Įkraunama...
Įkraunama...

Naktinis šlapinimasis- 2oji tema

QUOTE(Renata_Bo @ 2011 10 15, 02:46)
Tai tik patvirtinot mano zodzius kad yra 2 priezastis ar fiziologine(liga) ar psichologine (emocinis sutrikimas). Paveldeti galima kaip suprantu tik pirma - liga. Psichika atsiranda jau pas pati vaika.
Kadangi pati rasot kad ligu neranda tai ir pasiuliau paieskot kitu priezasciu. Duok D kad nebutu ko rimto, bet as  tokioj situacijoj visus variantus apsvarstyciau dar karta, juolab jei rasot kad ligos neranda.Apie tai kad vaikas nepatiria streso irgi didelis klausymas, ar gerai miega vaikas, o gal kada pamate ka pvz. per TV ir dabar kosmarus sapnuoja o tai jau stresas, juk nezinot kas galvoj darosi. Nebandau cia jusu itikinti kad butent psichologijoj problema, tiesiog neverta to varianto taip lengvai mest i sali. smile.gif

As ir neatmetu tos galimybes, tiesiog nestatau jos i pirma vieta, taip man medikai patare mirksiukas.gif O jus gal medike, nefrologe? g.gif
Beje, apie paveldimuma citatos dali kazkodel istrynet, kurioje aiskiai rasoma, kad jei pvz. tevai naktim slapindavosi, tai vaikams yra net 45% ir 77% tikimybe, kad ir vaikus vargins tas pats dalykas. Ir ne del ligos cia.

Ir nebenoriu daugiau dikutuot apie tai, man idomiau patarimai ir patirtys tu tevu, kuriu vaikus taip pat kankina slapinimosi problemos.
Atsakyti
QUOTE(Migdols @ 2011 10 15, 12:45)
As ir neatmetu tos galimybes, tiesiog nestatau jos i pirma vieta, taip man medikai patare mirksiukas.gif  O jus gal medike, nefrologe? g.gif
Beje, apie paveldimuma citatos dali kazkodel istrynet, kurioje aiskiai rasoma, kad jei pvz. tevai naktim slapindavosi, tai vaikams yra net 45% ir 77% tikimybe, kad ir vaikus vargins tas pats dalykas.  Ir ne del ligos cia.

Ir nebenoriu daugiau dikutuot apie tai, man idomiau patarimai ir patirtys tu tevu, kuriu vaikus taip pat kankina slapinimosi problemos.

Atsiprasau bet is jusu pasakymo, cituoju -Vat antroji priezastis mums nelabai tinka, nes streso ir itampos jis nepatiria - supratau kad atmetat... g.gif Kodel klausiat ar as medike, jei jum gydytojo konsultacijos reikia tai poliklinikoj lengviau juos rasti nei forume. Citata iskarpiau nes nematau reikalo ja visa kist, bet as traktavau ta pacia citata kitaip nei jus. Paveldi is tevu butent ta pirma priezasti, pvz. patologija. As paveldejau is mamos persisukusia tulze, bet ne rytini zagsejima, cia kaip pvz. Ir nesuprantu ko jus cia taip pykstat kad as pasisakiau, tai kurkyte uzdara tema tada ir rinkites kam leisite pasisakyt o kam ne. Kas per zmones, kreipiasi patarimo o kai bandai padet tai pyksta...jei noryt pykti islieti tai prasom, man ne gaila.O jei mano komentarai nepatinka ir nenorite su manim diskutuot tai ir vadovaukites savo norais - ignoravimu. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Renata_Bo: 16 spalio 2011 - 02:29
QUOTE(Renata_Bo @ 2011 10 16, 03:20)
Atsiprasau bet is jusu pasakymo, cituoju -Vat antroji priezastis mums nelabai tinka, nes streso ir itampos jis nepatiria - supratau kad atmetat... g.gif Kodel klausiat ar as medike,  jei jum gydytojo konsultacijos reikia tai poliklinikoj lengviau juos rasti nei forume. Citata iskarpiau nes nematau reikalo ja visa kist, bet as traktavau ta pacia citata kitaip nei jus. Paveldi is tevu butent ta pirma priezasti, pvz. patologija.  As paveldejau is mamos persisukusia tulze, bet ne rytini zagsejima, cia kaip pvz. Ir nesuprantu ko jus cia taip pykstat kad as pasisakiau, tai kurkyte uzdara tema tada ir rinkites kam leisite pasisakyt o kam ne.  Kas per zmones, kreipiasi patarimo o kai bandai padet tai pyksta...jei noryt pykti islieti tai prasom, man ne gaila.O jei mano komentarai nepatinka ir nenorite su manim diskutuot tai ir vadovaukites savo norais - ignoravimu. smile.gif

O siaubeli..neieskau as per forumus mediku, jusu patarimo tikrai neprasiau, o ypac, diagnoze skirti doh.gif taciau, taip drasiai pagal savo prizme viska traktuojat, tai ir klausiu ar esat medike, ar siaip susidurus su sia problema, ar blevyzgojat, tiesiog. Ka as rasau, pati nesugalvojau, pas gydytous lankomes geras pusmetis. Del ignoro, manau, pasinaudosiu jusu patarimu.

