Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Nanata @ 2007 07 27, 14:43)
"Gyva tesla"

1,5 ml kefyro
1 arb.s druskos
2,5 ml ruginiu miltu

Viska ismaisyti dubenyje, pabarscius trupuciu miltu, uzdengti plastiku (polietilenas, i kuri viniojam maista). Laikyti vesioj vietoj 4-6 dienas. Tesla padaryta. Laikyti saldytuve. Svarbu nepamisti jos vel atsignybti kitam kepimui. 

Tai toki recepta radau, yra dar kitokiu variantu ,kur vietoj kefyro - natur. jogurtas, ir siaip kitos proporcijos skiriasi. Priklauso nuo kiekvienos seimininkes.
Bet siaip manau paprasta ir labai isradinga...


Sveikutes. Ziuriu tema vel atsigavo. Nekepiau beveik 2 men. Laikas grizti prie senu iprociu. biggrin.gif
Dariau ir as ta "gyva tesla". Tik man atrodo mano recepte buvo dar ir cukraus. Nu brudas gavosi. O recepte buvo parasyta ,jog svariai gaminti reikia. Nu as tai rankas ploviau lotuliukas.gif Daugiau nebesikankinau ir nusipirkau gatava rauga. blush2.gif
Tiesa buvau Lietuvoje atostogu. Ten tiek duonos ir kepiniu bigsmile.gif
Atsakyti
Gal kas turite duonos su cukinija recepta? Esu sveciuose ragavusi namie keptos tokios duonos, buvo labai skanu! bigsmile.gif
Atsakyti
Sveikutės,paragavus sekmadienį Fortos duonelės thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif stosiu į jūsų gretas 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Vakar buvau seniuose šiuo metu duonkepių nėra verysad.gif ,o jei pabandyčiau paprastai orkaitėje išsikepti g.gif
Forta laukiu sekmadieninės duonutės receptuko mirksiukas.gif ir dar prašome parašyti kur ieškoti produktų blush2.gif
Atsakyti
Topo centre mačiau yra duonkepių smile.gif
Papildyta:
QUOTE(knotknot @ 2007 08 17, 15:42)
Gal kas turite duonos su cukinija recepta? Esu sveciuose ragavusi namie keptos tokios duonos, buvo labai skanu! bigsmile.gif


Для одной булки диаметром 25 см

600 гр сильной простой муки
20 гр свежих или 2 ст. л. сухих дрожжей.
500 гр. кабачков зукини,помытых с отрезаными кончиками
2 ст. л.соли
300 мл теплой воды
ОМ или 1 взбитый желток

В глубокую большую миску натрите на крупной терке кабачки.Когда натертые кабачки прикроют дно миски,присыпье их солью.Натрите еще слой кабачков,снова присолите.Продолжайте поочередно класть слой кабачков,слой соли,пока не используете все кабачки.Пусть постоят 30 минут,чтобы соль вытянула из них лишнюю жидкость.После чего хорошенечко отожмите их руками.
(у меня стояли около часа,потому что на данном этапе я обнаружила что у меня закончились дрожжи и пришлось ехать в супермарке <вздох>)

Растворить дрожжи в 8 ст. л. теплой воды.(я пользую active dry yeast)В отдельной миске смешайте кабачки,дрожжи и муку,постепенно добавляйте воду,чтобы получилось гладкое но достаточно крутое тесто.Хорошенько вымесите тесто в течении 10 минут.Снова полоzhите в миску, прикройте пленкой и оставьте подходить на 1 1/2 часа,пока оно не удвоится в объеме(обычно я ставлю в духовку и включаю в духовке свет)
Выбейте тесто в свободный шар, а затем сформируйте его в цилиндр с заостренными концами. Положите его на смазаный сливочным маслом противень,накройте пленкой и постав;те в теплое место на расстойку на 45 минут.Чтобы оно опять удвоилось в объеме.
Перед самой выпечкой смажьте поверхность ОМ(я просто растительным) или желтком,чтобы не подгорали проступающие на поверхность кабачки.

Выпекайте хлеб в предварительно разгогретой до 220Ц(425Ф) духовке в течении 45 минут,пока корочка не станет золотисто коричневой. Охлаждайте на металлической решетке.

Kepiau , tikrai patiko. Jei kam nelabai suprantama rusų kalba, parašykit išversiu smile.gif

OM- alyvuogių aliejus ( taip jie trumpina savo saite)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo spiglys: 21 rugpjūčio 2007 - 16:16
[quote=ninar,2007 08 21, 17:09]
Sveikutės,paragavus sekmadienį Fortos duonelės thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif stosiu į jūsų gretas 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Vakar buvau seniuose šiuo metu duonkepių nėra verysad.gif ,o jei pabandyčiau paprastai orkaitėje išsikepti g.gif
Forta laukiu sekmadieninės duonutės receptuko mirksiukas.gif ir dar prašome parašyti kur ieškoti produktų blush2.gif
[/quote

4u.gif Sveikute Ninar,kaip po meeto...sveikinam istojus i musu bureli.
clap_1.gif

O tu duonkepe beg pirkti i Topo centra,ten kaip tik yra ta apie kuria ir pasakojau.O orkaitej niekad nebandziau...ir dar tas terliojimas su miltais,kildinimas g.gif nors reis isbandyt,nes mano orkaite turi kildinimo ir duonos kepimo funkcijas thumbup.gif
Bet su duonkepe paprasciau ir greiciau bigsmile.gif

