Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(forta @ 2007 09 19, 17:11)
4u.gif SVEIKINAM nauja nari,tikiuosi tema vel atgims thumbup.gif
O as tiek pririnkau nauju receptu,bet labai suintrigavo tos dvi dezutes "duonos misinio"PRASAU PASIDALINT...kas tai? g.gif Gal ten tik skyscio tereikia?


As supratau, kad ten siaip lietuviskas mantingos koks produktas.
Bet gal cia rimtai kazkoks naujas misinukas? fotkiu laukiam smile.gif
Atsakyti
Ai, ai vakar valandą sėdėjau ir žiūrėjau nuo ko pradėti, kaip tuos mygtukus - ką pirmiau sumaigyti. Na ir kaip tyčia namie kompas sugedo ko pasiklausti nėra. O čia dar vyras tai ką žaisliuką įsigyjai? Ir vis dėlto išsiaiškinau, rodos paprasčiau nebūna. Pagal knygelės receptą išmėginau baltą duonelę, tik vietoj vandens pyliau kefyrą. Teko dapylinėti, nes išsigandau, kad tešla kiek kietoka. Randa duonelę ryte vyras ir stebisi. Na ką? klausiu kaip mano žaisliukas? Patiko. Man dar labiau. Sėdėjau prie duonkepės ir stebėjau. Na kaip pirmą kartą. Tikiuosi ateity tiek laiko neatims.
Tačiau iškylo klausimėlių, padėkit.
1. Ar parduotuvėse būna pieno miltelių?
2. Ar galima naudoti sojų pieno miltelius?
2. Ar galima išsikepti keksą, užstačius tik kepimo rėžimą?
3. Kaip tas proporcijas skaičiuoti?
4. užstačius kepimą galima reguliuoti laiką, tačiau neradau kur būtų nurodyta kokiame karštyje kepa, ar mašinėlė pati pasirenka temperatūrą?
5. Gal yra lietuviškų ruošinių kepiniams?
6. Na pvz. radus receptuką, kaip ji pritaikyti duonkepei? Į ką turiu atkreipti dėmesį?

Nemoku nuotraukų imetinėti, todėl galiu papasakoti, kaip atrodo tie mišinukai.
Lietuviško užrašo nėra. Kadangi mašinėlė čekiška, tai ir milteliai su čekišku užrašu. Kaip parodyta, reikia įpilti vandens ir dadėti mielių. Galima kepti pakildinus orkaitėje, galima duonkepėje - parodyta ta pati ETA, gal tik kiek kitokio modelio.
Būtinai šiandien dar mėginsiu, o tada tikrai patirtim pasidalinsiu.
Atsakyti
QUOTE(segtukas @ 2007 09 20, 08:56)
Ai, ai vakar valandą sėdėjau ir žiūrėjau nuo ko pradėti, kaip tuos mygtukus -  ką pirmiau sumaigyti. Na ir kaip tyčia namie kompas sugedo ko pasiklausti nėra. O čia dar vyras tai ką žaisliuką įsigyjai? Ir vis dėlto išsiaiškinau, rodos paprasčiau nebūna. Pagal knygelės receptą išmėginau baltą duonelę, tik vietoj vandens pyliau kefyrą. Teko dapylinėti, nes išsigandau, kad tešla kiek kietoka. Randa duonelę ryte vyras ir stebisi. Na ką? klausiu kaip mano žaisliukas? Patiko. Man dar labiau. Sėdėjau prie duonkepės ir stebėjau. Na kaip pirmą kartą. Tikiuosi ateity tiek laiko neatims.
Tačiau iškylo klausimėlių, padėkit.
1. Ar parduotuvėse būna pieno miltelių?
2. Ar galima naudoti sojų pieno miltelius?
2. Ar galima išsikepti keksą, užstačius tik kepimo rėžimą?
3. Kaip tas proporcijas skaičiuoti? 
4. užstačius kepimą galima reguliuoti laiką, tačiau neradau kur būtų nurodyta kokiame karštyje kepa, ar  mašinėlė pati pasirenka temperatūrą?
5. Gal yra lietuviškų ruošinių kepiniams?
6. Na pvz. radus receptuką, kaip ji pritaikyti duonkepei? Į ką turiu atkreipti dėmesį?



Sveikinam su pirmu kepaliuku 4u.gif
1. Manau, kad galima, betn jau sojos tikrai. Siaip jei nerasi paprastu milteliu parduotuvese, bandyk vaistinese.
2. As pirkau sojos, bet ju taip ir nepanaudojau, visada pilu piena ar pan.
3. Mano duonkepe turi atskira programa keksui. Dar nebandziau - kazkaip isisvaizduoju, kad keskas skaniau gaunasi orkaiteje.
4. Masinele greiciausiai pati pasirenka temperatura pagal programa - keksui salciau, mieliniams gaminiams karsciau, uogienei nezinau kokia smile.gif
5. Zinau tik Mantingos keksu ruosinius ir ta mielines teslos ruosini. Nebanadziau nei vieno su duonkepe smile.gif
6. Siaip daug receptuku yra jau pritaikytu duonkepei - galima net konvertuotis produktu svorius i mazesni kepaliuka arba didesni. O is paprastu jei ka rasi, skaityk savo duonkepes receptukus ir pagal juos mazdaug atsitaikyk skyscius, miltus, kitus produktus.

