Įkraunama...
Įkraunama...

Naktinis šlapinimasis- 2oji tema

QUOTE(Ratė @ 2011 05 03, 11:17)
Mano dukrai jau 11 m. ir deja daro į lovą. Nuo kokių 1.5 m. nebedarydavo į lovą, bet kai jai buvo 5 m. išvykom į užsienį, vaikus palikom seneliams per vasarą ir dukra pradėjo varyt į lovą. Ko tik neišbandėm, niekas nepadeda, esam jau nevilty.
Kas gražiausia, kad jos gydytoja nieko neturi parekomenduoti, ji nieko nežinanti g.gif
Bandėm homeopatiniais gydyt, pas psichologą vaikščiojom nieko. Gal kas susidūrėt su šia problema ir sėkmingai išsigydėt. Būčiau labai dėkinga už bet kokią informaciją. doh.gif



QUOTE(afralt @ 2011 10 10, 08:26)
o mano berniukas jau 7 metų, sysioja kasnakt į lovą. nebeišmanau ką daryt, Minirinu gydėm, nepadėjo.

Belieka apsišarvuoti kantrybe.Sukaks 12-13metų ir liausis.
Kalbu iš patirties.Pati turėjau tokią bėdą,kažkur nuo 5-6m.Ir pas gydytojus vedė ,ir žoles gėriau ir niekas nepadėjo doh.gif kaip dabar prisimenu naktimis kelia, o lova vis tiek šlapia. Jau tas kėlimas naktį doh.gif doh.gif doh.gif , per miegus kažkur kažką darai arba sapnuoji,kad eini į tualetą, nes tave lyg ir kelia. O kokia gėda ir savigrauža būna kiekvieną rytą ,kad ir vėl lova šlapia.
Arba kaip sunku būna,kai girdi ,jog tėvai apie tokias bėdas pasakoja giminaičiams doh.gif
Apie 12-13m ši bėda savaime išnyko.
Daug išgyvenusi dėl šios bėdos, niekada nekaltinu savo vaiko,jei jis kartais nubunda šlapias.
Atsakyti
QUOTE(afralt @ 2011 10 10, 09:26)
o mano berniukas jau 7 metų, sysioja kasnakt į lovą. nebeišmanau ką daryt, Minirinu gydėm, nepadėjo.

Kazkada skaiciau kad yra toks aparatas su dirzu. Jis kazkaip ten jaucia kada pusle pilneja ir vibruoja, tokiu budu pazadina vaika kad nueitu i tualeta ir tuo paciu pripratina ji.Tikrai nezinau ar veiksminga, mano nuo pirmos nakties be pamperio tik viena karta buvo pridares ir tai ne maza o dideli nes suviduriavo.
P.S kartais problema buna ne fiziologijoj o psichologijoj. Ar vaikas nepatire smurto? namie, mokykloj, lauke.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Renata_Bo: 12 spalio 2011 - 01:31
Namie-tai tikrai ne, vaikų mušimu niekada neauklėjam, o kieme, daržely, tai manau visko būna, kad ir susimuša, aš linkusi manyti, kad paveldėjimas, nes vyro sesuo darė iki 12-13 m. Bet kaip sunku išlaukti, negali nei į stovyklą važiuoti, svečiuose būna kaip nesavas, tiesiog bijo laukt nakties. verysad.gif
Atsakyti
gal kazkas daugiau pakomentuotu su kuo geriau konsultuotis tokiais klausimais, nes kaip suprantu pediatras cia mazai ka gali padeti... g.gif
Atsakyti
čia padėti gali tik nefrologas smile.gif
Atsakyti
Mum sake gyd. kad daznai hiperaktyvus vaikai taip ilgai daro, bet mus ta beda pralenke.Labai jum uzjauciu, linkiu kantrybes. 4u.gif
Atsakyti
Kad ir nefrologai nelabai padeda. Sakyciau idomus gydymas pas juos. Pagal eiliskuma skiria vaistus ir ziuri ar pades, mes jau 2 rusiu vaistus girdem, rezultatas nulinis, nebeduodu jau pora savaiciu vaistu, rezultatas geresnis nei geriant. Galvoju ieskotis homeopatu, gal jie pades, nes kismsti vaika vaistais, kai net neaisku ar jam jie pades man atrodo visiska nesamone.

Mano sunaus atveju, greiciausiai, paveldimumas. Ir nereikia iskart ieskot psichologiniu dalyku, aisku, jei yra kokiu pasikeitimu seimoj, pvz. naujo vaikucio atsiradimas, vaikas pradeda darzeli lankyt, problemos seimoje, ir tik tada vaikui atsiranda problemos su slapimo laikymu, tai kitas reikalas.

