos, gimtadieniui gavau dovanų orchidėją,tačiau su ja tenka susidurti pirmą kartą. Pasiskaičiau pirmą temos puslapiuką,bet to ko man reikėjo nelabai radau. Noriu tiksliai sužinoti apie šią orchidėją, DENDROBIUM NOBILE. Apie ją truputį žinau,tačiau man aktualu sužinoti apie žiedų karpymą,persodinimą,laistymą,jos priežiūrą. Kaip auginti kitas orchidėjas žinau,tačiau ši orchidėja net iš išvaizdos skiriasi nuo kitų. 4u.gif
Atsakyti
user posted image user posted image
šis cimbidis yra turėjęs du žiedkočius, todėl man ir įtarimas kilo, nes "du" tokie vienu kartu auga.
Na nžn, nieko nesuprantu, gal ir ne žiedkotis, eilinės bulbos. Ką manot?
oi, neparašiau, kad tie "kažkas" auga šalia naujų auginių, kurių lapai pasiekę suaugusiųjų ilgį.
Ir klausiu dėl to, kad skirsis priežiūra, jei mano įtarimai pasitvirtins. Dabar cimbidis gyvena sausai, kaitaliojama temperatūra.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lark: 03 spalio 2010 - 11:21
na,jau pagyru temoje prisigyriau,ateinu i cia ax.gif klausykit,mergaites ,patarkite,ka man su sita daryti?
user posted image

Uploaded with ImageShack.us
cia mano pirmasis miniukas,paziurekit,auga samanose,vazonelio dydis toks,kad gerai pasiauginus nagus,tai ir i panage ikristu lotuliukas.gif man ja persodinti i didesni vazoneli,ar palikti taip?cia tos samanos,manau,nera gerai g.gif
siandien eisiu vienos savo orchidejos reanimuoti,kur atpiginta pirkau su vienu ziedu rolleyes.gif nieko gero is jos nera,saknys kaip papuve,lapai kaip guminiai.o galvojau,kad nuo sausumos jai cia.pirkau zemiu eisiu raitotis rankoves ir darbuotis aggressive.gif
Atsakyti
QUOTE(saulės zuikutis @ 2010 10 02, 18:58)
Gumbas toks pailgas, kokių 10cm ilgio, rūšis neparašyta, tai tikrai nepasakysiu, bet viena iš jų turėtų būti juodoji orchidėja. Maždaug tokia nuotraukėlė buvo prilipinta
user posted image

pasižvalgyk po catasetum rūšis 4u.gif Panašu į Catasetum Fdk. After Dark
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pabirze: 03 spalio 2010 - 13:27
QUOTE(lark @ 2010 10 03, 11:13)
drinks_cheers.gif  tą ir norėjau pasakyti, o laistymas šiltu vandeniu visai kas kita ir yra augalams gėris.

Tai tada aš nesuprantu koks karštas ir šiltas dušas yra g.gif Aš laistau ne verdančiu vandeniu ,o šiltu ,tai irgi yra blogai ar čia nieko baisaus g.gif
Atsakyti
Laura, miniukai dažniausiai ir būna sodinami į tas samanas t.y kiminus. Galit rinktis pati: persodinti, nepersodinti, persodinti į tuos pačius kiminus, į kitus, ar į substratą. Aš persodinėju į smulkų substratą į vos vos didesnį arba tą patį vazoną. Jūsiškis kaip matau nepermatomas taigi bus sunku su laistymu ir įvertinti šaknų būklę, todėl aš persodinėčiau į permatomą mažą vazonėlį, dydį parinkčiau pagal šaknis, gal tokį pat ar vos didenį.

Lark, panašu į žiedsteibį mirksiukas.gif šaunu. smile.gif jei pradės ,,nariuotis,, tai tikrai bus žiedstiebis thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Vanilė @ 2010 10 03, 18:48)
Tai tada aš nesuprantu koks karštas ir šiltas dušas yra  g.gif Aš laistau ne verdančiu  vandeniu ,o šiltu ,tai irgi yra blogai ar čia nieko baisaus  g.gif

vos šiltesnis vanduo už aplinkos temperatūros vandenį yra gerai ir net patariama tokiu lieti, o karštas dušas yra 40 - 45 laipsnių vanduo.
Atsakyti
manau kad ten tik istatytas tas miniukas i molini o yra permatomam.. g.gif
Atsakyti
na, tada galima tiesiog įvertinti šaknų būklę ir rinktis persodinti ar ne. Jei su šaknim negerai - persodint, jei ok, spręst kaip auginti ir kur toliau.
Atsakyti
aga,cia tik istatytas i ta molini.siaip saknys viskas ok.tik man tos pjuvenos idomiai atrodo g.gif
siandien persodinau savo dvi orchidejas,tai kai atsidariau maisa zemiu,tai nustebau.tokis smulkus,nera stambiu zieviu tokiu,jei suprantat apie ka as cia.nelabai jis man kazkaip patiko,bet persodinau,ka padarysi.ant pacio maiso parasyta orchideju kompostas ar kazkaip pan.cia isvertus is ang.kalbos. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Laura81r @ 2010 10 03, 19:40)
aga,cia tik istatytas i ta molini.siaip saknys viskas ok.tik man tos pjuvenos idomiai atrodo  g.gif
siandien persodinau savo dvi orchidejas,tai kai atsidariau maisa zemiu,tai nustebau.tokis smulkus,nera stambiu zieviu tokiu,jei suprantat apie ka as cia.nelabai jis man kazkaip patiko,bet persodinau,ka padarysi.ant pacio maiso parasyta orchideju kompostas ar kazkaip pan.cia isvertus is ang.kalbos.  doh.gif

kokia jo sudėtis? Jei jame yra durpių - patarčiau mest lauk...
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 10 03, 17:41)
kokia jo sudėtis? Jei jame yra durpių - patarčiau mest lauk...

ant pacio maiso nera parasyta sudeties doh.gif o ka as zinau ar ten jos yra ar ne blush2.gif tik dar raso,kad yra prideta zieves.tai tiek ziniu ant tos pakuotes doh.gif
Atsakyti