Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

tai aišku pabandyk mirksiukas.gif nežinau kaip jums, bet mano orchidėjų auginimo pradžioje buvo tokia reanimavimo fazė užėjusi biggrin.gif pirkdavau nukainotas ir bandydavau atgaivinti biggrin.gif pilnos palangės ir lentynos buvo nukrautos visokiais maišeliais, indeliais ir pan. reanimatoriais biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif paskui kažkaip pasveikau nuo tos orchidėjų gaivinimo ligos biggrin.gif užtat susirgau kita - siunčiausi fliaskes iš užsienio biggrin.gif iki šiol turiu fliaskinių augaliukų tebeaugančių. bet vajė, kiek dar reiks laiko žiedų laukt biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(misterija @ 2010 11 09, 12:12)
atsiprašau bet .... ką buvo užpuolę ....jūsų prekybos centrą ? blink.gif  blink.gif  blink.gif



QUOTE(Žanė @ 2010 11 09, 12:20)
1. priminkit man prašau nuo ko atsiranda lašeliai ant naujai daiginamo auginuko (arba žiedastiebio, dar neskiriu) - čia pas cimbidį.  4u.gif

2. ir dar noriu patarimo. turiu tokią paliegėlę, visa ji išdegusi saulėje, viduriukas visai juodas. persodinau, žiedastiebio seno nenukirpau. po poros mėnesiu ji nejudėjo nei iš vietos. palaisčiau augimo stimuliatoriumi ir iš to žiedastiebio seno dviejų akių ėmė kaltis ataugėlės, kalasi gražiai, puikiai, jau džiaugiausi. ale žiūriu, likę tu lapeliai ėmė sparčiai gelsti. dabar jau ir ruduoja vos ne.
nu tai aš nejudinsiu, kam persodinėt, jei persodinta (priežūra gera, neperlaistau nieko). tai matyt tie lapai atiduoda savo syvus tiems stiebeliams augint?  g.gif

4u.gif 4u.gif 4u.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Žanė @ 2010 11 09, 13:20)
1. priminkit man prašau nuo ko atsiranda lašeliai ant naujai daiginamo auginuko (arba žiedastiebio, dar neskiriu) - čia pas cimbidį.  4u.gif

šito nežinau... blush2.gif

QUOTE(Žanė @ 2010 11 09, 13:20)
2. ir dar noriu patarimo. turiu tokią paliegėlę, visa ji išdegusi saulėje, viduriukas visai juodas. persodinau, žiedastiebio seno nenukirpau. po poros mėnesiu ji nejudėjo nei iš vietos. palaisčiau augimo stimuliatoriumi ir iš to žiedastiebio seno dviejų akių ėmė kaltis ataugėlės, kalasi gražiai, puikiai, jau džiaugiausi. ale žiūriu, likę tu lapeliai ėmė sparčiai gelsti. dabar jau ir ruduoja vos ne.
nu tai aš nejudinsiu, kam persodinėt, jei persodinta (priežūra gera, neperlaistau nieko). tai matyt tie lapai atiduoda savo syvus tiems stiebeliams augint?  g.gif

ar galėtum įdėt nuotraugas, nes nematant sunku ką nors patart ax.gif
Atsakyti
lašiukai ant cymbidium.. nežinau.. visada buvo sakyta, kad tai lipčius, saldus skanus, o augalas taip vėsinasi.. Tačiau, kartais jie ,,verkia,, ir net tikrai šaltoj vietoj..
Atsakyti
QUOTE(Ronja @ Plėšiko Duktė,2010 11 09, 14:15)
visada atkreipkite dėmesį į lapus - jei ima raukšlėtis, nors laistot pvz., kas savaitę, reik tikrinti šaknis. ir jei nuo stiebo ima geltonuot lapas, irgi reik atidžiai apžiūrėt, nes tai irgi puvinio požymis.