Maniskis jau metai kaip nelanko darzelio(tiesiog, persikelem i kita rajona), bet uz menesio gali but, kad jau vel prades lankyti. kartais miegodamas ir pietu miego prisislapina. Kaip sprendziat sia problema? Mano sunui 5m. sauskelnes nelabai uzdesi, kaip vaikai reaguotu? Zodziu, siuo klausimu esu pasimetus..
Atsakyti
QUOTE(Migdols @ 2011 10 13, 22:52)
Mano sunaus atveju, greiciausiai, paveldimumas. Ir nereikia iskart ieskot psichologiniu dalyku, aisku, jei yra kokiu pasikeitimu seimoj, pvz. naujo vaikucio atsiradimas, vaikas pradeda darzeli lankyt, problemos seimoje, ir tik tada vaikui atsiranda problemos su slapimo laikymu, tai kitas reikalas.

Maniskis jau metai kaip nelanko darzelio(tiesiog, persikelem i kita rajona), bet uz menesio gali but, kad jau vel prades lankyti. kartais miegodamas ir pietu miego prisislapina. Kaip sprendziat sia problema? Mano sunui 5m. sauskelnes nelabai uzdesi, kaip vaikai reaguotu? Zodziu, siuo klausimu esu pasimetus..

Kaip tik reikia jei nerandama fiziologijoj. Kaip suprasti paveldimumas? Ka paveldeti butent siuo atveju galima, nesuprantu, na liga galima paveldet bet nesugebejima prakenteti, ar atsibusti laiku...tikrai nemanau. Man cia tiktai 2 priezastis kaip jau ir sakiau fiziologija arba psichologija. Tiesa sakant jusu atveju nevesciau vaiko i darzeli su tokia bedele, deja bet vaikai labai ziaurus, garantuotai kad saipysis, liks trauma visam laikui, gaila vaiko.Gal verta pabandyt ne i darza vest o i priesmokikline istaiga, kur vaikai ne miega per pietus, bet irgi jei jusu vis dar reikalauja papildomo miegucio tai jam irgi kankyne bus.
Atsakyti
QUOTE(Migdols @ 2011 10 13, 21:52)
Kad ir nefrologai nelabai padeda. Sakyciau idomus gydymas pas juos. Pagal eiliskuma skiria vaistus ir ziuri ar pades, mes jau 2 rusiu vaistus girdem, rezultatas nulinis, nebeduodu jau pora savaiciu vaistu, rezultatas geresnis nei geriant. Galvoju ieskotis homeopatu, gal jie pades, nes kismsti vaika vaistais, kai net neaisku ar jam jie pades man atrodo visiska nesamone.

Mano sunaus atveju, greiciausiai, paveldimumas. Ir nereikia iskart ieskot psichologiniu dalyku, aisku, jei yra kokiu pasikeitimu seimoj, pvz. naujo vaikucio atsiradimas, vaikas pradeda darzeli lankyt, problemos seimoje, ir tik tada vaikui atsiranda problemos su slapimo laikymu, tai kitas reikalas.

Maniskis jau metai kaip nelanko darzelio(tiesiog, persikelem i kita rajona), bet uz menesio gali but, kad jau vel prades lankyti. kartais miegodamas ir pietu miego prisislapina. Kaip sprendziat sia problema? Mano sunui 5m. sauskelnes nelabai uzdesi, kaip vaikai reaguotu? Zodziu, siuo klausimu esu pasimetus..


Paskaityk šią temą
Ten daug diskutuota apie tai, kas ką naudojo ir kaip sekėsi. Tema sena, bet kai kurie dalyviai dar aktyvūs - gal pasidalins patirtimi ir kontaktais parašius tiesiogiai.
Atsakyti
QUOTE(Migdols @ 2011 10 13, 22:52)

Maniskis jau metai kaip nelanko darzelio(tiesiog, persikelem i kita rajona), bet uz menesio gali but, kad jau vel prades lankyti. kartais miegodamas ir pietu miego prisislapina. Kaip sprendziat sia problema? Mano sunui 5m. sauskelnes nelabai uzdesi, kaip vaikai reaguotu? Zodziu, siuo klausimu esu pasimetus..