O receptukas paprastas:

310ml.pieno(galima pasuku,alaus ar vandens,naturalaus jogurto)
1a.saukstelis druskos
1a.saukstelis cukraus
30gr.sviesto(galima margarino)
520gr miltu kvietiniu
20gr selenu
saukstas kmynu,saukstas linu semenu..
mieliu(jei sausos,tai pokelis 7gr,jei sviezios tai as dedu apie 10gr)

SKANAUS.
Laukiam nekantraujant rezultatu!!! 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(spiglys @ 2007 08 21, 18:12)



bigsmile.gif O tu ir darei viska pagal sia norma duonkepej(as tik del didelio kiekio cukinijos) g.gif
Turetu buti skanu...eisiu ir as kepti.Aciu uz nauja receptuka..taip noretusi ju daugiau ax.gif
Atsakyti
forta, shaunuole, idejai nauja duoneles recepta, o tai mano duonkepe baigia dulkes apsesti... doh.gif lotuliukas.gif Visi receptai pabode. Reiks pabandyt bigsmile.gif

Atsakyti
QUOTE(spiglys @ 2007 08 21, 17:12)
Topo centre mačiau yra duonkepių smile.gif
Papildyta:
Для одной булки диаметром 25 см

600 гр сильной простой муки
20 гр свежих или 2 ст. л. сухих дрожжей.
500 гр. кабачков зукини,помытых с отрезаными кончиками
2 ст. л.соли
300 мл теплой воды
ОМ или 1 взбитый желток

В глубокую большую миску натрите на крупной терке кабачки.Когда натертые кабачки прикроют дно миски,присыпье их солью.Натрите еще слой кабачков,снова присолите.Продолжайте поочередно класть слой кабачков,слой соли,пока не используете все кабачки.Пусть постоят 30 минут,чтобы соль вытянула из них лишнюю жидкость.После чего хорошенечко отожмите их руками.
(у меня стояли около часа,потому что на данном этапе я обнаружила что у меня закончились дрожжи и пришлось ехать в супермарке <вздох>)

Растворить дрожжи в 8 ст. л. теплой воды.(я пользую active dry yeast)В отдельной миске смешайте кабачки,дрожжи и муку,постепенно добавляйте воду,чтобы получилось гладкое но достаточно крутое тесто.Хорошенько вымесите тесто в течении 10 минут.Снова полоzhите в миску, прикройте пленкой и оставьте подходить на 1 1/2 часа,пока оно не удвоится в объеме(обычно я ставлю в духовку и включаю в духовке свет)
Выбейте тесто в свободный шар, а затем сформируйте его в цилиндр с заостренными концами. Положите его на смазаный сливочным маслом противень,накройте пленкой и постав;те в теплое место на расстойку на 45 минут.Чтобы оно опять удвоилось в объеме.
Перед самой выпечкой смажьте поверхность ОМ(я просто растительным) или желтком,чтобы не подгорали проступающие на поверхность кабачки.

Выпекайте хлеб в предварительно разгогретой до 220Ц(425Ф) духовке в течении 45 минут,пока корочка не станет золотисто коричневой. Охлаждайте на металлической решетке.

Kepiau , tikrai patiko. Jei kam nelabai suprantama rusų kalba, parašykit išversiu smile.gif

OM- alyvuogių aliejus ( taip jie trumpina savo saite)



Labai aciu! Vakar kepiau antra karta duonele su cukinijom, mano seimynai labai patiko! Buvo uzejusi kaimyne, tai viena kepaliuka isprase ( pati nelabai megsta seimininkauti), dabar sake uzsisakines duona pas mane. lotuliukas.gif
Duonele tikrai skani, puri, svelni. Uzsitepus sviesto ar lydyto surio - gali persivalgyti! thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(spiglys @ 2007 08 21, 16:12)
Для одной булки диаметром 25 см

600 гр сильной простой муки
20 гр свежих или 2 ст. л. сухих дрожжей.
500 гр. кабачков зукини,помытых с отрезаными кончиками
2 ст. л.соли
300 мл теплой воды
ОМ или 1 взбитый желток

kas tie 'tvirti' miltai?
Atsakyti
QUOTE(MAMICY @ 2007 09 10, 10:46)
kas tie 'tvirti' miltai?


Paprasti miltai duonai, jei neklystu su raide C
Atsakyti
QUOTE(spiglys @ 2007 09 10, 09:04)
Paprasti miltai duonai, jei neklystu su raide C

ačiū
Atsakyti
QUOTE(MAMICY @ 2007 09 10, 09:46)
kas tie 'tvirti' miltai?


As kepu is D550 kvietiniu miltu. ax.gif
Atsakyti
Sveikos mergaitės. Skaičiau šią temą gal 100 kartų. Be proto susidomėjau tuo stebuklu - duonkepe. Skaitinėjau ir rusiškame portale. Taip parūpo,,, bet kad nežinau kur jos ieškoti? Vilniuje Senukuose nėra, Topo centre mačiau Boman - paskutinė be instrukcijos, tai nedrisau. Pasirodo daug firmų jas gamina, Bet pas mus pasirinkimo beveik nėr. Kaune prekiauja dar tokia ETA duonkepe, bet absoliučiai jokios informacijos ar maišo tešlą, ar turi kokių papildomų pribambasų? pasidalinkite prašom patirtimi ar didelę reikšmę turi galingumas? Operacijų skaičius?
Atsakyti