Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Pastebėjau, kad nuo vandentiekio vandens druskų, chloro negražiai orinės šaknys nuruduoja, tad dabar naudoju virintą laistymui, o purškimui distiliuotą. Vaizdas visai kitas. Tik gaila, kad per vėlai apie tai iš augintojų sužinojau.
Tad siūlyčiau labiau pasidomėti, jei norite išsaugoti šaknų gražią spalvą.
Atsakyti
QUOTE(seseilgakase @ 2010 09 29, 21:46)
o kam jum paprasta vandeni uzsaldinet ir vel atsildinet? jei jum reikia minksto nekalkingo vandens, nuvaziuokit prie kokio ezero ir upelio ir prisisemsit. as semiuosi is saltinio. atsivezu 19litru bambali ir uztenka ilgam.. smile.gif

Tam kad žymiai papraščiau, įkiši bambalį į šaldiklį ir ištrauki smile.gif
O ežere, manau, gali visko būti ne tik reikalingo... O beto jei ežero nėr arti? smile.gif
Į šaltinius aš irgi įtariai žiūriu, nes kol jie išsiveržia į žemės paviršių susirenka visą brudą smile.gif nebent kažkaip spec. išgautas iš gelmių...

O šiaip, tai žinoma, gi visaip galima, kaip kam papraščiau, čia gi tik šiaip buvo pamastymai, ne taisyklės, idomumo dėlei... 4u.gif
Atsakyti
būna ir geras vandentekio vanduo smile.gif maniškis nieko blogo šaknim nedaro, laistau ketvirtus metus
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2010 09 30, 08:51)
būna ir geras vandentekio vanduo smile.gif maniškis nieko blogo šaknim nedaro, laistau ketvirtus metus

tikrai taip, o va pas mus labai kalketas, todel stengiuos jo isvengt.
Atsakyti
Labas groziu augintojos, persodinsiu savo orchidejas, iskilo pora klausimu.
Nusipirkau substrata Ekstra, ar butinai reikalingas drenazas apaciai? Vienam filmuke apie persodinima maciau, kad nedejo, tai ir susimasciau...tuo labiau, kad pamirsau jo nusipirkt blush2.gif ir ar reikia butinai kiminu det ant virsaus?
Nusipirkau vazonus orchidejoms, bet man pasirode, kad ten mazoka skyliu dugne g.gif dvi normalios ir dvi tokios mazutes, ar uzteks? Gal papildomai padaryt?
Visos gelytes mano phaleonopsiai ax.gif
Atsakyti
Turiu klausimą dėl vieno iš savo mažųjų phalaenopsių. Kažkada jis pas mane žydėjo taip:
user posted image

Žiedkotis buvo išleistas iš pat skrotelės vidurio. Nužydėjo. Nusiminiau, kad jau nebežydės jis daugiau, bet po kiek laiko iš to paties viduriuko išleido naujus mažus lapukus su 2 mažom šaknelėm ir pražydo vienu žiedeliu smile.gif
Pažiūrėkit:
user posted image

Manau, kad čia keikis, ar ne? Ir jis dar leidžia žiedstiebį blink.gif

user posted image

Klausimas būtų toks: ar man atskirti tą vaikiuką, ar dar leisti paaugti ir gal net pražysti?
Atsakyti
QUOTE(piene_66 @ 2010 09 30, 10:04)
ar butinai reikalingas drenazas apaciai?
ar reikia butinai kiminu det ant virsaus?
mazoka skyliu dugne g.gif dvi normalios ir dvi tokios mazutes, ar uzteks? Gal papildomai padaryt?


nebūtinai
nebūtinai
aišku, kuo daugiau, tuo geriau smile.gif kai kas dar ir iš šonų skylių pridaro

QUOTE(Pelė snaudalė @ 2010 09 30, 10:08)
Klausimas būtų toks: ar man atskirti tą vaikiuką, ar dar leisti paaugti ir gal net pražysti?


kaip matau, jis jau žydi smile.gif tegu dar šakneles paaugina
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2010 09 30, 10:17)
kaip matau, jis jau žydi smile.gif tegu dar šakneles paaugina


Žydi tuo vienu žieduku ir dar stiebelį leidžia smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Pelė snaudalė @ 2010 09 30, 10:25)
Žydi tuo vienu žieduku ir dar stiebelį leidžia smile.gif


mažylis žydi, nes auga su motininiu augalu.. čia jau tau spręsti, leisti ar neleisti žydėt, o atskirti dar anksti..
žiūriu, čia visos leidžia keikiams žydėt smile.gif turiu ir aš keikutį, bet jei sugalvotų žydėt, neleisiu, žiūrėsiu, gal greičiaus užaugs, sustiprės, įdomu, per kiek laiko pats pražys smile.gif
Atsakyti
Ateinu ir as su klausimu: norint, kad augalas zydetu, reikia sudaryti jam dienos/nakties temperaturu skirtuma.
Turiu miniuka, kuris metus laiko nezydi. Ar yra skirtumas kada (kokiu paros metu) jam buna silta ir salta? t.y. diena planuoju palikti ant palanges su mikroventiliacija (salciau), o nakciai nesiosiu i vonios kambari (silciau). Ar vis del to turi buti diena, kai sviesu, silta, o nakti, kai tamsu, salta?
Is anksto aciu uz atsakymus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2010 09 30, 13:11)
Ateinu ir as su klausimu: norint, kad augalas zydetu, reikia sudaryti jam dienos/nakties temperaturu skirtuma.
Turiu miniuka, kuris metus laiko nezydi. Ar yra skirtumas kada (kokiu paros metu) jam buna silta ir salta? t.y. diena planuoju palikti ant palanges su mikroventiliacija (salciau), o nakciai nesiosiu i vonios kambari (silciau). Ar vis del to turi buti diena, kai sviesu, silta, o nakti, kai tamsu, salta?
Is anksto aciu uz atsakymus  4u.gif

Šiltnamiuose, kur auginami falenopsiai masinei prekybai, kad greičiau žydėtų daroma šitaip: auginami 28C temperatūroje porą metų, kol užaugina tam tikrą kiekį tam tikro dydžio lapų, o tada 4 savaites laiko 17C temperatūroje ir beveik garantuotas žydėjimas.
Atsakyti
as lieju akvariumo vandeniu..labai visos gelytes ir orchidejos labai juo patenkintos :thumbup.gif
Atsakyti