Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

sveikutes:)
turiu dvi orchidejos, nelabai ka ir zinau kaip jom rupintis, begu skaityt 4u.gif
QUOTE(sineriuke @ 2010 10 07, 17:48)
as tai visai negirdejau kad yra permanganato tirpalo schmoll.gif  zinau kad yra permanganato milteliai, kuriuos reikia istirpint vandeni ir gaunasi tirpalas, bet labai daug negalima nes gali pakenkti, reikia kad vanduo butu vos vos rozinis. o nusipirkt margancofkes galima betkurioje vaistineje, kainuoja nebrangei ir uztenga laaabai ilgam mirksiukas.gif

drinks_cheers.gif su margancofke ( pora lasiuku i kibiriuka vandens ilasinom) atgaivinom fikusa blush2.gif
Atsakyti
Labutis 4u.gif
Aš turiu keletą orcidėjų ir jas gavau vasarą dovanų. Jas sudėjau ant palangės, bet dabar pradėjau abejoti ar joms patiks kai nuo karštų radiatorių kils joms šiluma. Gal reikia kur toliau nuo radiatorių dėti? blush2.gif
Atsakyti
Gal žinot kurios orchidėjos yra kalciamėgės? Kam į substratą reikai papildomai dėti smulkintų kriauklių? Orchidėjos.lt rašo, kad Paphiopedilum, gal dar kam nors? Pasidalinkit patirtim smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dusiukas @ 2010 10 08, 12:40)
Labutis  4u.gif
Aš turiu keletą orcidėjų ir jas gavau vasarą dovanų. Jas sudėjau ant palangės, bet dabar pradėjau abejoti ar joms patiks kai nuo karštų radiatorių kils joms šiluma. Gal reikia kur toliau nuo radiatorių dėti?  blush2.gif



man taip pat idomu kaip dabar daryti kai prasidejo sildymo sezonas, ar jas nukelti nuo palages.. g.gif
Atsakyti
QUOTE
Gal žinot kurios orchidėjos yra kalciamėgės? Kam į substratą reikai papildomai dėti smulkintų kriauklių?

sito nezinau ,bet nelabai tikiu ,kad is kriaukles jos kalcio gaus g.gif nebent substratas labai rugstus,tada kriaukles per laika istirps,papildydamos grunta ne tik kalciu,ten daug, daugiau mikro elemetu yra smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mililė @ 2010 10 09, 16:03)
Gal žinot kurios orchidėjos yra kalciamėgės? Kam į substratą reikai papildomai dėti smulkintų kriauklių? Orchidėjos.lt rašo, kad Paphiopedilum, gal dar kam nors? Pasidalinkit patirtim smile.gif

vietoj kriauklių galima naudoti ir susmulkintą kiaušinio lukštą. Bet ne visoms raibuolėms reikia kalcio. Patariama atsižvelgti į substratą,kuriame augo prieš tai ir į motininius augalus,jei kryžminta,kad išsiaiškinti dėl kalcio poreikio.
Papildyta:
QUOTE(Auks'iukė @ 2010 10 09, 18:10)
man taip pat idomu kaip dabar daryti kai prasidejo sildymo sezonas, ar jas nukelti nuo palages.. g.gif

nuo palangės nukelti tikrai nereikia, tiesiog dabar oras bus tikrai daug sausesnis,tad reikėtų pagalvoti apie didesnį aplinkos drėkinimą. Kai kurios merginos tokiu metu,ant radiatorių deda šlapius rankšluosčius.
Atsakyti
QUOTE(Mililė @ 2010 10 09, 16:03)
Gal žinot kurios orchidėjos yra kalciamėgės?

Kiek zinau - raibuoles.
Atsakyti
turiu kriauklių iš jūros, dorai neperplautų, nes vis dar smirda biggrin.gif
tai ar įmaišyt man jų į persodinamų falenopsių substratą ar nereikia? pas mane paprasti, "maximiniai" kaip sakoma. ryt planuoju persodinimo darbus, dėl to ir klausiu...
Atsakyti
QUOTE(Žanė @ 2010 10 11, 00:29)
turiu kriauklių iš jūros, dorai neperplautų, nes vis dar smirda biggrin.gif
tai ar įmaišyt man jų į persodinamų falenopsių substratą ar nereikia? pas mane paprasti, "maximiniai" kaip sakoma. ryt planuoju persodinimo darbus, dėl to ir klausiu...


manau phalaenopsiai nemegsta kalkiu, todel nereikia ir kriaukliu pilt.
Atsakyti
Zane, aisku,kad nereikia. Reikia tik raibuolem ir tai ne visom.
Atsakyti
Dėl anglies dar norėjau pasiteirauti. Ar tinka ta kur iš pečiaus, ar čia pirktinė kažkuom skiriasi? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 10 11, 06:24)
Zane, aisku,kad nereikia. Reikia tik raibuolem ir tai ne visom.

taip, yra raibuolės, kurios epifitai, joms kriauklės schmoll.gif ir netgi jautrios vandens druskoms. Pravartu pasidomėti http://www.orchidspecies.com/
QUOTE(Mililė @ 2010 10 11, 07:37)
Dėl anglies dar norėjau pasiteirauti. Ar tinka ta kur iš pečiaus, ar čia pirktinė kažkuom skiriasi? smile.gif

žinoma, kad iš pečiaus medžio anglis, bet aš perkuosi iš http://www.orchidejo....php?item_id=17 , gėlėms lb patinka
Atsakyti