Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Žanė @ 2010 10 16, 11:20)
mergaitės, kaip jums sekasi tuos mikroskopinius miniukus augint? Maniškė pirkta Erimaže nugeibo, žiedeliai nukrito, lapai ėmė vysti. Sėdėjo ji kiminuose, tai bijojau perlaistyt. Persodindama mačiau kad pačiame vidury buvo drėgna, o šonuose padžiuvusi, šaknelės visai sveikos, visai nedaug apkarpiau. dabar persodinau į substratą sumaišytą extra, sumaišiau stambų su smulkiais. dabar ir nebežinau, kaip ji ten jaučiasi  g.gif 
ar galit papasakoti, kaip jūs miniukus prižiūrit, kas kiek laistot? kai ji tokia smulkutė, rodos iš išdžiūna greitai...

Reikėjo nemaišyti, nes stambus pradžiūna greičiau nei smulkus. Galėjai sodinti į smulkų, būtų buvę pats tas. Laistau gan dažnai, dar kiminais apdėjau, bet kolkas klesti iš pažiūros, pasodinti smulkiam ekstra.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 16 spalio 2010 - 10:29
QUOTE(eliss @ 2010 10 16, 10:46)
seseilg...,turbut,nemiga kamavo? lotuliukas.gif


jeigu tingit parasyt pilna nika, tai bent jau trumpinkit sese arba ilgakase. mirksiukas.gif
siaip as visada einu panasiai miegot..o vakar po draugu dar hihihi.gif
Atsakyti
atejau paklausti tokio dalyko, lyg niekur dar tokio neskaiciau, per vazoneli matosi kad nuo orchidejos saknu issiskiria tarsi sultciu laseliai, tirsti ir raudonos spalvos, kas tai?

g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Žanė @ 2010 10 16, 11:20)
mergaitės, kaip jums sekasi tuos mikroskopinius miniukus augint? Maniškė pirkta Erimaže nugeibo, žiedeliai nukrito, lapai ėmė vysti. Sėdėjo ji kiminuose, tai bijojau perlaistyt. Persodindama mačiau kad pačiame vidury buvo drėgna, o šonuose padžiuvusi, šaknelės visai sveikos, visai nedaug apkarpiau. dabar persodinau į substratą sumaišytą extra, sumaišiau stambų su smulkiais. dabar ir nebežinau, kaip ji ten jaučiasi  g.gif 
ar galit papasakoti, kaip jūs miniukus prižiūrit, kas kiek laistot? kai ji tokia smulkutė, rodos iš išdžiūna greitai...


4u.gif
Aš turiu vieną miniuką, pirkau nukainotą, buvo kiminuose ir puvo, sutvarkiau ir pasodinau extra substrate (tik su žirklėm pasmulkinau žieves), iš pradžių buvau kiminų dar pridėjus, bet kažkaip nesužiūrėjau ir man pūti pradėjo doh.gif nuo tada tik pasmulkintoj extroj sėdi ir auga, naują lapą užaugino, bet per metus laiko dar žiedukų nesulaukiau smile.gif bet orinių šaknų tei prisiaugino, šiaip mielai atrodo tarp didelių ax.gif
Manau, tiktų smulkus substratas (skm parduoda), bet kadangi aš tik vieną miniuką turiu, o kiti phal extroj sėdi, tai neapsimokėjo dėl mažos saujytės pirkti, tai pakarpiai plonesnes žieves smile.gif
Dėl priežiūros, galiu pasakyt, kad dėl to mažumu greičiau pradžiūsta ir dažniau reik laistyt, miniuką purškalioju, kitų - ne blush2.gif
Atsakyti
Lietuvos orchidėjininkų draugija kviečia visus į praktinius seminarus.
Seminarai numatyti kartą per mėnesį.
Pirmasis jų vyks Vilniuje, Rasų g. 50A, š. m. spalio 23 dieną 15 val.
Kristina Popovienė papasakos apie masdevalijas ir jų auginimą.
Euridikė Mukans pademonstruos, kaip patiems pasigaminti substratą orchidėjų auginimui.
Pasipraktikuosime persodinti vieną kitą augalą (galite atsinešti savo).
Ir, be abejo, atsakysime į Jums rūpinčius klausimus apie visas orchidėjas.
Svarbu – prašome atsinešti gerą nuotaiką!

