Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(fishke @ 2010 10 13, 19:07)

aš suprantu kas yra jaunas auginys, nes jau  4  ji išaugino per metus ( mamulė nudžiūvo galutinai ir ją nurėžiau). Tai jie lindo tiesiog iš šaknų, iš "žemės" , o ne nuo ūgliuko  stiebo vidurio kaip šaka  doh.gif

teisingai supranti kas yra naujas auginys , o keikiai ( vaikai) auga ant stiebo.
Atsakyti
QUOTE(misterija @ 2010 10 13, 20:49)
teisingai supranti kas yra naujas auginys , o keikiai ( vaikai) auga ant stiebo.


tai čia dėka geros ar prastos priežiūros tas keikis išlindo ? g.gif tai dabar palikti kaip yra taip? o kas paskui kai nužydės žiedas, ir tam keikiui bus amen?
Papildyta:
QUOTE(evers @ 2010 10 13, 20:29)
fishke -esu maciusi isauga kaip saka ir saknytes uzsiaugina..kai padideja-sustipreja galima ji atskirt.. smile.gif 
jai kazkas panasaus tai vaikiuka auginasi...


jo, panašu , tik kol kas nėr pas mane tos "ševeliūros" tiek daug, trys ūsiukai ir viskas ir žiedas gražus biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fishke: 13 spalio 2010 - 20:02
merginos, ką daryti - ant orchidėjos žiedų atsirado rudos dėmelės. tokios lyg puvinukai. pirma mintis, kad perlaisčiau, bet iš tiesų jau dvi savaitės nelaistyta.
Atsakyti
Merginos ,padariau karšto dušo šoką savo miegalėms,kada laukt rezultato?Jei jo nebus ištrenksiu visas pas sesę,ten visos žydi kaip pasiutusios,vienas žiedynas peržydi ,kitas lenda ir taip be perstojo thumbup.gif ,o pas mane tinginės visos doh.gif
Atsakyti
QUOTE(daniele @ 2010 10 13, 15:56)
o vat ka daryti su orchideja is desines puses, niekaip nesigauna man ja kazkaip atgaivinti, nes lapai siek tiek suraukslejo, minksti, nera stangrus. Pakeiciau palange - i siaurine, galvojau per daug saules, bet jokio rezultato. Laistau karta per 7-10 d.- ta prasme ipilu vandeni i vazona ir po 1-2val. ispilu. Patarkit, kaip atgaivinti, kur mano klaida?
user posted image
Aciu 4u.gif

O tie du viršutiniai irgi minkšti ir susiraukšlėję?
Aš pagalvojau, gal tiesiog anie jau savo nugyveno g.gif

Gal kas dar idėjų turės....
Atsakyti
Jei lapai prarado stangrumą, susiraukšlėjo, suvyto - augalui trūksta drėgmės. O čia jau du variantai:
1. per mažai laistoma;
2. augalo šaknų sistema problemiška, todėl neįsisavina drėgmės. Problemiška - tai papuvusios, pažeistos šaknys, arba jų jau nelabai likę iš viso. Tokiu atveju rekomenduotina ištraukti augalą iš vazono revizijai...
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2010 10 14, 08:52)
Jei lapai prarado stangrumą, susiraukšlėjo, suvyto - augalui trūksta drėgmės. O čia jau du variantai:
1. per mažai laistoma;
2. augalo šaknų sistema problemiška, todėl neįsisavina drėgmės. Problemiška - tai papuvusios, pažeistos šaknys, arba jų jau nelabai likę iš viso. Tokiu atveju rekomenduotina ištraukti augalą iš vazono revizijai...

Laistau karta per 7-10d., apziurejau saknu sistema, kaip sakant ne fontan, bet mano manimui supuvuiu nera, yra nemazai sudziutu. Virsutinei lapai nesurauksleti
Atsakyti
QUOTE(GIZZI5 @ 2010 10 13, 18:50)
Aš tai persodinčiau,pirmiausiai palaistyk tada atsargiai išimk iš vazono ,rudas-negyvas šakneles nukirpk visas.Tada tiek orines, tiek visas šakneles sukišk į vazoną gražiai apkaišyk spec.žemyte orchidėjoms ir nelaistyk 2savaites.O poto laistyk.Aš laistau tik virintu vandeniu.vakare palaistau ryte nupilu.SĖKMĖS. 4u.gif

šaknų, kurios buvo virš substrato visą laiką staiga kišti į substratą negalima, jų velomenas kitoks rizikuojat jas lengvai supūdyti. Spec žemyte orchidėjoms irgi netinkamas pasirinkimas. O dvi savaitės nelaistymo, bei liejimas vakare, o nupylimas ryte irgi ne rodiklis, pas kiekvieną sąlygos skirtingos - skirtingai džius, o jei dabar dar ir vėsu, kur bute, po 12 val mirkymo gali ir supūt greitai.
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 10 14, 17:28)
šaknų, kurios buvo virš substrato visą laiką staiga kišti į substratą negalima, jų velomenas kitoks rizikuojat jas lengvai supūdyti. Spec žemyte orchidėjoms irgi netinkamas pasirinkimas. O dvi savaitės nelaistymo, bei liejimas vakare, o nupylimas ryte irgi ne rodiklis, pas kiekvieną sąlygos skirtingos - skirtingai džius, o jei dabar dar ir vėsu, kur bute, po 12 val mirkymo gali ir supūt greitai.

Šitaip išgelbėjau ne vieną phalenopsį,aš apie tokį persodinimo būdą skaičiau internete,buvo netgi vaizo medžiaga.Surizikavau ir padėjo o jeigu jau augaliukui ir taip alia liuja tai geriau pabandyti aišku kiekvienas galvoja kaip nori.aš daviau tik draugišką patarimą.
Atsakyti
niekas nesako, kad jūsų patarimas negeranoriškas ar panašiai, tačiau reikia atsižvelgti į esamas namų sąlygas ir pagal jas taikyti priežiūros metodus, nes jei kažkas prie plius 10 mirkys po keliolika valandų - gali baigtis ir negerai
Papildyta:
QUOTE(Virvytė @ 2010 10 13, 21:44)
merginos, ką daryti - ant orchidėjos žiedų atsirado rudos dėmelės. tokios lyg puvinukai. pirma mintis, kad perlaisčiau, bet iš tiesų jau dvi savaitės nelaistyta.


gal purškėt ir išdegino saulė?
QUOTE(zundyte @ 2010 10 13, 22:21)
Merginos ,padariau karšto dušo šoką savo miegalėms,kada laukt rezultato?Jei jo nebus ištrenksiu visas pas sesę,ten visos žydi kaip pasiutusios,vienas žiedynas peržydi ,kitas lenda ir taip be perstojo  thumbup.gif ,o pas mane tinginės visos doh.gif

greitai, per savaitę - dešimt dienų, o kartais ir greičiau biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 14 spalio 2010 - 15:49
sutapimas ar ne, bet maniškėms labai patiko, kai jas palaisčiau Seasol. tiesiog liko man jo laistytuve ir prasinešiau biggrin.gif tai net tokia viena sugadinta išdegėlė numirėlė ant nejudinto stiebuko miegančių akių pradėjo kažką augint thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Žanė @ 2010 10 14, 18:08)
sutapimas ar ne, bet maniškėms labai patiko, kai jas palaisčiau Seasol. tiesiog liko man jo laistytuve ir prasinešiau biggrin.gif tai net tokia viena sugadinta išdegėlė numirėlė ant nejudinto stiebuko miegančių akių pradėjo kažką augint  thumbup.gif

super thumbup.gif
Atsakyti