Perspėti auklėtojas, kad kartais įvyksta "avarija", nunešti neperšlampamą paklodėlę ir paprašyti,kad būtinai prieš miegutį-paklaustų ar nenori į tualetą...Triusikėlių įdėti, ką čia daugiau besugalvosi, išaugs.
Atsakyti
QUOTE(Renata_Bo @ 2011 10 14, 01:20)
Kaip tik reikia jei nerandama fiziologijoj. Kaip suprasti paveldimumas? Ka paveldeti butent siuo atveju galima, nesuprantu, na liga galima paveldet bet nesugebejima prakenteti, ar atsibusti laiku...tikrai nemanau. Man cia tiktai 2 priezastis kaip jau ir sakiau fiziologija arba psichologija. Tiesa sakant jusu atveju nevesciau vaiko i darzeli su tokia bedele, deja bet vaikai labai ziaurus, garantuotai kad saipysis, liks trauma visam laikui, gaila vaiko.Gal verta pabandyt ne i darza vest o i priesmokikline istaiga, kur vaikai ne miega per pietus, bet irgi jei jusu vis dar reikalauja papildomo miegucio tai jam irgi kankyne bus.

Taip ir suprasti. Ne as sugalvojau tai, apie tai kalba medikai mirksiukas.gif Tiek ta pati nefrologe, tiek pediatre. Beje, jos ir patare neieskot iskart psichologiniu priezasciu.

Ikelsiu straipsnio istrauka:
"Enurezės priežastys. Galima išskirti dvi svarbias priežastis, dėl kurių atsiranda šis sutrikimas. Pirmoji — įvairios sveikatos problemos. Nesubrendusi šlapimo pūslė, padidėjęs jos jautrumas, šlapimo takų infekcijos, stuburo smegenų patologija — visos šios problemos gali nulemti enurezės atsiradimą. Kaip teigia vaikų neurologė A. Serupienė, paveldimumas taip pat turi įtakos. Jei vienas iš tėvų sirgo naktine enureze, tai yra 45% tikimybė, kad ir vaikai sirgs, o jei abu tėvai sirgo vaikystėje enureze, tai tikimybė, kad vaikai naktį šlapinsis į lovą yra 77%.

Antroji labai svarbi priežastis — psichologiniai dalykai. Pasak vaikų psichiatrės psichologės Godos Balčaitienės, enurezę galima vadinti emociniu sutrikimu. Vaikai, patiriantys daug streso, įtampos, nusivylimo daug dažniau turi problemų dėl nevalingo naktinio šlapinimosi nei jų bendraamžiai, kuriems nebūdingi šie išvardinti dalykai. Be visų šių neigiamų emocijų svarbu atkreipti dėmesį į tai, kiek laiko tėvai skiria savo mažyliui. Jei šis jaučia tėvų šilumos, bendravimo stoką — tai taip pat gali būti viena iš enurezės atsiradimo priežasčių. "

Vat antroji priezastis mums nelabai tinka, nes streso ir itampos jis nepatiria. Be to jis nuo pat kudikystes nebuvo nustojes naktim slapintis. Echoskopu tirtas - viskas gerai, tyrimai geri.1

QUOTE(pagyvenus @ 2011 10 14, 09:22)
Paskaityk šią temą
Ten daug diskutuota apie tai, kas ką naudojo ir kaip sekėsi. Tema sena, bet kai kurie dalyviai dar aktyvūs - gal pasidalins patirtimi ir kontaktais parašius tiesiogiai.

aciu uz nuoroda smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Migdols @ 2011 10 14, 17:20)
Pirmoji —  įvairios sveikatos problemos. Nesubrendusi šlapimo pūslė, padidėjęs jos jautrumas, šlapimo takų infekcijos, stuburo smegenų patologija —  visos šios problemos gali nulemti enurezės atsiradimą.

Antroji labai svarbi priežastis —  psichologiniai dalykai. Pasak vaikų psichiatrės psichologės Godos Balčaitienės, enurezę galima vadinti emociniu sutrikimu.

Tai tik patvirtinot mano zodzius kad yra 2 priezastis ar fiziologine(liga) ar psichologine (emocinis sutrikimas). Paveldeti galima kaip suprantu tik pirma - liga. Psichika atsiranda jau pas pati vaika.
Kadangi pati rasot kad ligu neranda tai ir pasiuliau paieskot kitu priezasciu. Duok D kad nebutu ko rimto, bet as tokioj situacijoj visus variantus apsvarstyciau dar karta, juolab jei rasot kad ligos neranda.Apie tai kad vaikas nepatiria streso irgi didelis klausymas, ar gerai miega vaikas, o gal kada pamate ka pvz. per TV ir dabar kosmarus sapnuoja o tai jau stresas, juk nezinot kas galvoj darosi. Nebandau cia jusu itikinti kad butent psichologijoj problema, tiesiog neverta to varianto taip lengvai mest i sali. smile.gif
Atsakyti