Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Tai nekišt nagų ir toliau g.gif Kad vazonas nuo šaknų jau suaižėjo. Šaknys ir per viršų, per per apačią iš lėkštutės lipa doh.gif
Atsakyti
jeigu ziedstiebis dar nedidelis, galima bandyti atsargiai persodinti saknu baisiai nejudinant ir nekarpant 4u.gif
Atsakyti
Phalaenopsiai kaip isproteje leidzia po du ziedstiebius doh.gif pritruksiu lazdeliu.
Tad gal uzmatete kokiose parduotuvese Kaune buna pirkti mediniu? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liepa B.: 21 spalio 2010 - 15:44
QUOTE(Liepa B. @ 2010 10 21, 16:41)
Phaleonopsiai kaip isproteje leidzia po du ziedstiebius doh.gif pritruksiu lazdeliu.
Tad gal uzmatete kokiose parduotuvese Kaune buna pirkti mediniu? g.gif

senukuose esu macius
Atsakyti
QUOTE(Liepa B. @ 2010 10 21, 14:41)
Phalaenopsiai kaip isproteje leidzia po du ziedstiebius doh.gif pritruksiu lazdeliu.
Tad gal uzmatete kokiose parduotuvese Kaune buna pirkti mediniu? g.gif

jum gerai,o maniskes tai tika perzydejo beveik visos vienu metu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(a79 @ 2010 10 21, 15:47)
Prisipažįstu, kad perskaičiau tik 10 lapų atgal....Pagal jūsų aprašymus, apžiūrėjau savo kvietkelio orines šaknis  lotuliukas.gif Galėtų būt ir gražesnės, bet yra kaip yra. Vakare bandysiu foto įdėt.
Turiu klausimą. Nesenai ji man baigė žydėt, šaknys jau per apačią lenda, ir net vazoną suskaldė. Norėčiau persodint, bet dabar žiūriu, naują žiedstiebį leidžia  doh.gif Tad nežinau ar tinkamas laikas, bet jei lauksiu kol tas žiedstiebis išaugs, peržydės, tai man vėl visas pusmetis praeis  g.gif
Nors šiaip, kuo mažiau aš prie jos lendu, tuo man ji gražiau ir ilgiau žydi  lotuliukas.gif

aš persodinėčiau, jei jau tikrai taip nebetelpa. Juk žiedstiebį augins pora mėnesių, paskuj žydės dar pusmetį, o jei dar pratęs galus ir t.t ir metai gausis, o kai žydės tai jau tikrai nebenorėsis persodint. Dar klausimas, ar dabar jai aktyus augimas? Šaknų galiukai žali? Jei ne tai dar gal tada ir būtų galima laukt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 21 spalio 2010 - 19:39
QUOTE(Lerikyte @ 2010 10 21, 19:38)
aš persodinėčiau, jei jau tikrai taip nebetelpa. Juk žiedstiebį augins pora mėnesių, paskuj žydės dar pusmetį, o jei dar pratęs galus ir t.t ir metai gausis, o kai žydės tai jau tikrai nebenorėsis persodint. Dar klausimas, ar dabar jai aktyus augimas? Šaknų galiukai žali? Jei ne tai dar gal tada ir būtų galima laukt

o jei aktyvus augimas persodint reiktų?
turiu identišką situaciją. vazone nebetelpa, laukiau kada prailginimas nužydės, ale žiū - naujas žiedastiebis lenda. ten atsargiai nejudinant šaknų neišeis, nėra prasmės tada persodinėt. nes pilna senų šaknų susipynusių su naujomis. senų - tai net nudžiuvusių.
Atsakyti
turiu keista klausima.. nusipirkau "karvyte" jau su vaikiuku(ne ant ziedstiebio, bet apacioj, prie substrato), jis su vienu lapeliu o viduriuke(na, nzn kaip paaiskint, zodziu viduj to lapelio) toks ispudis kad turejo augt dar vienas lapukas, bet jis israutas. ten tokia kaip sviesiai baltas lapo likutis(bet itartinai graziai istautas, lygus toks). is tiesu nezinau kaip turetu but, nes nesu turejus nieko panasaus. tai va, klausmas - ar ten taip ir turetu but? ar keikiu skrotele kaip ir dideliu phalaenopsiu(viduj nieko nesimato)?
ir jei tai israutas lapukas ar isgyvens? doh.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(seseilgakase @ 2010 10 21, 22:28)
turiu keista klausima..


moterie, įdėtum nuotrauką ir būtų tikrai aiškiau dėl tavo to lygiai ištraukto lapuko doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2010 10 21, 23:34)
moterie, įdėtum nuotrauką ir būtų tikrai aiškiau dėl tavo to lygiai ištraukto lapuko doh.gif  biggrin.gif


lotuliukas.gif negaliu as fotkint, nes nesimatys. su telefu fotkinu.. beto prieit sunku siaip paziuret, o dar jei telefa kist ir ta viduriuka fotkint doh.gif nu bandysiu gal ryt tada kaipnors.
Atsakyti
Ar bandyt persodinėt, ar palikt ramybės ir ji dar vieną žydėjimą ištemps tam pačiam vazone?

user posted image
user posted image
user posted image

Tik nufotkinus ir pati foto apžiūrėjus, susipratau, kad reik dulkes nuo lapų nusšluostyt blush2.gif


Šiaip nedrįstu kišt nagų be būtino reikalo. Nes pradžioj, kol aš ją "popinau", per galvą verčiaus, kad tik jai geriau būtų, tai ji man nei žydėjo, nei lapus augint norėjo (tokie vis "apgeibę" jie būdavo). KAi jau "nurašiau" aš ją, ir vienu metu beveik buvau paruošus bilietą deportacijai, kad atsigavo, kad pradėjo žydėt, lapus augint doh.gif Tad bijau, kad vėl pradėjus ją judint, pasikartos pirminė situacija doh.gif

P.S. Ir dar dėl tų orinių šaknų. Yra ten pas ją tokių atrodo nudžiūvusių, nurudavusiu, tai jas galima apkarpyt ar geriau palikt g.gif Viduj tos šaknies, kad ir apdžiūvus iš išorės, toks lyg tvirtas "siūlas" eina ir iš kai kurių tokių "džiuvenų", dar švieži ūseliai išlindę. Atrodo, akd ir padžiūvus, bet vis tiek gyvybinga g.gif

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo a79: 22 spalio 2010 - 09:54
aš persodinėčiau, nes man tas vaizdas nelabai patinka.. Jaučiu viduje rastumėt ir papuvusių šaknelių. Ir šaknys šiuo metu intensyviai auga taigi laikas kaip ir tinkamas. Beje, per stipriai tręšiat, šaknys nudegintos, reikia daryt mažesnę trąšų koncentraciją. ir priešpaskutinėje foto lyg matau papuvusią šaknį išlindusią g.gif o visumoj tai šaknų nėra taip jau baisiai daug kaip įsivaizdavau smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Žanė @ 2010 10 21, 20:52)
o jei aktyvus augimas persodint reiktų?
turiu identišką situaciją. vazone nebetelpa, laukiau kada prailginimas nužydės, ale žiū - naujas žiedastiebis lenda. ten atsargiai nejudinant šaknų neišeis, nėra prasmės tada persodinėt. nes pilna senų šaknų susipynusių su naujomis. senų - tai net nudžiuvusių.

augintojo asmeninis reikalas iš tikrųjų. Kas tie žiedai palygint su sveiku augalu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 22 spalio 2010 - 10:29