Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Laura81r @ 2010 10 05, 22:47)
o kiek ilgai tu ja turi?ir kiek ilgai tu ja laistai su zalia arbata?

Turiu apie porą savaičių, tiek laiko ir laistau. Ta arbata aš visada laistau savo sanpauliją( gal porą metų), tai jai tas tikrai žiauriai patinka, labai ji graži ir vešli, nuolat žydi. O orchidėjos kiek žinau kaprizingos, bet panašu, kad ir šitai labai patinka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tuberosa: 05 spalio 2010 - 21:59
Tuberosa, svarbu nepirkti substrato, kurioje sudėtyje yra durpių ir žemių. Na o to geresnio ieškokit maximoje, gėlių priežiūros skyriuje.
Atsakyti
Merginos,del tu persodinimo zemiu:gal galite tiksliai parasyti pavadinima pakuociu,kurios yra geriausios,paprasiau vyro,tai parveze elementarias zemes orchidejoms is Maxes ar tai seniu,zinoma,sudety nera parasyta,kad yra tu durpiu,bet pradarius maiseli,aisku,kad ten durpes,dar pastebejau toki dalyka,kas tikrai yra jusu jau pamineta tiesa,kai tik su tokiom persodinu orchidejas,taip jos po pusmecio keliauja konteinerin..sad.gif((nupuva saknys...tai gal galite konkrecius pavadinimus parasyti tu zemiu,nebutu galvos skausmo...
Atsakyti
QUOTE(petrovna @ 2010 10 06, 11:22)
Merginos,del tu persodinimo zemiu:gal galite tiksliai parasyti pavadinima pakuociu,kurios yra geriausios,paprasiau vyro,tai parveze elementarias zemes orchidejoms is Maxes ar tai seniu,zinoma,sudety nera parasyta,kad yra tu durpiu,bet pradarius maiseli,aisku,kad ten durpes,dar pastebejau toki dalyka,kas tikrai yra jusu jau pamineta tiesa,kai tik su tokiom persodinu orchidejas,taip jos po pusmecio keliauja konteinerin..sad.gif((nupuva saknys...tai gal galite konkrecius pavadinimus parasyti tu zemiu,nebutu galvos skausmo...

aš naudoju tik tokį
http://www.tarpgeliu...ginimui.lt.html
jo rasi maximose 4u.gif
Atsakyti
pirmosioms savo orhidejom pirkau tokia
nieko blogo nei gero nepasakysiu..prisigerdavo dregmes,tad laisciau vos nekat i menesi.....VA TOKI...
po to pirkau toki labai jau stambus..susigundziau kad ira anglies..nelabai man jis...
..kita toki...
va sis man labiausiai,patiko....
sis man labiausiai..
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 10 06, 08:37)
Tuberosa, svarbu nepirkti substrato, kurioje sudėtyje yra durpių ir žemių. Na o to geresnio ieškokit maximoje, gėlių priežiūros skyriuje.

Ačiū jums labai. O dėl tokio laistymo arbata, tai jei jūs laistote pvz. nusistovėjusiu virintu vandeniu, tai čia kaip ir išeitų pagerintas tokio vandens variantas, nes su kitomis gėlėmis man tai veikia nuostabiai, tikiuosi ir su šita orchidėja bus tas pats.
Atsakyti
QUOTE(rrine @ 2010 10 06, 11:25)
aš naudoju tik tokį
http://www.tarpgeliu...ginimui.lt.html
jo rasi maximose 4u.gif


aciukas
Papildyta:
QUOTE(evers @ 2010 10 06, 12:00)
pirmosioms savo orhidejom pirkau tokia
nieko blogo nei gero nepasakysiu..prisigerdavo dregmes,tad laisciau vos nekat i menesi.....VA TOKI...
po to pirkau toki labai jau stambus..susigundziau kad ira anglies..nelabai man jis...
..kita toki...
va sis man labiausiai,patiko....
sis man labiausiai..


va va, as irgi pastoviai ta pirma nusipirkdavau,nus tikrai,ilgai buna dregme,reiks ieskoti to trecio varianto,aciu uz info:))
Atsakyti
QUOTE(Tuberosa @ 2010 10 06, 14:43)
Ačiū jums labai. O dėl tokio laistymo arbata, tai jei jūs laistote pvz. nusistovėjusiu virintu vandeniu, tai čia kaip ir išeitų pagerintas tokio vandens variantas, nes su kitomis gėlėmis man tai veikia nuostabiai, tikiuosi ir su šita orchidėja bus tas pats.

nenaudoju jokių arbatų, bet tai nereiškia, kad jos blogai, ar gerai. Jei jūs naudojat, jum tinka - tada pirmyn smile.gif tik tiek, kad turint vieną orchidėją apie tikrąją arbatos naudą, ar nenaudą išvis sunku spręst smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Tuberosa @ 2010 10 05, 22:58)
Turiu apie porą savaičių, tiek laiko ir laistau


tai kas kiek laiko laistot? g.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2010 10 06, 17:46)
tai kas kiek laiko laistot? g.gif

Gal porą kartų į savaitę, kai šaknys papilkėja. Aš dar tik mokausi pagal tas šaknis suprasti , bet kol kas sveika ir gyva, tikiuosi nenumarinti, bet mano supratimu ir per tas dvi savaites, jei kas būtų negerai, būtų jau apsmurgusi. O dabar ji man atrodo lyg gražesnė nei pirkau, visi žiedai išsiskleidę ir lapai labai tvirti laugh.gif
Tik nesijuokit jūs iš manęs, visada kaip mažvaikiui su pirma gėle daugiausia džiaugsmo, o kai perki dvidešimtą, tokių klausimų gi nekyla biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tuberosa: 06 spalio 2010 - 17:49
QUOTE(Tuberosa @ 2010 10 06, 18:26)
Gal porą kartų į savaitę, kai šaknys papilkėja


mmm..

dauguma augintojų orchidėjas merkia į vandenį 15-20 min ne dažniau kaip kartą į savaitę... dažnumas priklauso nuo oro - šiltas/šaltas, drėgnas/sausas, nuo substrato tankumo - stambus greičiau išdžiūna negu smulkus
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2010 10 06, 20:31)
mmm..

dauguma augintojų orchidėjas merkia į vandenį 15-20 min ne dažniau kaip kartą į savaitę... dažnumas priklauso nuo oro - šiltas/šaltas, drėgnas/sausas, nuo substrato tankumo - stambus greičiau išdžiūna negu smulkus

Mano substartas, kuriame pirkau, labai stambus. Tai tik nusipirkusi laikiau gal kokias 6 dienas nelaistytą( o kai tik atsinešiau, apačioje buvo vandens ir žemė buvo pakankamai drėgna) , nes buvau skaičiusi, kad laistyti reikia vieną kartą į savaitę, bet ne tik šaknys papilkėjo, bet ir žiedai kiek apvyto. Kai palaisčiau, atsigavo. Apskritai pas mane oras gana šiltas ir sausokas, tai net nežinau...Stengsiuosi gal kiek nutempti, bet pilnos savaitės nelabai manau, kad išeis. Aš nemerkiu, o palaistau, ir maždaug po 15 min. vandenį lėkštutėje išpilu.
Atsakyti