Dabar neturiu gero receptu tinklapio, bet siaip suvesk i google.com "recipies bread machine" ar kazka panasaus. Jei skaitai angliskai, tai tik spek visus gamint smile.gif
Be to, nemazai ju sitoj temoj, tereik nepatinget issirinkt ir kept 4u.gif
Atsakyti
Va, sitas puslapiukas mano megstamiausias - Receptai duonkepei

renkuosi paal nuotaika, ingridientus, komentarus smile.gif
dar ten galiam issiruiuot - nori duonos, kazko pusryciams ar visokiu vyniotiniu...

Per 1000 receptu 4u.gif
Atsakyti
Ačiū Katu, reiks į darbą įkinkyti dukrą, mat aš angliškai neskaitau. Bet dar pasivartysiu čia ir rusiškame hlebopecha.
Atsakyti
QUOTE(segtukas @ 2007 09 20, 10:41)
Ačiū Katu, reiks į darbą įkinkyti dukrą, mat aš angliškai neskaitau. Bet dar pasivartysiu čia ir rusiškame hlebopecha.


Siaip receptai tie angliski labai lengvi, ingridientai visur beveik vienodi, tad jei kazkas labai sudomins, galesiu isverst.
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2007 09 20, 16:21)
Siaip receptai tie angliski labai lengvi, ingridientai visur beveik vienodi, tad jei kazkas labai sudomins, galesiu isverst.


Tai ir mes norim tu receptuku mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(forta @ 2007 09 20, 20:28)
Tai ir mes norim tu receptuku mirksiukas.gif


Nu zinokit as jums 1000 receptu neisversiu tikrai biggrin.gif Jus paziurekit ta nuoroda, pagal nuotraukytes issirinkit ka nors, tada isversciau gal. Spali i dekretines pagaliau iseinu, tai daugiau truputi laiko (gal smile.gif ) turesiu smile.gif

beje, vakar is mantingos misinio keksui kepiau keksa duonkepej. Nu idomiai ten ji kepa labai - programa pritaikyta gaminiams su kepimo milteliais, bet uztrunka 2.50 val. Pamaiso, tada sildo (?), vel maiso, vel sildo smile.gif Zodizu, orkaitej skanesnis gaunasi, cia toks labai labai dregnas gavosi. Siaip valgyt galima. Gal reikes pabandyt ne is misionio kept, o normalu - pirmiausia turbut sudeciau kiausinius ir skyscius, tegul ten pamaiso, tada deciau miltus, po signalo - razinas.
Dar vienas trukumas - ties galais neismaise (keksas labai miltuotas gavosi iskepes ties galiukais). Mieline ismaisydavo visda tesla...
Atsakyti
Man iškilo toks klausimas ax.gif
Duonkepės neturiu ir kepant tiek bandeles, tiek duoną užtrunku apie 3h.
Man įdomu ar galiu užminkyti tešlą vakare ir kildinti ją per naktį, o bandeles kepti ryte? Ar nieko tešlai neatsitinka? 4u.gif
Nes taip norisi ryte šviežių bandelių, bet labai ilgai užtrunka. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Kozete @ 2007 09 21, 12:42)
Man iškilo toks klausimas  ax.gif
Duonkepės neturiu ir kepant tiek bandeles, tiek duoną užtrunku apie 3h.
Man įdomu ar galiu užminkyti tešlą vakare ir kildinti ją per naktį, o bandeles kepti ryte? Ar nieko tešlai neatsitinka? 4u.gif
Nes taip norisi ryte šviežių bandelių, bet labai ilgai užtrunka. verysad.gif

Žinoma gali, tik tada tešlą kildink šaldytuve - išminkai ir dedi vėsiai. Ryte išsiimi, suformuoji bandeles, pakildini 20-30min ir kepi. Tik kiek žianu netionka toks būdas labai saldžioms, riebioms, daug kiaušinių turinčiosm tešloms, bet iš "kuklesnių" tai esu kelis kart kepusi, viskas gavosi thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Kozete @ 2007 09 21, 11:42)
Man iškilo toks klausimas  ax.gif
Duonkepės neturiu ir kepant tiek bandeles, tiek duoną užtrunku apie 3h.
Man įdomu ar galiu užminkyti tešlą vakare ir kildinti ją per naktį, o bandeles kepti ryte? Ar nieko tešlai neatsitinka? 4u.gif
Nes taip norisi ryte šviežių bandelių, bet labai ilgai užtrunka. verysad.gif


Kaip ir Portuke atsake, gali, bet butinai laikyk tesla saldytuve. Labai skanios bandeles gaunasi pagal Sonatinos Mociutes teslos recepta, kuri rasi cia

Daugiau bandeliu (ir ne tik) receptu rasi Sonatinos temoje, pasirink zemiau esancius "Bandeliu" receptus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2007 09 21, 13:19)
Kaip ir Portuke atsake, gali, bet butinai laikyk tesla saldytuve. Labai skanios bandeles gaunasi pagal Sonatinos Mociutes teslos recepta, kuri rasi cia

Daugiau  bandeliu (ir ne tik) receptu rasi Sonatinos temoje, pasirink zemiau esancius "Bandeliu" receptus  4u.gif

Žinau, žinau 4u.gif , ne vieną Sonatinos bandelių receptą jau esu išbandžiusi. mirksiukas.gif
Ačiū už patarimus 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kozete: 21 rugsėjo 2007 - 13:25