Aha, dėkui, žinosiu 4u.gif
Aš ją maxėj nukainuotą tada pirkau už 6 lt. (kainavo 39.99), mačiau, kad truputį pavargusi, pavytusi, maniau aš ją palaistysiu ir atsigaus.. doh.gif O čia su tais pavytimais matai kaip..... reiškia dar labiau supūdžiau tongue.gif Na ir iškentėjo ji ilgą konclagerį pas mane nabagė... unsure.gif

A tai kokio bieso ji tuos žiedus leidžia, ką ji valgo, jei šaknų neturi... blink.gif mulkina mane vidury dienos.. mad.gif
Atsakyti
QUOTE(Edexa @ 2010 11 09, 15:07)
A tai kokio bieso ji tuos žiedus leidžia, ką ji valgo, jei šaknų neturi... blink.gif mulkina mane vidury dienos..  mad.gif

hehehe biggrin.gif taigi ji žydi kaip išprotėjusi, nes nori prieš mirtį spėti pasidauginti biggrin.gif biggrin.gif žiedai - ne mums gėrėtis skirti, jie skirti orchidėjoms daugintis tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Ronja @ Plėšiko Duktė,2010 11 09, 15:10)
hehehe  biggrin.gif 
biggrin.gif žiedai - ne mums gėrėtis skirti, jie skirti orchidėjoms daugintis tongue.gif


Vajėėėė.... unsure.gif
Pala, pala... hm, visai dabar supainiojai, suprantu, jei peržydėjęs jis pomidorus užmegztų, nu, sėklų būtų... tas žiedas nupeipo ir nukrito...amen..
Keikiai gi tam reikalui yra, va, matau maniškis naują skrotelę sufabrikuot bando... Suprantu, jie taip dauginasi... blush2.gif
Atsakyti
orchidėjos dauginasi ir atžalomis, ir sėklomis, kaip visi normalūs augalai smile.gif ir tavo phal vis tikisi, kad atskris kokia bitelė ir apdulkins jo žiedelius smile.gif bet kad nesulaukia, tai ėmė augintis ūgliuką smile.gif

pala, pasirausiu, paieškosiu nuotraukų, kaip atrodo orchidėjų vaisiai wink.gif

va, čia mūsų draugijos pirmininko Cattleya forbesii alba vaisius smile.gif
http://www.flickr.co...57612710545936/
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ronja, Plėšiko Duktė: 09 lapkričio 2010 - 14:34
Še tau, boba, devintinės... blink.gif man tikrai čia naujiena.. ech, galėjau ir padulkint tuos žiedelius, kaip ir jūsų draugijos pirmininkas.... kabėtų dabar toookie kiaušiniai.. du... lotuliukas.gif

Ačiū, šiandien tikrai daaaaaug naudingos info prisigraibiau, ir reanimacija suintrigavo, labai įdomu buvo, lauksiu rezultatų..laiko turiu.. biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Edexa: 09 lapkričio 2010 - 14:44
lotuliukas.gif labai džiaugiuos, kad tiek atradimų padarei smile.gif va ir aš jau nebežinau, kiek metų jas auginu, o vis dar negaliu atsistebėti biggrin.gif

apdulkinti tikrai labai lengva, kiekvienas gali tai padaryti. bet va likusi dalis gerokai sunkesnė smile.gif sėklų dėžutė bręsta ilgai, priklausomai nuo rūšies gal kokius 9-10 mėn. orchidėjų sėklos yra mažesnės už aguonos grūdelius ir dėl to savo mažumo (dydis paaukotas matyt vardan kiekio - sėklų dėžutėje jų būna milijonai), sėklos neturi susikaupusios maisto medžiagų atsargų. todėl tam, kad sudygtų, turi būti užkrėstos tam tikro grybo sporomis. ir su tuo grybu gyvena sau toliau simbiozėje smile.gif nu žodžiu, čia atskira labai plati tema smile.gif

va šiek tiek info ir foto smile.gif
http://www.orchideen...germination.htm
Atsakyti
na Edexa, davei vaizdų karsta.gif linkiu sėkmingai užauginti mažylį smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Ronja @ Plėšiko Duktė,2010 11 09, 14:53)
sėklos neturi susikaupusios maisto medžiagų atsargų. todėl tam, kad sudygtų, turi būti užkrėstos tam tikro grybo sporomis. ir su tuo grybu gyvena sau toliau simbiozėje smile.gif


tas grybas mikorizė tikriausiai smile.gif
Atsakyti
kad mikorizė yra apskritai šaknų simbiozė su grybu ax.gif

neištvėriau ir pasigooglinau biggrin.gif
http://en.wikipedia....chid_mycorrhiza
The fungi that form orchid mycorrhiza are typically basidiomycetes.Some orchids associate with saprotrophic, or pathogenic fungi, while other orchids associate with ectomycorrhizal fungal species.

mano galva nesugeba įsiminti tokių sudėtingų pavadinimų... blush2.gif lotuliukas.gif
Atsakyti