Atsiprasau visu uz off topic'us.

Labai laukiu atsiliepimu is tu tevu, kuriu vaikai dabar susidure su sia problema. Idomu viskas - kur kreipetes, kaip gydotes ir pan. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Migdols @ 2011 10 16, 11:05)

O kuriuoj vietoj as jum diagnoze skiriau blink.gif Kadangi maniskis hiperaktivus tai buvau mediku perspeta kad tokie vaikai daznai turi su tuo bedu, tad irgi domejausi sia tema, aciu D kad mus ta beda aplenke. Primenu kad temos pavadinimas -Kaip kovoti su naktiniu slapinimusi-, nematau ten -tema skirta tik Migdols ir kitiem tevam kuriu vaikai sisioja naktimis-.
P.S Prasom nepykti, as jusu nenorejau izeist, bet stebiuosi jusu agresivumu. Ateityje stengsiuos jum daugiau streso nekelt ir jusu pasisakymus nekomentuot. rolleyes.gif
Atsakyti
Sysiojimas naktimis tikrai paveldimas. Maniškis irgi sysioja, dabar jam 7 m. Lankomės pas gyd. nefrologę Augustiną Jankauskienę Santariškėse. Su sveikata problemų nėra, tiesiog sysioja ir tiek, kiekvieną naktį beje. Smurto, nemeilės ir kitų psichologinių reiškinių mūsų šeimoje taip pat nėra. Šiuo metu geria Miniriną, bet nepadeda jis, per 2,5 sav. buvo tik 2 naktys sausos. Sysiojo vyro sesuo, vyro dukra iš pirmos santuokos maždaug iki brendimo, todėl čia tikrai ši problema paveldėta. Šią savaitę numatytas vizitas pas gydytoją, gal keis vaistus. Ir labai tikiuosi, kad išaugs, nes pavargome šeimoje visi verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo afralt: 17 spalio 2011 - 07:33
QUOTE(afralt @ 2011 10 17, 08:32)
Sysiojimas naktimis tikrai paveldimas. Maniškis irgi sysioja, dabar jam 7 m. Lankomės pas gyd. nefrologę Augustiną Jankauskienę Santariškėse. Su sveikata problemų nėra, tiesiog sysioja ir tiek, kiekvieną naktį beje. Smurto, nemeilės ir kitų psichologinių reiškinių mūsų šeimoje taip pat nėra. Šiuo metu geria Miniriną, bet nepadeda jis, per 2,5 sav. buvo tik 2 naktys sausos. Sysiojo vyro sesuo, vyro dukra iš pirmos santuokos maždaug iki brendimo, todėl čia tikrai ši problema paveldėta. Šią savaitę numatytas vizitas pas gydytoją, gal keis vaistus. Ir labai tikiuosi, kad išaugs, nes pavargome šeimoje visi  verysad.gif


Minirinas labai efektyviai padeda tais atvejais, kai yra harmoniniai sutrikimai ir problemos susijusios su inkstų veikla ir susidarančiu per didelių šlapimo kiekiu. Jei minirinas nepadeda, taip pat nėra jokių problemų dienos metu (normaliai sulaiko šlapimą, jei reikia pakentėti, spėja parbėgit iš laukonamo ir panašiai), bei yra paveldimumas giminėje, labai tikėtina, kad problema yra susijusi su vadinamais "miego sutrikimais". Šioje temoje skaičiau net kelis kartus, ir šiaip esu susidūrusi, kad net gydytojai skirsto į fiziologiniai sutrikimus (šlapimo pūslės/inkstų, infekcijos) ir psichologinius (kažkodėl įvardina kaip dėl aplinkos, streso ir panašiai). Nors užsienio literatūro jau labai seniai rašoma, kad labai dažnai naktinė enurezė yra miego sutrikimų pasekmė ir šie sutrikimai yra paveldimi ir nėra kažkia pasekmė emocinės būklės. Dar vienas netiesioginis požymis, kad tai yra miego sutrikimai, būtų faktai, jei šeimoje žinomais pasikartojančiais atvejai vaikai iš to išauga. Nes augant natūraliai miego gilumas mažėja. Jei skaitote angliškai, suveskitė google paiešką "deep sleeping and bed wetting". Paieškoję ir paskaitę daugiau rasite, kaip atpažinti, ar jūsų vaikas turi gilaus miego sutrikimą.
Atsakyti
Ačiū už info, angliškai taip gerai nemoku, bet, kad tai gali būti miego sutrikimas- visiškai su Jumis sutinku, nes kartais miegu su vaiku, tai siaubas ima, kaip jis miega: juda, kruta, kalba per miegus, blaškosi. Nevisada, bet dažniausiai. Dienos metu be jokių problemų gali pakentėti ir parbėgti iš lauko, ar važiuojant kenčia kol atvažiuosim ir pan. Sysioja tik naktį.
Atsakyti
QUOTE(afralt @ 2011 10 17, 08:32)
Sysiojimas naktimis tikrai paveldimas. Maniškis irgi sysioja, dabar jam 7 m. Lankomės pas gyd. nefrologę Augustiną Jankauskienę Santariškėse. Su sveikata problemų nėra, tiesiog sysioja ir tiek, kiekvieną naktį beje. Smurto, nemeilės ir kitų psichologinių reiškinių mūsų šeimoje taip pat nėra. Šiuo metu geria Miniriną, bet nepadeda jis, per 2,5 sav. buvo tik 2 naktys sausos. Sysiojo vyro sesuo, vyro dukra iš pirmos santuokos maždaug iki brendimo, todėl čia tikrai ši problema paveldėta. Šią savaitę numatytas vizitas pas gydytoją, gal keis vaistus. Ir labai tikiuosi, kad išaugs, nes pavargome šeimoje visi  verysad.gif

