Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

rytoj ikelsiu nuotrauka.patis lapai raukslejasi, na vienas ipatingai.
Atsakyti
QUOTE(w.i.o. @ 2010 11 03, 13:54)
rytoj ikelsiu nuotrauka.patis lapai raukslejasi, na vienas ipatingai.

o naujų ūglių neprisiaugino per vasarą? Vistiek juk žydi tik iš naujų auginių.
Kaune Tik gėlėse praeitą savaitę mačiau visai neblogo stovio tipo "mini" peržydėjusių katlėjų po 5Lt, tik dėl vietos stokos nepasiėmiau, be to, ir taip jau perdaug laiko ir sveikatos atima "džiunglynas"
Atsakyti
QUOTE(Ronja @ Plėšiko Duktė,2010 11 02, 07:28)
na, masdevalijoms tikrai nėra būdinga masiškai mest lapus. jei laikote drėgnai, turite užtikrinti ir labai gerą vėdinimą, o kambaryje tai padaryti labai sunku. jos, nors ir mėgsta drėgmę, nėra pelkių augalai, kad gerai jaustųsi nuolat mirkdamos. gal išimtis tik karšti vasaros mėnesiai. mesti lapus gali ir dėl per aukštos temperatūros.
papasakok daugiau, kaip ją augini smile.gif


Deja, viltį ir aš praradau verysad.gif Mano masdevalija irgi masiškai numetė lapus, nors kai įsigyjau augo kuo puikiausiai, tik bats nei iš šio nei iš to, kad pradėjo mesti lapus. Pagalvojau, kad perpūdžiau, persodinau ją, šaknys grąžios, bet lapus vistiek toliau metė. Taip gaila toks gražus keras buvo, jetau kaip liūdžiu verysad.gif Laikau vėsiausiam kambaryje, manau kokia max +18. Nebežinau, ką ir bedaryti.
Kažkur skaičiau, kad neišmesti jei numes visus lapus, gali išauginti naujus. Pataisykit jei klystu unsure.gif
Atsakyti
toks neblogas straipsnis http://www.orchidejo...hp?id=38&sid=89
Nila, gal per šviesiai laikai, bandykim įsiskaityti ir aš nieko nžn blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(lark @ 2010 11 03, 15:31)
toks neblogas straipsnis http://www.orchidejo...hp?id=38&sid=89
Nila, gal per šviesiai laikai, bandykim įsiskaityti ir aš nieko nžn  blush2.gif

ačiū lark, jau esu skaičiusi šį puslapį. Laikau tikrai ne prie lango, negauna tiesioginės šviesos blush2.gif .
Pagalvojus, kai pradėjau purškinėti lapus, nes namuose šildymas prasidėjo, tuo met ir pradėjo mesti lapus. Bet kambaryje yra 50 drėgmės ir po vazonelio yra drenazas su vandeniu. Gal nepatiko purškinėjimas vandeniu, bet rašo, kad porą kartų per dieną reiktų apipurškinėti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(lark @ 2010 11 03, 15:26)
o naujų ūglių neprisiaugino per vasarą? Vistiek juk žydi tik iš naujų auginių.
Kaune Tik gėlėse praeitą savaitę mačiau visai neblogo stovio tipo "mini" peržydėjusių katlėjų po 5Lt, tik dėl vietos stokos nepasiėmiau, be to, ir taip jau perdaug laiko ir sveikatos atima "džiunglynas"

as ja tik pries nepilnus du menesius nupirkau nukainuota.vienas ugliukas po to kai nusipirkau islindo,visai nedidelis dar.bet vat tas senasis ugliukas isnyks visai?visai nenusimanau kaip su katlejom elgtis.gal koki puslapiuka apie ju auginima zinot?
Geras, 5lt tik?as uz savo perzydejusia ir tikrai nekaip atrodancia katleja sumokejau 17lt doh.gif Vilniuj kainos uzkeltos ar as cia tik taip sugebu uzsirauti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(w.i.o. @ 2010 11 03, 15:59)
vienas ugliukas po to kai nusipirkau islindo,visai nedidelis dar

tai va, jis augs, išleis šaknytes ir vėliau gal net pavasarį žydės. Tik neperliek ir laikyk šviesiai.

Nila, aš tiesioginio lapų purškimo nepraktikuoju, esu jau nukentėjus, tad negaliu tau patart. Geresnis variantas oro drėkintuvas, pvz. šilumamėgei m.Rigens tai visai patinka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lark: 03 lapkričio 2010 - 16:16
QUOTE(nila_ks @ 2010 11 03, 16:23)
Deja, viltį ir aš praradau verysad.gif Mano masdevalija irgi masiškai numetė lapus, nors kai įsigyjau augo kuo puikiausiai, tik bats nei iš šio nei iš to, kad pradėjo mesti lapus. Pagalvojau, kad perpūdžiau, persodinau ją, šaknys grąžios, bet lapus vistiek toliau metė. Taip gaila toks gražus keras buvo, jetau kaip liūdžiu  verysad.gif Laikau vėsiausiam kambaryje, manau kokia max +18. Nebežinau, ką ir bedaryti.
Kažkur skaičiau, kad neišmesti jei numes visus lapus, gali išauginti naujus. Pataisykit jei klystu  unsure.gif

