QUOTE(virgutej @ 2012 10 31, 10:33)
Aš nesutikčiau kad nuo to jog vaikas mažai buvo laikomas nuogas jis dažniau šlapinasi naktį.
Aš manau kad čia psichologinė bėda. Dėjau vaikams pampersus iki tol šlapindavosi naktį. Nuėmus pasitaikydavo nelaimių, tai visada stengdavausi vaiką nuraminti, kad čia nieko baisaus, kad viskas bus gerai, lovytė išvalysim, išdžiovinsim. Nes vaikams tai didžiulis stresas. Dabar pasitaiko kad nespėja nubėgti į tuoletą, šalia tuoleto kur pabėga tas sysiukas, bet aš paaiškinu kad visiems vaikams pasitaiko nelaimių, ir kad kitą kart pasistengs vaikutis spėti.
Nemanau, kad tai gali būti tik psichologinė bėda.
Mano atveju, nėra jokio stresinimo ar gėdinimo, tiesiog jis naktį nejaučia, kada nori. Sutrikęs tas šlapimo sulaikymo refleksas... Manau čia mano kaltė, dėl to jog per vėlai patyrė, ką reiškia apsišlapinti, pasijusti šlapiam, nes kaip tą patirsi dėvėdamas sauskelnes... O va mažylis, nuo gimimo kasdien vėdindavosi 2-4h, vasarą - tik nakčiai sauskelnės - žodžiu, pastoviai pajusdavo ką reiškia būti šlapiam.. Ir nuo 1,5 metų - jokių avarijų naktį, visada prikelia mane.
Čia va citata iš to minėtojo straipsnio (iš moteris.lt) "Be to, vaiko laiku nepradėjus mokyti šlapintis vėliau gali ilgai varginti nevalingas šlapinimasis ar kiti šlapinimosi sutrikimai." (Tik neaišku, kada tas "laiku" yra..

)
O pirmas žingsnis - tai turbūt ir yra pajusti ką reiškia apsišlapinti - palaikyti ar nuogą, ar tik su kelnytėm.. Mano berniukas tą pajuto 1,10 mėn... Turbūt per vėlai.
Aišku, gal aš klystu, tiesiog toks mano pastebėjimas...Ir draugė, kuri taip darė - neturi jokių problemų su vaiko naktiniu šlapinimusi. Na bet šiaip ar taip: laikyti be sauskelnių berniukus reikia bent jau 4h per dieną. Jei ir neįtakoja tai šlapimo nelaikymo naktį, tai bent
turtai prasivėdina.