Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

pirmą kartą girdžiu, kad nudžiūva visa šaka, kuri žydėjo blink.gif jei ir nudžiūva tai priežastys turėtų būti kitos.
matau, kad ir taip augalas atrodo nuostabiai, siūlyčiau nieko nekeisti, auginti taip, kaip auginai iki šiol smile.gif jei nori palepinti, gali karts nuo karto patręšti ir tiek smile.gif
ar šaknys persodinimo metu nulūš priklauso nuo to, kaip švelniai ar grubiai su jomis elgsies smile.gif ar jau išaugo savo puodą? kodėl kilo poreikis persodinti?
Atsakyti
Augalas nusipirktas prieš keletą savaičių..matau, kad jam neblogai pas mane ir tas labai gerai; kuo tręšti orchidejas, neturiu supratimo, deja, o suprantu, kad augalui ruošiantis žydėt reikia jį tręšti... kad žydėjusios šakos padžiūsta -tai tikrai taip - tas liudisijoms tikrai būdinga - nužydi žiedas, paskui artimiausi lapai ima gelst, trauktis, uždžiūva šakos galiukas ir po kiek laiko ima leist arba neleist šoninius ūglius - sakykim taip, kuriam laikui dekoratyvumas nukenčia g.gif , netgi skaičius esu kažkuriam forume kad augintojai nukarpo žiedus saugodami lają schmoll.gif ...Taip pat stengiuos ir orą drėkint...tai ir visa priežiūra...
Macodes petola deja, neišgyveno..Tai labai nenoriu ir šią liudisiją nudaigot, jau vien dėl to kad buvus šeimininkė ją tokio įspūdingo dydžio išaugino...Sakau, gal atsiras čia gražialapių orchidėjų puoselėtojų ir patars kaip prižiūrėt...
Atsakyti
aš su gražialapėmis visiškai nesutariu - turiu tai pripažinti sad.gif tačiau liudisiją daug kas augina daug metų net nežinodami, kad tai orchidėja. šakas reguliariai geni (jei taip galima išsireikšti rolleyes.gif ), kad krūmas būtų gražesnis, tankesnis, kompaktiškesnis. kaip dėl liudisijos - neprisimenu, bet macodes'ui neduoda žydėti, kad neištįstų. šių orchidėjų puošmena ne žiedai, o lapai, tad paprastai visi labiau rūpinasi paties krūmo ir lapų grožiu, o žiedus tiesiog nukarpo...
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 10 31, 13:13)
lipčius, augalas vėsinasi, jam per karšta


Kaip įdomiai, juo labiau, kad pas mus namuose nėra per karšta.... gal kokie plius 15 ar 16 laipsnių...
Atsakyti
dėkit foto gal tada kas kito, nors abejoju.
Atsakyti
QUOTE(1z1 @ 2010 11 01, 21:51)
Kaip įdomiai, juo labiau, kad pas mus namuose nėra per karšta.... gal kokie plius 15 ar 16 laipsnių...

Pas mane irgi bėga kažkoks lipnus skystis, bet nuo lapų,kažin kas tai.Namuose pastovi temperatūra 20.Ir tik vienam phalenopsiui dar taip nėra buvę.
Atsakyti
QUOTE(eliss @ 2010 11 01, 10:05)
Vaje,gelbėkit,mano masdevalia pradėjo masiškai mest lapus.Dabar va pakibinau,puse lapų nukrito..Čia nuo vakar taip,lapai lyg pasiraukšlėję...Aš ją laikau įstatytą ant keramzito,šiek tiek vandenyje

Galbut tas 'siek tiek vandenyje' supude jai saknis?
Atsakyti
QUOTE(Violeta* @ 2010 11 01, 15:03)
Gal galėtų kas patart, kaip palepint, kaip  ir kuo patręšt labai daug žiedų auginančią liudisiją? Kažkur skaičiau, kad nužydėjusi gėlė tas šakas nudžiovina - tai kaip man šiuo atveju daryt, kai žydėt ruošiasi absoliučiai visos šakos? negi nudžius visa nužydėjus?


Papildyta:
be to, kaip tokį didelį augalą su stangriom šakom persodinti? teoriškai juk nusilaužytų labai daug g.gif


doh.gif nenudžiovina ludisia šakų po žydėjimo mirksiukas.gif tiesiog įsižiūrėkit į augalą - žiedstiebis kalasi iš šakelės augimo taško, vieta užimta žiedstiebiu- vadinasi tiesiog po žydėjimo šioje vietoje niekas nebeišaugs - naujos šakos augs iš "pažastukų"....

mirksiukas.gif jūsų augalas jau suformavo žiedynus - nuo to, kad ją tręšite dabar, nieko nepasikeis, žiedų nepadaugės.... tai galite iki vasario pabaigos/kovo pradžios tiesiog niekuo netręšti...

doh.gif kiek pamenu, pardavėja skelbime buvo parašius, kad neseniai persodinta...(pataisykit, jei klystu) - vadinasi dar bent metus persodint nebūtina... jei labai norisi persodint - atidėkit tai vėlgi vasario pabaigai, kai peržydės ir prasidės pavasarinio augimo banga.. tada augalą apgenėkit ir persodinėkit, tiksliau tai būtų perkėlimas į šiek tiek didesnį vazoną, papildant šviežiu substratu. Sėkmės 4u.gif

ir džiaukitės geru pirkiniu drinks_cheers.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2010 11 01, 20:36)
Galbut tas 'siek tiek vandenyje' supude jai saknis?

nu kad ne gal,leidžia daug naujų lapukų g.gif kiek paskaičiau šiandien,turbūt taip turi būt..na nežinau...reiks sausiau palaikyt
Atsakyti
na, masdevalijoms tikrai nėra būdinga masiškai mest lapus. jei laikote drėgnai, turite užtikrinti ir labai gerą vėdinimą, o kambaryje tai padaryti labai sunku. jos, nors ir mėgsta drėgmę, nėra pelkių augalai, kad gerai jaustųsi nuolat mirkdamos. gal išimtis tik karšti vasaros mėnesiai. mesti lapus gali ir dėl per aukštos temperatūros.
papasakok daugiau, kaip ją augini smile.gif
Atsakyti
iskylo man klausimelis...ar galima katlejai daryti ''karsta dusa''? g.gif nebezinau kaip ja gelbet, o taip nenoriu, kad ji mirtu. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(w.i.o. @ 2010 11 03, 10:13)
iskylo man klausimelis...ar galima katlejai daryti ''karsta dusa''? g.gif nebezinau kaip ja gelbet, o taip nenoriu, kad ji mirtu. verysad.gif

o kas jai darosi? Dabar joms kaip ir ramybės metas prasidėjo..
Atsakyti