O jus santariskese prisirase poliklinikoj, ar butent del sios problemos ten lankotes? Mes lankemes savo poliklinikoj, bet gydymu nesu labai patenkinta. Mirinina gerem 2menesius, beje, pries kreipiantis i medikus vaikas naktim prisislapindavo per savaite kokius 3-4 kartus, o pradejus menesiui skyrus gydyma - kasnakt unsure.gif
Paskui skyre Driptane, nuo jo irgi jokio efekto, tad po 1,5 men. sio vaisto gerimo, tiesiog, nutraukiau ju vartojima. Man labai nepatinka, toks vaistu girdymas vaikui nezinant priezasties. Jau daugiau nei pora sav. neduodu vaistu, nezinau, gal sutapimas, bet slapinasi nebe kasnakt. Musu seimoj, mano mama iki 7m. slapinosi, vyro mama sake iki 10m.
O jis nuo kudikystes nenustojo naktim slapintis, ar vel atsinaujino?
Tikiu, kad pervargot, reikia tiket, kad anksciau ar veliau susitvarkys 4u.gif

QUOTE(pagyvenus @ 2011 10 17, 10:00)
Nes augant natūraliai miego gilumas mažėja. Jei skaitote angliškai, suveskitė google paiešką "deep sleeping and bed wetting". Paieškoję ir paskaitę daugiau rasite, kaip atpažinti, ar jūsų vaikas turi gilaus miego sutrikimą.

Na va, musu sunus labai giliai miega, gal tame ir yra priezastis. Su vyru bandem kelt naktim, kad i tualeta nueitu, bet kad neimanoma jo prizadint, nunesdavom patys ji, o jis net normaliai neprabusdavo. Gaila, kad mano anglu nera labai stipri.
Atsakyti
Santariškėse lankomės tik dėl šlapinimosi, nes esame ne iš Vilniaus ir pas nėra nefrologo. Nustojęs šlapintis buvo tik 1 kartą, tai truko apie 5 mėn., po to vėl pradėjo kiekvieną naktį.
Dabar važiuosim ketvirtadienį, tai žiūrėsim ką sakys, parašysiu. Bandžiau ribot skysčius, bet ir nuo 6 val. negerdamas, o eidamas miegoti apie 9.30 val. vis tiek prisišlapina. Taip pat keldavomės naktimis, bet arba rasdavom jau šlapią, arba pasysiodavo dar ir vėliau, po nuvedimo į tualetą. Tik kartais užtekdavo nuvesti 1 kartą į tualetą ir ryte būdavo sausas. Kažkur skaičiau, kad kėlimas ir vedimas naktimis į tualetą nėra išeitis sergant enureze, todėl dabar jau net nebekeliame.
Tikiuosi, kad išaugs.
Atsakyti
Sveikos šlapiukų mamos, gal turit kuri parduoti elektroninį aparačiuką kovai su naktiniu šlapinimusi? O jei ir ne, tai įdomu būtų išgirsti atsiliepimų apie jį, nes gydytoja liepė nusipirkti, o aš kažkaip abejoju... ax.gif
Atsakyti
O kas turit tą aparačiuką žadintyvą, kur prie kelnaičių viena dalis prisideda, o kita prie peties, kad pradėjus sisioti pradėtų čirpti?
Mes turim, panaudojom mėnesį - jokių pokyčių. Intrukcijoj rašo apie 3-6 mėn. Tai kažin ar tikrai tiek reikia kankintis? Nepamenu, ką sakė gydytoja, bet berods, kad jei po mėnesio nėra pokyčių, vadinasi, kad netinka. Gal žinote?
Atsakyti
Labas rytas, man irgi reikėtų to aparačiuko, gydytoja liepė nusipirkti. Bet nežinau, ar verta mokėti kelis šimtus lt, skaičiau komentarus, kad daugeliu atvejų nepasiteisino g.gif
Dabar geriam Driptaną, tai iš 5 naktų 2 buvo sausos. Prieš tai gėrėm 2 mėn. Miniriną, bet nepadėjo visai.
Atsakyti