Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

mano akiai tai jau reiktų persodint ax.gif gali dar dušo pagalba bandyt tas samanas išplaut, bet sakyčiau substratas linkęs kaupt drėgmę, žiemą gali būt bėdos unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 11 10, 10:25)
mano akiai tai jau reiktų persodint  ax.gif gali dar dušo pagalba bandyt tas samanas išplaut, bet sakyčiau substratas linkęs kaupt drėgmę, žiemą gali būt bėdos  unsure.gif

ir aš taip manyčiau kad persodint šaknis sutvarkyt , dušas ir naujos žemės
Atsakyti
blink.gif visai sudirbot mano phal-PC-WC....

O tai nepakenks tam naujam stiebeliui kur lenda?..noriu kad žydėtų... unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Edexa: 10 lapkričio 2010 - 09:37
o klausyk, pasakyk man kaip dažnai, kuom ir kokiom proporcijom tręši ax.gif kažkaip man toks jausmas, kad gal kiek persistengi... viršuje esančios šaknys tokios kiek padegintos atrodo, substratas pakritęs... blush2.gif

jei to stiebelio persodindama nenulauši, tai nepakenks tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ronja, Plėšiko Duktė: 10 lapkričio 2010 - 09:43
QUOTE(Ronja @ Plėšiko Duktė,2010 11 10, 10:43)
o klausyk, pasakyk man kaip dažnai, kuom ir kokiom proporcijom tręši......

kažkaip man toks jausmas, kad gal kiek persistengi...


blink.gif ..tai jau gali mest plėšikavimą ir eit į extrasensų mūšį....
Jooooo blush2.gif IŠ KUR ŽINAI??? tręšiu neskūpėdama schultz trąšomis orcidėjoms.... normos nežiūriu..bile tik riebiau patiekt... ir kuo dažniau.... tongue.gif Suuuprataaau klausimą ir mintį.. doh.gif

???? mastau.gif censored2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Edexa: 10 lapkričio 2010 - 09:53
QUOTE(Edexa @ 2010 11 10, 10:52)
blink.gif ..tai jau gali mest plėšikavimą ir eit į extrasensų mūšį....
Jooooo blush2.gif IŠ KUR ŽINAI??? tręšiu neskūpėdama schultz trąšomis orcidėjoms.... normos nežiūriu..bile tik riebiau patiekt... ir kuo dažniau.... tongue.gif Suuuprataaau klausimą ir mintį.. doh.gif

????  mastau.gif  censored2.gif


blink.gif šiaip, kiek žinau, pertręšt negalima, bet aš tręšiu gal net per mažai, kokį kartuką į mėnesį..Gal galit kuri atsakyt, ar tręšti galima silpnu tirpaliuku, kai šaknys pradžiūvę, ar pirma paliet, o paskui šlapią patręšt? Gal yra daugiau patirties turinčių? Turiu ir reanimuotų ir šiuo metu labai gražiai žydinčių gėlyčių, noriu, kad būtų sveikos ir džiugintų žiedukais. Ir dar, esu šio forumo naujokė, kaip pradėt rašyt naują žinutę, jeigu neatsakai, arba necituoji, o nori paklaust naujo klausimo. g.gif
Atsakyti
edexa, trąšų norma yra daugių daugiausia pusė normos nei parayta ant pakuotės ax.gif
Atsakyti
heh... kad ir kaip labai norėčiau prisiimti garbę ir ekstrasensės vardą... tenka pripažinti, kad ir aš orchidėjų auginimo pradžioje biškį persistengdavau su tuo tręšimu blush2.gif tai dabar lengva atpažinti požymius lotuliukas.gif

o šiaip tai visai neblogai naudoti skirtingas trąšas. oi... bijau pradėt kalbėt šia tema, kad labai neišsiplėsčiau doh.gif tręšti ar netręšti, kuo ir kokiomis proporcijomis tręšti - jau labai senas mano apmąstymų objektas... bijau, kad jei jau pradėsiu kalbėt šia tema, taip lengvai nesustosiu lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Va, LERIKYTĖ apkoliojo mane, tai prisiruošiau perskaityt trąšų instrukciją... blush2.gif
Ir ką..nugi nieko.. parašyta kad kiekvieno laistymo metu 1/4 arbatinio šaukštelio 4 ltr vandens..
Vo, blin, dabar jau galiu pasakyt savo asmeninę normą: beveik kiekvieno laistymo metu pilu 1 arb.šaukšt. 1 ltr vandens... Laila-lalailaaa... še, ir turiu supuvusių šaknų kupetą...

Tai dabar nukirpt tuos draizgalus? A? Persodint, tai ja, reik, varysiu žievių pirkt, neturiu zapase nieko...

RONJA, nors trumpą interviu apie trąšas.... 4u.gif jei ką forumas guminis - pasitemps...