Į seminarą galima registruotis: forume, el. paštu geliukai@gmail.com, arba tel. 8685 57523

Kviečiame visus: ir pradedančiuosius, ir labiau patyrusius!
Nepamirškite pakviesti ir savo draugų bei pažįstamų.


smulkesnę informaciją galima sužinoti čia http://www.orchids.l...c.php?f=4&t=309
Atsakyti
Noretusi isgirsti nuomone apie tresima,kai pasirodo ziedstiebiai.Ar reiketu tresti iki pumpuru sukrovimo ar jau nebe? ax.gif
Atsakyti
kažkur skaičiau,kad masdevalios nemėgsta tręšimo,o įdomu,jei paliečiau HB-101?ar nepakenktų?
Atsakyti
QUOTE(Liepa B. @ 2010 10 18, 15:46)
Noretusi isgirsti nuomone apie tresima,kai pasirodo ziedstiebiai.Ar reiketu tresti iki pumpuru sukrovimo ar jau nebe? ax.gif

kalba eina apie phaleonopsiu tresima ax.gif .Kiek zinau, zydejimo metu tresti nereikia,nes tai skatina greitesni perzydejima.O gal klystu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Liepa B. @ 2010 10 18, 18:45)
kalba eina apie phaleonopsiu tresima ax.gif .Kiek zinau, zydejimo metu tresti nereikia,nes tai skatina greitesni perzydejima.O gal klystu? g.gif

esu girdėjus, kad žydint tręšt nereikėtų. Bet.... Kaip praktiškai neįsivaizduoju. Visi phalaenopsiai ir taip skirtingai žydi - vienas pusę metų, kitas porą mėnesių, o dar sustresuoja - viską numeta. Pati tiesiog netręšiu žydinčių, nebent pastebiu, jog prasideda aktyvus augimas. O žydint dažnai jo ir nebūna.
Atsakyti
QUOTE(eliss @ 2010 10 18, 18:24)
kažkur skaičiau,kad masdevalios nemėgsta tręšimo,o įdomu,jei paliečiau HB-101?ar nepakenktų?

O tai kodel taip knieti trest, jei jau teko girdet, kad nereikia? rolleyes.gif Man Jurgita ta pati sake, uztenka liet lietaus vandeniu.
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 10 18, 17:50)
esu girdėjus, kad žydint tręšt nereikėtų. Bet.... Kaip praktiškai neįsivaizduoju.  Visi phalaenopsiai ir taip skirtingai žydi - vienas pusę metų, kitas porą mėnesių, o dar sustresuoja - viską numeta. Pati tiesiog netręšiu žydinčių, nebent pastebiu, jog prasideda aktyvus augimas. O žydint dažnai jo ir nebūna.

taip, gėlė gėlei nelygu. patręšiau visas, ir žydinčias ir nežydinčias. tai kai kurios žydinčios ir liko stovėt su žiedais, ilgai ilgai ilgai, o viena bac ir nubarstė visus žiedus. nors jai gal nepatiko ir "nepagarbus" išnešimas iš svetainės į vonios kambarį. ale tas vonios kambarys labai šviesus, ji ten labai tiko biggrin.gif
Atsakyti
klausimas: kokios yra orinių šaknų džiuvimo nuo galiuko priežastys?
taip daro mano kai kurios naujokės. jau pardėj mačiau, kad nuo šaknies galo (tas kur ore) ima džiūti atgal. vienas šakneles buvau nukirpusi iki sveikos vietos, aptepute anglim / cinamonu (kaip kurias), kitų nekirpau. rezultatas - tas pats, vistiek toliau džiūsta. augaliukai tebežydi gražiai, labai, vidinės šaknys sveikos.
vieną persodinėjau, tai tik išorinės taip darė, o vidinės kone visos sveikos
Atsakyti