Įkraunama...
Įkraunama...

Berniukas kraustosi iš proto dėl mašinyčių

Labai smagu, kad vaikutis turi hobi, užsiėmimą, ar sritį kurią itin domisi. Šaunu. Tačiau, šešiamečiui nieko daugiau nematyti, apart vieno vienintelio daikto, - nėra normalu. Nereikia jo atvertinėti, tačiau bandykite sudominti dar kažkuo papildomai, kad ir pvz vietoj popietės praleisiančios namuose prie mašinyčių, eikit su dviračiu į parką. Pvz. perkant dviratį, plokit rankomis, džiaukitės ir visaip kitaip aiškinkit, kad tai taip pat yra gėris, įdomu, smagu, ir pan.

Vaikas turi domėtis visu aplinkiu pasauliu, ir viskuom kas jame yra. Jeigu jam pačiam nepavyksta taip padaryti, būtinai privalote padėti. 4u.gif 4u.gif Keistas prisirišimas prie kažkurios vienos rūšies daikto ar žaislo, gali būti ir sutrikimas. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2013 01 27, 12:31)
Labai smagu, kad vaikutis turi hobi, užsiėmimą, ar sritį kurią itin domisi. Šaunu. Tačiau, šešiamečiui nieko daugiau nematyti, apart vieno vienintelio daikto, - nėra normalu. Nereikia jo atvertinėti, tačiau bandykite sudominti dar kažkuo papildomai, kad ir pvz vietoj popietės praleisiančios namuose prie mašinyčių, eikit su dviračiu į parką. Pvz. perkant dviratį, plokit rankomis, džiaukitės ir visaip kitaip aiškinkit, kad tai taip pat yra gėris, įdomu, smagu, ir pan.

Vaikas turi domėtis visu aplinkiu pasauliu, ir viskuom kas jame yra. Jeigu jam pačiam nepavyksta taip padaryti, būtinai privalote padėti.  4u.gif  4u.gif Keistas prisirišimas prie kažkurios vienos rūšies daikto ar žaislo, gali būti ir sutrikimas.  mirksiukas.gif



mano sūneliui dabar 4 metukai, nuo mažu mažens jis irgi labai domėjosi mašinytėm, jo mėgstamiausios knygelės būdavo su mašinėlių paveiksliukais, net mano mama buvo sunėrimus, sakė, blogai kad jis tik tuo ir te domisi, nors aš asmeniškai nieko blogo tame nemačiau,
dar turėjo žaislinę mašiną (skirta važinėtis), tai mes ji vadindavom mažu shumacheriu, duodavosi su ja po būtą, ir šiaip jis pas mus labai judrus, energingas vaikas, tokia nepasėda, kai jam buvo 3 metukai, su vyru nupirkom jam puzzle "Ratai", tai jam taip patiko ją dėlioti, stebėjomes kaip jis galėjo gan ilgai ramiai tyliai išbūt deliodamas puzzle.
šiuo metų jis kaip dera berniukams, vis dar žaidžia su mašinėlėm, bet jau ne su tokia manija kaip anskčiau, mėgsta piešt, žaist su delionėm.

na o jeigu Jus taip nerimaujat dėl savo berniuko pomėgio, gal nueikit pas vaiko psichologę, pasikonsultuokit,
Atsakyti
QUOTE(olajju @ 2013 01 28, 15:02)
na o jeigu Jus taip nerimaujat dėl savo berniuko pomėgio, gal nueikit pas vaiko psichologę, pasikonsultuokit,


Turbūt sumaišėte cituodama, nes aš neturiu tokios problemos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2013 01 28, 19:58)
Turbūt sumaišėte cituodama, nes aš neturiu tokios problemos  4u.gif



jo, sumaišiau, nes tai buvo skirta temos autorei 4u.gif
Atsakyti
Maniskis irgi turi aistra masinytems, bet nematau as cia nieko blogo - vaikas tures hobi.
Atsakyti
Aš nematau jokios problemos, kad vaikas žaidžia TIK mašinytėm. Na jam taip norisi, jam tai patinka. Nei tai kam nors kenkia, nei žlugdo. Ir kam čia reikalingas psichologas? g.gif ... nebent mamai, kad nuramintų biggrin.gif
Atsakyti
As irgi problemos tame nematau, buvo laikas mano sunus zaide tik su Lego konstruktorium, paskui ne duok valgyt duok lipduku knygele, paskui paprastos masinytes, dabar renkam Macqeeno kolekcija - su ja miegam, valgom ir kvepuojam ir kas....manau nerimauti reiketu jei berniukas su lelytem pradetu zaisti o su masiniukais viskas ok, vyriski reikalai. smile.gif
Atsakyti
as namatau bedos, vaikas bent jau kazkuom dominis, o ne vien kad sedi sakykim prie tv ar kompo smile.gif bus laikas susidomes ir kitais dalykais smile.gif
Atsakyti
Pas mus nuo metukų su puse iki beveik 3 metų buvo tik mašinytės, ir tik mašinytės rūpėjo ypač iš filmuko "Ratai". Bet dabar domisi visais žaislais, patinka ir knygeles kartu skaityt, ir piešt, ir su kaladėlėm žaist, dėliones dėlioja, aišku pirmenybę teikia kur yra nupieštų mašinų biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaivaivaiva @ 2013 02 11, 13:29)
Aš nematau jokios problemos, kad vaikas žaidžia TIK mašinytėm. Na jam taip norisi, jam tai patinka. Nei tai kam nors kenkia, nei žlugdo. Ir kam čia reikalingas psichologas?  g.gif  ... nebent mamai, kad nuramintų  biggrin.gif


Nesąmonė. Pasikartosiu dar kartą: jei vaikas nerodo susidomėjimo jokiais kitais žaislais ar dalykais, yra apsėstas manijos tik kažkam vienam, tai reiškia, kad gali būti raidos sutrikimas. Ir, ne pas psichologą reiktų eiti, nemaišykit mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2013 02 25, 21:27)
Nesąmonė. Pasikartosiu dar kartą: jei vaikas nerodo susidomėjimo jokiais kitais žaislais ar dalykais, yra apsėstas manijos tik kažkam vienam, tai reiškia, kad gali būti raidos sutrikimas. Ir, ne pas psichologą reiktų eiti, nemaišykit  mirksiukas.gif

Pritariu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Pakalnute26 @ 2010 09 28, 14:51)
Sveikos mamytes,

turiu netradicine problemele - mano vaikas tiesiog gyvenima matuoja masinytem. JAm jau 6 metai, bet masinytes ir Lego yra patys svarbiausi gyvenime daiktai. Nenori nieko mokytis, nenori plaukti, nenori sokti, nenori kitu veiklu, isskyrus zaisti su masinytem. O ypac jam siaubingai idomu senovines. Tiesiog eina gatve ir kai pamato koki ,,lauza" sako - sita pirksiu. Sakykit, ar nebuvo kam nors taip? Labai tikiuosi, kad isaugs ta perdeta domejimasi masinytem (nesidomi istorija ar gaminimu, tik puikiai zino markes ir klausia, ar sita senovine ir juo didesnis lauzas, juo jam labiau idomu). Patarkit, kaip perorientuot vaika.

Aciu biggrin.gif

O kam? Mano vaikas jau 3m. visu masinu gatveje pavadinimus zinojo. Iki siol pagrindine tema ir dziaugsmas tik masinos. Smagu matyti, kaip trimecio akys blizga kalbant su teciu apie masinas. Taigi jie berniukai...
Atsakyti