Aha, dar pridursiu, kad toj šulco trąšų dėžutėj buvo spec šaukštelis, bet aš jį išmečiau...man pasirodė per mažas... lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Edexa: 10 lapkričio 2010 - 10:24
tu pažiūrėk, kokios būklės tas substratas. jei labai nesuiręs, gali naudoti tą patį, tik perplauk jį po tekančiu karštu/šiltu vandeniu smile.gif vazoną irgi gerai išplauk, gali net su Fairy smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Edexa @ 2010 11 10, 11:10)
Aha, dar pridursiu, kad toj šulco trąšų dėžutėj buvo spec šaukštelis, bet aš jį išmečiau...man pasirodė per mažas... lotuliukas.gif

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif va šioj vietoj nebe susilaikiau ir ėmiau krizenti..... lotuliukas.gif

hm... apie trąšas sutrumpintai.. g.gif pabandysiu smile.gif
pirmiausia pažiūrėkit, kaip orchidėjos auga gamtoje: http://photos.ibibo....re-stream-watre
http://myorchidcare....rchid-Care.html
http://www.asknature...8b54b892b73.jpg

normalūs augalai, kurie auga žemėje, turi kitokias šaknis, nei orchidėjos, kurios užlipo į medžius ir prisitaikė gyventi ten. o ten, ant medžių, visai kitokia aplinka - stiprus vėjas, kepinanti saulė ir pan. todėl tas vanduo, kuris patenka ant šaknų, greitai nupučiamas vėjo ir nudžiovinamas saulės. todėl orchidėjos turėjo išmokti kuo greičiau ir kuo daugiau spėti išgerti, kol dar yra drėgmės. jos net išmoko sugerti tą drėgmę, kuri yra ore. tai padaryti orchidėjoms padeda velameno sluoksnis - tuščiavidurės ląstelės, kurios veikia panašiai kaip kempinė smile.gif
velameno sluoksnio storis priklauso nuo aplinkos, kurioje gyvena orchidėja. ten, kur daug drėgmės, velameno sluoksnis plonas, o kur mažai - storas smile.gif

kadangi tos šaknys visiškai kitokios, nei žemėje augančių augalų, ir tręšimas jų kitoks. pažiūrėkit - iš kur gi jos gauna tų mineralinių medžiagų, augdamos ant kamieno? kuo gi jos maitinasi? nukritusiais ir pūvančiais lapais, praskridusio paukščio kakučiais, gal kokiais vabaliukais, pasirinkusiais jų šaknis kaip paskutinę poilsio vietą. o dar pridėkite liūtis, kurios viską išplauna ir vėją, kuris viską nupučia....

nors jums turbūt jau kyla mintis, kad gal visai nereikia jų tręšti, vis dėl to namie auginamas orchidėjas reikėtų papildomai pamaitinti. yra rūšių, kurios išvis rajūnės, ėdrūnės ir nežydės normaliai nepavalgiusios. ypatingai ėdrios yra pvz., vandos, cimbidžiai. tačiau tręšiant vis tiek reikia reguliariai perplauti substratą ir šaknis tekančiu vandeniu, kad išsiplautų druskos.

aš, asmeniškai, labiau esu už natūralų tręšimą organika. pvz., kažkuriais metais (ar pernai ar užpernai) darbe stovinčias orchidėjas tręšiau... paprasčiausia Optima linija juodąja arbata. rezultatai tikrai akivaizdūs - phal lapai kaip keptuvės, 2 žiedstiebiai tai čia kaip minimum, bet dauguma varė po 3 vnt. o svarbiausia - jokių druskų nuėstų šaknų, jokio greit yrančio substrato... mano nuomone tai toks labai natūralus ir orchidėjoms priimtinas tręšimo būdas, nes juk nukritęs medžio lapas, užpilamas lietaus ir paskui pašildomas saulės spindulių tampa ta pačia.. arbata smile.gif

tik tiek, kad kai turi daug orchidėjų, toks būdas nepatogus.

taip pat reikia atsižvelgti į metų laiką - pavasaris, vasara, ruduo ar žiema? žiemą ypač tamsiausiais gruodžio - sausio mėnesiais, geriau netręšti net ir tų, kurios neturi aiškiai išreikšto poilsio periodo. kai tamsu netikslinga skatinti augimą, nes auginiai išauga silpni, kūdi, juos greičiau gali užpulti ligos ar kenkėjai.

pavasarį galima paskatinti augimą daugiau azoto turinčiomis trąšomis, vasarą - daugiau fosforo turinčiomis trąšomis, o rudenį - daugiau kalio turinčiomis trąšomis.

tai trumpai kaip ir tiek... ax.gif



Atsakyti
ziurekit,merginos,net neisivaizdavau,kad toks brangus substratas orchidejoms,pasiunciau vyra i Tarp geliu nupirkt,o ten paruostu zemiu vazonelis 14,-lt ar visur tiek kainuoja? o jei man reikia 3 vazonu?tai kosmaras doh.gif
Atsakyti