šiaip joms tikrai būdinga mest lapus nuo perkaitimo. o gal oras labai sausas, bet čia daugiau veikia pumpurus ir žiedus, nei lapus... g.gif kitų priežasčių tiesiog nesugalvoju. tai dabar stovi kambaryje su + 18C, bet ar tikrai nebuvo kelių savaičių bėgyje prieš lapų metimą pašildyta? unsure.gif
mesti lauk tikrai neskubėk, nebent ten, kur aš rasčiau lotuliukas.gif turėjau vieną su vienu išsaugotu lapuku, po kurio laiko tikrai ėmė augintis naujus.
Papildyta:
dėl purškimo - aš esu labai skeptiškai nusiteikusi. iš mano patirties, purškimas sudaro labai laikiną drėgmės efektą, o kambaryje vis tiek oro judėjimas 90 proc mažesnis, nei lauke. todėl vandens lašeliai užsilieka ten, kur jiems nereikėtų užsilikti. o tokie dalykai priveda prie nemalonių rūpesčių dėl įsimetusio puvinio sad.gif be to, nepamirškite (o geriausia - pabandykite pamatuoti), kad temperatūra ant palangės yra žemesnė, nei kambaryje. net tada, kai langai plastikiniai. vadinasi orchidėjos ir vėsiau laikomos, ir oro judėjimas nepakankamas, ir vanduo per ilgai užsilaiko lapų pažastėlėse ir pan.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ronja, Plėšiko Duktė: 03 lapkričio 2010 - 21:13
As dar karteli pas jus (mano beda,kad pamaciau orhidejoje mazu vabaliuku),tai vat nusprendziau as ja persodinti ir paemusi substrato jame pamaciau tu vabaliuku doh.gif Tai vadinasi pats substratas blogas g.gif doh.gif
Pirkau va toki user posted image
Gal galite patarti koki man dabar nusipirkti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ledime @ 2010 11 04, 00:05)
Gal galite patarti koki man dabar nusipirkti 4u.gif

patikimiausi, jau visų išbandyti šie , būna Maximose, prie trąšų ir vazonų.
Jūsų turima žemė tinka žemėje augančioms orchidėjoms, pvz. cimbidžiams.
Vabaliukai ne prie ko, matyt Jūsų gėlytė jau sirgo, o dabar tik pasimatė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lark: 04 lapkričio 2010 - 07:54
QUOTE(Ronja @ Plėšiko Duktė,2010 11 03, 21:18)
šiaip joms tikrai būdinga mest lapus nuo perkaitimo. o gal oras labai sausas, bet čia daugiau veikia pumpurus ir žiedus, nei lapus...  g.gif kitų priežasčių tiesiog nesugalvoju. tai dabar stovi kambaryje su + 18C, bet ar tikrai nebuvo kelių savaičių bėgyje prieš lapų metimą pašildyta?  unsure.gif
mesti lauk tikrai neskubėk, nebent ten, kur aš rasčiau  lotuliukas.gif turėjau vieną su vienu išsaugotu lapuku, po kurio laiko tikrai ėmė augintis naujus.
Papildyta:
dėl purškimo - aš esu labai skeptiškai nusiteikusi. iš mano patirties, purškimas sudaro labai laikiną drėgmės efektą, o kambaryje vis tiek oro judėjimas 90 proc mažesnis, nei lauke. todėl vandens lašeliai užsilieka ten, kur jiems nereikėtų užsilikti. o tokie dalykai priveda prie nemalonių rūpesčių dėl įsimetusio puvinio sad.gif be to, nepamirškite (o geriausia - pabandykite pamatuoti), kad temperatūra ant palangės yra žemesnė, nei kambaryje. net tada, kai langai plastikiniai. vadinasi orchidėjos ir vėsiau laikomos, ir oro judėjimas nepakankamas, ir vanduo per ilgai užsilaiko lapų pažastėlėse ir pan.

Buvo šildyta, bet tame kambaryje šildymas užsuktas rolleyes.gif Visgi manau sau bėdų prisidariau, kol nepradėjau purkšti ir kokio velnio aš tai dariau. Mat pagerinti sąlygas norėjau doh.gif Padariau meškos paslaugą doh.gif doh.gif
Mesti nesiruošiu, o jei ir išmesčiau, tai nerastum manęs biggrin.gif Nemėgstu gėlių išmetinėti blush2.gif
Va va ir būtent lūžta lapai per pažastėles verysad.gif Na tikiuosi, kad atsigaus, nes toooooks gražus keras buvo, toooooooks dailus ir mėsingas, o dabar vos ne griaučiai cray.gif Bet stengsiuos, kad atstatyti būklę iki kokios buvo ir žiedų sulaukti blush2.gif
Beje skaičiau, jeigu mėsingi lapai, tai mėgsta šviesą, o pas mane tokie standūs dručkiai, tai gal galiu jos nenukišti per daug į šešėlį ax.gif blush2.gif
Ronja @ Plėšiko Duktė ačiū labai už savo išsakytas mintis, man labai padėjo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(lark @ 2010 11 04, 09:50)
patikimiausi, jau visų išbandyti šie , būna Maximose, prie trąšų ir vazonų.
Jūsų turima žemė tinka žemėje augančioms orchidėjoms, pvz. cimbidžiams.
Vabaliukai ne prie ko, matyt Jūsų gėlytė jau sirgo, o dabar tik pasimatė.

Aciu 4u.gif Tikiuosi persodinus viskas susitvarkys 4u.gif
Atsakyti